^

בריאות

A
A
A

דלקת שלפוחית השתן עם דם: גורמים, תסמינים, אבחנה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 03.10.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דלקת שלפוחית השתן מאופיינת בדחף תכוף וכואב להטיל שתן. לפעמים ניתן להבחין בדלקת שלפוחית השתן עם דם המופיע בסוף פעולת השתן, או פשוט קיים בנוזל השתן, צובע אותו בגוון אדמדם או ורדרד. במקרה הראשון, אנחנו מדברים על דלקת שלפוחית השתן חריפה, ובמקרה השני, על בעיה מורכבת יותר - דלקת שלפוחית השתר דם.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

על פי הסטטיסטיקה, דלקת שלפוחית השתן עם דם נמצאת לעתים קרובות יותר בחולות. זה נובע בעיקר מסיבות אנטומיות, פיזיולוגיות והורמונליות.

בארצנו נרשמים מדי שנה כמה מיליוני מקרים של דלקת בשלפוחית השתן. המחלה אובחנה לפחות פעם אחת בחיים אצל 25% מהנשים ו-5% מהגברים. בכל חולה שלישי, דלקת שלפוחית השתן מתרחשת עם הישנות, וב-10% מהמקרים, דלקת שלפוחית השתן חריפה עם דם הופכת לכרונית.

דלקת שלפוחית דם דימומית נמצאת לעתים קרובות בילדים או צעירים בגילאי 25 עד 30, או בנשים מעל גיל 55. דם בשתן נקבע בעיקר בדלקת שלפוחית השתן חריפה או חוזרת.

גורם ל דלקת שלפוחית השתן עם דם

 • דלקת שלפוחית השתן אמיתית עם דם (המוררגית) היא לרוב תוצאה של זיהום אדנוווירוס שחודר מהדם למערכת השתן. פתולוגיה דומה מאובחנת בעיקר בילדים - בעיקר אצל בנים.
 • דם בשתן עלול להופיע במהלך הטיפול בתרופות ציטוטוקסיות, המומרות בגוף האדם לאקרולין, מרכיב המגרה את הדפנות הפנימיות של שלפוחית השתן.
 • דלקת שלפוחית השתן עם דם יכולה להיות תוצאה של טיפול בקרינה.
 • הופעת הדם בנשים קשורה לעיתים קרובות לנגעים מיקרוביאליים - למשל, כאשר E. Coli חודר לשופכה ולשלפוחית השתן.

דלקת שלפוחית השתן עם דם מתרחשת תחת השפעת כל סיבה שיכולה לפגוע או לפגוע ברקמה הרירית הפנימית של שלפוחית השתן. במקרה זה, כלי הדם נחשפים ודם יוצא אל לומן האיבר. [1]

הקטגוריות הבאות של חולים נמצאות בסיכון הגבוה ביותר לפתח דלקת שלפוחית השתן עם דם:

 • נשים וגברים פעילים מינית, במיוחד עם שפע של מין מזדמן;
 • חולים המשתמשים באמצעי מניעה ספציפיים - למשל, ממברנות עם חומרים קוטלי זרע;
 • נשים שנמצאות בתקופת גיל המעבר;
 • חולים המשתמשים בצנתרי שתן במשך זמן רב או מעת לעת.

גורמי סיכון

גורמים ספציפיים התורמים להופעת דם בדלקת שלפוחית השתן יכולים להיות:

 • ירידה בתפקוד ההתכווצות של שרירי הדפנות של איבר השתן;
 • חדירת גופים זרים לשופכה - למשל אבנים או חול, הפוגעים ברקמות הריריות וגורמים לתהליך דלקתי;
 • היעדר ממושך של ריקון שלפוחית השתן, הגורם להפרעות במחזור הדם באיבר;
 • הפרעות אנטומיות בהפרשת נוזל השתן - למשל, לומן הצטמצם של שלפוחית השתן, תהליכי גידול.

פתוגנזה

חדירת זיהום חיידקי או ויראלי למערכת השתן יכולה להתבצע בדרכים שונות:

 • נתיב עולה (זה גם השופכה, כלומר דרך השופכה);
 • מסלול המטוגני (זיהום מגיע עם הדם);
 • דרך לימפוגנית (זיהום נכנס דרך כלי הלימפה).

אצל נשים, זיהום השופכה שולט לרוב, ואצל ילדים - המטוגני.

תנאי חשוב להתפתחות של דלקת שלפוחית השתן מיקרוביאלית עם דם הוא המשיכה של מיקרואורגניזמים פתוגניים לתאי אורותל עם פלישתם הנוספת.

