^

אמא בהריון לפי שבוע

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אישה המצפה ללידת ילד צריכה לבקר לרופא לעתים קרובות ולעשות בדיקות מעבדה. כמובן שתוצאות בדיקות כאלה ברורות תמיד למומחה הרפואי, אך לא למטופלת עצמה. אבל מה אם הסדין היקר עם האינדיקטורים כבר נמצא בידו, וזה עדיין דרך ארוכה מלקבל רופא? איך להבין שהכל טוב עם ילד? על מה הקיצור HCG מדבר, נשים רבות יודעות. אבל מה הפירוש של אמא בזמן ההיריון?

תקני MoM בינלאומיים להריון

האותיות MoM, שאינן מובנות לחולים, פירושן מספר רב של חציון, שמשמעותו "חציון מרובה" באנגלית. החציון במצב זה הוא אינדיקטור ממוצע המתאים לתקופה מסוימת של ההיריון. אם מדברים על MOM, גינקולוגים זוכרים מקדם איתו ניתן לקבוע את מידת הסטייה של כל אינדיקטור בכיוון זה או אחר מהערך הממוצע.

MoM מחושב באמצעות הנוסחה הבאה: האינדיקטור המתקבל בניתוחים מחולק לפי הערך המקובל הממוצע המתאים לגיל הריון נתון. [1]

עבור MoM, אין יחידת מידה ספציפית, וערכיה אינדיבידואליים. מסתבר שאם ערך זה קרוב לאחדות, אז תוצאות הניתוח של האישה דומות ככל האפשר לממוצע. לדוגמה, אם אתה מעריך את האינדיקטור הסטנדרטי להריון - hCG - אז האינדיקטורים של MOM במהלך ההריון צריכים להיות בין 0.5 ל -2, תלוי במונח.

החישוב מתבצע באמצעות תוכניות מיוחדות שיכולות לא רק לקבוע את הנתון הדרוש, אלא גם להשוות את האינדיקטור תוך התחשבות במאפיינים של מטופל מסוים (נוכחות של הרגלים רעים, עודף משקל וכו '). מכיוון שתוכניות כאלו שונות וקיימות רבות, ערכי MOM במהלך ההריון המתקבלים במוסדות אבחון שונים עשויים להשתנות מעט. סטיות חזקות מפרמטרים תקינים מעידות לרוב על נוכחות של בעיות חמורות המשפיעות הן על התינוק שטרם נולד וגם על החולה ההריון.

HCG ב- MoM לפי שבוע ההריון

במהלך ההיריון, גונדוטרופין כוריוני, המכונה בדרך כלל החומר ההורמונאלי hCG, ממלא תפקיד מיוחד. הוא זה שממריץ את המנגנונים הנחוצים לנשיאה תקינה של העובר, וגם מונע התפתחות הפוכה של הקורפוס לוטה, מפעיל את ייצור האסטרוגן והפרוגסטרון בשלב לפני השלייה.

HCG כולל יחידות α ו- β, כאשר האחרונה היא החשובה ביותר באבחון. יחידות β מופיעות בזרם הדם מיד לאחר החדרת הביצה לעובי האנדומטריום, וזה מתרחש בערך ביום התשיעי לאחר הביוץ. במהלך תקופת ההיריון, מחוון ה- hCG נוטה להכפיל פעמיים כל יומיים, ושיא עלייתו נופל בשבוע העשירי. החל מתקופה זו, ערכיה מתחילים לרדת תוך חודשיים ואז מתייצבים. אצל חלק מהנשים, נרשמת צמיחה חדשה נרשמת גם בשלבי ההיריון המאוחרים: MoH גבוה של hCG במקרה זה יכול להעיד על התפתחות של אי ספיקה שליה.

באילו מקרים רופא יכול לרשום מחקר של HCG שלי לחולה בהריון?

 • כחלק מהאבחנה הכללית בשלב הראשוני של ההיריון.
 • במהלך האבחנה הנוכחית לאורך כל ההיריון.
 • אם אתה חושד בהתפתחות חוץ רחמית של ההיריון, הקפאת עוברים.
 • עם האיום הקיים בהפלה ספונטנית.
 • כאשר מבצעים את מה שמכונה "ניתוח משולש" (אסטריול, ACE) על מנת לזהות מומים אצל הילד שטרם נולד.

