^
A
A
A

גורם הלידה של לידה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הסיבות ללידת העבודה לא נחקרו מספיק עד כה. נתנו את הגורמים המובילים ללידת העבודה.

תפקידה של מערכת העצבים המרכזית

התפקיד העיקרי בהכנת האורגניזם של האישה ללידה שייך למערכת העצבים המרכזית. בעזרתו, כל התהליכים הפיזיולוגיים המתרחשים בגוף ההריון, כולל תהליך הלידה, מכוונים ומתוחזקים ברמה המתאימה.

תשומת לב מיוחדת צריך להיות משולם על שתי תופעות פיזיולוגיות - רפלקס מותנה דומיננטי.

הדומיננטית היא "מערכת פיזיולוגית" הדומיננטית באופן זמני, המכוונת את עבודתם של מרכזי העצבים כרגע. המיקוד הדומיננטי יכול להיות ממוקד בחוט השדרה, במבנים תת-קליניים או בקליפת המוח, ולכן, ההתמקדות העיקרית מבדילה את עמוד השדרה הדומיננטי, הקורטיקלי או הקורטיקלי.

הדומיננטי נוצר כמערכת פיסיקלית רפלקסית, עם מיקוד עיקרי באחד ממקטעי מערכת העצבים המרכזית. המוקד של עירור מתמשך במערכת העצבים המרכזית ניתן ליצור לא רק על ידי נתיב רפלקס, אלא גם תחת השפעת ההורמונים.

בתרגול מיילדות, מספר מדענים ניסחו את העיקרון של דומיננטי כללי. מסלול לא מסובך של הריון וטיפול בעובר הוא הקל על ידי נוכחות של דומיננטי ההיריון. שינויים הקשורים להריון ולידה נוגעים לאורגניזם כולו, ולכן המושג "גנרל דומיננטי" מתאחד במערכת דינמית אחת, הן במרכזים עצביים גבוהים והן לגופים מנהלים. על-פי השינויים המתרחשים במנגנון הרבייה, ניתן לשפוט באופן מדויק למדי את היווצרות של מה שמכונה "קשר היקפי" אצל נשות הגנרל הדומיננטי.

במתקפה ובפריסה של פעולת החמולה, הדחפים הפנימיים הנובעים מביצית העובר והרחם ההרה ממלאים תפקיד מרכזי. על מנת שהרחם יידבק באופן קבוע, יש לספק, מצד אחד, את "מוכנותו", ומצד שני, את הרגולציה המתאימה על-ידי מערכת העצבים המרכזית.

על בסיס הנתונים שניתנו, ניתן להסיק כי הביטוי "הנכונות הביולוגית של אישה ללידה" זהה במהותו לרעיון של "דומיננטי גנרי".

נכונות פסיכולוגית של אישה ללידה

רופאים מיולדים מודרניים מייחסים חשיבות רבה למצב הפסיכולוגי של נשים מיד לפני הלידה ובמהלך הלידה, שכן הקורס הפיסיולוגי של פעולת הלידה תלוי במידה רבה בה. לאמיתו של דבר, שיטת ההכנה הפיסיופסיכופיליקטית של אישה בהריון ללידה שפותחה על ידי מחברים מקומיים וקיבלה הכרה כלל עולמית נועדה ליצור נכונות פסיכולוגית שהובעה בצורה אופטימלית ללידה.

מספר העבודות מוצע היבטים פסיכולוגיים של הפעילויות הטיפוליות של התכנית של נשי אימונים לקראת לידה, וגם במקרים אלה, על ידי הפחתת הלחץ הרגשי מסומן שיפור במעמדו של העובר והסתגלות מהירה של היילוד בימים הראשונים של חיים. למדנו את המאפיינים של מצב התינוקות (בדיקה נוירולוגית, אלקטרומגראפיה, קביעה כמותית של טונוס שרירים) בקבוצות של נשים בהריון שקיבלו הכשרה פסיכו-מונעת ולא עברו אותה. יחד עם זאת, מצב הילודים היה טוב יותר בקבוצת הנשים ההרות שקיבלו הכשרה פסיכו-מונעת. מספר הערכות חיוביות של מצב הילדים בסולם אפגר גדל, המאפיינים הקליניים שלהם קרובים לאלה בקבוצה עם משלוח נורמלי. כך ניתן לומר על התכונות הכרונומטריות, הטונומטריות והאלקטרומיוגרפיות. לפיכך, ניתן להסיק על ההשפעה הטיפולית החזקה של טיפול פסיכו-מניעתי על מצב העובר והתינוק שזה עתה נולד. עם זאת, השיפור בתחום המוטורי כנראה מתרחש משני עקב זרימת דם משופרת ולצמצם רגישות דחק היפוקסי ב עבודה בגלל שינויים במבנה רפלקסים הפונקציונלי יכול להתגלות בעת השימוש כנה psihoprofilakticheskoy של הלידה הרגילה.

שינויים במצב התודעה הקשורים ללידות פיזיולוגיות

מתואר תופעות נפשיות חריגות המתעוררות במהלך לידות פיזיולוגיות. התחושה הסובייקטיבית הנצפית ביותר של "תהליכים נפשיים מוזרים עצמו" (42.9% בלידה 48.9% לאחר לידה), חוויה עמוקה במיוחד של אושר או צער (בהתאמה 39.8 ו 48.9%), "קשר טלפתי כמעט עם (20.3 ו -14.3%) או אותו קשר עם קרובי משפחה ובעל (12 ו -3%), חוויות פנורמיות של חיים (11.3 ו -3%), כמו גם את תופעת ה"ניתוק "מהמתרחש וההתבוננות עם אותם מהצד (6.8 ו -5.3%).

לאחריו, ב 13.5% מהחולים אובחנו יש חוויות יוצאות דופן הקשורים לשינה: קושי להירדם עם הופעתה של זרימה בלתי מבוקרת של המחשבות, "לשחק" מצבים שונים בחיים, חלומות צבעוניים, הקושי מתעורר, סיוטים ואחרים נעדרו קודם לכן.

