^

בטיחות ומניעת פציעות צלילה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

צלילה היא תחביב בטוח יחסית עבור אנשים בריאים, מאומנים כראוי מאומן. ישנם קורסים על הבטיחות של צלילה המוצעים על ידי ארגוני הצלילה הלאומית.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

אמצעי בטיחות לצלילה

ההסתברות של ברוטראומה יכולה להיות מופחתת על ידי אקטיבציה פעילה של לחץ בחללים שונים באוויר, כולל מסכה (נושבת אוויר מן האף למסיכה) ואוזן התיכונה (מפהקים, בליעה או ביצוע הקבלה Valsalva). צולל להימנע נשימת נשימה בדרך כלל במהלך הטיפוס, אשר לא אמור להיות מהיר 0.5-1 מטרים לשנייה, המהירות בהדרגה המאפשרת לחסל N ולשחרר את החלל מלא האוויר (לדוגמא, ריאות, הסינוסים). המלצות מודרניות להשוואה נוספת בלחץ כוללות גם עצירת דקומפרסיה של 3-5 דקות בעומק של 4.6 מטר (15 רגל). בנוסף, צוללנים לא צריכים להשתמש בתחבורה האווירית בתוך 15-18 שעות לאחר הצלילה.

צוללנים צריכים לדעת תנאים מסוימים המסבכים את הצלילה (למשל, נראות חלשה, זרמים תת-ימיים חזקים), ולהימנע מהם. טמפרטורת המים נמוכה מסוכן במיוחד להתפתחות מהירה של היפותרמיה, מאיים אובדן מהיר של פיכחון של המוח והמיומנות, או הפרעות קצב קטלניות אצל אנשים נטייה אליו. לא מומלץ לצלול לבד.

השימוש בכל כמות של אלכוהול וסמים לפני צלילה יכול להיות בעל השלכות בלתי צפויות ובלתי צפויות על עומק ויש לשלול. תרופות שנקבעו על ידי רופא לעיתים רחוקות למנוע צלילה, אבל אם התרופה נקבעה לטיפול במחלה כי הוא התווית נגד צלילה, אז עדיף לנטוש את השני.

התוויות נגד צלילה

מאז צלילה מזוהה עם עומסים גבוהים, צוללנים לא צריך לסבול ממחלות לב וכלי דם או ריאתי צריך ברמה החליפין חמצן מעל הממוצע. הצלילה מנוגדת למחלות שעלולות להיות הפרעות בתודעה, ערנות וקריטיות. אם כל מחלה לגרום ספקות כמו התוויות נגד צלילה, התייעצות עם מומחה מוכר הוא הכרחי.

התוויות נגד מיוחדות לצלילה

התוויות רפואיות לשחייה דוגמאות למחלות ולאפקטים בלתי רצויים
מחלות של הריאות אסתמה הקשתית בצורה פעילה, COPD, סיסטיק פיברוזיס, ברונכיכטזיס, מחלת ריאות אינטרסטיציאלית, pneumothorax ספונטני in anamnesis
מחלות לב וכלי דם הפרעות קצביות של ההיסטוריה, מעקפים כליליים, אי ספיקת לב, IHD
מחלות נפש פאניקה ופוביה
מחלות אורגניות קרום מפשעתי משכנע
מחלות נוירולוגיות עוויתות, התעלפות
מחלות מטבוליות סוכרת תלויי אינסולין, עודף משקל הגוף
חללים מבודדים בגוף (אי יכולת של השוואת לחץ) ציסטות בריאות, קרע של הממברנה הטימפנית, זיהום בדרכי הנשימה העליונות, נזלת אלרגית
הריון תדירות מוגברת של מומים מולדים, מוות של העובר
אימון גופני חלש  
ריפלוקס גסטרואיסופאגי חמור הידרדרות עקב היחלשות כוח הכבידה על הבטן כאשר שקוע
ילדים מתחת לגיל 10  
ארוגה מולדת Distension של דרכי העיכול על העלייה עקב בליעה של אוויר דחוס בעומק

trusted-source[5], [6], [7]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.