^

בריאות

עזרה ראשונה לדלקת שלפוחית השתן בנשים וגברים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.09.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דלקת שלפוחית השתן היא מצב כואב למדי הקשור לנגעים חריפים או כרוניים של דרכי השתן. עזרה ראשונה עבור דלקת שלפוחית השתן ניתנת כמעט תמיד, שכן המטופל מודאג מכאבים עזים חדים, כאבים, המצב מחמיר בחדות. לאחר מתן עזרה ראשונה ניתן להפסיק את הכאב, להפסיק את ההתקף ולאחר מכן כבר ניתן להמשיך בטיפול המתוכנן. כולם צריכים לדעת איך לעזור לאדם עם דלקת שלפוחית השתן.

מה לעשות בסימן הראשון של דלקת שלפוחית השתן?

יותר ויותר, חולים צריכים לשמוע את השאלה: "מה לעשות בסימן הראשון של דלקת שלפוחית השתן?". השאלה היא די טבעית, שכן אתה צריך לפעול במהירות ובדייקנות. אז, הדבר הראשון לעשות כאשר מופיעים הסימנים הראשונים של דלקת שלפוחית השתן הוא לעצור את תסמונת הכאב, להקל על התקף של עווית, התכווצויות. לאחר מכן, אתה יכול להתחיל לחסל את ההשלכות של התקף חריף. יש צורך לתת למטופל משככי כאבים אנטי-עוויתיים. ובכן לעזור עם התקפי כאב חריפים כמו אמצעים כמו no-shpa, 5-NOK, baralgin. עם תסמונת כאב חזקה, אתה יכול להשתמש diclofenac (זריקות). עם התקפים בדרגת חומרה בינונית, urolesan (תרופה צמחית) עוזר. מטפטפים אותו על פיסת סוכר מזוקק 5-25 טיפות, (תלוי בשלב המחלה, חומרת תסמונת הכאב). [1]

לאחר שהמטופל השתפר, יש צורך לתת לו הרבה נוזלים (תה, מים חמים). חשוב להבטיח שקט ולהזעיק אמבולנס. בהתקף של דלקת שלפוחית השתן, חובה להזמין אמבולנס, גם אם הצלחתם לעצור את ההתקף בעצמכם, ובריאותכם השתפרה משמעותית. זאת בשל העובדה שתרופות יכולות להסוות את הסימפטומים העיקריים של הפתולוגיה, לעצור זמנית את תהליך הכאב. אבל הם לא מבטלים את הסיבה, ואינם משפיעים על התהליך הפתולוגי. המשמעות היא שלאורך זמן עלולה להתרחש הישנות של התקף, שיהיה הרבה יותר חמור מהקודם. בנוסף, יש לקחת בחשבון שהגוף עלול לפתח עמידות לתרופות המשמשות, כך שבפעם הבאה הן לא יהיו יעילות. כמו כן, במקרה אם התהליך הפתולוגי לא נרפא, התהליך הדלקתי הופך לכרוני. הצורה הכרונית קשה לטיפול, דורשת שימוש בתרופות משופרות, מאופיינת בקורס הישנות חמור יותר עם החמרות תכופות.

האם עלי להזמין אמבולנס לדלקת שלפוחית השתן?

חולים הסובלים מדלקת שלפוחית השתן מסוגלים בדרך כלל לעצור במהירות את ההתקף העיקרי של שלפוחית השתן בעצמם. לאחר שההתקף החריף חלף, המצב השתפר במקצת, עולה שאלה הגיונית: "האם להזעיק אמבולנס?". עם דלקת שלפוחית השתן, תמיד מומלץ להזמין אמבולנס, גם אם ההתקף בוטל והמטופל חש הקלה. יש להבין כי דלקת שלפוחית השתן היא מחלה קשה של דרכי השתן, הדורשת לא רק טיפול חירום והקלה על ההתקף העיקרי, אלא גם טיפול מוסמך מורכב. רופאי אמבולנס יעניקו את כל הסיוע הנדרש על מנת להגן ככל האפשר על החולה, למנוע הישנות, למנוע מהמחלה להפוך לכרונית ולמנוע את התקדמות המחלה או התפתחות סיבוכים.

