^

תרגילים אפקטיביים עם שבר של הוושט: בחירה, טכניקה, אמצעי זהירות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בקע של הוושט הוא בליטה של כמה אברים של מערכת העיכול, הממוקם מתחת לסרעפת ב פריטוניאום, לתוך חלל החזה. זה בעיקר על החלק התחתון של הוושט, חלקים שונים של הבטן והתריסריון. עקירה של איברים אלה מעוררת עלייה בלחץ תוך בטן, אשר, כביכול, דוחף אותם לתוך פתח הוושט של הסרעפת, ואם הוא חלש, נוצר שבר. נראה כי כל פעילות גופנית ותרגילים עם שבר של הוושט צריך לסבך את המצב. למעשה, הפעילות הגופנית הנכונה מסייעת בטיפול במחלה. אבל חשוב לדעת אילו תרגילים יהיה מועיל, ואילו אלה יכולים לעשות הרבה נזק.

היתרונות של פעילות גופנית בקע הוושט

הקעקוע של פתיחת הוושט של הסרעפת הוא פתולוגיה, שככל שהיא מתקדמת, עלולה לסבך באופן משמעותי את חיי המטופל, ובמקרה של הפרה אף מהווה סכנה לחייו של המטופל. אבל באופן כללי, זה לא עושה אדם נכה ואינו דורש immobilization.

להיפך, היפודינמיה תפגע רק בחולים, שכן מצב זה מעורר תופעות מתנודדות במערכת העיכול. הסימפטומים שלהם הם:

 • את העיכוב במזון בבטן ואת תחושת המשויך של כאב וכאב epigastrium,
 • הפרעות במעי, המתבטאות באטוניה ובעצירות כרונית,
 • את תהליכי התסיסה ואת הריקבון במערכת העיכול, המתבטאת בהפרעת המעי עקב שיכרון במוצרים של ריקבון מזון (שלשולים), ייצור מוגבר של גז ונפיחות.

כל האמור לעיל אינו מועיל בשום אופן לחולים עם שבר של הוושט. פעילות גופנית נמוכה תתרום גם להתפתחות ומחלת ריפלוקס, או להגברת לחץ תוך בטן, דחיפת הוושט והקיבה לתוך חלל החזה. לכן הרופאים לא ממליצים למטופלים להגביל את עצמם בתנועה, מסרבים לבצע התעמלות ותרגילים פיזיים מיוחדים עם שבר של הוושט מחשש שהם יעוררו סיבוכים של הבקע.

כמו כן, במסגרת תוכניות לימודים גופניות מרפא פותחו סדרות מיוחדות של תרגילים שלא רק לא יפגעו, אלא שגם להיפך תהיה השפעה תרפויטית. התעמלות כזו היא חלק מהטיפול המורכב של המחלה, שכן קשה מאוד לחזק את השרירים של הסרעפת בדרכים אחרות ולתקן את התוצאה שהושגה. תרופות ו פיזיותרפיה בעצם להקל על הכאב ולשפר trophism של רקמות, קידום תהליכים regenerative, אבל הם אינם מסוגלים לחזק את השרירים כמו אימון קבוע.

כיצד לבצע תרגילים עם שבר של הוושט?

מאחר שהגוף של כל מטופל הוא אינדיווידואלי, והתמונה הקלינית של שבר הוושט בחולים שונים עשויה להיות שונה, קבוצה יעילה של תרגילים צריכה להיות גם אינדיווידואלית. הגורמים שגורמים את שבר של הוושט ומסובכים את הקורס יכול להיות מתוקן באמצעות תרגילים פיזיים באותו אופן כמו הטונוס שריר מופחת של הסרעפת.

לכן, עבור חולים עם משקל עודף, המתחם יכלול תרגילים שמטרתם הפחתת משקל הגוף, אשר בשילוב עם הדיאטה ייתן תוצאות מהירות למדי. עם שבר הזזה של הוושט, תרגילים המסייעים לשחזר את האיברים למצבם הרגיל ללא ניתוח כלולים. וגם אלה המסייעים להילחם רפלוקס וכאב שנגרם על ידי זה, eructation, hiccough.