אנלוגים תארו תופעות בספרות, אולם, תופעות מסוימות נצפו על ידי חוקרים שונים אצל אנשים בריאים בתנאים יוצאי דופן של קיום, כגון חסך חושי, מתח הקשור לסיכון של עבודת חיים, עבודה בחנות "חמה", עם אסונות טבע, וכן גם עם כמה צורות מודרניות של פסיכותרפיה או עם מדינות periterminal.

מחברים רבים מאמינים שבתנאים כאלה, אנשים בריאים מפתחים שינויים בתודעה. עמדה זו משותפת לנו, ובשינויים של התודעה אנו מתכוונים לסוג של תודעה של אדם בריא הנמצא במצב חיים יוצא דופן. בתצפיות שלנו, תנאי קיום כאלה היו גנרלים פיזיולוגיים.

כך, כמעט מחצית מהמטופלים שנבדקו תחת לידות פיזיולוגיות צפו בתופעות נפשיות, שהן בלתי רגילות לחיי היומיום שלהם.

התופעות, אם כן, מתעוררות באופן לא רצוני (באופן לא מודע) והחולים עצמם מאופיינים כבלתי רגילים עבורם. עם זאת, חפרפרות, שחוו חוויות כאלה בלידה הראשונה, מחשיבות אותן כ"נורמליות ", מקובלות למסירה ומדווחות עליהן בקלות.

בדרך כלל מאמינים כי הלידה היא מעשה פיזיולוגי, שאורגניזם האם שלה מוכן בצורה אבולוציונית. עם זאת, במקביל, תהליך זה הוא היווצרות של מטריצות perinatal, כלומר, מבנים פונקציונליים יציבים להתמיד לאורך החיים והם הבסיס לתגובות נפשיות ופיזיות רבות. הספרות מכילה הרבה נתונים עובדתיים, המאפשרים לנו לקבוע כי ההשערה על היווצרות מטריצות פרינטאליות הפכה לתיאוריה מקורית.

המטריצות העיקריות שנולדו בלידה תואמות לתקופות הלידה:

  • המטריצה הראשונה נוצרת בתחילת השלב הראשון של העבודה;
  • השני - עם התעצמות של טפרים העבודה כאשר פותחים את הרחם הרחם 4-5 ס"מ;
  • השלישי - בתקופה השנייה של הלידה, כאשר העובר עובר דרך תעלת הלידה;
  • הרביעי בזמן לידתו של הילד.

ממחקר עולה כי המטריצה נוצרה היא חלק אינטגרלי של תגובות אנושיות בחיי היומיום, אך במקרים מסוימים, כגון כאשר מתח משמעותי פסיכולוגי-נוירו, מספר המחלות, פציעות וכדומה. נ, הם יכולים להיות מופעלים מלאים או חלקית להגדיר תגובה אנושית. הפעלת מטריצות מובילה לחיזוקם של מנגנונים טבעיים, מתפתחים ואבולוציוניים ומתוחזקים של הגנה פיזיולוגית והתאוששות. בייחוד, כאשר מטפלים בנוירוזות במהלך פגישות פסיכותרפיות, מתעוררות מצבי תודעה משתנים, שהפנומנולוגיה שלהם מאפשרת לקבוע איזו מטריצה מופעלת ואילו הפעלה מטריצה יעילה ביותר לטיפול. במקביל, אנו מאמינים כי תודעת עירות פעילה מונעת את הכללת מנגנוני ריפוי פיסיולוגיים, אלא שינוי התודעתי הוא תגובה פיזיולוגית המספק הרמה האופטימלית להכללה הזכירה מנגנוני ריפוי טבעיים.

באופן מילולי, הטבע טפל הנפש האנושית ואת בתנאים יוצאי דופן של הקיום שלו ברמה המודעת של המוח משתנה, גרימת צורות לא מודעות של תגובות נפשיות שאינן דומים "ארכיטיפ" של יונג יכול להיקרא "arhisoznaniem".

מה שנאמר על מטריצות מתייחס לחלק אחד ממערכת ה"אם-עובר "- העובר והילד שנולדו, אבל זה חל גם על החלק האחר - האם.

במהלך הלידה ובתקופה שלאחר הלידה, האורגניזם של האם מגיב לתגובות נפשיות ופיזיות ידועות, אך בעיקר עם הפעלת המטריצות הפרינטליות שלה, ובמיוחד עם שינוי בתודעה.

לכן, תופעות נפשיות המתוארות לידות פיזיולוגיות, אנו נוטים להבין כביטוי של הפעלת המנגנונים הקדומים של הנפש, כמו "תודעה קשתית".

כמו כל מנגנון עתיק של הנפש, "תודעת הקשת" תורמת להכללתם של מנגנוני מילואים לא מוגדרים של בריאות בכלל ושל ההתאוששות, בפרט. מנגנונים כאלה מודחקים על ידי תודעה ערנית פעילה.

תפקידה של מערכת קליקרין-קינין

מערכת Kallikrein-kinin (CCS) היא מערכת הומיאוסטטית רב תכליתית, אשר על ידי היווצרות של כינין כלול ויסות של פונקציות שונות, בפרט, את הפונקציות של מערכת הרבייה של הגוף. Kallikreins הם פרוטאזות serine שחרור kinins ממצעים הנוכחי בפלסמה, קרא kininogens. Kallikreins מחולקים לשני סוגים עיקריים: פלזמה ו בלוטת. יש גם שתי צורות עיקריות של המצע kallikreina - קינוגנים עם משקל מולקולרי נמוך נמוך, נוכח בפלסמה. פלסמטיק kallikrein, המכונה גם גורם של Fletcher, משחרר קינינים גבוהה קינאלוגן משקל מולקולרי, אשר ידוע גם בשם גורם Fitzgerald. פלסמטיק קאליקרין הוא בעיקר בצורה לא פעילה (precalcrerein), ויחד עם קינינוגן משקל מולקולרי גבוה גורם גורם, נכלל במנגנון קרישת הדם, הפעלת גורם XI. מערכת זו לוקחת חלק בהפעלת plasminogen עם טרנספורמציה פלסמין, כמו גם את התגובות של הגוף לנזק ודלקת.

