Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אוטוסקופיה באוזן: מהי?

המומחה הרפואי של המאמר

אונקולוג, otolaryngologist
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

ב otorhinolaryngology, מתבצע הליך אבחון מיוחד, אוטוסקופיה, לבדיקת תעלת השמיעה החיצונית ובדיקת קרום התוף.

אינדיקציות להליך

אוטוסקופיה מבוצעת במהלך בדיקות רפואיות שגרתיות, כמו גם עבור חולים עם תלונות על  כאבי אוזניים , צלצול או טינטון, אי נוחות או גירוד בתעלת האוזן החיצונית, אוטוראה (הפרשות מאחת האוזניים או משתי האוזניים) ואובדן שמיעה.

בנוסף, בעזרת אוטוסקופיה מבוצעים הליכים רפואיים מתאימים לפי הוראות: גופים זרים מוסרים מתעלת האוזן ומוציאים אקסודט מצטבר או מוגלה מחלל האוזן התיכונה (הממוקם מאחורי עור התוף) - מה שהופך ניקור של קרום טימפני (paracentesis) או פתיחתו (tympanotomy or myringotomy)).

אוטוסקופיה של האוזן והקרום הטימפני (membrana tympani), המפריד בין תעלת השמיעה החיצונית לאוזן התיכונה (auris media), מאפשרת להעריך את מצב המבנים האנטומיים הנראים לעין ולאבחן דלקת בתעלת האוזן  ומחלות באוזן התיכונה , כולל  דלקת אוטיטיס חריפה  וסיבוכיה; דלקת אוטיטיס מוגלתית, כולל כרונית.

בעזרת ויזואליזציה, מתגלה  ניקוב של הממברנה התוף של  כל אטיולוגיה, כמו גם  אוטומיקוזיס (זיהום פטרייתי באוזן, דלקת אוטיטיס פטרייתית) .

הכנה

הצטברות של שעוות אוזניים -  פקק גופרית  במהלך אוטוסקופיה מונע את ביצועו, לכן ההכנה להליך מורכבת מכך שהרופא מסיר גופרית ומנקה את תעלת השמע החיצונית מקשקשי העור (פסולת קרטין), קרום וכו '

אם ההליך נקבע מראש, מומלץ לדחות את שטיפת האוזניים או שימוש בטיפות אוזניים.

למי לפנות?

טֶכנִיקָה אוטוסקופיה

הטכניקה של בחינת תעלת השמע החיצונית והקרום הטימפני פותחה זה מכבר, אך סוגי האוטוסקופיה עשויים לקבוע חלק מהאפשרויות שלה.

הסוג הקלאסי של אוטוסקופיה הוא בעזרת משפך אוזניים (מראה אוזניים), מחזיר ראש (מראה עגולה עם חור במרכז) ומנורה חשמלית, שאורה מחזיר רפלקטור. כיום נעשה שימוש בפנסים רפואיים עם סוללות או סוללות נטענות. [1]

בדיקה מודרנית יותר של האוזן היא אוטוסקופ חד-עיני מיוחד (המורכב מידית וראש), שבקצה הקדמי שלו יש זרבובית למשפכי אוזניים חד פעמיות מפלסטיק, ובראש מקור אור אוטונומי ו עדשה עם הגדלה פי שלוש.

אוטוסקופיית וידאו או אוטוסקופיה אנדוסקופית - באמצעות אוטוסקופ אופטי דיגיטלי (עם מקור אור ומצלמת וידאו מיניאטורית) המוחדר לתעלת השמע החיצונית - מאפשר לרופא לקבל תמונה ברורה על גבי צג צבעוני.

אוטוסקופיה פנאומטית משמשת לקביעת התנועתיות של קרום טרוטרי שלם במהלך שינוי לחץ המושרה, המסופק על ידי בלון פנאומטי המחובר לאוטוסקופ. חוסר התנועה של קרום התוף בתגובה ללחץ יכול להיגרם על ידי נוזלים באוזן התיכונה, וסוג זה של אוטוסקופיה נחשב העיקרי באבחון  דלקת אוטיטיס אקסודטיבית . אוטוסקופ פנאומטי יכול גם להועיל להבדיל את מידת הניקוב של קרום התוף. [2]

הדמיית תעלת האוזן והקרום הטימפני במיקרוסקופ דו-עיני (כאשר המטופל שוכב על גבו וראשו מוטה) מכונה אוטוסקופיה מיקרוסקופית או אוטומיקרוסקופיה. הוא מספק שדה ראייה רחב יותר והגדלה פי 40 של מבנים אנטומיים.

לפני שמתחיל בבדיקה אוטוסקופית, רופא מנוסה יבדוק את מצב עצב הפנים (VII גולגולתי) העובר דרך האוזן התיכונה: המטופל מתבקש לחייך, להזעיף פנים, להעיף את לחייו ולהרים את גבותיו בעיניים עצומות. ואז מבוצעת בדיקה גופנית של האפרכסת (עם המישוש שלה) ומאחורי האוזן.

רצף הפעולות - אלגוריתם אוטוסקופיה - כולל:

  • בחירת משפך אוזניים בגודל המתאים לתעלת האוזן של מטופל מסוים;
  • הכנסת המשפך עם יישור תעלת השמיעה החיצונית, שבשבילה חולים מבוגרים מושכים את האפרכסת לאחור ולמעלה, ובילדים - אחורה ומטה. רק לאחר מכן מוחדרת בזהירות תעלת האוזן לתעלת האוזן, והרופא בוחן אותה;
  • לאט לאט מקדם את משפך האוטוסקופ לתעלה עד שהקרום הטימפני נראה לעין ומוערך לגבי צבע, בליטה וניקוב. כמו כן, הרופא מתבונן במה שנקרא ציוני דרך של הממברנה הטימפנית: חלק מתוח של שלוש שכבות (pars tensa), חלק רופף דו שכבתי (pars flaccida) וידית מלזיה (malleus) - עצם השמע הגדולה ביותר אוזן תיכונה, צמודה לקרום הטימפני;
  • חילוץ איטי של המשפך מתעלת האוזן.