אם אנחנו מדברים על שבר הוושט של הוושט, אז התרגילים במקרה זה יהיה מתאים לאחר הניתוח והחזרת הקיבה והמעיים מתחת לסרעפת. כאשר ניתן יהיה להתחיל את התרגילים, הרופא המטפל מחליט על כמה מהר הצטלקות של התפרים מתרחשת באתר של תפירת פתח הסרעפת.

תרגילים פיזיים יכוונו לחיזוק השרירים של הסרעפת ושיקום הפונקציה הקונקרטית של הפתח שלה, אשר משמשת כסוגר חיצוני נוסף עבור הוושט ואינו מאפשר מזון לחזור מן הבטן בחזרה. אלה יכולים להיות גם תרגילים של התעמלות נשימה שבה הסרעפת מעורב ישירות, כמו גם תרגילים פיזיים רגילים שאינם כרוכים בהעלאת הלחץ בתוך הצפק. זה בשלב זה, כי אתה צריך לשים לב קרוב, כדי לא לפגוע בעצמך, אם תבחר לעשות תרגילים לבד, ולא להפקיד אותו למומחה.

ביצוע כל התרגילים עם שבר של הוושט של הסרעפת, אתה צריך לזכור כמה נקודות חשובות:

 • בשום מקרה אתה צריך לתרגל מיד לאחר הארוחה. תרגילים פיזיים מומלץ לעשות בבוקר על בטן ריקה, ובמהלך היום לפני הארוחות העיקריות. ההתעמלות הנשימתית יכולה להיעשות כמה שעות לאחר הארוחה, וכאשר רואים כי עם שבר מומלץ ארוחה מפוצלת במרווחים של 2.5-3 שעות, ואז שוב מתברר כי התרגילים יתבצע לפני הארוחות.
 • במהלך השיעורים (עם זאת, כמו גם במהלך שאר הזמן) לא צריך להיות כל תנועות חדות: מדרונות, סיבובים, כיווץ- flexions, jerks. כל התרגילים צריכים להיעשות לאט, בעדינות וחלקלק, להקשיב לתחושות שלך. אם הכאב מתגבר, זהו סימן לעובדה כי התרגיל מבוצע באופן שגוי או פעילות גופנית חריגה ואת שאר נדרש.
 • ביצוע סדרה של תרגילים פיזיים אתה צריך לעקוב מקרוב אחר הנשימה שלך. ללא צורך לעכב את הנשיפה, אנו יכולים ובכך לעורר עלייה בלחץ תוך בטן.
 • כאשר בקע הוושט לא מומלץ לדחוס את הבטן הבגדים, ובמהלך האימונים הבגדים צריך להיות חופשי בכלל לא להפריע נשימה נכונה.
 • הכיתות אינן נערכות בתקופה חריפה של המחלה עם תסמונת כאב חמורה וצרבת. ראשית, בעזרת תרופות וטיפולים אלטרנטיביים, עליך להסיר תסמינים חריפים, ולאחר מכן להתחיל לאמן את שרירי הסרעפת. זה חל על כל התרגילים, למעט תרגילי הרפיה, אשר, לעומת זאת, יכול להסיר תחושות כאב חריפה.
 • לאחר ניתוח עם שבר של הוושט, תרגילי גופני ונשימה אפשריים רק על פי המרשם של הרופא. בימים ובשבועות הראשונים לאחר הניתוח לתפירה של פתיחת הסרעפת, וכן במקרה של ניקוב הוושט או כיב מחורר, פעילות גופנית פעילה יכולה לעורר סטייה של המפרקים.

בחירת תרגילים עבור ירידה במשקל או שמירה על צורה פיזית עצמך, אתה צריך להימנע מאלה הדורשים את המתח של שרירי הבטן, תנועות פתאומיות, כרוך בשימוש של שקלול.