האורותליום מסוגל לייצר ולהפריש חומר מוקופוליסכריד על דפנות שלפוחית השתן, המהווה את ההגנה הפנימית שלו. חומר זה בדרכו שלו יכול לשחק תפקיד אנטי-דביק. משיכת הזיהום לתאי אורותל מתרחשת כתוצאה מנזק או שינוי של ההגנה המוקופוליסכרידית: ניתן להסביר זאת על ידי הפרעה בזרימת הדם באיבר, תכולה מוגברת של קולטנים להידבקות מיקרוביאלית. אפשריות גם פגיעות מכניות של שלפוחית השתן, המובילות לחשיפת כלי דם ולשחרור דם לנוזל השתן. [2]

תסמינים דלקת שלפוחית השתן עם דם

הסימנים הראשונים לדלקת שלפוחית השתן אינם מתבטאים כלל בשחרור דם בשתן. לרוב, התסמינים הבאים מתגלים:

 • דחף חזק ופתאומי להשתין;
 • שקר ודחפים מוגברים;
 • תחושת צריבה חזקה במהלך הפרשת שתן;
 • דחף בולט על רקע כמות קטנה של נוזל שתן;
 • שתן מעונן, שינוי בריח;
 • תחושת אי נוחות ולחץ בבטן התחתונה;
 • עלייה קלה בטמפרטורה - עד כ-37, לעתים רחוקות יותר - עד 38 מעלות צלזיוס.

בילדים צעירים, דלקת שלפוחית השתן חריפה עם דם מתבטאת לרוב בבריחת שתן, חום, אובדן תיאבון והפרעות שינה.

התקף חריף של דלקת שלפוחית השתן עם דם, מלווה בסימפטומים של שיכרון (דפיקות לב מואצות, הקאות, חום משמעותי, צמרמורות) אופייני בדרך כלל לצורה פיברו-כיבית או גנגרנית של המחלה. צורות כאלה מתפתחות לעתים קרובות בחולים עם כשל חיסוני ברור, או עם סיבוך של פיאלונפריטיס.

דם בדלקת שלפוחית השתן כרונית ניתן לזהות רק במהלך החמרה. תסמינים נוספים הם חרדה כללית, מישוש כואב באזור הסופרפובי. [3]

דלקת שלפוחית השתן עם דם אצל נשים

דלקת שלפוחית השתן אצל נשים מתרחשת לעתים קרובות, ואפילו לפעמים רוכשת קורס כרוני. הסיבה לכך היא תרופות עצמיות, יחס קל דעת למחלה, התעלמות מביקור אצל הרופא. סיבות נוספות עשויות להיות:

 • היחלשות חדה של מערכת החיסון;
 • אורח חיים בישיבה, תנוחת ישיבה ממושכת, שמירה ממושכת של שתן בשלפוחית השתן;
 • שימוש בממתקים, מזון חריף ומטוגן, צריכת נוזלים נמוכה;
 • בעיות גינקולוגיות לא מטופלות;
 • מתח מתמיד, עייפות כרונית;
 • אי ציות לכללי ההיגיינה האישית והאינטימית;
 • חיי מין מופקרים, מגע מיני לא מוגן.

הסיכון לתהליך דלקתי גדל באופן משמעותי אם אישה:

 • מתרגלים יחסי מין אנאלי-נרתיקיים;
 • נמחק לאחר עשיית הצרכים לא מלפנים לאחור, אלא להיפך;
 • משתמש בקביעות בפדים או בטמפונים (כולל יומיים) ולעתים רחוקות מחליף אותם;
 • לובש תחתונים מבדים צפופים סינתטיים;
 • מנסה לעתים קרובות לדכא מתן שתן.

בעיקר אצל נשים, המחלה מתפתחת על רקע שינויים הורמונליים - למשל עם תחילת גיל המעבר, או במהלך ההריון.

דלקת שלפוחית השתן עם דם במהלך ההריון

התהליך הדלקתי מורגש במהלך ההריון לעתים קרובות למדי, ויש לכך הסבר. ראשית, הרחם גדל ומפעיל לחץ על השופכנים ושלפוחית השתן. זה גורם להפרה של זרימת הדם באיברים, מונע יציאת שתן נאותה ותורם להתפתחות זיהום חיידקי. שנית, אצל נשים בהריון, איכות ההגנה החיסונית יורדת: הגוף עושה זאת בכוונה כדי שהרחם לא ידחה את התינוק, תוך שהוא חושב שרקמות חדשות הן גוף זר. שלישית, שינויים הורמונליים חזקים תורמים אף הם להתפתחות המחלה.

