^

ניתוח D-dimer בהריון

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 29.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ניתוח של D- דימר בהריון מומלץ לא להתעלם.

D-dimer מתייחס למוצרים של תמוגה של פיברין, המהווה חלק של פקקת. הניתוח מאפשר לך לברר אם קיים סיכון של היווצרות מואצת של תרומבי באם בעתיד או לא. לפני נטילת דם, רצוי לא לשתות נוזלים ומזון לפחות 12 שעות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

ערכים נורמליים של D-dimer לנשים בהריון

  • הטרימסטר הראשון הוא 750 ng / ml.
  • הטרימסטר השני הוא 1000 ng / ml.
  • השליש השלישי - לא יותר מ 1500 ng / ml.

הגדל D-dimer בהריון

עלייה ברמות מצביעה על עלייה בסיכון לקרישי דם, ומספר מחלות יכולות להיות מוקדמות:

  • נוכחות של סוכרת.
  • נוכחות של מחלות של מערכת השתן.
  • אישור רעלת הריון.
  • אישור של מחלות זיהומיות.
  • נוכחות של מחלות כבד.
  • ניתוק מוקדם של השליה ואיום הפלה.

D-dimer הוא מתחת לנורמה במהלך ההריון

אם ה- D-dimer נמוך משמעותית מהמקובל אצל נשים בהריון, זה כבר מצביע על ירידה בדמיכות הדם של הסיכון לדימום שאינו מתיישב עם החיים. במקרים כאלה נדרשים אשפוזים, התייעצות עם המטולוג וקורס של קרישה. חשוב במיוחד לבצע את הניתוח עבור D-dimer מיד לפני הלידה, כאשר עובדה של אובדן דם הוא בלתי הפיך ובמקרה של סיבוכים יהיה צורך לעזור במהירות.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.