^

רטינול - הראשון בשורה של ויטמינים לעור

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

החוויה העגומה של האסקימוסים והמצרים המצליחים הוסברה רק באמצע המאה העשרים. בשנת 1930, מור (מור) מסונתז רטינול מקרוטנואידים והחל לחקור את השפעתו על הגוף. ורק ב -1943 הוכח סוף סוף כי זה היה רטינול כי הוא האשם של האומללות של חוקר הארקטי ללא חת ואת התקווה האחרונה של המצרים העיוורים. מאמרו של מור ורוחדל, שפורסם בעיתון הביוכימי, היה סנסציוני באמת. התברר כי הכבד הדוב הקוטב מכיל כל כך הרבה רטינול (18,000-27,000 IU / g) שצריכת אפילו חתיכה קטנה (למשל 250 גרם) עולה על הנורמה היומית של רטינול ביותר מ -1,000 פעמים.

מחסור של רטינול הוא לא פחות מסוכן עודף שלה. צריכת לקוי של רטינול בגוף בסופו של דבר מוביל לאובדן בלתי הפיך של ראייה, ירידה בהתנגדות לזיהום, הופעתה של כל מיני בעיות עור ואפילו מוות. החומרים הדרושים לחיים נורמליים ואפילו לעצם קיומו של גוף האדם, מדענים מכנים "ויטמינים" (מתוך לטינית ויטה - חיים) כדי להדגיש את חשיבותם. רטינול היה הראשון בסדרה שלהם, מקבל את התואר הכבוד של ויטמין A.

תאים רגישים מאוד לריכוז של רטינול, וכל, אפילו חריגה קלה מהנורמה משפיעה על פעילותם החיונית. לאורגניזם היונקים יש מערכת תקינה אמינה, המאפשרת לשלוט ולשמור על ריכוז הרטינול ברמה הנכונה. ויטמין A הוא מסונתז בתאים של רירית המעי מהבטא קרוטן, אשר מגיע עם מזון צמח. כאן, בהשתתפות של dioxygenase האנזים, בטא קרוטן הוא מחולק לשני מולקולות הרשתית, אשר מופחתים מכן כדי retinol. כמות רטינול מסונתז הוא מוסדר בקפידה כדי למנוע שיכרון של הגוף. יתר על כן, רטינול נכנס הכבד, שם הוא מופקד בתאי stellate בעיקר בצורה של אתרים. לפיכך, לפי הצורך, רטינול מועבר לאיברים אחרים, כולל העור.

מנגנון המנגנון הסלולרי של מטבוליזם רטינואיד הוא מערכת מורכבת אך מדויקת ומבוססת. הוא כולל מגוון של אנזימים וחלבונים מחייב המספקים ללכידת, חילוף החומרים, בתצהיר ותחבורה של רטינואידים בתוך התא.

עם הזמן, מדענים מצאו חומרים בעלי השפעות דומות לוויטמין A. תרכובות סינתטיות וטבעיות, שמנגנון הפעולה שלהן דומה לרטינול, החל להיקרא רטינואידים, והוא משמש לטיפול במגוון מחלות, כולל מחלות עור.

trusted-source[1]

רטינול מחייה את העור

בהיותו נגזרת של ויטמין A, retinol מגרה את הייצור של קולגן, מרכיב טבעי של הדרמיס, מה שהופך את העור נראה צעיר יותר. התוצאות של אחד ממחקרים רבים הראו כי 36 נשים בגילאי 80 ומעלה אשר החילו משחה עם רטינול 0.4% על העור של היד, לאחר 24 שבועות, שינויים משמעותיים במצב העור. חלקת העור שעליה הושם המשחה עם הרטינול נעשתה חלקה יותר, גמישה וגמישה.

רטינול הופך את העור לבריא יותר

רטינול מאפשר לך להיפטר דיגמנטציה, קווים וקמטים, לתקן את המרקם של העור, כדי ליישר את הטון ואת הצבע. כתוצאה מהשימוש ברטינול, העור נראה בריא ואף יותר.

Retinol מגרה החלפת תאים

קילוף רגיל הוא התחייבות של עור צעיר נראה: תאים מתים מוסרים, ותאים חדשים, בריאים טופס שכבת פני השטח של העור. הודות לקילוף הרגיל, העור נעשה חלק יותר, ומגוון של מוצרי קוסמטיקה עובד ביעילות רבה יותר, חודר באופן חופשי לשכבות העמוקות ביותר של העור. שכבת התאים המתים אינה מאפשרת לחומרים מועילים לחדור עמוק לתוך העור.

רטינול מטפל באקנה

רטינול לא רק מפחית את הסימנים של הזדקנות העור, אלא גם עוזר לפתור את הבעיה עם אקנה, אומרים רופאי העור. אקנה משפיע כמעט 50% של נשים מבוגרות, וטיפול הזדקנות העור מפני אקנה יכול להיות בעיה קשה מאוד. למרבה המזל, הודות תכונות exfoliating של רטינול, הפעולה שלו מאפשרת לרפא אקנה: תאים מתים הסיר באופן קבוע לא לסתום נקבוביות, אשר משפיע בצורה הטובה ביותר על מצב של אקנה נוטה העור.