יש להניח כי נסיגה מהתקף חריף אינה מהווה בסיס לסירוב להמשך טיפול. בעצמך, אתה יכול רק להקל על הסימפטומים לזמן קצר, לחסל כאב חמור. לאחר מכן, יש צורך בבדיקה על ידי צוות רפואי מוסמך. צוות האמבולנס יחליט האם יש צורך באשפוז נוסף, או האם להמשיך בטיפול אצל הרופא המטפל במרפאה חוץ. בכל מקרה, רק רופא, ובעתיד הקרוב לאחר התקף, יוכל להעריך נכון את חומרת התהליך הפתולוגי, השלכותיו, ויוכל לתכנן נכון את הטקטיקה של המשך הטיפול. לכן, גם אם נראה שמצב הבריאות הפך תקין, בשום מקרה אין לסרב להזעיק אמבולנס. המטופל חייב לדעת את הכלל הזה בוודאות, ולהשתמש בו כאקסיומה בכל התקף חדש, [2]

מה לעשות עם דלקת שלפוחית השתן?

כל חולה שיש לו היסטוריה של מחלה כמו דלקת שלפוחית השתן חייב לדעת מה לעשות עם דלקת שלפוחית השתן. גם בני משפחה וקרובי משפחה צריכים להיות מסוגלים להגיש עזרה ראשונה. אז, הדבר הראשון לעשות הוא לשתות חומר הרדמה, נוגד עוויתות, שיעצור את התהליך הדלקתי, יחסל התקף של כאב, יקל על עווית. אמצעים כגון ברלגין, נוש-פא, אנלגין, דיפנהידרמין מתאימים היטב. לאחר מכן, אתה צריך להזמין אמבולנס. אתה צריך להבין שאמצעים רבים יכולים פשוט להקל על התקפה, אבל זה לא מספיק. יש צורך בטיפול מקיף כדי לחסל שינויים פתולוגיים במערכת השתן. חשוב גם למנוע את התקדמות המחלה.

עם דלקת שלפוחית השתן, יחד עם התהליך הדלקתי, מתפתח גם תהליך זיהומי, לרוב של אטיולוגיה חיידקית. הזיהום נודד כלפי מעלה לאורך המסלולים העולים, ויכול לחדור בקלות לכליות, מה שיוביל להתפתחות של תהליך דלקתי בכליות. סיבוכים כאלה של דלקת שלפוחית השתן כמו pyelitis, pyelonephritis, glomerulonephritis הם מסוכנים. בנוסף, אם לא יטופלו, ההתקפים עלולים להפוך לכרוניים וחוזרים, ויהיה קשה הרבה יותר להיפטר מהם. תשומת הלב מופנית לעובדה ששימוש ארוך טווח בתרופות מוביל לעמידות של הגוף להשפעות התרופות, כך שבפעם הבאה, ייתכן שהתרופות לא יהיו יעילות.

לכן, לאחר הסרת הפיגוע, נקרא אמבולנס. הרופא עורך בדיקה, מציג את התרופות הדרושות כדי להקל על דלקת, למנוע את התהליך הזיהומי. לאחר מכן, מחליטים על הטקטיקה של טיפול נוסף. הרופא עשוי להציע אשפוז להמשך טיפול באשפוז (במקרים חמורים, סיכון לסיבוכים, צורך באבחון מפורט). במקרים פשוטים יותר, תוכל להגביל את עצמך לטיפול חוץ במרפאה.

בכל מקרה, יידרש טיפול אנטיביוטי. עדיף להשתמש בטיפול מורכב, שיכלול אנטיביוטיקה, חומרים אנטי פטרייתיים. בהתאם לחומרת התהליך הפתולוגי, המאפיינים של מהלך המחלה, טיפול מורכב יכול לכלול פרוביוטיקה שמטרתה לשחזר את המיקרופלורה התקינה של דרכי השתן, או סוכנים אימונומודולטורים שמטרתם לנרמל את החסינות המקומית ואת מערכת העמידות הלא ספציפית.

בכל מקרה, יש לבחור את משטר הטיפול באופן בלעדי על ידי הרופא, שכן המינון, שיטת הטיפול, משך הזמן ואפילו בחירת התרופה תלויים בפתוגן העיקרי הגורם לתהליך הדלקתי והזיהומי, באטיולוגיה ובפרטים. של פתוגנזה. לכן, הרציונלי ביותר הוא מינוי טיפול אנטיביוטי לאחר ניתוח הרגישות של הפתוגן לאנטיביוטיקה. הבעיה היא שניתוח זה לוקח זמן (לפחות 5-7 ימים, תלוי בעיתוי גידול המיקרופלורה). אספקת הזמן לרוב מוגבלת, יש צורך בטיפול דחוף. לכן, הבחירה נעצרת באנטיביוטיקה רחבת טווח המשפיעה על מגוון רחב של מיקרואורגניזמים. לאחר קבלת הניתוחים, ניתן להתאים את משטר הטיפול. בשום מקרה אסור לעשות תרופות עצמיות. [3]

מה לעשות אם מופיע דם עם דלקת שלפוחית השתן?