הפעילות של מערכת קליקרין-קינין גוברת במהלך הריון מתרחש, והיא אחד הגורמים החשובים בהתפתחות הפעילות הקדם-רירית של הרחם במהלך הלידה. ידוע גם כי עם הפעלת מערכת קליקרין-קינין, מתקיימות מספר הפרעות במהלך ההיריון והלידה.

סוזוקי וממצודה (1992) חקרו את הקשר בין מערכת קליקרין-קינין לבין מערכות קרישת דם ב -37 נשים במהלך ההיריון ולידה. השינויים הבולטים ביותר שהתגלו בתפקוד מערכת קליקרין-קינין. Prekallikrein יורד במהירות מ 196.8% בהריון מאוחר ל 90.6% עם תחילת העבודה. זה גורם לשינויים במערכות הדם קרישת הדם הפיברינוליטי ומשפיע על תחילת הצירים של הרחם עם תחילת העבודה. הקשר בין קולטני bradykinin לבין מנגנון המסירה מוצג. Takeuchi (1986) ערך מחקר של קולטני bradykinin בצמצום שריר הרחם. המחקר של קולטנים בוצע ברקמות שונות: ברחם ההיריון של עכברושים, בקרום הכורייתי ובשליה של נשים. קולטן מסוים נמצא בממברנה הכוריונית של הנשים וברחם העכברושים. הקולטן ממוקם על קרום הפלזמה. קבוע העמידות וקיבולת החיבור המקסימלית של הקולטן היו בעלי הערכים הנמוכים ביותר ברחם של חולדות ביום ה -15 להריון, הם גדלו במהלך הלידה.

בניסויים בחולדות ויסטאר, זוהתה פעילות של קינינוגנאז ברחם, כלי השליה, נוזל מי השפיר וקרום העובר. אנזימים דמויי קליקרין היו פעילים, ובעיקר בצורה לא פעילה. לאנה ואח '. (1993) מסיקים כי אנזימים דמויי קליקריין יכולים להיות מעורבים באופן ישיר בתהליכי הורמוני פוליפפטיד ובעקיפין - באמצעות שחרור של קינינים - לתוך ויסות זרימת הדם במהלך ההיריון והלידה.

לדברי Strizhova נ (1988) בפתוגנזה של פרעות היפוקסי רעלת עוברית יילוד הנגרמת על ידי הריון מאוחר, מחלות דלקתיות כרוניות של אמא יש פעילות גבוהה ערך מעבדת kininogenesis שיכריע rheology דם מדינת פרה, טון וסקולרית וחדירות. עם העמקת תשניק הכובד הוא הכישלון של מנגנוני הסתגלות, כולל hyperactivation kininogenesis אינטנסיבית ולא מאוזן. מחקר קליני הניסיון של השימוש מעכב של ברדיקינין - parmidina בפועל מיילדותיים. תפקידה של מערכת kallikrein-kinin במקרה של העבודה, ויישום parmidina לראות בטיפול פונקציה התכווצות הרחם במהלך ההיריון והלידה ומשפר את המצב התפקודי של העובר, מפחיתה כאבים במהלך הלידה. זהו כנראה בשל העובדה כי אחת הסיבות להתרחשות של כאב anginal ב אנגינה יציבה היא ייצור יתר של kinins וגירוי קולטני הכאב של הלב.

הערך של catecholamines

Catecholamines מיוצגים בגוף החיה על ידי שלושה נגזרים שהופכים בעקביות אחד לשני מ Dopa כדי דופמין, ולאחר מכן לתוך norepinephrine ו אדרנלין. האדרנלין ונוראדרנלין נשמרים בבלוטת יותרת הכליה.

Paraganglia הם המפיקים של נוראדרנלין (ולא אדרנלין) ולספק אספקה מקומית של catecholamines של איברים ורקמות בקרבת מקום.

ההשפעות הפיזיולוגיות של catecholamines הם מגוונים ומשפיעים כמעט על כל מערכות הגוף.

תחת השפעת הורמוני המין, רמת הנוראדרנלין ברחם משתנה. זה מבדיל את עצבי האדרנרגי של איברי המין של נוירונים אוהדים אחרים, בעוד נוירונים קצרים נוטים יותר לפעולה של סטרואידים המין מאשר אלה ארוכים. לפיכך, ניהול של אסטרדיול מוביל לעלייה בתוכן של נואדרנלין ברחם, הנרתיק, oviducts בבעלי חיים שונים. בבני אדם בגוף ובצוואר הרחם, האדרנלין והאצטילכולין גורמים לעלייה בצירים.

בימים האחרונים של ההריון, רק כמות קטנה של נוראפינפרין ניתן למצוא ברחם. הקטנת תכולת הרחם של נוראדרנלין, פי כמה מחברים שנהלו ניסויים בחזיריים, ארנבים, כלבים, אדם אשר נמצא איסכמיה תאום שליה להגנת הטבע במהלך הפעלה אוהדת כללית אצל האם.

