^
A
A
A

חילופי המידע מתערערים על ידי המוח הקולקטיבי

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

19 May 2011, 07:46

החוכמה של הקהל היא תופעה סטטיסטית: אמונות אישיות מפצות זו את זו, וממזגות מאות ואלפי ניחושים לתגובה ממוצעת מדויקת באופן טבעי. אבל במהלך הניסוי, מדענים לקחו וסיפרו למשתתפים במבחנים על השערותיהם של עמיתיהם, וכתוצאה מכך הכל השתבש. חוכמה קולקטיבית התערערה על ידי העובדה כי הידע על ניחושים של אחרים צמצמו את מגוון דעות. "אפילו השפעה חברתית מתונה יכולה לגרום להשפעה כזו", מדגישים כותבי המחקר, יאן לורנץ והיקו רהוט מבית הספר הטכני השוויצרי הגבוה.

תופעה זו תוארה לראשונה בשנת 1907 על ידי פרנסיס גאלטון, שראה כי המבקרים היריד היה מסוגל לנחש את המשקל של השור. התהילה הנרחבת נבעה מספרו של ג'יימס שוברסקי "חוכמת ההמון" (2004).

כפי שהוסבר על ידי Shurovseski, המוח הקולקטיבי מראה את כוחו רק בתנאי מסוים: אנשים צריכים דעות שונות לבוא אליהם באופן עצמאי. בלי זה, חוכמה היא בלתי אפשרית, כפי שמעידים כמה בועות בשוק. מודלים ממוחשבים להתנהגות של המוני אנשים גדולים מרמזים גם על כך שהאיזון המדויק דורש איזון בין זרימת המידע לבין מגוון דעות.

הניסוי של לורנץ-רהוט הוא איפשהו בין אירועים אמיתיים בעולם האמיתי לבין מחקר תיאורטי. הם הכניסו 144 סטודנטים לתאים מבודדים וביקשו לנחש את צפיפות אוכלוסיית שווייץ, את אורך הגבול עם איטליה, את מספר העולים החדשים בציריך ואת מספר הפשעים שבוצעו ב -2006. הנבדקים קיבלו תגמול כספי קטן בהתאם לדיוק התשובות, ולאחר מכן נשאלו שוב. לסטודנט אחד נאמר מה חושבים חבריהם, ואחרים לא.

עם הזמן, שיעורי התגובה הממוצעים של נבדקים עצמאיים נעשו מדויקים יותר ויותר, שלא ניתן לומר על תשובותיהם של תלמידים שהושפעו. החוקרים מסבירים זאת בשלוש דרכים: ראשית, הדעות נעשו פחות מגוונות; שנית, התשובות הנכונות היו מקובצות בפריפריה ולא במרכז; שלישית ובעיקר, התלמידים נעשו בטוחים יותר בהשערותיהם.

"סקרי דעת קהל ותקשורת ההמונים תורמים באופן משמעותי לרעיון שהחברה חושבת על אותה דרך", כותבים המדענים. לכן, חוכמת ההמון, שהיא רק אינדיקטור ממוצע להתפשטות הדעות, נתפסת כעדות לאחדות. ואז אנשי עסקים ופוליטיקאים שמציעים את מה שכולם היו זקוקים להם לא נחוצים לאף אחד.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.