הופעת הדם בדלקת שלפוחית השתן היא סימן לא חיובי ביותר. זה מצביע על תהליך דלקתי-זיהומי חמור שבו נפגעים כלי דם. כמו כן צוין היצרות כלי דם, הפרעה המודינמית, המטוריה, עד דימום פתוח. מיד מתעוררת השאלה: מה לעשות כאשר מופיע דם עם דלקת שלפוחית השתן? הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לא להיכנס לפאניקה ולהעריך את המצב האמיתי של איבוד הדם. בין אם אנחנו מדברים על דימום, או על חבורות רגילות, חבורות. במקרה של דימום, הדם מקבל גוון ארגמן, זורם החוצה בזרם קטן, ובשילוב עם שתן הוא מתפצל ויוצר כתם כהה יותר במרכז. בדרך כלל, בעת דימום, יש הרבה דם - מ-1-1 מיליליטר ועד כמה מאות מיליליטר. במקרה של דימום, שתו חומר דימום: חומצה אמינוקפרואית, דיצינון, דימום ואמצעים נוספים. ולהזעיק אמבולנס מיד.

אם אין לך דימום, אבל חבורה רגילה, אתה לא יכול לשתות סוכנים המוסטטיים, אבל אתה צריך להתקשר לאמבולנס בהקדם האפשרי. במקרה זה, עדיף לחכות לייעוץ של רופא מוסמך, ולעקוב בקפדנות אחר המלצותיו הנוספות. בדרך כלל, הסיבה לחבלה כזו היא פגיעה בכלי דם, פגיעה בטונוס ובחדירות של כלי הדם, פגיעה בהמודינמיקה, מיקרו-סירקולציה, פגיעה במצב של מערכת ההתנגדות הלא ספציפית ופינוי של ריריות. הדבר מצריך טיפול מיוחד, אותו יבחר הרופא על סמך האנמנזה, תוצאות הבדיקה ובדיקות המעבדה.

עזרה ראשונה לדלקת שלפוחית השתן אצל נשים

הסכנה של דלקת שלפוחית השתן אצל נשים היא שהם מגבירים באופן דרמטי את הסבירות לסיבוכים ממערכת הרבייה. דלקת שלפוחית השתן היא תהליך דלקתי וזיהומי באיברי השתן. בשל הקרבה האנטומית למערכת הרבייה הנשית, הזיהום מתפשט לעיתים קרובות לאיברים סמוכים, והנרתיק, הרחם והשחלות מעורבים בתהליך הפתולוגי. זה מוביל להתפתחות של מחלות גינקולוגיות מתאימות. ראויה לציון ההתפשטות המהירה למדי של התהליך הזיהומי-דלקתי לאורך הנתיב העולה - מהשופכה אל הכליות, צינוריות הכליה. זה מוביל להתפתחות של סיבוכים כלייתיים, כגון פיאליטיס, פיילונפריטיס, דלקת כליות, גלומרולונפריטיס ונזק כליות אחר. בניגוד לגברים, הסבירות לסיבוכים בכליות אצל נשים היא הרבה יותר גבוהה, בגלל המאפיינים האנטומיים של הגוף הנשי: תעלת השתן אצל נשים קצרה בהרבה, יש קשר ישיר של כל מערכת השתן עם הכליות. בנוסף, התהליך הזיהומי נתמך על ידי הפרשות מהנרתיק, כניסת מיקרופלורה נרתיקית לאיברי השתן.