מה התרגילים לא ניתן לעשות עם שבר של הוושט? כל התרגילים שעבורם אתה רוצה לסבול את הבטן. רופאים לא ממליצים העיתונות רוק, להעלות את תא המטען מ אפרקדן על גבו, כדי לעבוד עם גוץ משקולת עם משקולות, לעשות את התרגיל "מספריים" כי לחזק את שרירי הבטן, וכו ' כפיפות בטן קונבנציונלית, פלג גוף עליון, טוויסט שדרה, תרגילים יסודיים עבור הידות ורגליים של חולים עם בקע סרעפתי אינן אסורים, אבל הם צריכים לעשות כדי למנוע עייפות תנועות פתאומיות.

אם אתה מחשיב את כל הדרישות האלה, פעילות גופנית עם שבר של הוושט לא יזיק, אבל רק תועלת, מזהיר את החזרה של המחלה.

LFK עם שבר של ושט

ובכן, לאחר דיון מתי ואיך לנהל שיעורים פיזיותרפיה, הגיע הזמן ללכת ישירות לתרגילים עצמם. המתקן הסטנדרטי עם שבר של הוושט אינו קיים, אבל המטופלים יכולים להיות מוצעים מספר תרגילים פיזיים כדי לחזק את הסרעפת ולמנוע הישנות של המחלה.

לדוגמא, מחלות של עמוד השדרה ומפרק, כולל פריצות דיסק, הם מאוד פופולרי תרגיל Bubnovskaya (מתחם 20 תרגילים או תוכניות בודדות לטיפול בפתולוגיות מסוים), וכן שבר של שום מורכבות כגון הוושט. כדי להחיל את המורכב לעיל עם מחלה זו לא הגיוני, כי זה נועד יותר לאימון השרירים של הגב כרוך המתח של שרירי הבטן במהלך הביצועים של רוב התרגילים. אם המטופל בנוסף בקע הוושט יש גם כאבי גב תחתון או דלקת פרקים, אז ניתן יהיה לבצע את התרגילים רק Bubnovskaya שבו אין עלייה בלחץ התוך בטני, כדי לא לגרום לסיבוכים של בקע.

ישנם תרגילים פשוטים רבים, כי למעשה לחזק את השרירים של צלחת הסרעפת, אבל רובם להשיג את מטרתם על ידי הגדלת הלחץ תוך בטן, וזה מאוד לא רצוי בקע של הוושט. לכן, הבחירה של תרגילים יעיל ובטוח צריך להיות מטופלים באחריות מיוחדת וזהירות.

הנה כמה תרגילים שניתן לכלול במכלול הטיפול עם שבר של הוושט:

 1. במצב עמידה, הרם את הידיים מעלה מעט לצדדים. עושה כך לנשוף. ואז אנחנו רוכנים קדימה, מורידים את ידינו ושואפים. שרירי הבטן בזמן שאיפה ונשיפה אינם נסוגים, דבר המסייע לשמור על לחץ תוך בטן בתוך הנורמה. בתהליך הנשימה, רק דיאפרגמה צריך להיות מעורב.
 2. בתנוחת עמידה, הידיים על התפרים הופכות לאט לאט את תא המטען לימין ולשמאל, מנסים לשמור על האגן עדיין ועל הנשימה שווה.
 3. עם שבר הזזה של הוושט זה שימושי כדי לבצע קפיצות במקום, אשר מסייעים בבטן להחליק למטה. תרגיל זה, אם כי לא אימון רציני עבור השרירים של הסרעפת ואת לחץ הבטן, אבל עוזר להילחם בסימפטומים של הפתולוגיה, להחזיר את אברי העיכול למצב רגיל, לפחות באופן זמני.
 4. בעמידה על הברכיים אנו מבצעים את פלג הגוף העליון של הגזע קדימה. במהלך השיפועים, לנשום את האוויר, לנשוף - לנשוף. אותם שיפועים נעשים לצד ימין ולצד שמאל, נושמים את האוויר בעת הטיה ונשיפה לאחר החזרה למצב האנכי.
 5. מאותה תנוחה, אנחנו מניחים את כפות ידינו על הרצפה. אנחנו מורידים את החלק העליון של תא המטען לרצפה, מעבירים את כפות הידיים קדימה. הגוף גם נע קדימה.
 6. תרגיל זה נעשה על ידי הורדת האגן כלפי מטה. ברכיים מעט מתגרשים בצדדים, כדי לא לסחוט את הבטן.
 7. חיזוק השרירים באזור החזה והסרת הכאב מקלים גם על ידי נדנדות הידיים. התרגיל מבוצע בזה אחר זה, ואחר כך ביד השנייה. אנחנו לוקחים את היד לצד, מרימים אותה, שוב בצד ומורידים אותה, שולטים בכך שהנשימה אינה קטועה. ניתן לבצע את התרגיל או לשבת.
 8. במצב שכיבה על הגב, מומלץ לבצע סיבוב של הגוף (מתפתל) שמאלה וימינה. בצע את התרגיל בקצב איטי, בשליטה על הנשימה.
 9. כשהוא פונה על צדו, יד חופשית נלקחת לאחור ככל האפשר וחזרה. אנחנו עושים את זה כמה פעמים ולהפוך בצד השני. אנחנו חוזרים על התרגיל ביד השנייה.
 10.  שוכב על גבו וכופף את ברכיו, אנחנו להסיט את הברכיים בצד ימין ולאחר מכן בצד שמאל, אשר מסייע להרגיע את שרירי הבטן. זה תרגול טוב לסיים את התרגיל הזה.

