Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דיהידרוטסטוסטרון אצל גברים: בשביל מה?

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

אודות 90% של טסטוסטרון בדם נמצאים במצב לא פעיל - הן מערבות חלבון ספציפי כי הוא מסונתז בכבד נקרא הורמונים גלובולין מין מחייב (SHBG), ולא יכול לחדור קירות הנימים. לכן, ההשפעה בפועל על הגוף יכול להיות לא יותר מ 10% של אנדרוגן כי נכנס הדם. חלק של הטסטוסטרון החופשי כמה תאים היעד תחת השפעת של רדוקטאז 5-אלפא רדוקטאז (סוג 1 או 2) מומר דיהידרוטסטוסטרון, חלק - ב אסטרדיול הורמון המין הנשי (המרה זו מתבצעת תחת השפעת אנזימים עם ארומטאז השם הנפוץ).

אם לציין את האמור לעיל, אז המצב הוא כדלקמן: 97.3-99% טסטוסטרון קשורה לשימוש אלבומין SHBG וקורטיקוסטרואידים מחייב globulin. לפיכך, 1-2.7% נותרו פנויים, כלומר. בסדר גודל של 5-21 ng / dL. אלבומין טסטוסטרון נקשר חלש וניתן לשחרר, בדרך כלל כאשר לוקחים תרופות מסוימות או בתנאים רפואיים מסוימים. טסטוסטרון כזה נקרא bioavailable, הרמה שלו הוא על 12.3 עד 63 אחוזים.

לאחר מילוי המשימה שלה, טסטוסטרון נהרס ו מופרש מהגוף עם שתן. יש תהליך של הרס בכבד. מחצית החיים של הורמון המין הגברי הוא 60-100 דקות.

כאמור, חלק טסטוסטרון חופשי בתאי מטרה מסוימים תחת ההשפעה של האנזים 5-a-reductase (סוג 1 או 2) מומר dihydrotestosterone. DHT נקשר לאותו קולטן - AR כמו טסטוסטרון, שהוא גם מפיצה בזרם הדם - רמת DHT ב בפלסמת הדם הוא כ 10% של רמות במחזור של טסטוסטרון. קומפלקס AR-dihydrotestosterone יציב יותר (בערך שלוש עד חמש פעמים) מאשר קומפלקס דומה עם טסטוסטרון. אני מתכוון, היווצרות של dihydrotestosterone היא דרך להגדיל את היעילות של טסטוסטרון בתאי היעד. זה כל כך, אבל רק במבט ראשון. ראשית, מחקרים מראים כי ככל שרמת הטסטוסטרון עולה בגוף, חייו של קולטן הטסטוסטרון-אנדרוגן מורכבים מגדילים באופן משמעותי ומגיע כמעט לכל החיים של אותו קומפלקס עם דיהידרוטסטוסטרון. זו סיבה נוספת למינונים גבוהים של טסטוסטרון. ושנית, שני סוגים של 5-a-reductases הם הבחין בגוף האדם: סוג 1 נמצא בעור הוא האנזים הדומיננטי בעור של החלק הזה של הראש שבו השיער גדל. סוג 2 נמצא בעור האיברים הפופוליסטיים, הערמונית וחלקם ברקמות. ממה שנאמר, זה נובע כי dihydrotestosterone אחראי בעיקר על הצמיחה של איברים פנימיים גבריים פנימיים, הפין במהלך ההתבגרות (התבגרות, אם אתה מדבר בצורה פשוטה), וגם שיער על הפנים והגוף. ההורמון אותו הוא אחראי על התרחשות אקנה. במקביל, עלייה במסת השריר ועלייה הליבידו תלוי יותר מ טסטוסטרון מאשר דיהידרוטסטוסטרון - היא בשל העובדה כי תאי השריר של DHT הופך "חלש" androstenediol.

מתברר כי כל "אנדרוגניק" בעיות טסטוסטרון לבוא השינוי שלה (חלקית) לתוך dihydrotestosterone?

באופן כללי, כן, אבל בפועל מראה כי סימולטני (עם זריקות של טסטוסטרון) הכנסה של תרופה כגון "Proscar" מוביל לירידה משמעותית להשפיע על היישום של לשעבר. זאת בשל העובדה כי dihydrotestosterone יש השפעה חיובית על מערכת העצבים המרכזית, אשר מוביל לעלייה כוח וצמצום זמן ההתאוששות. אז לא הכל "androgic" הוא רע.

בנוסף, התברר כי dihydrotestosterone הוא ... Antestrogen! Dihydrotestosterone מעכב את הפעילות של אסטרדיול ברקמות, אך לא רק - זה גם מקטין באופן משמעותי את דירוג ההמרה של טסטוסטרון כדי אסטרדיול על ידי עיכוב פעילות ארומטאז. יתר על כן, השימוש של שמנת עם dihydrotestosterone מאפשר לך להילחם גינקומסטיה (אם כי בשלבים כי לא יכול להיקרא מוזנחת).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.