^

כיצד משפיעים האסטרוגנים על השינויים במצב?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הידעת כי ההורמונים הנשיים אסטרוגן יכול להשפיע על יותר מ 400 פונקציות של הגוף? וכך זה יכול לשנות אפילו את קווי המתאר של הדמות, מצב הרוח ואת הרווחה הכללית. עוד על ההשפעות של אסטרוגן על הגוף של האישה

trusted-source[1], [2], [3]

אסטרוגנים ומשקל

אם לגוף יש אסטרדיול מספיק, המשקל של האישה לא ינוע, כפי שקורה בהעדר הורמון זה. מחקרים שנערכו לאחרונה מאשרים כי אסטרוגן הוא משתתף באופן פעיל בנורמליזציה של חילוף החומרים וכתוצאה מכך - הנורמליזציה של המשקל.

האם אתה רוצה לדעת מה קורה כאשר אישה מפסיקה או כמעט מפסיקה לפתח אסטרדיול? ככלל, זה קורה בתקופה שלפני גיל המעבר מאוחר יותר.

כיצד משפיעים האסטרוגנים על השינויים במצב?

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

אז, במינונים נמוכים של אסטרדיול ...

  1. על פני השטח של האיברים הפנימיים ואת בטן חלל שומן חלבונים טופס, ואת המשקל עולה באופן משמעותי. בתורו, רקמת השומן מייצרת גם הורמונים - אסטרון ו אנדרוגנים, זה מעלה את רמת הקורטיזול - הורמון הלחץ.
  2. כל ההורמונים האלה בקהילה מסוגלים לגרום לסוכרת. הם גם משפיעים לרעה על תפקוד מערכת הלב וכלי הדם, כמו גם הריאות. רמות גבוהות של אסטרוגנים ו אנדרוגנים יכול גם לעורר סרטן השד.
  3. רקמת שריר עם מינון מופחת של אסטרדיול הופך להיות מרופט יותר והוא התאושש מאוד קשה. שומן מתחת לטלאים על הירכיים ואת הצדדים גם הופך צפוף פחות, העור האנושי נראה שקוע, לא גמיש.
  4. אם רמת אסטרדיול יורדת, רמת הקורטיזול של האישה הופכת גבוהה יותר. רמת מתח מוגברת. מחנויות שומן זה בגוף הופך יותר.
  5. צמצום הייצור של אסטרדיול, הגוף באותו זמן מגדיל את רמת הקורטיזול. מכאן, בלוטת התריס מתחילה לייצר פחות הורמונים. עבודה shchitovidki ניתן לשבור.
  6. כאשר אסטרדיול בגוף פחות, האינסולין מופק יותר, אבל הגוף אינו רואה אותו. וזה מדכא את היווצרותם של סוכרים בדם. כתוצאה מכך, הפקדות שומן להיות גדול יותר - אישה מתאוששת, לא להבין את הסיבות.
  7. כאשר אסטרדיול בגוף הופך פחות, אתה יכול להבחין בכך על המותניים שעווה. הפקדות שומן מופקדים בעיקר שם. זאת בשל ייצור מוגבר של הורמונים אנדרוגנים ועלייה ברמות האינסולין בדם.
  8. בשל הירידה ברמת אסטרדיול אישה יכולה להיות נדודי שינה. עובדה עצומה: ככל שהאדם ישן יותר, וככל שהוא ישן יותר, הוא מעכב את הורמוני הגדילה. אם זה קצר יותר: שינה גרועה יותר - אתה נהיה גרוע יותר. זה חשוב מאוד עבור נערות במהלך תקופת הווסת. הורמוני גדילה, מפותחים באיטיות, מעכבים את חילוף החומרים וממריצים את ייצור השומן על הצדדים והמותניים.
  9. אם הורמוני גדילה אינם מספיקים בגוף, רקמת השריר הולכת לאיבוד ונעשית רופסת, והשומן, לעומת זאת, מצטבר באופן פעיל. מסת שריר משוחזרת מאוד גרוע.

כדי למנוע השלכות חמורות כאלה על רווחה, משקל ומצב רוח, חשוב לשלוט על רמת האסטרוגן בגוף. בפרט, אסטרדיול. עם הזמן, ללכת האנדוקרינולוג ולהיות טוב.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.