^

ילדים במשפחה גדולה: 5 ל 4 נגד

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ילדים במשפחה גדולה יש יתרונות משלהם ובעיות. במדינות מסוימות, למשל, כמו שלנו, ילדים ממשפחה גדולה יש יתרונות רבים על קבלת או קבלת הטבות חומריות. בסין, להיפך, הם מנסים להפחית את שיעור הילודה על ידי הגבלת הטבות למשפחות גדולות. בואו נסתכל על היתרונות והחסרונות של משפחה גדולה.

trusted-source[1]

מהי משפחה גדולה?

באוקראינה וברוסיה, משפחה עם שלושה ילדים או עד גיל 16 נחשב גדול. אם הילדים לומדים, מעמדו של "הילד" הוארך עד 23 שנים כולל. ילדים מאומצים, ילדים מאומצים וקרובים נחשבים כילדים. אבל ראוי לציין כי לא כל האנשים רוצים להיות מעמד של משפחה גדולה - היום יש רק 3-5% במדינה שלנו. לכן, המדינה מנסה לעודד אזרחים ללדת ילדים מבחינה כלכלית.

באוקראינה ורוסיה, משפחות גדולות לקבל תמיכה ממשלתית תחת תוכנית המדינה לתמוך משפחות גדולות. לדוגמה, משפחות עם ילדים רבים, שבהם שלושה ילדים או יותר מתחת לגיל 18 המתגוררים באותו אזור עם הוריהם, זכאים לחלקת קרקע חופשית.

משפחות גדולות גם לקבל הטבות וסובסידיות עבור דיור ושירותים קהילתיים. לאמהות במשפחות כאלה יש זכות להקטין את גיל הפרישה, ושני ההורים זכאים להטבות מס ולחגים מוגדלים (עד 36 ימים במקום 24 ימים).

בסין המצב שונה לחלוטין. מאז 1970, הממשלה מנסה להגביל את שיעור הילודה. למשפחות בעיר מותר לא יותר מ 1 ילד, ובכפר - לא יותר מ 2 ילדים, אבל רק אם התינוק הראשון הוא ילדה. אם נולדים יותר ילדים במשפחה, ההורים משלמים סכום גדול בצורת קנס. הם יכולים גם להיות מחוץ לשורות המפלגה השלטת - המפלגה הקומוניסטית.

"עבור" משפחה גדולה

חוקרים, המשווים מספר סוגים של משפחות, קובעים שבמשפחה גדולה, לילד יש יותר סיכוי לגדול כאדם מותאם מבחינה חברתית.

trusted-source[2]

ילדים במשפחות גדולות גדלים מאוחדים

במשפחה עם שלושה ילדים או יותר, כל אחד צריך להסתגל לתנאי העזרה ההדדית. ילדים מבוגרים יותר לדאוג הצעיר, הם אחראים על העבודה של הבית ולכן לגדול יותר ידידותי.

הורים במשפחה כזו הם גם ידידותיים יותר, כי הם צריכים לפתור בעיות רבות, כי יש לדון הראשון. האחריות המשותפת לרווחה החומרית והפסיכולוגית של המשפחה מאחדת אותם. בני זוג כאלה מתגרשים תמיד הרבה פחות מזוגות עם 1-2 ילדים.

trusted-source[3]

חברותיות

כמו ילדים במשפחות גדולות צריך לתקשר אחד עם השני ועם הוריהם, הם גדלים תקשורתית יותר. מיומנות זו מסייעת להם בקריירתם ובחיי המשפחה שלהם.

חתירה לרווחה חומרית

הורים שגידלו ילדים רבים, ככלל, סובלים ממצב כלכלי גרוע יותר מאלה שיש להם פחות משלושה ילדים. אבל זה עוד תמריץ להרוויח. בנוסף, ילדים שגדלו במשפחה גדולה והם רגילים צעצועים ובגדים משותפים, לעתים קרובות בבגרות נוטים להמציא זמן אבוד ולהרוויח יותר.

הסתגלות

ילדים ממשפחות גדולות להסתגל במהירות לכל מצב וכל חברה. זה מאפשר לנוע מהר יותר לאורך סולם הקריירה וליצור קשרים אינטימיים. ילדים כאלה, ככלל, מצליחים יותר בחיי משפחה, כפי שהיו בעיניהם דוגמה של אם ואב אשר התגברו ללא הרף על סכסוכים משפחתיים מבוססי תפקידים. ילדים ממשפחות גדולות אין אשליות על "הנסיך היפה" ו "הנסיכה היפה" כשותפים. הם לא נותנים להם דרישות מנופלות ולא להימלט מאחריות עצמם. זה עוזר להימנע גירושים.

trusted-source[4]

יציבות פסיכולוגית

איכות זו נהנית על ידי ילדים ממשפחות גדולות, כמו הוריהם, ככלל, ליהנות מהם באופן מלא. זה עוזר להתמודד עם משימות שונות בחיים, מאשר הם עשו את כל ילדותם.

"נגד" משפחה גדולה

למשפחה הגדולה יש לילדים לא רק את היתרונות שלה, אלא גם את החסרונות שלה. זה נורמלי וטבעי. ובכל זאת החסרונות האלה שווים לדעת

בעיה מהותית

הסיוע החומרי של הממשלה, למרות ההטבות, הסובסידיות והתשלומים הנוספים, עדיין אינו מספיק כדי לספק לילדים חיים מלאים. ובכל זאת, ההורים חייבים להרוויח יותר כסף. ככלל, במשפחות גדולות לומדים דברים רבים לעשות את עצמם: נגרות, תפירה, בישול, תיקון - כל זה חוסך בעלויות.

גרעון קשב

ילדים במשפחות גדולות לא יכולים להרשות לעצמם את המותרות להיות לבד עם הוריהם ולקבל תשומת לב מרבית מהם. הם תמיד גדלים בקבוצה. והילדים כל כך חסרים את התפקיד הפסיכולוגי הזה - להיות תינוק חסר הגנה, ורק לו הם קיבלו את הזמן ואת אהבת הוריהם. זה מעורר ספק עצמי או להיפך - תחושת יתר של אחריות, כי אתה צריך לשמור על הצעירים, לעשות שיעורים כי לעולם לא נגמר.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

עומס פסיכולוגי גדול

ילדים במשפחות גדולות מקופחים מוקדם מהילדות שלהם, שבה הילד הרבה יותר זמן אם הוא לבד עם הוריו. לכן, ילדים במשפחות עם ילדים רבים יכולים לפתח מוקדם נטייה למנהיגות, את המיקום "אני מחליט עבור כולם". זה יכול להגדיל את הנטל החברתי והפסיכולוגי של הילד - לא לפי הגיל.

חוסר מקום אישי

זה מאוד נדיר כאשר ילדים במשפחה גדולה גרים בחדרים נפרדים, במיוחד אם יש יותר מארבעה ילדים. לכן, יש להם "אכסניה" קבוע, ילדים כאלה נשללים המרחב האישי שלהם. מצד אחד, היא מגדילה את היכולת להסתגל, מצד שני - אינה מאפשרת להתפתח במלואה, להתבטא במלואה.

תחשוב על איזה סוג של משפחה אתה רוצה שיהיה - בין אם הוא גדול או לא? לילדים ממשפחה גדולה יש את הזכויות והאחריות שלהם, ורק אתה מחליט מה יותר חשוב לך ומה יקר יותר.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.