לכן, העזרה הראשונה לדלקת שלפוחית השתן אצל נשים מופחתת להקלה על עווית וכאב, והקלה מיידית של התהליך הזיהומי. יש צורך, לצד משככי כאבים, משככי כאבים ותרופות נוגדות עוויתות, לשתות אנטיביוטיקה. מומלץ להרבות בשתיית מים, שיספקו שטיפה של דרכי השתן ויזרז הפרשת מיקרופלורה חיידקית ואנדוטוקסינים חיידקיים כלפי חוץ, בהתאמה, ויפחיתו את הסיכון להתפתחות סיבוכים של אטיולוגיה חיידקית. קודם כל, תרופות הבחירה בטיפול חירום הן מונורליות, פוראגין או ציסטון. בעתיד, בהתאם לנתוני האנטיביוגרמה המציגים את הרגישות של המיקרופלורה החיידקית לתרופה שנקבעה, תרופות כמו פניצילין, אריתרומיצין, טטרציקלין, אולנדומיצין, כלורמפניקול נקבעות במינונים רגילים. התרופה נקבעת על ידי רופא. טיפול עצמי נוסף עלול להיות מסוכן הן למערכת השתן והן למערכת הרבייה. תרופה עצמית מסוכנת במיוחד לנשים בהריון, שכן בחירה לא נכונה של תרופה עלולה להשפיע לרעה על התפתחות העובר. אי טיפול בתהליך הזיהומי הוא גם לא אופציה, שכן התפשטות התהליך הזיהומי-דלקתי עלולה לגרום לזיהום תוך רחמי של העובר, מי שפיר. זה יכול גם לגרום להפלה, לידה מוקדמת. מאז התפשטות התהליך הזיהומי-דלקתי יכול לגרום לזיהום תוך רחמי של העובר, מי שפיר. זה יכול גם לגרום להפלה, לידה מוקדמת. מאז התפשטות התהליך הזיהומי-דלקתי יכול לגרום לזיהום תוך רחמי של העובר, מי שפיר. זה יכול גם לגרום להפלה, לידה מוקדמת. [4]

עזרה ראשונה לדלקת שלפוחית השתן אצל ילד

כאשר הסימנים הראשונים של דלקת שלפוחית השתן מופיעים אצל ילד, עליך להתקשר מיד לאמבולנס. טיפול עצמי יכול להיות כרוך בהשלכות וסיבוכים חמורים. בילדים התהליך הזיהומי-דלקתי מתפשט במהירות רבה, המאופיין בנטייה לפגיעה בכליות. בנוסף, אצל ילדים, במיוחד אצל בנים, נצפים לעתים קרובות סיבוכים במערכת הרבייה, המתבטאים רק בבגרות בצורה של הפרעות מיניות, אי פוריות. כמו כן, יש לקחת בחשבון שככל שהילד צעיר יותר, הפתולוגיה חמורה יותר, כך עולה הסיכון לסיבוכים, הכללה של זיהום ודלקת, עד לבקטרמיה ואלח דם. אתה צריך להזעיק אמבולנס מיד, עקוב אחר כל המלצות הרופא. לעיתים קרובות נדרש אשפוז. עזרה ראשונה לדלקת שלפוחית השתן אצל ילד עד הגעת האמבולנס, עשוי להיות עצירת תסמונת כאב חריף, הקלה על עווית. לשם כך נותנים לילד משככי כאבים, נוגדי עוויתות, בהתאם להוראות. יש צורך לקחת בחשבון את גיל הילד, ולחשב את המינון לפי גיל, משקל גוף. לילד ניתן לתת את התרופות הבאות כעזרה ראשונה: analgin, baralgin, urolesan, no-shpa. חשוב להקפיד על שפע של נוזלים ומנוחה מלאה.

עזרה ראשונה לדלקת שלפוחית השתן בבית

בבית, עם דלקת שלפוחית השתן, ניתנת עזרה ראשונה, שמטרתה להקל על התקף. המטרה היא להקל על הכאב, להקל על עווית. סיוע נוסף חייב להינתן על ידי רופא, שכן טיפול לא נכון עלול לגרום לסיבוכים חמורים. המסוכנים ביותר הם סיבוכים על הכליות, אשר יכולים אפילו להוביל לנכות של אדם. אם אדם מטופל בבית, הדבר השימושי ביותר שהוא יכול לעשות הוא לעקוב בקפדנות אחר כל המלצות הרופא, לא להפר את משטר הטיפול, תוך נטילת תרופות, שמירה על המינון, המשטר, משך הטיפול שנקבע על ידי הרופא. בשום מקרה אין להפסיק את הטיפול, גם אם מצב הבריאות השתפר משמעותית, ואין יותר סימנים לדלקת שלפוחית השתן. ככלל, אדם מרגיש מיד טוב יותר, כי הביטויים החיצוניים נעלמים, תסמיני המחלה, עוויתות ונזק שטחי חולפים. עם זאת, תהליכים דלקתיים עמוקים ואף יותר מדבקים עדיין נמשכים ודורשים טיפול ארוך טווח.

