^

הכנה ללידה

הכנה ללידה מסייעת לנשים בהריון להגיע לשיאה של ההיריון במודע. כלומר, לאם ההרה עד תום תקופת נשיאת הילד פשוט צריך להיות מושג ברור על מה שסימפטומים אומרים על אופן הלידה, איך הם מתקדמים, איך להתנהג כמו שצריך, איך לנשום בזמן הלידה וכיצד להקל על הכאב.

ההכנה ללידה מרמזת כי אישה צריכה לדעת מה נדרש במוסד רפואי ואפילו מה שאלות יש לשאול על ידי הרופאים ומה לשלם תשומת לבם במקרה של נסיבות בלתי צפויות.

גורם, סימנים וטיפול של עבודה כוזבת במהלך ההריון

בתהליך זה, אין דבר נורא, זה הכנה מול התכווצויות אמיתיות ולידות.

אם אני מוכן למיין או לעבודה?

יום או יומיים לפני תחילת העבודה, יש מה שמכונה קרבות שווא. בשלב זה, צוואר הרחם נפתח, תקע רירי המכסה את הלוע הרחם יכול לזרום משם. אבל קרבות אלה אינם חזקים, לא סדירים וקצרים.

ערך אבחוני של pH- מטרי של נוזל מי השפיר ורקמת הראש העובר

תשומת לב רבה מוקדשת לחקר מי השפיר לצורך הערכת העובר. נוזל מי השפיר יכול להיחשב כחלק גדול הנוזל החוץ תאיים של העובר, שכן המדדים האוסמוטיים שלה, אלקטרוליט הרכב ביוכימי זהים פלזמה העובר.

בדיקת חמצן בזמן הריון ולידה

תוך 10 דקות, קצב הלב של העובר נספר או נרשם במהלך הפסקות ובזמן ההתקף עם מרווח של 2 דקות. עוד 15 דקות, שאיפה רציפה של 100% ריכוז החמצן מתבצעת באמצעות מסכה אטום.

החשיבות של הערכה מקיפה של מצב העובר בלידה

אצל נשים בסיכון גבוה בלידה יש צורך לבצע הערכה מקיפה של מצבו של העובר עם CTG, amnioscopy, בקביעת אופיו של טכניקות עבודת הגדרת hysterography חיצונית ופנימי העובר ואמהות הלמ"ס, קביעת pH של מי שפיר.

מצב עוברית בסיס חומצי

נשימה עוברית מתבצעת באמצעות חילופי גז דרך מערכת הרחם שליה באמצעות דיפוזיה. יש ספיגה של חמצן מדם של האם ושחרור של מוצרים מטבוליים לתוכו.

זרימת הדם בעורק של חבל הטבור במהלך הלידה

מחקרים מודרניים מראים שלקרדיוטוקוגרפיה אין יתרונות משמעותיים על פני ההשראה העובדתית המקובלת אצל הסטטוסקופ המיילדות.

בדיקה של גירוי vibroacoustic של העובר

הריון רגיל הריון הבדיקה קשורה תמיד עם המראה של תנועות העובר, אשר האם מרגישה. התגובה העוברית לגירוי פעיל יותר, ככל שתקופת ההיריון ארוכה יותר.

אמניוסקופיה ומי השפיר

כדי לחקור את הסטטוס של מי שפיר משמש amnioscopy כי מתואר saling 1962 גרם. Amnioscopy היא שיטה של זיהוי מקוניום לתוך מי השפיר על ידי בדיקה ויזואלית של ממברנות קוטב התחתונות.

אלקטרוקרדיוגרפיה עוברית ישירה

מומלץ להשתמש בצג הפירות של BMT 9141 יחד עם מכשיר ההקלטה וההקלטה. אלקטרודות בורג משמשים אלקטרודות

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.