שינויים בתכולת הקטכולאמינים ברחם העכברוש בתקופות שונות של הריון, לידה ואחרי תקופת הלידה נחשפו. מאפיין אופייני של העצבנות האדרנרגית היא ירידה בעוצמת הקרינה, דבר המצביע על ירידה במספר הסיבים האדרנרגיים. בנוסף, למדנו את הפעילות הקבוצתית של המיאומטריום ואת רמת הקטכולאמינים בדם במהלך לידות פיזיולוגיות ופתולוגיות. זה מראה כי אדרנלין מגרה את הפעילות של התכווצות של הרחם nonpregnant ומעכב פעילות ספונטנית העבודה, בעוד נוראפינפרין גורם התכווצויות של הרחם ההרה. ניתן להניח כי ירידה בכמות האדרנלין ועלייה בתכולת הנוראדרנלין ברחם היא אחד המנגנונים המניעים את התפרצות המחלה. לכן, עם חולשת העבודה, התוכן של אדרנלין בדם הדם לא היה שונה באופן משמעותי מזה של הלידות הרגילות, בעוד התוכן של נוראפינפרין היה כמעט מחצית של נשים בריאות שילדו. לכן, אם הפונקציה המוטורית של הרחם מוטרדת מפעילות חלשה, מתגלה ירידה בריכוז הקטצ'ולמינים, בעיקר בשל הנוראדרנלין. כדי לשרטט אדרנלין יחס אנלוגיה: הנוראדרנלין שריר הלב, הלב הוא נוח עבור חשיפה כזו, אשר הביאה את הריכוז של אפינפרין ב שריר הלב פחת, ומגביר ריכוז נוראפינפרין מעט. שינויים אלה משקפים, ככל הנראה, עלייה ביכולתו של הגוף להסתגל לדרישות גבוהות הנובעות לא רק מעבודה שרירית, אלא גם מצבים אחרים. וגם, להיפך, להגביר את רמת האדרנלין של שריר הלב ולהפחית ברמות נוראפינפרין להעיד על שינויים לרעים במצב התפקודי של הלב, כדי להפחית את יכולת ההסתגלות שלו, כמו גם לגרום למגוון של פרות של עבודתו. לכן, היחס בין אדרנלין: נוראדרנלין בשריר הלב הוא קבוע פיזיולוגי חשוב. Zuspan et al. (1981) מצאו כי ריכוז הרחם של נוראדרנלין ואדרנלין בצורות של יתר לחץ דם גבוה יותר מאשר בהריון נורמלי; זה מציין את התפקיד החשוב של catecholamines באטיולוגיה ותחזוקה של יתר לחץ דם. נתונים אלה יאושרו על ידי מחקר מודרני - עם תוכן נוראדרנלין נפרופתיה חמור myometrium של גוף הרחם ואת הפלח התחתון בסוף ההריון ולידה הוא 30% גבוהים יותר מאשר בהריונות ללא סיבוכים.

תפקיד הגורמים האנדוקריניים

במהלך הריון ולידה יש ארגון מחדש של הפונקציה של כל הבלוטות האנדוקריניות של אישה. יחד עם זאת, יש פעילות גוברת של בלוטות הפרשת פנימי של העובר גדל. תפקיד עצום הוא שיחק על ידי בלוטת ספציפי של נשים בהריון - השליה.

בספרות המודרנית אלה עולה כי החשובים ביותר בין ההורמונים מעורבים בשינוי היחסים הורמונליים בגוף של נשים בהריון, שייכת אסטרוגן, פרוגסטרון, קורטיקוסטרואידים, ו פרוסטגלנדינים, אשר במידה רבה לקבוע את מהלך ההריון והלידה. עם זאת, מחקרים שנעשו לאחרונה הראו כי פרוגסטרון ואסטרוגנים ממלאים תפקיד תומך רק בהתחלת הלידה. עם זאת, ב כבשים ועזים לפני הלידה, הריכוז הנמוך ביותר של פרוגסטרון בדם הדם הוא הקים את רמת האסטרוגן עולה. מחברים אחדים הראו כי לאישה יש אסטרדיול: פרוגסטרון לפני הלידה עולה וזה יש קשר אתיולוגי ישיר עם תחילת העבודה.

כמו כן, נמצא כי אסטרוגנים catechol, אשר הם מטבוליטים העיקריים של אסטרדיול, גדלו היווצרות הפרוסטגלנדינים רחם אפילו יותר מאשר תרכובת האב.

זה מוצג שתוכן catechol אסטרוגנים בדם של עורק הטבור וריד הטבור מעל תחת שושלות פיזיולוגיים מאשר עם ניתוח קיסרי אלקטיבי. במסגרת תפקיד חשוב זה של אסטרוגנים catechol בסינתזה של פרוסטגלנדינים ו קטכולאמינים של הגברה באמצעות עיכוב של מתחרים catechol-O-מתיל-transferase, המציין כי catechol-zstrogeny יכול לשחק תפקיד חשוב ומרתק על ההדק בתחילת הלידה אצל בני אדם. אסטרוגנים catechol גם בסינרגיה את הליפוליטי האדרנלין שחרורו של החומצה הארכידונית מן פוספוליפידים. במקביל, האדם אינו מתגלה שינויים בולטים רמת אסטרדיול ופרוגסטרון בדם ההיקפי לפני תחילת העבודה ספונטנית. בעבר למד את התוכן של הורמונים סטרואידים ושל Ca 2+ בנסיוב הדם 5 קבוצות של נשים בהריון ואמהות: נשים בהריון במועד 38-39 שבועות אישה בהריון לידה מוקדמת, בהריון עם תקופה ראשונית נורמליים ופתולוגיים. כדי להבהיר את התלות הקיימת בין הורמוני סטרואידים, ביצענו ניתוח מתאם. המתאם זוהה בתקופה המקובלת בין פרוגסטרון לאוסטראדיול. מקדם המתאם הוא 0.884, ההסתברות היא 99%. עד הלידה, תלות המתאם באותה קבוצה הולכת לאיבוד. אנטיגסטגנים בשנים האחרונות משמשים יותר ויותר להפלת היריון בשלבים המוקדמים. Antigestagens להגדיל את פעילות התכווצות דרמטית של הרחם ולכן יכול לשמש לצורך זירוז לידה הן בנפרד והן בשילוב עם אוקסיטוצין.