ביצוע כל התרגילים עם שבר של הוושט, אתה צריך לעקוב מקרוב אחר הנשימה שלך, כי נשימה לא נכונה יכולה להפחית את כל המאמצים לא, הגדלת הלחץ בבטן ודחוף את האיברים לתוך החזה.

אבל בטיפול בקע של הוושט, התעמלות נשימתי, אשר משולבת לעיתים קרובות עם פעילות גופנית, הוא גם פעיל. דוגמה חיה של שילוב כזה היא התרגילים הראשונים והשלישיים של המתחם שתואר לעיל.

הנה כמה דוגמאות של תרגילים של התעמלות נשימה עם שבר של הוושט:

 • במצב שכיבה על הגב, לקחת נשימה, לעצור את הנשימה שלנו קצת לנשוף.
 • נשימה בחזה: בעמידה או בישיבה, שמנו יד אחת על החזה, השנייה על הבטן העליונה. שאפו עמוק את האוויר, שולטים בחזה, והבטן לא משנה את מיקומה. ואז אנו נושפים באותה צורה עם החזה. שרירי הבטן לא צריכים להשתתף בתהליך הנשימה.
 • במצב שכיבה על הצד עם החלק העליון של הגוף העליון (אתה יכול לנוח את הידיים על הרצפה, כך המרחק מהכתף אל הרצפה הוא כ 15-20 ס"מ) לקחת נשימה עמוקה, בולטות הבטן שלך. הנשיפה היא איטית, הבטן אינה נסוגה.
 • לקבלת אימון יעיל יותר של השרירים של הסרעפת על הנשיפה, מומלץ לצייר בבטן, חזק מספיק. אבל תרגיל כזה יכול להיעשות רק בשלב השני של התרגילים ורק באישור הרופא.
 • תרגיל עבור הרפיה והרפיה של שרירי הבטן. שוכב על גבו, אנחנו מתחילים לנשום לאט ובצורה אחידה, מדמיינים נפשית שהבטן שלנו היא ים שעל גדותיה מפליגה הסירה ועולה. תחושה של הרפיה, אנו מבצעים עיסוי קל של הבטן, מה שהופך את תנועות מעגלית stroking ביד השעון על 50-60 פעמים.

תרגילי נשימה עם שבר של הוושט גורם לשרירים של הסרעפת להתאמץ ולהירגע, ובכך להכשיר אותם ולהגדיל את הטון של השרירים עצמם ואת הרצועות הסמוכות. תרגילים אלה הם אפילו יותר יעיל מאשר אלה פיזית, כי הסרעפת היא עמוק בתוך הגוף, ואין מדרונות זבובים עם הידיים יכול להשפיע על הטון של השרירים שלה אם הנשימה היא לא נכונה.

