^

בריאות

טיפול בטחורים חיצוניים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 14.09.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טחורים אינם בוחרים מין או גיל. מחלה לא נעימה אפילו הפכה לשם דבר בסלנג המודרני. לעתים קרובות אתה יכול לשמוע בקרב צעירים את הביטוי "למה אני צריך את הטחורים האלה?" (הכוונה לבעיה). זה באמת כך. אי נוחות, תחושת מלאות בפי הטבעת, כאבים בעוצמה משתנה פוגעים משמעותית באיכות החיים ואם מתעלמים מהם מאיימים בצרות עוד יותר. ישנם טחורים פנימיים (תת-ריריים) וחיצוניים (תת עוריים). הגדרות אלו מתאימות ללוקליזציה של טחורים. בין הפתולוגיות הללו, חיצוני תופס יותר משליש מהמקרים וכמובן דורש טיפול.

לטפל בבליטות החיצוניות של טחורים עם משחות ונרות. אילו רכיבים הם צריכים להכיל? כדי להיפטר מהבעיה, לתרופות יכולות להיות אפקט חד או מורכב, כולל:

 • אנטי דלקתי;
 • משכך כאבים (proctoglivenol);
 • אנטיבקטריאלי (posterizan, levomekol);
 • venotonic (proxevasin).

בטיפול בטחורים חיצוניים עם פקקת משתמשים בנוגדי קרישה (משחת הפרין) למניעת היווצרות קרישי דם. במקרה של דימום, תרופות המוסטטיות (הקלה) נקבעות, שמנגנון הפעולה שלהן נועד להאט את קרישת הדם.

טיפול בדלקת של טחורים חיצוניים מתבצע בעזרת תרופות אנטי דלקתיות סטרואידיות ולא סטרואידיות (אורובין, פרוקטוזן).

משטר הטיפול צריך להיקבע על ידי פרוקטולוג. [1]

עזרה ראשונה לטחורים חיצוניים

פעולות עזרה ראשונה תלויות בסימפטומים. כאב חריף מוקל על ידי מריחת קרח על פי הטבעת, נטילת משככי כאבים. ריקון המעיים באמצעות חוקן ניקוי, הכולל מרתחים של עשבי מרפא ושמנים צמחיים, יכול לעזור.

עבור סדקים אנאליים, אתה יכול להשתמש נרות פי הטבעת עם נובוקאין, בהיעדרם, לצרף עלה פלנטיין שטוף היטב, Kalanchoe או חתך של עלי אלוורה.

דימום נעצר על ידי קרמים ממרתחים של קלנדולה, קליפת עץ אלון, סרפד. טוב גם לקחת טבלית ויקסול שתעצור כל דימום.

גירוד חמור בפי הטבעת מוסר בעזרת אמבטיות חמות, בהן מעורבים עשבי תיבול, ניתן להשתמש בסודה. [2]

שיטות טיפול בטחורים חיצוניים

ישנם מספר טיפולים לטחורים חיצוניים, כולל:

 • שמרני, תוך שימוש בגישה משולבת, הכוללת תרופות מקומיות, אמצעים חלופיים, אורח חיים בריא ותזונה נכונה; [3]
 • ניתוח זעיר פולשני - פוטוקרישה באמצעות קרן של קרני אינפרא אדום (יעיל בשלבים 1-2 של המחלה); טרשת (חומר מיוחד מוזרק לומן הצמתים, כתוצאה מכך דפנות הטחורים נצמדות זו לזו, הדם מפסיק לזרום והוא מת); קשירה עם טבעות לטקס (הקשר ממוקם בקצה חלול ועליו שמים טבעת);
 • ניתוח - כריתת פקקת משמש כאשר יש סימנים של נמק רקמות, התפתחות של מורסה. לאחר ההרדמה מבצעים חתך בצומת ומסירים את הפקקת.

כמה ימים מטופלים בטחורים חיצוניים? תסמיני המחלה נעלמים בממוצע לאחר 7-10 ימים. [4]

טיפול שמרני בטחורים חיצוניים

טיפול שמרני בטחורים חיצוניים אפשרי בבית. בנוסף למשחות, ג'לים, נרות, תרופות לשיכוך כאבים, משתמשים בהצלחה באמצעים חלופיים. אתה יכול להשתמש במתכונים למטה.

 • אמבטיות לטחורים חיצוניים - ישנן מספר אפשרויות להליך. הפופולריים ביותר הם חמים, עם טמפרטורה קרובה למצב הגוף, עם שימוש במרתח מרפא, אשלגן פרמנגנט. הם נרגעים היטב, מקלים על גירוד, מפחיתים כאב, מחטאים ומרפאים סדקים, מחזקים את כלי הדם.

אמבטיה חמה יותר, אך לא גבוהה מ-40ºС, תהיה שימושית בצורה קלה של פתולוגיה כרונית בהפוגה. ישנם גם אדים ועשן, אך משתמשים בהם לעתים רחוקות בשל מורכבות הארגון.

אמבטיה קרה (משתמשים במים רתוחים עד 20º) יסייעו בשלב החריף של המחלה, תפסיק דימום, תגביר את זרימת הדם במיקרו;

 • קרמים לטחורים חיצוניים הם מעין קומפרסים המקלים על תסמינים חריפים של המחלה: הכאב שוכך, הנפיחות פוחתת, גמישות העור עולה, צריבה וגרד נעלמים. זה לא מיותר לעשות אותם במהלך הפוגה כדי למנוע היווצרות של צמתים. גזה או תחבושת משמשים כחומר, ומורטבים בתמיסה מוכנה מראש, שעבורה נלקחות עירוי מרפא.
 • טיפול בטחורים חיצוניים עם קרח - במקרה זה, ההשפעה של חסימת הרגישות של קצות העצבים מופעלת, מתרחשת הקפאה, הכאב מפסיק. הקור גם מפסיק את הדימום אם הקשר מתפוצץ, מכיוון שהכלים והוורידים מצטמצמים, וגם זרימת הדם לאגן פוחתת.