בעת מתן עזרה ראשונה עבור דלקת שלפוחית השתן בבית, אתה צריך להקל על התקף של כאב בהקדם האפשרי. כדי לעשות זאת, השתמש במשככי כאבים, משככי כאבים. אז יש צורך להזעיק אמבולנס, ואז הרופא יספק סיוע נוסף, בהתאם לחומרת התהליך הפתולוגי, מצבו של המטופל. לאחר מתן עזרה ראשונה, יש לבצע טיפול נוסף. בסיס הטיפול הוא טיפול אנטיבקטריאלי, אשר מבטל לא רק את התהליך החיידקי, אלא גם עוצר דלקת, משקם רקמות פגועות ומונע סיבוכים. בצורה מתונה, משתמשים בעיקר בתכשירים של סולפנילאמיד, כגון ביספטול, אוסולפן (2 גרם ליום), אטאזול (5-10 מיליליטר של תמיסה של 10%), סולפאדימזין (2 גרם ליום). רצוי לרשום טיפול משולב,

עזרה ראשונה עבור דלקת שלפוחית השתן חריפה

בדלקת שלפוחית השתן חריפה, עזרה ראשונה תלויה בסימפטום המוביל. אז, לרוב החולה מודאג מכאב חריף, ולכן משככי כאבים נקבעים כעזרה ראשונה. אם לאדם יש עווית חמורה, רצוי לשלב משככי כאבים ונוגדי עוויתות. כמו כן, עם דלקת שלפוחית השתן, סוכנים אנטיבקטריאליים נקבעים, שכן חשוב לעצור את התהליך הדלקתי ולמנוע התפתחות של סיבוכים זיהומיים. אנטיביוטיקה כגון פניצילין, אריתרומיצין, ביספטול נותנת אפקט טיפולי טוב. להקצות תרופות אורוספטיות - אורולסאן, ברלגין. תרכובות Nitrofuran נמצאות בשימוש נרחב: furagin (500 מ"ל של תמיסה 0.1%), furazolidon (0.1 גרם), nitroxoline (0.4-0.6 גרם / יום). משך מהלך הטיפול הוא 10 ימים.

בדלקת שלפוחית השתן חריפה, חומצה nalidixic (כושית) נקבעת. זה מיועד למניעת pyelonephritis, דלקת כליות, glomerulonephritis, משמש עבור דלקת שלפוחית השתן חמורה, פתולוגיה כרונית ומחלות חוזרות. תרופה זו יעילה במיוחד לטיפול בדלקת שלפוחית השתן הנגרמת על ידי מיקרופלורה גראם-שלילית. הקצה אותו לטבליה 4 פעמים ביום, מהלך הטיפול הוא 5-7 ימים. אם לא נצפו תוצאות נראות לעין, נקבע 5-NOC. מהלך הטיפול הוא 10-12 ימים. תרופה זו יעילה במיוחד בטיפול בדלקת שלפוחית השתן ממושכת.

ככלל, עם דלקת שלפוחית השתן חריפה, טמפרטורת הגוף עולה בחדות. כאשר הטמפרטורה עולה מעל 38 מעלות, חובה לתת תרופות להורדת חום כעזרה ראשונה. לאחר מכן מתחברים טיפול אנטיביוטי, ושותים תרופות להורדת חום לפי הצורך. טיפול אנטיבקטריאלי מתבצע עד שטמפרטורת הגוף חוזרת לנורמה. כמו כן, אין להפסיק את הטיפול האנטיביוטי עד שהדפוס התקין של משקעי השתן ישוחזר והבקטרמיה (בקטריה) נעלמת לחלוטין.  [5]

עזרה ראשונה לדלקת שלפוחית השתן, תרופות, כדורים

עם דלקת שלפוחית השתן, החולה זקוק לעזרה ראשונה: הם נותנים תרופות, כדורים. לפעמים נותנים זריקות. יש להעניק עזרה ראשונה לפני הגעת אמבולנס על מנת להקל על מצבו של החולה. בדרך כלל, רשימת הכספים הדרושים לטיפול חירום מוגבלת לסט מינימלי של תרופות המאפשרות לך להקל במהירות על כאב ודלקת, לחסל עווית ולהרגיע את המטופל. המשך הטיפול מתבצע על ידי רופא, צוות אמבולנס. כאמצעי העזרה הראשונה העיקריים הם: 5-NOK, urolesan, urosept, analgin, baralgin, no-shpa, spasmalgon. אלו הם הכלים המפורסמים והנפוץ ביותר. לעתים קרובות הם נמצאים בערכת העזרה הראשונה של החולה שעבר התקף.