ביצוע תרגילים פיזיים ונשימה עם שבר של הוושט מומלץ 3-4 פעמים ביום. זה לוקח 10-15 דקות להתאמן, שכן overfatigue עם שבר של פתיחת הוושט של הסרעפת לא עובד.

התעמלות פיזית ונשימה טובה לסרעפת נחשבים גם לטיולים ארוכים באוויר הצח. לטיולים כאלה, עדיף לבחור אזורים מיוערים פארקים שבו אתה יכול לנשום שדיים מלאים, ובכך אימון דיאפרגמה מוחלשת.

יוגה ועיסוי עם שבר של ושט

בנוסף למקובל, יש גם שיטות לא מסורתיות של טיפול בקע של הוושט: יוגה ועיסוי נהלים בשילוב עם התעמלות נשימה. במבט ראשון, הם רק תורמים להקטנת הסימפטומים של המחלה, אך בבחינה מדוקדקת יותר, ההשפעה הטיפולית של הליכים אלה בולטת אם הם מתבצעים באופן קבוע ובנכון.

בניגוד תרגיל, שהתייחס כאשר בקע סרעפתי הוא מעורפל, יוגה המומלץ על ידי מקורות רבים, מבוססת על העובדה כי אסאנות לערב שמירה בעמדה סטטית ואינה כוללת תנועות חדות. אבל הבחירה של asanas גם צריך להתקרב סביר. לא כולם יכולים להיות שימושיים עבור שבר של הוושט.

לדוגמה, עם החמרה של תרגילי נשימה בצורת שקית עם חול על בטנה ועל מסובבת של האטה יוגה כי להגביר את הלחץ התוך בטני ובכך החניכים ממברנות לא תהיה הבחירה הטובה ביותר. אבל תנוחות הפוכות, כאשר ההתנגדות לנשימה נוצרת על ידי האיברים הפנימיים בחלק העליון, ניתן לתרגל באישור הרופא.

על פי כמה מחקרים, העצב הסרעפתי, שמקורו ב מקלעת צוואר הרחם, משפיע על מצב הסרעפת ועל יכולתו להתכווץ. המתח הספסטי של שרירי המדרגה של הצוואר יכול לסחוט את סיבי העצב, המשפיעים באופן עקיף על הטונוס השרירי של הסרעפת, המושרש על ידי עצב הסרעפת. במילים אחרות, מלחציים שרירים יכול להיחשב כאחת הסיבות לפיתוח של שבר של הוושט. אגב, סימפטום כזה, כמו גוש בגרון, יכול להיות גם תוצאה של מהדקי שרירים בצוואר.

במטרה לעבד את אזור צוואר הרחם ואת הסרת מלחציים שרירים, המבטיחים ביותר הם Simhasana, bhujangasanu, dhanurasana, shalabhasanu. אבל בשביל האימון של הסרעפת הנשימה הדיאפרגמטית המלאה, שעל פי תזה של היוגה צריכה להיות עמוקה, חלקה, חלקה וחסרת קול, מתאימה בצורה מושלמת. אורך ההשראה צריך להתאים את משך הנשיפה.

עבור חולים עם שבר של הוושט, נשימה כזו צריכה להפוך לנורמה, אשר מושגת על ידי אימון רגיל ומעייף למדי, כמו יוגה רבים יכולים להיראות כמו בזבוז משעמם וחסר תועלת של זמן, כי התוצאות של היישום שלה אינם נראים מיד.

עם reflux, תוצאות טובות הן תרגול של kapalabhati, רומז על נשימה שליטה על דיאפרגמה אימון (שאיפה פסיבית ו exhalation פעיל, אשר שרירי הבטן מעורבים). כדי לשפר את העיכול ואת תנועתיות של מערכת העיכול, בפועל של agnisar kriya - הטכניקה של צמצום שרירי הבטן - מתאים.