תפקיד ההורמונים בבלוטות הכליה של העובר

הערך המדויק של הורמוני האדרנל בהולדת העובר לא נקבע, אבל הוא האמין כי יש להם גם ערך עזר. בעשור האחרון, תפקידה של בלוטת יותרת הכליה של ההריון overstretching ההריון ואת תחילת המסירה הרגילה הוצגה. בניסוי נמצא כי אצל כמה בעלי חיים ב 10 הימים האחרונים של ההריון פעילות אדרנו-קליפת המוח של העובר גדל ומגיע למקסימום ביום הלידה. בנשים שעובר ניתוח ניתוח קיסרי תחת הריון לטווח מלא, אך ללא עבודה, הריכוז של קורטיזול בדם חבל הטבור הוא נמוך פי 3-4 מאשר אצל נשים עם עבודה פיזיולוגית. רמת הקורטיקוסטרואידים בעורק הטבור הופכת למקסימום בשבוע ה -37 להריון, כאשר העובר מגיע לפדיון. קורטיזול ופרוגסטרון הם אנטגוניסטים הן בפלסמה הדם והן ברחם. קורטיזול פרוקטוז יש השפעה מדכאת על פרוגסטרון ובכך מגרה את הפעילות של המיאומטריום. בנוסף, קורטיזול מגביר את הפעילות של אסטרוגן ו F2a prostaglandin בשיליה.

תפקיד גדול של בלוטות יותרת הכליה בהתפתחות העבודה מוכר על ידי סופרים רבים. בלוטות האדרנל של האם משחקות תפקיד פחות. מנגנון הפעולה של קורטיזול אינו מוגבל להתבגרות "אנזימטית" של העובר (לדוגמה, הריאות שלו). קורטיקוסטרואידים לחדור השפיר של העובר, decidua לכבוש קולטני פרוגסטרון לשבש את lysosomes של תאים ולהגדיל את הסינתזה של פרוסטגלנדינים, אשר עלול להוביל עבודה.

עלייה בסינתזה של אסטרוגן בשליש השלישי של ההריון קשורה באופן טבעי עם עלייה בסינתזה של dehydroepiandrosterone על ידי בלוטות האדרנל של העובר. ב השליה, אסטרוגן מסונתזים מן האחרון באמצעות סדרה של קישורים, אשר להגדיל את הסינתזה של actomyosin ולהגדיל את מספר הקולטנים אוקסיטוצין ב myometrium. עלייה בריכוז האסטרוגנים במי השפיר מלווה בעלייה בסינתזה של פרוסטגלנדינים.

תפקיד האוקסיטוצין

אוקסיטוצין (אוקייטוצין) (אוקייטוצין). נוצרת בגרעיני תא גדולים של ההיפותלמוס, יורדת לאורך האקסונים של נוירונים ההיפותלמיים ומאוחסנת באונה האחורית של בלוטת יותרת המוח.

כפי שאתם יודעים, הסיבות ללידת העבודה נותרו בלתי נלמדות. חשיבות רבה מצורף לתפקיד של catecholamines ו prostaglandins ב שחרור של העבודה.

חשוב לקחת בחשבון כי באונה האחורי של יותרת המוח, יש עתודות ענק של אוקסיטוצין, הרבה יותר גדול מהנדרש כדי לספק פונקציות פיזיולוגיות נורמלי, ואת הסינתזה של הפפטיד הוא לא תמיד קשור ישירות לשיעור של שחרורו. במקרה זה, הורמון מסונתז החדש נתון לפריסה מועדפת.

מלאי משמעותי של אוקסיטוצין בבלוטה יותרת המוח יכול לשחק תפקיד חשוב בתנאי חירום, למשל, במהלך הלידה במהלך גירוש עוברית או לאחר אובדן דם.

יחד עם זאת קשה למדי לקבוע את התוכן של אוקסיטוצין בדם פלסמה על ידי השיטה הרדימונמונולוגית סטנדרטי, מלבד גישה זו אינה מספקת את הפתרון הזמן הדרוש להערכת תופעות חשמל זה יכול להימשך רק כמה שניות.

במקביל, המחקר של רגולציה מרכזית של אוקסיטוצין, אנחנו לא יודעים כלום על איך ליצור גידול נפץ בפעילות החשמלית של תאים לסנתז האוקסיטוצין, או הקובע את המרווח בין תקופות רצופות של פעילות מוגברת. הרבה ידוע על נוירוטרנסמיטורים המתפתחים לאורך המסלולים העצביים ומעורבים בגירוי או בעיכוב של שחרור האוקסיטוצין. במקרה זה, נוירוטרנסמיטורים לפעול ישירות ליד הסינפסה, ולא להסתובב במוח.

בהקשר זה, נושא הפרשת הבסיס של אוקסיטוצין חשוב. הוא האמין כי המשמעות הפיזיולוגית של רמות הבסיס של אוקסיטוצין בדם הדם ואת השינויים שיכולים להתרחש איתם לא נקבעו.

Oxytocin הוא אחד החזקים ביותר של כל סוכני uterotrophic. עם זאת, להיות activator רב עוצמה של התכווצויות הרחם, כוחו תלוי לא רק על המאפיינים של אוקסיטוצין, אלא גם על המצב הפיזיולוגי של הרחם. לכן, סף הריכוז הנדרש לגירוי של הרחם estrogenized חולדות תחת בתנאים במבחנה הוא 5-30 μED / מ"ל, ועל מיומטריום האנושי בטווח מלא, 50-100 μDU / ml. בריכוז טוחנת, רמות אלה מתאימות 1-5 × 10 11 ו 1-2 × 10 10, בהתאמה. בהתבסס על נתונים אלה, ניתן לטעון כי כיום אין אוקסיטוכימיקלים אחרים להגיע כוח כזה על המיאומטריום.

חשוב בעת ובעונה אחת לציין כי הרחם האנושי בעבודה ב vivo הוא אפילו יותר רגיש מאשר במבחנה; רמות יעיל של אוקסיטוצין בדם פלזמה היו מנות פחות מ 10 mC / ml (<2 • 10 10 M). מחקרים מודרניים הראו גם כי הרגישות של מיומטריום האדם בתהליך הלידה הוא 1-4 MUED / ml. בהיבט השוואתי, פרוגגלנדין F 2a יש רק 1/3 של הפעילות האוקסיטוטית של הרחם עכברוש במבחנה. בהריון שנקבע בבני אדם, מינון הסף של פרוסטגלנדין F 2a ו prostaglandin E2 הוא כ 3 סדרי גודל גבוה יותר מאשר אוקסיטוצין.

