^

פילינג עור הפנים עם חומצה פרולית

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 12.03.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פופולרי במיוחד בקרב הליכים קוסמטיים הוא פילינג כימי שטחי, שעוזר להעלים בעיות עור מסוימות ולשפר את מרקם האפידרמיס. הליך כזה הוא קילוף עם חומצה פרולית.

אינדיקציות להליך

פילינג Ferul משתמש בחומצה פנולית 3-methoxy-4-hydroxycinnamic או ferulic כדי להסיר תאי עור מתים משכבת הפנים של העור. התכונה התרופתית העיקרית של חומצה קרבופילית זו היא היכולת לעכב את תהליך הפירוק החמצוני (פראוקסידציה) של שומנים כאשר רדיקלים חופשיים פוגעים בתאי העור, כלומר, השפעה נוגדת חמצון.

כמו כן, הוכח כי חומצה פרולית מציגה מגוון רחב של פעילויות ביולוגיות, כגון אנטי דלקתיות, אנטי מיקרוביאליות, אנטי אלרגיות, מגן על הכבד, אנטי קרצינוגני, אנטי תרומבוטי, מגבירה את כדאיות הזרע, השפעות אנטי ויראליות ומרחיבות כלי דם, קלציית מתכות, אפנון פעילות האנזים, הפעלה של גורמי שעתוק, ביטוי גנים ואותות העברה. [1]

מידע נוסף -  רדיקלים חופשיים ונוגדי חמצון

על פי תוצאות המחקר, חומצה פרולית (חודרת היטב דרך השכבה הקרנית) עוזרת לשמור על מערכות ההגנה התוך-תאיות של נוגדי חמצון של קרטינוציטים, פיברובלסטים, קולגן ואלסטין, מה שהופך את זה להגיב לכלול אותה במוצרי קוסמטיקה לטיפוח עור בוגר. ובשל יכולתה לעכב את פעילות התירוקינאז, האנזים העיקרי ביצירת פיגמנט העור (מלנין), חומצה זו מסוגלת להתמודד עם היפרפיגמנטציה של העור. [2]

חומצה פרולית היא סופג UV חזק  [3]. חומצה פרולית לבדה או בשילוב עם ויטמין E וויטמין C מספקת הגנה פי 4-8 בערך מפני נזקי קרינה. [4]

אינדיקציות להליכים קוסמטיים אלה כוללים:

הכנה

מהי ההכנה להליך פילינג חומצה פרולית? קוסמטיקאיות  ממליצות:

 • הימנע משעווה, אלקטרותרפיה, הסרת שיער וקרמים להסרת שיער בלייזר, וקורטיקוסטרואידים מקומיים לפחות שבוע לפני כל פילינג כימי;
 • להפסיק להשתמש במוצרים מקומיים המכילים רטינול, בנזואיל פרוקסיד או חומצות הידרוקסיות (AHA), כלומר קרמים להלבנה, קרמים שחורים, קרמים לאקנה וכו'. - גם שבוע לפני הקילוף.

אין לבצע פילינג כימי אם עור המטופל לא התאושש לאחר פרוצדורות קוסמטיות או כירורגיות אחרות בפנים.

טֶכנִיקָה פילינג ferul

הטכניקה של פילינג פרול עשויה להשתנות מעט - בהתאם למוצר הנבחר (נוכחות של מרכיבים מסוימים בהרכבו, למשל, חומצה טריכלורואצטית) והבעיה שעבורה מתבצעת מניפולציה זו.

הפרוטוקול הבסיסי להליך קילוף פרול כולל את השלבים הבאים:

 • הסרת איפור בעזרת קוסמטיקה המתאימה לסוג העור;
 • ניקוי העור בעזרת מסיר שומנים רפואי או ניקוי ליפוזומלי (כתחליב) להסרת חלב;
 • מריחת חומר פילינג על עור נקי;
 • חשיפה של ההרכב המיושם (שמשך הזמן משתנה בין 3-5 ל-10-15 דקות) - עד לייבוש מלא;
 • ניקוי העור משאריות ההרכב (השתמש בנוזלים או ג'לים המנטרלים את החומצה);
 • מריחת חומר מגן (קרם או מסכה) על עור יבש.

פילינג של חומצה פרולית

כיום מיוצרים מספר מוצרי פילינג מיוחדים עם חומצה פרולית.

פילינג Ferul Sesderma (Sesderma) מיוצר על ידי החברה הספרדית SesDermaLaboratories: ТМ Mediderma SesGlicopeel. אז, פילינג ferul Mediderma (Mediderma) - Ferulac peel classic Mediderma - מכיל חומצה פרולית ואת נוגד החמצון הפוליפנול פלורטין.