הפרשת אנזימי העיכול יש תלות ישירה במצב של מערכת העצבים המרכזית האוטונומית. תרגילי הרפיה יכולים להשפיע באופן עקיף על תפקוד התכווצות של מערכת העיכול והפרשת אנזימי העיכול, אשר מסייע להפחית באופן משמעותי את תדירות reflux לנרמל את החומציות של מיץ קיבה.

כשלעצמו, תרגילי יוגה עם שבר של הוושט אינם יכולים להיחשב כשיטה מלאה לטיפול במחלה. אלה הן שיטות של תוכנית מניעה, אבל בשילוב עם טיפול תרופתי ותרגילים של תרגיל עם עזרה שלהם אתה יכול להשיג תוצאות טובות.

עזרה עם קרום של הוושט ואת הליכי עיסוי. וזה יכול להיות גם עיסוי ידני מבוצע על ידי מומחה, תרגילים בודדים שאתה יכול לעשות בעצמך בבית.

לגבי עזרה של מטפלים ידניים, בעבר חשבו כי הם מתייחסים רק הפתולוגיה של העצמות והמפרקים. עד כה, טיפול ידני כפוף למחלות רבות של דרכי העיכול. זה לא יהיה קשה עבור מקצועי כדי לשחזר את המיקום הרגיל של האיברים בתוך כמה דקות או אפילו שניות, לחיצה על נקודות מסוימות. ראשית, המטרה שלהם היא להירגע הסרעפת, ולאחר מכן להזיז את הבטן ואת המעי למטה דרך הוושט בתוכו.

ב רק מטפל ידנית נהלים כמה יכול "ללמד" את אברי מערכת העיכול למצב נורמלי, להתאים את הלחץ התוך בטני, לנרמל את התפקוד של הקיבה והמעיים, לשפר את הטון של שריר הסרעפת. העיקר הוא שזה צריך להיות מומחה לעסק שלך, ולכן בחירת מטפל ידני צריך להיות בזהירות רבה, בהתבסס על המשוב של חולים אחרים ואת התוצאות של העבודה של הרופא. באופן אידיאלי, זה צריך להיות אדם עם השכלה רפואית של הפרופיל המתאים.

אבל אם chiropractor טוב הוא לא שם, אל ייאוש. במקרה זה, אתה יכול לפעול על פי העיקרון של "לעזור לעצמך", כלומר. לבצע תרגילי עיסוי מיוחדים, נגיש לכל אדם. בואו לתת דוגמאות של תרגילים כאלה עם שבר של הוושט:

 • שכבנו על הגב ועל החלק העליון של הגוף בעזרת כריות או רולים מיוחדים שהורמו מעט מעל פני הקרקע. ידיים צמודות לאגרופים, משאירות שתי אצבעות ישר (בדרך כלל, אינדקס באמצע). האצבעות של שתי הידיים נלחצות אל אזור המדיאסטינום מתחת לקשת האמצעית ממש באמצע הציר של עמוד השדרה, ומעבירות מעט את העור במקום זה למעלה וימינה, לכיוון החזה.

נושמים נשימה עמוקה, אנו נושמים את האוויר ובו זמנית מנסים לשים את אצבעותינו ככל האפשר מתחת לצלעות. עשה את זה לאט, בזהירות, בכמה ביקורים. עכשיו, במאמץ לפרום אצבעות, ובכך מנסה להזיז את הבטן למטה שמאלה, איפה זה צריך להיות במצב הרגיל שלה.

כדי לבצע תיקון של המיקום של הבטן יכול להיות אך ורק על exhalation, חוזר על התרגיל מספר פעמים. אם הכל נעשה בצורה נכונה, לאחר 3-5 חזרות יש תחושה משיכה בגרון עקב העקירה של הוושט ואת המתח של הקירות שלה, ואת הכאבים של שסתום שרוע.

 • עכשיו לשבת למטה להתכופף מעט, כיפוף עמוד השדרה החזי. לפני התרגיל, אנחנו להירגע ככל האפשר. רפידות 4 אצבעות של כל יד (למעט גדול אחד) ממוקמות תחת קשת costal המקביל כך הקווים הנוצרים על ידי האצבעות מקבילים זה לזה ואת הציר החציוני של הגוף. במקרה זה, האגודלים צריכים להישאר מקבילים לקרקע ולגעת בפדים באמצעות קפל עור שנוצר במיוחד.