סימנים אוטוסקופיים של דלקת אוזניים ומחלות אחרות

מה יכול רופא לראות באוטוסקופיה? אם אין דלקת אוזניים ומחלות אוזניים אחרות, אוטוסקופיה היא נורמלית פירושה הדמיה בקצה תעלת השמע החיצונית של קרום טרמפתי רגיל - קרום סגלגל אפור בהיר (לבנבן) שקוף (בילדותו הוא עגול).

בדלקת אוטיטיס חריפה, עור תעלת האוזן כואב ונפוח, וייתכן שהדמיית עור התוף אינה אפשרית.

בשלבים הראשונים של דלקת אוזניים חריפה, עור התוף משתנה בהתאם לשלב המחלה. בהתחלה הוא ורוד, נסוג, עם הרחבת כלי היקפי. עם התקדמות התהליך הדלקתי, קרום התוף מתנפח, הופך לאדום עז; הניקוב שלה אפשרי עם שפיכת מוגלה לתעלת השמע החיצונית. [3]

עם דלקת אוטיטיס אקסודטיבית, קרום התוף נסוג ונטול תנועה, ועקב התפשטות סרומית הוא הופך צהבהב.

קרא גם -  אבחון דלקת אוטיטיס חריפה

אוטוסקופיה עבור  דלקת אוטיטיס מוגלתית כרונית  מסוגלת לחשוף את שתי צורותיה: מזוטימפניטיס ואפיטיסמפניטיס. הסימנים האוטוסקופיים העיקריים של מזוטימפניטיס הם באמצעות ניקוב של צורות וגדלים שונים של החלק הנמתח של קרום התוף עם אדמומיותו ונפיחותו ו / או גרגולתו בקצוות הפתח. ו epitympanitis מאופיין על ידי הפרה שלמות הקרום הטימפני מקצוות החלק הלא נמתח שלה.

אוטוסקופיה לאוטומיקוזיס מגלה חלקיקים רכים למראה של צבע לבן או שמנת. אם הזיהום נגרם על ידי Aspergillus niger, ניתן לזהות תולעים זעירות-אפרפרות של תפטיר.

קשה לאבחן את צמיחת רקמת העצם הסופגת החדשה סביב צלחת הבסיס של האוזן התיכונה באזור החלון הסגלגל - אוטוסקלרוזיס - מאחר שהתהליך הפתולוגי מתפתח בחלל הטימפני. והאוטריסט יכול להתבונן בשינוי צבע קרום התוף ודילולו, כמו גם אדמומיות של הממברנה הרירית המכסה את חלל התוף (שנראה דרך הקרום התוף).

מאסטואידיטיס היא דלקת בתהליך המסטואידי (processus mastoideus) של העצם הזמנית של הגולגולת הממוקמת מאחורי האוזן, שחלקים הטימפניים והקשקשתיים מגבילים את פתח השמיעה ואת בשר השמיעה החיצוני משלושה צדדים - במהלך אוטוסקופיה, זה מדמיין דפורמציה של חלק מדופן תעלת השמע החיצונית שנוצרת על ידי העצמות הטימפניות והקשקשתיות. השיטה העיקרית לאבחון אינסטרומנטלי של מחלה זו היא MRI. [4]

התוויות נגד

אוטוסקופיה מבוצעת בילדים בכל גיל ובמבוגרים. בנוסף למורכבות הטכנית במקרה של חריגות אנטומיות של האוזניים והיצרות של תעלת השמיעה החיצונית, נפיחות קשה בתעלת האוזן ונוכחות של פריקה חזקה מדממת, קדושה או מוגלתי נחשבות לתוויות נגד ליישום שלה. [5]

סיבוכים לאחר ההליך

החדרת הספקולציה לתעלת האוזן עלולה לגרום להרחבת רפלקס של כלי הדם המספקים את עור התוף, וכתוצאה מכך אדמומיות זמנית באוזן.

בשל השימוש התכוף בספקולציות באוזניים ובאוטוסקופים, הם מהווים מקור פוטנציאלי של פתוגנים. והתוצאה לאחר ההליך - ללא חיטוי נכון של המכשירים - עשויה להיות התפתחות של זיהום.

כאשר האוטוסקופ מוחדר עמוק מדי לתעלת האוזן, או שלמטופל עור התוף דק מאוד, קיים סיכון קטן לנזק.

חולים עם ניקוב קרום או קרע של אחד הקרומים המפרידים בין האוזן התיכונה והפנימית (פיסטולה פרימילפלית) עלולים לסבול מסיבוכים לאחר אוטוסקופיה פנאומטית בצורת סחרחורת, חוסר איזון, ניסטגמוס, בחילות והקאות.

טיפול לאחר ההליך

אוטוסקופיה אבחנתית אינה מצריכה טיפול או שיקום לאחר ההליך.

ביקורות

משוב מרופאי אף אוזן גרון מאשר את ערך המידע אודות מחלה אפשרית באוזן התיכונה, המתקבל על ידי תצפית ישירה על קרום התוף ועל תעלת השמע החיצונית דרך האוטוסקופ, המאפשרת לך לקבוע במדויק את הגורם לתלונות המטופל.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.