^

לינדן לשיער

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 25.02.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נהוג יותר להשתמש בפרחי טילן להצטננות, מכיוון שהוא חומר נוגד דלקת חום, נוגד דלקת, אנטי-ויראלי ואנטי-בקטריאלי. עם זאת, לחומרים הפעילים הביולוגית שלה השפעה מיטיבה על מצב השיער. עם שפע של מוצרי טיפוח לשיער שנרכשו, תשומת לב נוספת בצורת שטיפה במרקי לינדנים תהפוך אותם לחיים יותר, מבריקים יותר, ויעניקו גוון מעניין.

תועלת

קשה לפספס את פריחת הטיליה שכן היא מלווה בניחוח עז, שפע של דבורים מעל העץ ופרחים צהובים עזים. זה קורה ביוני-יולי. אם העץ לא צומח לאורך הכביש, אתה יכול למרוט ולייבש ממנו את הפרחים בבטחה, הם יהיו מבוקשים יותר מפעם אחת ויהיו מועילים, כולל לשיער. הוא טמון במרכיבים הפעילים הביולוגית של הצמח:

  • פלבנואידים - אפזלין, טילירוזיד, עשבי תיבול, קוורצטין וכו ';
  • ויטמינים - חומצה אסקורבית, קרוטן;
  • שמן חיוני;
  • ספונינים;
  • טאנינים;
  • ריר צמחי;
  • פוליסכרידים;
  • חומצות קרבוקסיליות פנוליות;
  • מינרלים. [1]

במתכונים חלופיים נעשה שימוש נרחב בטילן ומשמש באופן פנימי להצטננות, לשטיפת הגרון, הפה, כמשתן, משכך כאבים, הרגעה, כפרכוסים. תה לינדן משמשים במקרה של מחלות קיבה, גזים, שלשולים. [2]

השימוש החיצוני בו ממלא גם תפקיד חיובי לא פחות: בעזרתו נרפאים פצעים, כוויות, אקזמה והם נלחמים בפטרייה.

הודות לשטיפת השיער עם מרתחים של פרחי טיליה, הם נפטרים מקילוף, מזינים אותם וזקיקי שיער, מסלקים ומונעים יובש, מחזירים את המבנה, מקדמים את צמיחתם, מתחזקים, מקבלים נפח, גוון טוב, ברק בריא.

אינדיקציות לינדן לשיער

ניתן למרוח לינדן מבלי לחכות לסימנים שליליים משיערך, מכיוון שהוא מעניק משי, ציות, רכות וברק לשיערך. אבל אם יש להם בעיות כמו שבריריות, פיצול, קשקשים, אובדן, שיער אפור, אז זו אינדיקציה ישירה לשימוש בו.

לינדן לשטיפת שיער יסייע בביטול ההשלכות השליליות של שימוש בשמפו עם רכיבים כימיים, ייבוש עם מייבש שיער, גיהוץ, כמו גם הפרעות פיזיולוגיות הקשורות לתקלה בבלוטות החלב, זיהום בעור בפטריות וכו '. [3]

בנוסף, משתמשים בטילן לצביעת שיער, מכיוון שהוא מכיל צבע טבעי המעניק להם גוון זהוב לערמון, תלוי בריכוז.

מינון וניהול

איך מכינים מרתח של לינדן לשיער? חומרי גלם שנקנו בבית מרקחת או שהוכנו בעצמנו מוזגים עם מים, מביאים לרתיחה ושומרים על אש נמוכה או באמבט מים למשך 15 דקות נוספות. לשיער קצר, שתי כפות פרחי טיליה מיובשות מספיקות לחצי ליטר מים. תלוי באורך הגדילים, יש להגדיל באופן יחסי את מינון התרכובת.

לאחר הכביסה הראשית שוטפים את התלתלים בעזרת קירור למצב חם ומרק מאומץ. ריכוז הרכב הצבעים תלוי בגוון הרצוי. כהה יותר מתקבל בריכוז גבוה של לינדן. למטרה זו, אתה יכול להשתמש לא רק בפרחים, אלא גם בעלים, זרדי עצים. כ -10 גרם של חומרי גלם יבשים מוזגים לתוך 500 מ"ל מים ומתאדים על אש נמוכה עד לקבלת רבע מהנפח. בעזרת מברשת הם צובעים את הגדילים, משפשפים אותם לשורשים, חובשים כיפה של צלופן ומחזיקים שעה אחת, ואז הם נשטפים.

גם מסכות לשיער יעילות. מרתחים עבורם מוכנים מתכשירים צמחיים, אשר, בנוסף ללינדה, כוללים רכיבים צמחיים שימושיים אחרים: קמומיל, מרווה, סרפד. שמנים בסיסיים (בורדוק, זית, קיק, חרדל), המתאימים לסוג שלך, מתווספים לתמיסה המתקבלת, כמו גם כל מה שירפא אותם (ביצה, קוניאק, דבש, גליצרין ושאר מרכיבים).

תמצית לינדן לשיער קיימת במוצרי טיפוח מסחריים רבים לשיער (שמפו, בלמים, תרסיסי שיער) של מותגים שונים.

התוויות נגד

לשימוש חיצוני בלינדן אין התוויות נגד, השפעתו על העור והשיער עדין ומרגיע. [4]

ביקורות

על פי ביקורות, נשים רבות אהבו מרתחים מלינדים. לאחר השימוש הקבוע הם ציינו תוצאות אמיתיות בשיפור מצב השיער: ניתן לסרק ולעצב אותם בקלות, לקבל גוון נעים, לזרוח, לנשור פחות, לא להתפצל.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "לינדן לשיער" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.