אבל רשימת התרופות והטבליות שניתן להשתמש בהן כדי לספק עזרה ראשונה לדלקת שלפוחית השתן אינה מוגבלת לתרופות אלו. לכן יש לשקול תרופות אחרות.

כדי להקל על הסימפטומים העיקריים של דלקת שלפוחית השתן, dichlothiazide (hypothiazid) משמש - 50-200 מ"ג כל אחד. לתרופה זו יש השפעה משתנת והורדת לחץ דם. מומלץ לשלב אותו בתכשירי אשלגן, פורוסמיד (40-160 מ"ג כל אחד). הכנות Rauwolfia, alpha-methylzhdofu, isobarine הם prescribed ב 0.025 גרם. Dibazol מנוהל 2 מ"ל של פתרון 0.5%. כדי לעצור את התהליך הדלקתי, סופרסטין יכול להינתן למטופל: בצורה קלה - 1 טבליה, עם התקף חמור - 2 טבליות. Suprasin פועל כאנטי-היסטמין, שמטרתו להפחית את ההיסטמין. בהתקף חריף של דלקת שלפוחית השתן מתפתח תהליך דלקתי המלווה בשחרור פעיל של היסטמין לדם. הרס ההיסטמין מפחית את הדלקת ומקל על מצבו של החולה. קטונל משמש כמשכך כאבים חזק להתקף חמור,

מה לעשות אם מונורל לא עזר בדלקת שלפוחית השתן?

חולים רבים נוטלים מונורל לדלקת שלפוחית השתן. זוהי תרופה יעילה למדי המסייעת להקל במהירות התקף, כאב, לחסל דלקת ואת התהליך הזיהומי. רבים מסתמכים על המונורלי עד כדי כך שאין אמצעים אחרים בערכת העזרה הראשונה. ולשווא. אחרי הכל, מעט אנשים תוהים מה לעשות אם מונורל לא עזר עם דלקת שלפוחית השתן? מקרים כאלה קורים. זה עשוי להיות קשור ל. שעם מהלך חוזר של המחלה, עם התקפים תכופים, החולה לוקח כל הזמן את התרופה הזו. רגישות הגוף אליו יורדת בהדרגה, מתפתחת התמכרות. לכן, כדי להימנע מהתמכרות, אתה צריך להשתמש בסמים חלופיים. לא מומלץ לטפל פעמיים ברציפות באותה תרופה. אם המונורל אינו יעיל, אתה יכול לנסות פוראגין, ציסטון כחלופה.

מה לעשות אם furagin לא עוזר עם דלקת שלפוחית השתן?

עם התקפות של דלקת שלפוחית השתן, furagin משמש לעתים קרובות. בדרך כלל זה עובד מהר וטוב. אבל מה לעשות, furagin לא עוזר עם דלקת שלפוחית השתן? אתה לא צריך לדאוג בקשר לזה. זה קורה. אתה רק צריך להחליף סמים. כמובן, עדיף להתייעץ עם הרופא שלך, שכן רק הרופא שלך יכול לבחור במדויק את התרופה, תוך התחשבות במאפייני המחלה הנוכחית, מצבו של החולה. אך בכל מקרה, גם מבלי לדעת את ההיסטוריה, ניתן להמליץ למטופל על התרופות הבאות כחלופה: פורוסמיד (Lasix) במינון של 40-80 עד 600 מ"ג ליום. תרופות להורדת לחץ דם משמשות, למשל, dopegyt, המינון היומי שלה הוא 0.75 - 1 גרם. עם דלקת שלפוחית השתן מתקדמת, azathioprine נקבע בכמות של 100-150 מ"ג ליום, פעמונים בכמות של 300-500 מ"ג ליום. תכשירי סידן מוצגים, למשל, סידן כלורי בתוך תמיסה של 5-10% של כף אחת 4 פעמים ביום. כמו כן חלופה היא ציסטון, אשר נלקח על פי ההוראות.

מה לעשות אם ציסטון לא עוזר עם דלקת שלפוחית השתן?