MoG רגיל להריון לפי שבוע

כפי שכבר אמרנו, ערכי ההתייחסות של MOM במהלך ההיריון במוסדות אבחון שונים עשויים להיות שונים, אך הם לעולם לא משאירים את הטווח של 0.5-2. [2], [3]

ניתן לקבוע את ערך ה- hCG ב- IU / ml או ב- MMU / ml. הערכים הרגילים שלו ב- IU / ml הם:

תקופת ההיריון מיום הווסת האחרונה

HCG משוער

שבוע שני

50-300

שבוע שלישי עד רביעי

1500-5000

השבוע הרביעי עד החמישי

10000-30000

שבוע חמישי עד שישי

20000-100000

שבוע שישי עד שביעי

50000-200000

שבוע שביעי עד שמיני

40000-200000

השבוע השמיני עד התשיעי

35000-140000

שבוע תשיעי עד עשירי

32500-130000

שבוע עשירי עד אחד עשר

30000-120000

שבוע אחד-עשר עד שתים עשרה

27500-110000

השבוע השלוש עשרה עד הארבעה עשר

25000-100000

השבוע החמש עשרה עד השש עשרה

20000-80000

שבע עשרה עד עשרים בשבוע הראשון

15000-60000

לאחר קביעת תוצאות ה- hCG, מחושב ה- MoM - היחס של המדד המתקבל לחציון. ערכים תקינים מבחינה פיזיולוגית במהלך ההיריון, כזכור, נחשבים לטווח של 0.5-2.

AFP אצל MOM במהלך ההיריון

AFP קורא כאלפא-פטרופרוטאין. זהו חומר חלבון המיוצר בכבד ובמערכת העיכול של העובר. מחקר AFP המיועד לחולים בהריון מתבצע בכדי לקבוע פגמים התפתחותיים אצל התינוק שטרם נולד. [4]

מחווני AFP תלויים בגורמים רבים - לדוגמה, בשיטות האבחון המיושמות. כדי להימנע מאי הבנות, נהוג לקחת בחשבון את הסטייה של מידת תוכן ה- AFP מערכים נורמליים באמצעות אותו MoM - מידת הכפל של החציון.

האינדיקטור הרגיל ל- MoM בעת נטילת ACE נחשב לטווח של 0.5-2.

נמצא כי המספרים הללו מוגברים במצבים כאלה:

 • עם הריון מרובה;
 • עם נמק של רקמת הכבד בעובר;
 • עם הפרעה בהיווצרות הצינור העצבי של העובר, אפלסיה מולדת של דופן הבטן הקדמית;
 • עם בקע טבורי או מחלת כליות של העובר.

הירידה ב- MoM AFP נצפתה:

 • עם טריזומיה 18, 21 (קשר לתסמונת דאון);
 • עם עיכוב התפתחותי;
 • עם מוות תוך רחמי, הפרעה ספונטנית;
 • עם סחף ציסטי.

בנוסף, רמה נמוכה יכולה להיות רק תוצאה של שגיאה בחישוב גיל ההיריון (כלומר התפיסה האמיתית התרחשה מאוחר מכפי שהונח בעבר).

נורמלי AFP MoM במהלך ההריון לפי שבוע

תוכן ה- AFP בזרם הדם של אישה בהריון מתחיל לעלות בהדרגה, החל מ -14 שבועות. עלייה מתמשכת נצפתה עד כ-32-34 שבועות שלאחריה הרמה מתחילה לרדת. [5]

הנורמה מחושבת לפי הערכים הבאים:

 • תקופה של 13-15 שבועות - 15-60 U / ml (0.5-2 MoM);
 • תקופה של 15-19 שבועות - 15-95 U / ml (0.5-2 MoM);
 • התקופה של 20-24 שבועות היא 27-125 U / ml (0.5-2 MoM).

יש לציין כי אינדיקטור ה- AFP או MoM בלבד איננו אינפורמטיבי מספיק במהלך ההיריון. יש להשוות בין תוצאות הניתוחים לסיום אולטראסאונד, לחקר רמת הורמוני השליה, לערכים של hCG ואסטרול חופשי. רק הערכה מקיפה של התוצאות מאפשרת לנו לקבוע את הסיכון למומים בעובר.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.