בנוסף למרכיבים אלו, מכיל Ferulac peel plus Mediderma רטינול (המעורב בהתמיינות תאי אפיתל) וחומצות הידרוקסיות קרטוליטיות אורגניות (AHA), המנקות את העור מתאי עור מתים: חלב, תפוח ולימון.

וה-Mediderma Ferulac additive mist עם חומצה פרולית ופלורטין מכיל גם חומצה אזלאית (שעוזרת להפחית עור שומני ולהיפטר מאקנה); ויטמין B3 (חומצה ניקוטינית) הכרחי ליצירת מעטפת מגן של העור; רטינול, סרמידים (שומני העור) ואבץ, המזרז את התחדשות תאי העור.

אותו יצרן ferul פילינג ולנסיה (SesDerma Valencia Peel). הוא מכיל חומצה פרולית (6%), קרטוליטים ופילינג - חומצות סליצילית וטריכלורואצטית (5% ו-10% בהתאמה), וכן חומצה אסקורבית ואקונומיקה ארבוטין לעור. תרופה זו יכולה לשמש כפילינג פרולי לצלקות אקנה.

ייצור ספרדי (Simildiet Laboratorios) ופילינג משולב Ferul Simildiet (Simildiet), שמכיל בנוסף ל-ferulic חומצות לקטית, לימון ומאלית.

פילינג Ferul Biomatrix (BioMatrix, צרפת) - פרולי-מנדלית, בתוספת חומצה מנדלית (כמווסת קרטוליטי וייצור סבום).

Pleyana Ferul Peeling (Pleyana, RF-Switzerland) הוא קומפלקס פילינג עם חומצה אזלאית. ובסרום הפילינג של Pleyana (לעור בעייתי, מעורב ושמן) - יחד עם חומצות פרוליות, מנדליות ואזלאיות - כללו היצרנים חומצה לקטית, סוקסינית וסליצילית וויטמין B3.

פילינג Ferul Neosbiolab (NeosBioLab) מייצור רוסי, בנוסף לחומצה פרולית, לקטית, לימון ואסקורבית, מכיל אנהידריד D-gluconic ורטינול.

פילינג בליטה (Bielita) עם חומצה פרולית (קוסמטיקה בלרוסית Belita-Viteks) מכיל גם חומצה לקטית ולימון.

התוויות נגד

כל פילינג כימי שטחי, כולל עם חומצה פרולית, אסור:

 • עם רגישות עור מוגברת;
 • עם פגיעה בשלמות האפידרמיס;
 • במקרים של תגובה אלרגית עם ביטויי עור;
 • בהריון והנקה, פרטים נוספים -  פילינג בהריון
 • עם חום, מחלות דלקתיות חריפות והחמרה של זיהומים כרוניים;
 • אם יש יבלת, נבוס או פריחת הרפס פעילה באזור היישום של ההרכב.

אין לבצע פילינג לפנים Ferul בחולים עם ויטיליגו ורוזציאה;

 • חולי סרטן, במיוחד לאחר הקרנות או כימותרפיה לאחרונה; עם היסטוריה של מחלות אוטואימוניות (פסוריאזיס, SLE, דלקת מפרקים שגרונית).

סיבוכים לאחר ההליך

סיבוך אפשרי ותוצאה בלתי רצויה של הליך זה הוא נפיחות של העור, כמו גם הכוויה הכימית שלו - עם התפתחות אריתמה והיווצרות גלד.

קרא -  פילינג: אינדיקציות והתוויות נגד, סיבוכים, טיפול

ההשלכות לאחר ההליך

פילינג העור שנמשך זמן מה (כשבוע) הוא תוצאה טבעית (מתוכננת) של פילינג.

טיפול לאחר ההליך

לאחר פילינג פרול, טיפול בעור כולל:

 • חריג ל-7-10 ימים של כביסה במים ומריחת בסיס או קונסילר;
 • שימוש בחומרי ניקוי עדינים וקרם לחות לפנים;
 • הגבלת חשיפה לשמש ומריחת קרם לחות עז עם מסנני UV (SPF 30+) לפני היציאה מהבית;
 • סירוב זמני של כל פעילות גופנית אינטנסיבית (בה ההזעה גוברת);
 • הדרה של משקאות אלכוהוליים ועישון.

בשום מקרה אסור לקלף את העור המקלף, מכיוון שהדבר עלול להוביל לצלקות.

ההשפעה של פילינג פרול

ההשפעה של פילינג פרול הנטען על ידי היצרנים - אם נבטל את ההבטחות הפרסומיות הברורות של "חידוש העור" - נובעת מהפעולה הביוכימית של כל הרכיבים. אבל התוצאה שלו בצורה של היעלמות כתמי גיל ונקודות שחורות, מראה רענן יותר של העור (שיפור הגוון והמרקם שלו, כמו גם הפחתת קמטים עדינים) היא זמנית.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.