ציסטון נחשב לאחת התרופות היעילות ביותר לדלקת שלפוחית השתן. עכשיו שקול מה לעשות אם ציסטון לא עוזר עם דלקת שלפוחית השתן. גם מקרים כאלה קורים. זה קורה אם החולה מטופל לעתים קרובות בתרופה זו. התמכרות מתרחשת, יעילותה פוחתת. אבל יש גם מקרים שבהם התרופה נרשמה בפעם הראשונה, וזה לא עוזר. אלו הם המאפיינים האישיים של הגוף. בכל מקרה, אם אין השפעה תוך 2-3 ימים, יש להפסיק את הטיפול ולחפש חלופה. האלטרנטיבה הקרובה ביותר לציסטון היא מונורלית, פוראגין. תרופות אלו נלקחות בהתאם להוראות. עם זאת, לפני שתתחיל ליטול תרופות כלשהן, עליך להתייעץ עם הרופא שלך.

עזרה ראשונה לכאבים בדלקת שלפוחית השתן

לכאבים בדלקת שלפוחית השתן, יש צורך בעזרה ראשונה. יש לספק אותו במהירות האפשרית. קודם כל, יש לתת למטופל כל תרופה נגד כאבים. זה תלוי במאפיינים האישיים של האורגניזם. בפתולוגיה חמורה, ניתנות תרופות חזקות כמו קטנול, ketolorac. עם פתולוגיה חמורה בינונית, ברלגין, analgin, diclofenac, no-shpy מספיקים. תרופות אלו מקלות במהירות על הכאב. לאחר מכן, אתה צריך להזמין אמבולנס. לפני הגעתה, יש לספק למטופל מנוחה והרבה נוזלים. הרופא שלך יספק סיוע נוסף.

מה לעשות עם חתכים עם דלקת שלפוחית השתן?

אם מתרחשת תחושת כאב במהלך דלקת שלפוחית השתן, עליך להתייעץ עם רופא ולעבור בדיקה. זה עשוי להיות סימן לתחילת התהליך הדלקתי. בשום מקרה אסור להתחיל אותו, מכיוון שזה יכול לגרום להתקפה חזקה. עדיף למנוע דלקת בשלבים הראשונים. אתה יכול גם לנסות תרופות כמו מונורל, פוראגין, ציסטון, אורולסאן. הם עוצרים היטב את התהליך הדלקתי, בעיקר בשלבי התפתחותו המוקדמים, מונעים התפתחות של דלקות וזיהום חמורים ומונעים סיבוכים.

תרופות אלטרנטיביות לדלקת שלפוחית השתן כעזרה ראשונה

כעזרה ראשונה לדלקת שלפוחית השתן, ניתן להשתמש בתרופות חלופיות. בואו נשקול כמה מהם.

עם דלקת שלפוחית השתן, טיפול בצמחי מרפא מתאים, שכן צמחי מרפא מאפשרים טיפול מצטבר ארוך טווח. עשבי התיבול הנפוצים ביותר מפורטים להלן.

מארש לדום. הוא משמש בצורה של מרתח: בערך קורט עשבי תיבול בכוס מים חמים (מים רותחים). השאירו לפחות שעה. שתו כף 2-3 פעמים ביום, או לפי הוראות הרופא. יש לזכור כי המוצר רעיל, יש לקחת בזהירות.

יארו. מומלץ להשתמש בצורה של עירוי אלכוהול. עשוי לשמש כתמיסה מימית. נכלל לעתים קרובות באוספים שונים של תרופות.

ברברי רגיל מיוצר בצורה מוגמרת בצורה של הכנה של ברוורין ביסולפט, אוסף על פי המרשם של זדרנקו.

Maclea בצורת לב משמש בצורה של decoctions, חליטות, תמציות. סטפניה חלקה משמשת בצורה של מרתחים, חליטות.

נרשמים לעתים קרובות וכגון מרשמלו, קלמוס, צהוב, פלנטיין, אשוח סיבירי, ערער, שן הארי, ארליה מנצ'ורית, סופורה יפנית, מטפס הרים במים, מטפס הרים נחשים, ג'ינסנג, cornflower, eleutherococcus, אכינצאה. מומלץ להשתמש בכספים אלה בצורה של חליטות אלכוהול (באמצעות אלכוהול בריכוז של 40%). אתה יכול גם להשתמש במרתח מים.

מה לעשות עם החמרה של דלקת שלפוחית השתן?