רטינול הוא בטוח יותר מאשר רטינואידים

להיות, כמו retinol, נגזרות של ויטמין A, רטינואידים זמינים רק על פי המלצה של רופא עור. למרות רטינואידים הם הרבה יותר יעיל מאשר תרופות הנמכרות בבית מרקחת ללא מרשם, יש להם חיסרון משמעותי - השימוש רטינואידים יכול לגרום לגירוי ואדמומיות של העור. רטינול, באותו זמן, פועלת על העור הרבה יותר רך, הופך לחומצה רטינואית - מרכיב מפתח בסמים שנקבעו על ידי רופא עור - לאט ובהדרגה. רטינול הוא אידיאלי עבור נשים עם עור רגיש, נוטה לגירוי.

קוסמטיקה רטינואית

החברה הראשונה שנטלה את חובת שחרור תרופת החומצה הרמינואית לשוק הקוסמטיקה היתה חברת אורתו פרמצבטיק, חברה בת בבעלות מלאה

ג'ונסון אנד ג'ונסון. בשנת 1971, הציבור הוצג עם הכנה לטיפול באקנה "Retin-A" (0.1% tretinoin), אשר במהירות צבר פופולריות. לאחר 25 שנים, בשנת 1996, פרסמה אורתו פרמצבטיקה תרופה נוספת אחת, Renova, שנועדה למנוע שינויים סניליים בעור והתאוששות מפוטודמג '. "Renova" מכיל 0.05% tretinoin, עטוף בבסיס קרם רך, והוא משמש למאבק קמטים עדינים היפרפיגמנטציה. הצרכנים העריכו סמים רטינואידים, וסדרה מוצלחת של אורתו פרמצבטיקה באה בעקבות מספר חברות אחרות (אם כי בזהירות רבה). Retinovaya קוסמטיקה מאוד מעורבב במדויק עם קוסמטולוגיה מודרנית, בהדרגה מסגרות משק הבית בהדרגה ורכישת תכונות של משמעת רפואית.

רטינואידים חודרים לעור ישירות דרך שכבת הקרנית (מסלול transeperermal) או דרך צינורות הפרשות של בלוטות (מסלול transfollicular). בעור, שיפוע ריכוז retinoid נוצר, ירידה כלפי הדרמיס. באפידרמיס, רטינואידים שולטים בתהליכים של קרטיניזציה ופיגמנטציה, ובשכבת העור תורמים לשיקום המטריצה הבין-תאית, משפילה בהדרגה במהלך ההקרנה או הקרנת UV. מסלול transphollicular מאפשר להשיג ריכוז מוגבר של רטינואידים ישירות בזקיקים, אשר יקר במיוחד בטיפול של פתולוגיות פוליקולרי, למשל אקנה.

בכל שנה, כתבי העת המובילים בעולם של דרמטולוגיה מפרסמים את תוצאות מחקרי הרטינואידים, כולל תרופות קוסמטיות. ניסויים קליניים ארוכי טווח בהניתוח היסטולוגי מקביל הם בעלי ערך רב, מה שמאפשר להשוות את ההשפעות הגלוי עם שינויים מורפולוגיים בעור.

עבור ניקוי עמוק יותר, קליפות משטח מיוחד ניתן להשתמש, ריכוך שכבת הקרנית ואת הסרת תאים מתים. לרוב, קליפות אלה כוללות חומצות פרי (גליקול pi-lingas), וכן סוכני פילינג המכילים אנזימים (פילינג אנזימטי) נמצאים גם. קטגוריה נוספת של תרופות המרכיבות את סדרת קוסמטיקה הם אלה כי להרגיע, לרכך, להזין, להגן על העור מחדש. משימתם היא למנוע את התרחשותן של תופעות לוואי הקשורות בפעולת הרטינול (אריתמה, דלקת, אדמומיות וכו '), או להקל על מצבו של המטופל במקרה של התחושות הלא נראות המתעוררות.

תנאי הכרחי בעת שימוש כזה סדרה קוסמטית היא שמירה ברורה של רצף היישום של ההכנות. רק במקרה זה ניתן להשיג תוצאות חיוביות ולמנוע סיבוכים. מחקרים קליניים מראים כי גישה מקיפה כזו לחלוטין מצדיקה את עצמה במקרה של אקנה קלה עד בינונית, photodamaged ו דוהה העור. העיתונות הרפואית דיווחה גם על טיפול מוצלח בשרידים לבנים על ידי שילוב של תכשירים המכילים חומצה גליקולית (20%) וטרטינואין (0.05%) בבסיס קרם רך.

סיבוכים והתוויות נגד שימוש בקוסמטיקה רטינואית

בעת שימוש בקוסמטיקה רטינואית במקרים מסוימים, האדמומיות של העור, קילוף זמני, לעתים רחוקות - שלפוחיות, רגישות מוגברת לאור השמש. זה צריך להילקח בחשבון בעת פיתוח ניסוח, אם אפשר, בחירת הרכיבים בצורה כזו כדי להפחית את הסיכון של תופעות לוואי. בין התוויות נגד שימוש בקוסמטיקה רטינואית - הקבלה בו זמנית של תרופות photensensitizing מקבוצות של thiazides, tetracyclines, fluoroquinolones, phenothiazines, sulfonamides.

אני במיוחד רוצה לציין את הבעיה של שימוש קוסמטיקה רטינואית אצל נשים הרות. למרות העובדה כי ריכוז של רטינואידים במוצרי קוסמטיקה הוא קטן והוא האמין כי הם לא נקלטו למעשה לתוך הדם, עדיף להיות מבוטח מחדש להימנע מלהשתמש בו. יש לזכור כי לוויטמין A יש אפקט טרטוגני חזק וכי תרופות רטינואיקיות לנשים בהריון מנוגדות לחלוטין.

trusted-source[2], [3], [4], [5], [6], [7]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.