עכשיו קחו נשימה עמוקה ובמהלך זה אנחנו מנסים להזיז את העור מתחת לאגודל. בנשיפה אנו עושים את התנועה הפוכה, נעים ומזיזים את העור למטה אל עמוד השדרה.

שתי תרגילי עיסוי מומלץ לחזור על 3 עד 6 פעמים, מחזיק את משך ההשראה ואת התפוגה מ 6 עד 8 שניות. התחלה וסיום של עיסוי מומלץ תנועות stroking במעגל בבטן העליונה. אתה צריך לעשות את זה בכיוון השעון. הליך זה יסייע להרגיע את השרירים של דופן הבטן. תרגיל זה מומלץ לעשות כדי לשפר את העיכול כאשר יש תחושה של כבדות בבטן. זה מונע תופעות עומדים, בעדינות מגרה את תנועתיות הבטן והמעיים.

טיפולי עיסוי (למעט תרגילי הרפיה של דופן הבטן, אשר משפרת את תהליך העיכול), כמו גם כל תרגיל אחר עם בקע של הוושט בכל מקרה לא ניתן לבצע על בטן מלאה, בגלל מניפולציות כאלה יכולים לגרום ריפלוקס, גיהוקים, שיהוקים ותסמינים לא נעימים אחרים של בקע.

המלצות לבחירת סדרה של תרגילים

לא משנה כמה בטוח את התרגילים הנ"ל נראה, רצוי לקבל את ההתייעצות המתאימה של רופא על כל אחד מהם לפני השימוש בהם. אחרי הכל, מה מועיל עם שבר הזזה של הוושט, יכול לגרום נזק עם גרסה קבועה (paraeophagous הרניה), גרימת, למשל, הפרה של השקר hernial. עבור אנשים עם סוג זה של מחלה, תרגילים יהיה שימושי בתקופת השיקום לאחר הניתוח, שכן הם מניעה מעולה של הישנות בקע.

הבחירה של תרגילים יעילים תלוי במידת התפתחות הפתולוגיה. מאז קופץ לעזור הקיבה וושט לנקוט עמדה נורמלית תהיה רלוונטית עבור 1 ו 2 מעלות של צירי (זזה) בקע ושט, ובמשך 3 תנועה טיפולית עיסוי מתאים יותר לפיו יש כיוון קפדן השפעה גדולה יותר על בולטות לתוך האיברים בחזה מאשר רטט רגיל.

עם קרום קבוע של הוושט, עיסוי עצמי הוא מסוכן למדי, כי האיברים העיכול כבר הידק חזק בפתח הסרעפת, מה שמגדיל את הסיכון של צביטה, המהווה סכנת חיים לחולה. לכן, נהלים כאלה צריכים להיות מופקדים מומחים.

התעמלות טיפולית עם שבר של הוושט נקרא כך, כי העיקרון שלה הוא לא "יותר", אבל "לעתים קרובות יותר במתינות". אין צורך לכלול את התרגילים מספר רב של תרגילים שונים לטעון את הגוף למשך חצי שעה או יותר. תן להם להיות טוב יותר 3-4, אבל עם מספיק חזרות כדי לפגוש את 10-15 דקות כמובן, אשר שווה לחזור בין הארוחות 3-4 פעמים ביום.

אורח חיים פעיל, תהליכי עיסוי, תרגילי פיזי ונשימה עם שבר של הוושט הם שיטות טיפול מלאות של המחלה, אשר לא ניתן להזניח, במיוחד מאז יש להם פחות תופעות לוואי מאשר טיפול רפואי. אבל יש להבין כי כל מחלה מחלישה את הגוף, כך מאמץ פיזי מוגזם יהיה רק לרוקן את כוחותיה, כך יש צורך להילחם במחלה, ואילו המתון יעזור לשחזר אותם.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.