^

בריאות

A
A
A

יתר לחץ דם בעין: גורמים, תסמינים, אבחון, טיפול

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Hypotension של העין מתרחשת כתוצאה של מחלות אחרות של העיניים או את כל הגוף. לחץ תוך עיני עשוי לרדת ל 7-8 מ"מ כספית. אמנות. ונמוך מן הדמויות האמיתיות. הסיבות של לחץ דם הם מוגברת יצוא של לחות תוך עינית מן העין או הפרה של הפרשת שלה. הפרשת מופחתת יכולה להיות כאשר הגוף הרירי נפגע, וכתוצאה מכך דלקת, תהליכים ניוונית, ניוון או ניתוק מן sclera. טראומה בוטה לעין יכולה גם להוביל לעיכוב זמני של הפרשת לחות תוך-עינית. במיוחד לעתים קרובות, לחץ דם בעין הוא ציין לאחר פעולות antiglaucoma ופצעים חודרים עם היווצרות של פיסטולה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

גורם לעין לחץ דם

הגורמים למחלת לחץ דם יכולים להיות הפרה של איזון בסיס חומצי בכיוון של חומצה, הפרה של האיזון האוסמוטי בין פלסמה של הדם לרקמות, לחץ דם נמוך.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

תסמינים של לחץ דם בעין

אם תת לחץ הדם של העין מתפתח בהדרגה ומתבטא מעט, פונקציות העין נשארות. בשינה תת לחץ דם חריף וחמור הנובע להתרחש התרחבות פתאומית, קיפאון ורידים, להגדיל חדירות נימים שמובילות mikrotrombozov, היפוקסיה, חמצת, נוזל מחלחל בד שיפור התהליכים ניווניים שלהם. היפוקסיה חריפה מתבטאת קלינית בצקת ואטימות של הקרנית והומור הזגוגי, היווצרות של קפלי רשתית. הדיסק של עצב הראייה הוא אדמטי, הוא מפתח תהליכים אטרופיים. גלגל העין כתוצאה מתהליכים אטרופיים בו פוחת, ובמקרים חמורים מצטמקות עקב התפתחותם של תהליכי צלקת, ולפעמים מגיע לגודל של אפונה (ניוון העין).

מה צריך לבדוק?

טיפול של לחץ דם בעין

טיפול בעין תת לחץ דם הוא לחסל את הגורמים לה: סגירת פיסטולה, דיסקציה tsiliohorioidalnogo השטח (אם יש הצטברות נוזלים), לטיפול בתהליכים דלקתיים ניווניות דמה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.