רמות אוקסיטוצין באם. כדי לקבוע את רמות אוקסיטוצין בלידה בזמן הלידה, מחקרים רבים הוקדשו ורק מספר קטן של מחקרים זיהו אוקסיטוצין בהריון.

מוקדם יותר, נעשו ניסיונות לקבוע אוקסיטוצין בתקשורת הביולוגית של גוף האדם בשיטה ביולוגית. עם זאת, שיטות אלה, כמובן, לא היו מספיק נאות, כפי שהם נתנו רחבה של נתונים דיגיטליים על התוכן של אוקסיטוצין בסביבה הביולוגית של הגוף האנושי. נכון לעכשיו, גישות חדשות פותחו כדי קביעת הרדיואקטיביות של ריכוז אוקסיטוצין בתקשורת הביולוגית. נקבע כי רגישות הרחם עולה בבירור עם התקדמות ההריון, אך רמות האוקסיטוצין בדם הן נמוכות מדי בעת ובעונה אחת כדי לעורר התכווצויות הרחם.

עם התפתחות שיטות רדיואימוניות, התאפשרה סדרה של מחקרים המבוססים על קבוצות גדולות של נשים בהריון בשלבים שונים של הריון.

במרבית המחקרים בדם פלזמה, תוך שימוש ברדיו-אימונו במהלך ההיריון, אוקסיטוצין נקבע, וככל שהיריון מתקדם, הריכוז עולה.

המחקר נערך גם ברמות האוקסיטוצין בתקופות שונות של עבודה בשיטה הרדיואקטיבית. רוב החוקרים ציינו את העובדה כי רמות הלידה של אוקסיטוצין בדם פלזמה גבוהים יותר מאשר בהריון. עלייה זו אינה משמעותית מאוד בהשוואה לרמת האוקסיטוצין בהריון. רמות האוקסיטוצין בשלב הראשון של הלידה גבוהות במעט מרמות האוקסיטוצין בסוף ההיריון. עם זאת, הם הגיעו למקסימום ב II ולאחר מכן ירד בשלב השלישי של העבודה. רמות האוקסיטוצין בהופעה הספונטאנית של הלידה גבוהות משמעותית מהיריון ללא לידה. יחד עם זאת, לא היו שינויים משמעותיים ברמת האוקסיטוצין במשך כל תקופת העבודה שלי. ניתן להניח כי אוקסיטוצין המופץ בדם של האם הוא אוקסיטוצין של יותרת המוח, אם כי האוקסיטוצין החיסוני זוהה הן בשיליה האנושית והן בשחלות. עם זאת, במספר מחקרים נקבע כי אצל בעלי חיים במהלך הלידה ישנה ירידה משמעותית ברמת האוקסיטוצין באונה האחורית של בלוטת יותרת המוח. מה שקורה אצל אדם אינו ידוע.

כיום, שתי שיטות לקביעת אוקסיטוצין בדם פלסמה פותחו באמצעות שני antisera אליו. עם טיפול תוך ורידי של אוקסיטוצין סינתטי אצל נשים בריאות, נמצא קשר לינארי בין מינון האוקסיטוצין המנוהל לרמתו בדם (1-2 mU / ml).

רמות אוקסיטוצין בעובר. במחקר הראשון כדי לקבוע את האוקסיטוצין לא ניתן לקבוע האוקסיטוצין הדם של האם, בעוד בסימן רמות גבוהות של אותו בדם של העובר. בה בעת נתגלה הבדל ארטריביני מובהק בתוכן החבל הטבורי. לכן, מספר מחברים מאמינים כי הלידה נגרמת יותר פירות מאשר אוקסיטוצין אימהית. כמו כן, חשוב לציין כי במהלך הריון oksitotsinaza לווסת את רמות האוקסיטוצין בדם, על הפעילות זמנית oksitotsinaznoy בסרום עוברי נמצאו, המציין כי אנזים זה אינו מועבר בתוך הדם של העובר. מחקרים רבים הראו כי האוקסיטוצין רמות בעורק הטבור הוא גבוה יותר מאשר ב אמא דם ורידים. שיפוע זה ואת הבדל arteriovenous בכלי חבל הטבור לתת סיבה להניח מעבר של אוקסיטוצין דרך השליה או האיון מהיר של האוקסיטוצין בשליה. השליה מכילה aminopeptidase, אשר יכול להשבית האוקסיטוצין (ווסופרסין), ובכך, גורלו של האוקסיטוצין שחולץ מן הדם ידוע טבור עם זאת, כאשר אוקסיטוצין מנוהל בזרימת דם אמא לגרום ללידה, הבדל ורידי-עורקי האוקסיטוצין התהפך, שואג כי המעבר של אוקסיטוצין דרך שליה אפשרית. המעבר של אוקסיטוצין מעובר לאם מוצג במחקרים ניסויים בבבונים. הבדל עורק-ורידים ב- מיליליטר 80 ng / שנצפה משלוח ספונטני ספונטני, ואת זרימת דם עוברית דרך השליה 75 מיליליטר / דקה והאם האוקסיטוצין המעבר היא כ 3 meED / ml, כלומר. E. כמות האוקסיטוצין, אשר מספיקה כדי לעורר גנרי פעילויות. במקביל גבוה הבדל arteriovenous נחשף כמו עבודה ספונטנית ניתוח קיסרי בלידה. עוד צוין עלייה ברמות האוקסיטוצין בדם של העובר אצל נשים אשר כרעו ללדת מוקדם מצפוי ניתוח קיסרי מתוכנן, מה שמצביע על עלייה ב האוקסיטוצין העוברי במהלך או מבשרים בשלב לטנטי של עבודה.