עם קורס חוזר, דלקת שלפוחית השתן כרונית, סיבוכים תכופים על הכליות, הורמונים קורטיקוסטרואידים נקבעים. ניתן להשתמש בקורטיקוסטרואידים גם כאשר יש דם בשתן (המטוריה). לדוגמה, פרדניזולון היא התרופה המועדפת. זה נקבע, החל במינון של 10-20 מ"ג ליום. במהירות (בתוך 5-7 ימים), הביאו את המינון היומי ל-60 מ"ג, המשיכו בטיפול למשך 2-3 שבועות, ואז הפחיתו את המינון בהדרגה. מהלך הטיפול הוא 5-6 שבועות. בסך הכל, הקורס דורש 1500-2000 מ"ג של פרדניזולון. בהיעדר האפקט הרצוי, נקבעים מינוני תחזוקה של פרדניזולון (10-15 מ"ג ליום).

עם החמרה של דלקת שלפוחית השתן, מגנזיום סולפט משמש גם (ניהול תוך ורידי). מזריקים כ-10 מ"ל של תמיסה של 25% מהתרופה. עם כאבים עזים. אשר לא נעצר על ידי תרופות אחרות, לתת משככי כאבים נרקוטיים, למשל, כלורל הידרט. לחסמי גנגליו יש השפעה חיובית. לדוגמה, benzohexonium 10-20 מ"ג (0.5 - 1 מ"ל של תמיסה 2% לשריר). Reserpine, uregit, lasix הם גם prescribed כדי למנוע סיבוכים נוספים.

מה לא ניתן לעשות עם דלקת שלפוחית השתן?

לעתים קרובות אנו שומעים ממטופלים את השאלה: מה לא ניתן לעשות עם דלקת שלפוחית השתן? הדבר הראשון שאתה צריך לשים לב אליו הוא שאתה לא צריך לעשות תרופות עצמיות. דלקת שלפוחית השתן היא מחלה קשה ומסוכנת ביותר. זה הרבה יותר רציני ממה שזה נראה במבט ראשון. הסכנה היא שעם דלקת שלפוחית השתן מתפתח תהליך זיהומי ודלקתי חריף. בהתאם, לאורך המסלולים העולים, תהליך זה מתפשט במהירות לכל דרכי השתן - השופכנים, הכליות. סיבוכים לכליות נחשבים למסוכנים ביותר, שכן התהליך הפתולוגי יכול להתקדם עד לנמק ולהתפתחות אי ספיקת כליות. זיהום שחדר לכליות קשה מאוד לטיפול, ולעיתים מוביל לנכות ומוות. הסכנה השנייה היא הסיבוכים במערכת הרבייה. הדבר מסוכן במיוחד לנשים בהריון, שכן עלול להתרחש זיהום תוך רחמי, ואף מוות עוברי, או לידה מסובכת. עבור גברים מצד מערכת הרבייה, סיבוך רציני הוא אימפוטנציה מינית, אי פוריות.

אי אפשר להפסיק את מהלך הטיפול בדלקת שלפוחית השתן, או להפחית את המינון, גם אם מצב הבריאות השתפר. שיפור ברווחה פירושו שהתהליך הדלקתי ירד, התסמינים נעלמו, אך החלמה מלאה עדיין רחוקה. אם הטיפול ננטש, דלקת שלפוחית השתן תהפוך לכרונית עם הישנות תכופות.

אינך יכול להתחיל ולהפסיק טיפול אנטיביוטי בעצמך. אם תבחר בתרופה הלא נכונה, או תפסיק את הטיפול מבלי להירפא, הדבר יוביל להתפתחות עמידות בקרב המיקרופלורה החיידקית, והאנטיביוטיקה לא תעבוד יותר.

אל תאכלו מאכלים חריפים, מטוגנים, שומניים ומעושנים. אתה לא יכול לאכול מרינדות, חמוצים, מנות עם הרבה תבלינים, תבלינים. אתה לא יכול לשתות אלכוהול. האוכל חייב להיות דיאטטי.

בשום פנים ואופן אסור לצנן יתר על המידה.

בנוסף, חולה שיש לו היסטוריה של דלקת שלפוחית השתן צריך לדעת כמה שיותר על מחלתו. כמו כן, צריך לזכור  שעזרה ראשונה לדלקת שלפוחית השתן  נדרשת עוד לפני הגעת האמבולנס, ולכן תמיד צריכה להיות ערכת עזרה ראשונה עם תרופות בסיסיות בהישג יד.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.