אמצעי מניעה

בסעיף זה תמצאו מידע מפורט על אמצעי מניעה, מתי להשתמש באמצעי מניעה, היתרונות והחסרונות של כל סוג של אמצעי מניעה. שיטות ושיטות של אמצעי מניעה, אמצעי מניעה חירום ומניעת היריון הורמונלי מתוארים בפירוט. אמצעי מניעה פופולריים למניעת הריון מתוארים.

הפרעה ביחסי מין - יעילות ופגיעה

יחסי מין מופרעים היא אחת השיטות של אמצעי מניעה, המורכב הסרת הפין מן הנרתיק עד שפיכה מתחילה. שיטה זו משמשת כדי למנוע התפיסה היא השיטה הישנה ביותר של אמצעי מניעה.

אמצעי מניעת חירום

אמצעי מניעה לשעת חירום - אמצעי מניעה לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים, כאשר אתה צריך הגנה מיידית מפני הריון לא רצוי: לאחר קיום יחסי מין מזדמן, בהפסקה של קונדום, אונס, וכו '

אמצעי מניעה תוך רחמיים המכילים הורמונים

"Mirena" היא מערכת שחרור levonorgestrel עשוי פוליאתילן בעל צורה T. אורכה של מירנה הוא 32 מ"מ. סביב פיר אנכי הוא מיכל גלילי מלא levonorgestrel (52 מ"ג), אשר מפעיל השפעה חזקה על אנדומטריום מאשר פרוגסטרון. כדי

שתלים גימגניים טהורים

מבוא והסרה של שתלים מתבצעת ב 5 הימים הראשונים של המחזור החודשי או כל יום אחר, בביטחון בהיעדר הריון אצל אישה.

Pure gestagene הזרקת אמצעי מניעה

הזריקה הראשונה של התרופה מתבצעת מ 1 עד 7 יום המחזור החודשי. התרופה יכולה להיות מנוהל בכל יום אחר של המחזור החודשי עם ביטחון כי האישה אינה בהריון (נתונים שליליים הבדיקה ההיסטוריה).

ג'אסטגן טהור טבלן אמצעי מניעה (מיני פילי)

קבלה gestagenovyh אמצעי מניעה טבליות יש להתחיל מיום 1 של המחזור החודשי, תאריך לקיחת הלוחות ממשיך ללא הפרעה בזמן של אמצעי מניעה הצורך.

אמצעי מניעה אוראליים משולבים (COC)

אמצעי מניעה אוראליים משולבים הם אמצעי הפיך יעיל ביותר למניעת הריון. מדד ה- Perl (IP) של COCs מודרנית הוא 0.05-1.0 והוא תלוי בעיקר בציות לכללים של נטילת התרופה.

מהי אמצעי מניעה הורמונליים?

לצורך שימוש באמצעי מניעה הורמונליים של הורמוני מין נקביים, אסטרוגנים ופרוגסטרון, שמבנהם קרוב לטבעי, משמשים לפעילות הרבה יותר גבוהה. זה מאפשר לך לקבל אפקט מניעה בעת השימוש בהם במינונים נמוכים מאוד.

התוויות נגד שימוש במכשירים תוך רחמיים

התוויות נגד השימוש באמצעי מניעה זה הן: הריון או חשד. מחלות דלקתיות חריפות, תת-כרוניות וכרוניות של הרחם ונספחות עם החמרות תכופות.

סיבוכים ותופעות לוואי של התקנים תוך רחמיים

בעת שימוש במכשירים תוך רחמיים, עשויים להיות גם סיבוכים וגם תופעות לוואי לא רצויות. עם כניסתה של התקנים תוך רחמיים, ניתן לפתח סיבוכים כגון ניקוב של הרחם (0.2%).

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.