בנתיחה שלאחר המוות בעוברים ובתינוקות נמצא כי בגיל 14-17 שבועות של הריון התוכן של אוקסיטוצין בעובר הוא 10 ng, ובתינוקות - 544 ng. יש, לפיכך, עלייה פי 50 בתוכן של אוקסיטוצין מתחילת השליש השני עד הלידה. בהנחה שתכולת האוקסיטוצין בבלוטת יותרת המוח בתחילת העבודה אינה פחות מ -500 ng (שווה ל -250 דבש), סכום זה מספיק למעבר לאם של 3.0 mCED, מה שעלול לגרום להתפרצות של לידה. חמצן Immunoreactive עם פעילות ביולוגית מלאה ניתן לחלץ מן השליה האנושית לאחר משלוח פיזיולוגית ספונטנית. זה מראה כי השליה לא להרוס אוקסיטוצין מהר כמו קודם, לפחות לא במהלך ואחרי הלידה. אולי זה יכול להיות מוסבר על ידי העובדה כי prostaglandins של E1, E2 ו F2a הסדרה, אשר נוצרות בשיליה בעיקר במהלך הלידה, לעכב את הפעילות של oxytocinase השליה.

כאשר anentsefalii האוקסיטוצין העוברי לא נוצר בהיפותלמוס, למעט ההפרשה המשמעותית שלו של בלוטות המין, אנו יכולים לצפות רמות נמוכות של אוקסיטוצין בפלזמת הדם של העובר, למרות שאנחנו לא יכולים לשלול את האפשרות של דיפוזיה של האוקסיטוצין אימהי.

מי השפיר מכיל כמות מספקת של אוקסיטוצין, אשר ניתן לקבוע הן בהריון והן בלידה. במקרה זה, אוקסיטוצין, הנמצא במי השפיר, יכול להשיג דקידואה (פגז נופל) ומיומטריום על ידי דיפוזיה דרך תעלות תאיים בקרום. העובר גם סודות כמות משמעותית של וזופרסין. במקרה זה, ההבדל העורקי בחבל הטבור וההבדל בין הווסופרסין האימהי לעובר גדול משמעותית מאוקסיטוצין. למרות ווסופרסין יש אפקט oxittocic נמוך יותר מאשר אוקסיטוצין על הרחם הנשי בהריון, vasopressin העובר יכול לשפר את ההשפעה של אוקסיטוצין. הפרשת וואופרסין מעוררת על ידי מצוקה עוברית ועוברופרן העובר יכול להיות בעל חשיבות מיוחדת באטיולוגיה של לידה מוקדמת. יחד עם זאת, מעט ידוע ביחס לאפקט האוקסיטוטי של ואופריסין על הרחם האנושי בטווח של הריון מלא.

היפוקסיה מגרה את שחרור האוקסיטוצין בעובר, ובכך מגרה את פעילות הרחם ומאיצה את העבודה עם מצוקה עוברית. עם זאת, ההשערה הזאת דורשת מחקר נוסף. בעבודה מודרנית Thornton, Chariton, Murray et al. (1993) מדגיש כי למרות שרוב החוקרים מודים כי העובר יוצר אוקסיטוצין, מספר חוקרים אינם מאמינים שהעובר משפיע על הלידה באמצעות שחרור אוקסיטוצין. לכן, במקרה של אננספליה העובר אינו יוצר אוקסיטוצין, למרות שהעבודה ורמת האוקסיטוצין באם היו נורמליים; המעבר של אוקסיטוצין פירות לתוך מערכת הדם של האם לא סביר, שכן השליה יש פעילות גבוהה של פפטידאז cystinamine, אשר הורסת באופן פעיל אוקסיטוצין; ההתקדמות של המסירה הנורמלית אינה מתואמת עם כל עלייה ניתנת למדידה באוקסיטוצין בדם הדם של האם; העובר לא היה פעילות pystidase cystinamine בדם הדם; משככי כאבים אצל האם יכולים להשפיע על שחרור של אוקסיטוצין פירות.

הפרי יכול לגרות את הרחם כדי אוקסיטוצין משחרר כיוון לחדור השליה או מי שפיר באמצעות myometrium. אפשרות זו דורשת חקירה נוספת, שכן דיווחים על ריכוז אוקסיטוצין במי השפיר הם סותרים. הירידה במבנה של אוקסיטוצין בעובר אינה קשורה לשימוש בפתידין (פרומדול) בלידה. זה מפתיע, שכן הבחירה של האוקסיטוצין מבלוטת יותרת המוח האחורי הוא עכבות של בעלי חיים על ידי אופיאטים אנדוגניים או פפטידים אופיואידים, ואת האפקט מתהפך ידי נלוקסון. יחד עם זאת, היווצרות האוקסיטוצין בעובר עלתה לאחר יישום של כאבי אפידורל. לעומת זאת, מספר מחקרים הראו כי עובר האוקסיטוצין על ניתוח קיסרי אינו מעלה בתחילת לידה וזה הוכחה משכנעת, על פי מחברים כמה, כי האוקסיטוצין העוברי אין כל השפעה על פעילות רחמית, בנוסף, את הבחירה של הפרות של האוקסיטוצין לא לעלות עם תחילת העבודה או בנוכחות חומצה בעובר. נתונים אלה דורשים מחקר נוסף.

לפיכך, אנו יכולים להסיק את המסקנה הבאה על תפקיד האוקסיטוצין כסיבות של עבודה:

  • אוקסיטוצין הוא Uterotrophic הכלי החזק ביותר במהלך הריון ולידה אצל בני אדם;
  • אוקסיטוצין מופרש על ידי האם והעובר בכמויות שיש להן פעילות פיזיולוגית, בתנאי שהמיומטריום מגיע לרגישות גבוהה לאוקסיטוצין, הכרחי להתפרצות העבודה;
  • הרגישות של הרחם לאוקסיטוצין נקבעת על ידי ריכוז של קולטני אוקסיטוצין ספציפיים ב- myometrium;
  • את neurohypophysis של העובר מכיל כמות משמעותית של אוקסיטוצין;
  • ריכוז האוקסיטוצין עורק הטבור הוא גבוה יותר מאשר בווריד הטבור ודם ורידי של אמא יחדיו, המציין כי הפרשת האוקסיטוצין פירות בלידה והיעלמות מן הפלזמה האוקסיטוצין בדם העובר במהלך המעבר שלו דרך השליה;
  • את הקליפה decaying (decidua) מכיל את אותם כמויות של oxytocin כמו myometrium.