אם לאישה היו בעבר בעיות בדרכי השתן, הרי שבמהלך ההיריון הן עלולות להחמיר.

יש לציין שדלקת שלפוחית השתן עם דם אצל אישה בהריון דורשת יחס מיוחד ורציני. לקוות ש"זה יעבור מעצמו" ולשתות רק מיץ חמוציות זה לפחות לא הגיוני. פנייה לעזרה רפואית צריכה להיות לא רק חובה, אלא גם מיידית. אם לא מתבצע טיפול באיכות גבוהה בזמן, הסיכון להפלה ספונטנית, לידה מוקדמת ופגיעה בהתפתחות תוך רחמית של התינוק עולה.

דם עם דלקת שלפוחית השתן אצל ילד

דלקת שלפוחית השתן היא הזיהום השכיח ביותר במערכת השתן, המופיע בפרקטיקה האורולוגית של ילדים וילדים. המחלה מופיעה בילדים בכל הגילאים, אך שכיחה פי 4 בקירוב בקרב בנות בגילאי 4-12 שנים. מגמה זו בשכיחות קשורה למאפייני האנטומיה של בנות: שופכה רחבה וקצרה, קרבה לפי הטבעת וכו'.

ניתן לראות דם בשתן בתהליך דלקתי מבודד או משולב (לדוגמה, עם cystourethritis, cystopylonephritis).

כאשר מבצעים תרבית חיידקית של נוזל שתן בילדים, נזרעים בעיקר זנים uropathogenic של Escherichia coli, לעתים רחוקות יותר - Proteus, Klebsiella, Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus epidermidis. בערך באחד מכל ארבעה מקרים, חיידקים בשתן אינם מתגלים באבחון.

דלקת שלפוחית השתן חריפה בילדות מסתיימת לרוב בהחלמה. הצורה הכרונית של המחלה מתפתחת בנוכחות תנאים מוקדמים תפקודיים אנטומיים לעיכוב והכפלת הזיהום. ילדים עם צורה כרונית צריכים להיות בפיקוח של אורולוג, לתת שתן באופן קבוע לבדיקות ולהיבדק.

דם עם דלקת שלפוחית השתן אצל גברים

דלקת שלפוחית השתן אינה שכיחה אצל גברים כמו אצל נשים. עם זאת, לא הרבה אנשים יודעים שדלקת בחולים גברים היא חמורה יותר, עם תסמינים חמורים ודם בשתן. יתרה מכך, המחלה קשורה בעיקר לבעיה בערמונית.

המחלה יכולה להתפתח לאחר שהפתוגן המיקרוביאלי Escherichia coli, שבדרך כלל "חי" במעי, חודר לדרכי השתן. אבל דלקת שלפוחית השתן היא לעתים קרובות יותר משנית, שכן בלוטת הערמונית הופכת לראשונה מודלקת. השופכה מצטמצמת, שלפוחית השתן אינה מתרוקנת לחלוטין, מה שמוביל לעלייה בסבירות לתהליך זיהומי.

טיפול במחלה בגברים כרוך בהשפעה ראשונית על התגובה הדלקתית בערמונית, ולאחר מכן נקבע טיפול תרופתי לדלקת שלפוחית השתן - בפרט נדרשת אנטיביוטיקה. בנוסף, יש צורך להקפיד על דיאטה, לשתות הרבה נוזלים: זה מאפשר לך להאיץ את סילוק החיידקים ממערכת השתן ולחזק את הריפוי של רקמות פגועות.

דלקת שלפוחית השתן עם דם לאחר אינטימיות

סוג זה של מחלה נקרא postcoital, שכן דלקת מתפתחת במהלך היום לאחר מגע מיני. במקרה זה, מגע מיני הופך לגורם מעורר בתהליך הכואב.

יכולות להיות מספר סיבות:

 • מין מחוספס מדי, או כמות לא מספקת של שימון טבעי מובילים לנזק לרקמות של איברי המין והשופכה;
 • מחלות של אזור איברי המין הגורמות לכאב במהלך מגע מיני;
 • רמה נמוכה של הורמוני מין בגוף הנשי (במיוחד אסטרוגן);
 • יחסי מין תכופים ומופקרים;
 • שילוב של יחסי מין אנאליים ונרתיקיים.

כמו כן, "האשמים" יכולים להיות המאפיינים האנטומיים של איברי המין - למשל, אם המרחק בין השופכה לפי הטבעת הוא פחות מ-4.5 ס"מ.