חשיבות הפרוסטגלנדינים

פרוסטגלנדינים (PG) ברחם ממלאים תפקיד חשוב, כגורם הדרוש לשימור ופיתוח הריון בתנאים השונים. כיום, זוהתה תופעת האנטגוניזם בין PGF2a לבין גונדוטרופין כוריוני (HG), שהוא המנגנון העיקרי בשימור הריון. אם אנטגוניזם זה משבש, אז את הנטייה להקטין את gonadotropin כוריוני ולהגדיל את רמת GHF 2a מתחיל, עם התפתחות שלאחר מכן של הפלה מאיימת והחלה. עם כניסתה של מינונים גדולים של gonadotropin כוריוני אצל נשים עם איום של הפסקת הריון, רמה מוגברת של PGF 2a יכול להיות מופחת.

בשנים האחרונות, היו דיווחים כי הגבירו את הידע שלנו על הרמה המוקדמת של סינתזה של פרוסטגלנדינים, וכן הוצע התפרצות השערה חדשה של עבודה. . בשנת 1975 גרם Gustavii הבאים התיאוריה הציע תחילת העבודה: תחת השפעת השינויים ברמת האסטרוגן ושינוי פרוגסטרון להתרחש lysosomes decidual, אנזים A2 שיתפנו פוספוליפאז, אשר פועלת על פוספוליפידים בממברנה שחרור החומצה הארכידונית ומבשרי אחרים של PG. הם תחת הפעולה של synagtases prostaglandin מומרים PG, אשר גורם המראה של התכווצויות הרחם. רחם פעילות מובילה לאיסכמיה decidual בתורו מגרה שחרור נוסף של אנזימים ליזוזומלית, ואז מחזור סינתזת PG כולל שלב יציב.

כמו ההתקדמות של לידה קיימת עליה מתמיד הרמות בדם של PGE2 ו PGF2a, אשר מאשר את העמדה כי עליית הסינתזה תוך רחמי PG היא הגורם להופעה וחיזוק התכווצויות רחם, מה שמוביל השלמה מוצלחת של משלוח.

התיאוריה המעניינת והמודרנית ביותר של התפתחות העבודה היא התיאוריה של לרט (1978). המחבר סבור כי המפתח להתפתחות העבודה הם גורמים הורמונליים: אימהי (אוקסיטוצין, PG), שליה (אסטרוגן ופרוגסטרון) והורמונים פרי של קליפת יותרת הכליה ואת האונה האחורית של בלוטת יותרת המוח. הורמונים של קליפת האדרנל לשנות ברמה של השליה את חילוף החומרים של הורמונים סטרואידים (ירידה בייצור פרוגסטרון ועלייה ברמת האסטרוגן). שינויים מטבוליים אלו, מתן השפעה מקומית, להצמיח גזי חממה ב decidua, את יש האחרון אפקט luteolytic, שחרור מוגבר של אוקסיטוצין בתוך בלוטת יותרת המוח של האישה ולהגדיל את הטון של הרחם. בידוד של אוקסיטוצין על ידי העובר עלול לגרום להתפרצות העבודה, אשר מתפתחת בעיקר תחת ההשפעה של האוקסיטוצין של האם.

בחאן נייר המודרני, אישיהארה, סאליבן, Elder (1992) הודגם כי תאי decidual שהיו מבודד בעבר מ מקרופאגים אחרי 30 פעמים טופס המסירה יותר PGE2 ו PGF2a בתרבות מאשר התאים לפני המסירה. רמה מוגברת זו של פרוסטגלנדינים בתרבות שנצפתה עבור 72 שעות והיא קשורה עם מספר תאי cyclooxygenase מ 5 ל 95%. במקביל, לא חלו שינויים בתפקוד המקרופאגים. נתונים אלה מראים כי עלייה ברמת גזי החממה מהתאים סטרומה היא מקור חשוב של PG בלידה.

כידוע, את החשיבות של הסדרה PG E2 ו- F2 בלידה הראו באופן משכנע על ידי מספר חוקרים, אלא הרקמות של הגוף, המהווים את המקור העיקרי של גזי חממה בלידה שלא זוהה עדיין. בפרט, היווצרות של PG למד amnion ומזהה שינויים amnion תוכן PGE2 במהלך הלידה, אך רק בשנים האחרונות התגלה כי כמות קטנה מאוד של PGE2 מסונתז amnion ומעביר דרכו בלי horiodetsidua חילוף החומרים. לפיכך, הסינתזה של PGE2 על ידי amnion בתחילת העבודה אינו סביר. הקשר בין הסינתזה של PG decidua לבין זיהום תוך רחמי הוכח. זה ידוע כי בהריון הסתיים, decidua מכיל שני סוגים של תאים - תאים סטרומה מקרופאגים. תאי סטרומה decidua הם המקור העיקרי של PG ב עבודה בבני האדם (מקרופאגים decidua מהווים 20%) בבית decidua הריון הארוך. רוב החוקרים בחנו את הסינתזה של פרוסטגלנדינים ב decidua, ללא חלוקת תאים סטרומה ומקרופאגים. עם זאת, מחקר נוסף נדרש כדי להבהיר מנגנונים תאיים עבור סינתזה של תאים PG ידי decidua תאים stroma. זו תומכת בעמדה כי עליית התוך רחמית סינתזת PG גורמת להופעה ושיפור התכווצויות רחם מובילות לידה סוף חיובי. כמו כן מוצג כי הסיבה לעליה משמעותית בייצור של PGE ו PHF ברקמת decidua ו myometrium האנושי הוא האוקסיטוצין. אוקסיטוצין, הן מן האורגניזם הקטלני והן מצד האורגניזם האימהי, יכול להיות מקור לסינתזה מוגברת של PG. אוקסיטוצין מגרה את הייצור של גזי חממה ברחם בהריון כאשר הרחם רגישה oskitotsinu, A גזי חממה, בתורו, להגדיל את כוח okistotsina והתכווצות סיבת myometrium התרחבות צוואר הרחם.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.