קרינה שלפוחית השתן עם דם

במהלך הטיפול באונקולוגיה, רוב החולים עוברים טיפול בקרינה. הקושי טמון בעובדה שמלבד המוקד הממאיר נחשפים לקרינה גם איברים אחרים ובריאים. ביניהם שלפוחית השתן: הקרניים משפיעות על רקמותיה, מה שגורם להתפתחות של דלקת שלפוחית השתן בקרינה.

אם האורותליום, שכבת ההגנה הטבעית של שלפוחית השתן, ניזוק, האלמנטים של נוזל השתן מתחילים לגרות את הרקמה הרירית, ומשפיעים על קצות העצבים החשופים. עם טיפול קרינתי ארוך טווח, האורותליום יכול להתכסות בכיבים, מה שמחמיר עוד יותר את המצב. כיבים מתחילים לדמם, דם מופיע בשתן.

עם בעיה כזו, טיפול תוך שלפוחית הופך לעתים קרובות לפתרון הנכון היחיד: הואלורונט או נתרן אלגינט, כונדרויטין סולפט נקבעים, כלומר חומרים שיכולים לשחזר את שכבת ההגנה ולתקן תגובות אוטואימוניות.

דלקת שלפוחית השתן בקרינה עם דם היא סיבוך רציני של סוג מסוים של טיפול. עם זאת, אסור להתייאש: תרופות מודרניות יכולות לעזור לחולה ולרפא את המחלה הערמומית. [4]

סיבוכים ותוצאות

אם לאחר הסימנים הראשונים של דלקת שלפוחית השתן עם דם, הטיפול הגיע במהירות והתברר כמוכשר, אז סיבוכים במקרה זה מתפתחים לעתים רחוקות ביותר. אבל אם הטיפול אינו בזמן, המצב עלול להחמיר עם התפתחות של השלכות חמורות ושליליות. [5]

הסיבוכים הסבירים ביותר כוללים, קודם כל, פיילונפריטיס - נגע דלקתי זיהומי של הכליות. התהליך הזיהומי ממוקד הדלקת העיקרי - שלפוחית השתן - מועבר אל הכליות בצורה עולה, מה שמוביל לפיאלונפריטיס או אפילו לשינויים בלתי הפיכים ברקמות הכליות.

לילדים צעירים ולקשישים יש את הסיכון הגבוה ביותר לפגיעה בכליות עקב דלקת שלפוחית השתן זיהומית. והמטוריה קבועה ואף יותר ממושכת מובילה לרוב להתפתחות אנמיה, עם תסמינים האופייניים למצב זה: סחרחורת, הופעת עיגולים שחורים מתחת לעיניים, חיוורון של העור, חולשה, עייפות וכו'. [6]

אבחון דלקת שלפוחית השתן עם דם

שלבי האבחון הראשונים אותם יצטרך המטופל לעבור בבדיקת הרופא הם סקר ובדיקה גופנית. רק לאחר האזנה לתלונות המטופל, בדיקתו לאיתור סימנים פתולוגיים חיצוניים, יוכל הרופא להמליץ על בדיקות ובדיקות מעבדה מסוימות, למשל:

 • בדיקת שתן כללית מסייעת לזהות לויקוציטוריה, אריתרוציטוריה, כמו גם ניטריטים, המעידים על נוכחות של זיהום חיידקי במערכת השתן;
 • בדיקת שתן לסטריליות מתבצעת אם יש חשד לתהליכים זיהומיים באוריאה ומסייעת לזהות את סוג ומספר המיקרואורגניזמים הפתוגניים;
 • בדיקת דם כללית לדלקת שלפוחית השתן מדגימה שינויים דלקתיים לא ספציפיים ומסוגלת לתת מושג עקיף על נוכחות וחומרת התהליך הזיהומי בדרכי השתן.

דם בשתן עם דלקת שלפוחית השתן לא בהכרח מתגלה רק בשיטות מעבדה: לפעמים ניתן לראות את זה לבד - למשל, בסוף פעולת השתן (מה שנקרא "טיפות אחרונות" של שתן). לעתים קרובות נוזל השתן הופך לאדמדם או ורדרד, מה שמעיד גם על נוכחות של דם בו. זה מסוכן במיוחד אם הצבע הופך לאדום או "חלוד", מופיעים גדילים וקרישים, מה שמעיד על נוכחות של כמות גדולה של דם בשתן. [7]

לויקוציטים בדלקת שלפוחית השתן בדם נחשבים לאחד הסמנים של התהליך הדלקתי בגוף. תפקידם העיקרי של תאים אלו הוא לנטרל חדירת וירוסים, זיהום חיידקי. ניתן להצביע על נוכחות דלקת הן על ידי עלייה חזקה ברמת הלויקוציטים והן על ידי ירידה משמעותית במספרם.

אבחון אינסטרומנטלי כולל בדרך כלל ציסטוסקופיה, רדיוגרפיה בטן או אולטרסאונד של האיברים הרטרופריטוניאליים. במידת הצורך, רדיוגרפיה עם ניגודיות, ציסטוגרפיה או אורוגרפיה תוך ורידי נקבעת.

השימוש בציסטוסקופ קשור לעיתים לנטילת פיסת רקמה קטנה (ביופסיה) לבדיקה היסטולוגית נוספת.

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה מבדלת מכוונת בדרך כלל להדרה של דלקת שלפוחית השתן משנית, והסבירות לפתח מחלות ראשוניות כגון אבנים בשלפוחית השתן, תהליכי גידול, הפרעות בתפקוד שתן נוירוגני וסרטן טרום-פולשני. בנוסף, יש צורך להפריד צורות מיוחדות של דלקת (לדוגמה, סוג שחפת), כדי לקבוע את השלב וההיקף של התגובה הפתולוגית במערכת השתן. [8]

למי לפנות?

יַחַס דלקת שלפוחית השתן עם דם

לפני קביעת אמצעים טיפוליים לדלקת שלפוחית השתן בדם, על הרופא לבצע אבחון על מנת לקבל את המידע המלא ביותר על מצב שלפוחית השתן, כדי להעריך את הצורך בטיפול ספציפי וארוך טווח.

טיפול תרופתי חובה נקבע:

 • אנטיביוטיקה (על פי תוצאות בדיקה בקטריולוגית של נוזל השתן);
 • amitriptyline (אחד הנציגים הבסיסיים של תרופות נוגדות דיכאון טריציקליות, המסוגל לנרמל תאי פיטום, להגדיל את כושר העבודה של שלפוחית השתן, להפחית את חומרת התסמינים, להרגיע);
 • אנטיהיסטמינים (מייצבים את תאי הפיטום, מפחיתים את הנפיחות ואת חומרת התהליך הדלקתי).

בין שאר התרופות שעשויות להיכלל במשטר הטיפול בדלקת שלפוחית השתן עם דם, ניתן למנות את הדברים הבאים:

 • Uristat (Phenazopyridine);
 • תכשירים מסדרת הניטרופורן;
 • תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות;
 • אופיואידים;
 • תרופות לשיפור מחזור הדם והתהליכים המטבוליים.

מְנִיעָה

למטרות מניעה, מומלצים הכללים והעקרונות הבאים:

 • שמירה קפדנית על כללי היגיינה אישית ואינטימית;
 • תיקון בזמן של פגמים אנטומיים של דרכי השתן, אם יש אינדיקציות לכך;
 • טיפול בזמן בבעיות גינקולוגיות, זיהומים באברי המין (הטיפול מתבצע בו זמנית עבור שני בני הזוג), מחלות אורולוגיות;
 • ציות להיגיינה מינית;
 • בקרת איכות של המיקרופלורה, הן במעיים והן בנרתיק, במיוחד בשימוש ממושך באנטיביוטיקה או בשימוש בחומרים קוטלי זרע;
 • ריקון בזמן של שלפוחית השתן, שתיית מספיק נוזלים (מניעת התייבשות);
 • מעשה חובה של הטלת שתן מיד לאחר קיום יחסי מין (טיפול מונע לאחר קיום יחסי מין עבור אנשים עם החמרה מתמדת לאחר קיום יחסי מין).

תַחֲזִית

למטרות מניעה, מומלצים הכללים והעקרונות הבאים:

 • שמירה קפדנית על כללי היגיינה אישית ואינטימית;
 • תיקון בזמן של פגמים אנטומיים של דרכי השתן, אם יש אינדיקציות לכך;
 • טיפול בזמן בבעיות גינקולוגיות, זיהומים באברי המין (הטיפול מתבצע בו זמנית עבור שני בני הזוג), מחלות אורולוגיות;
 • ציות להיגיינה מינית;
 • בקרת איכות של המיקרופלורה, הן במעיים והן בנרתיק, במיוחד בשימוש ממושך באנטיביוטיקה או בשימוש בחומרים קוטלי זרע;
 • ריקון בזמן של שלפוחית השתן, שתיית מספיק נוזלים (מניעת התייבשות);
 • מעשה חובה של הטלת שתן מיד לאחר קיום יחסי מין (טיפול מונע לאחר קיום יחסי מין עבור אנשים עם החמרה מתמדת לאחר קיום יחסי מין).
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.