איך מיישמים קר? עדיף להכין נרות באמצעות קונוסים מנייר, שלתוכם יוצקים מרתחים של עשבי תיבול ומקפיאים. לאחר שהוציאו אותם מהמקפיא, הם הכניסו אותם לפי הטבעת לכמה דקות. אפשר גם להשתמש בקוביית קרח עטופה במטלית לניגוב.

 • טיפול בטחורים חיצוניים עם דבש - apiproduct יש אפקט ריכוך, ריפוי, חיטוי מצוין. אתה צריך להשתמש בו בתור משחה, לשמן את האזור הפגוע בלילה. ניתן ליצור נרות מסוכרים עבים ולהקפיא אותם, לשים אותם לפני השינה לאחר כביסה וייבוש יסודי של אזור פי הטבעת. תוספת חמאה תגביר את ההשפעה הטיפולית של הנרות.
 • טיפול בטחורים חיצוניים באמצעות תפוחי אדמה הוא תרופה בדוקה. מתפוח אדמה קלוף חותכים חרוט באורך 3-4 ס"מ ובקוטר 1.5 ס"מ. שים את זה לאחר פעולת מעיים. לעמילן יש אפקט משכך כאבים, מקל על גירוד, דלקת. הוויטמינים המצויים בו (C, קבוצות B, E מחזקים את כלי הדם, מחדשים רקמות פגועות), סיליקון, יחד עם חומצה אסקורבית, מפגינים השפעה אנטיבקטריאלית.
 • טיפול בשמן אשחר הים - פירות היער של צמח זה הם מוצר ייחודי לסגולותיהם הרפואיות. הרכבו הכימי העשיר מאפשר שימוש בתחומי הרפואה השונים, לרבות בטיפול בטחורים, שכן הוא מגביר את גמישות כלי הדם, מעודד התחדשות תאים, מונע היווצרות קרישי דם ומחזק את המערכת החיסונית.

השימושיים ביותר הם פירות יער גולמיים, שמהם אתה יכול לחלץ את המיץ בעצמך, להוסיף שמן צמחי, לתת לו להתבשל במשך שבוע במקום חמים, ולאחר מכן למרוח. אבל לא לכולם יש שיח אשחר ים ורצון להתעסק. עדיף לקנות אותו בבית מרקחת ולשמן את האזור הבעייתי מספר פעמים ביום. עדיף אפילו להשתמש בנרות מוכנות עם אשחר ים.

 • אלוורה עם טחורים חיצוניים היא שם נוסף לה "אגבה" ולפני כמה עשורים היא נחשבה לתרופה חלופית אוניברסלית שיכולה לסייע בטיפול במחלות רבות. זה אכן מסווג כממריץ ביוגני. יש לו גם תכונות אנטי דלקתיות, אנטיבקטריאליות, מרפא במהירות, משפר חסינות מקומית, מקל על כאבים.

קל להשיג את המיץ מהצמח. את העלים החתוכים שוטפים, מייבשים, מרסקים וסוחטים את הנוזל. משמש עבור קרמים, קומפרסים. החלק הפנימי דמוי הג'לי של העלים משמש כחלק מנרות ומשחות.

 • חוקן עם טחורים חיצוניים היא שיטה נפוצה לטיפול בה, במיוחד מיקרוקליסטרים. בעזרת הליך זה, גירוי, דלקת, נפיחות מוסרים, וממברנות ריריות מחוטאות.

להרכב של חוקנים לטחורים, נעשה שימוש במרתחים של עשבי מרפא, תמיסות שמן, קומפלקסים ויטמינים, תערובות עמילניות. לא יותר מ-50 מ"ל מוזרקים בכל פעם, אגס נבחר לפי נפח זה. הנוזל חייב להיות חם. אתה יכול להכין לבד בבית ובשכיבה. [5]

טיפול בטחורים חיצוניים בנשים

הטיפול בטחורים חיצוניים בנשים תלוי בשלב המחלה (יש ארבעה בסך הכל), לרוב הוא שמרני וכולל גישה משולבת (תזונה, שימוש בתרופות חיצוניות ופנימיות, מרשמים לרפואה אלטרנטיבית).

לעתים רחוקות פונים להתערבות כירורגית, רק אם שיטות קודמות נכשלו.

לעתים קרובות המחלה משפיעה על נשים במהלך ההריון. תורמים לכך שינויים הורמונליים, לחץ רחמי על אברי האגן, ירידה בניידות. אי אפשר לעזוב את הטיפול לתקופה שלאחר הלידה, פשוט לזנוח כמה הליכים, כגון אמבטיות, ולבחור משחות ונרות בזהירות רבה יותר, ולבחור את אלה שאין להם התוויות נגד לחולים כאלה (נרות עם אשחר ים, פוסטריזן, נטלסיד).

לא פחות לעתים קרובות, החמרות מתרחשות לאחר הלידה, כי אישה נאלצה לשאת משקל במשך מחצית המונח ואפילו לדחוף במהלך הלידה. הנקה לא אמורה להוות מכשול לטיפול, אך לא כל התרופות יעבדו, למרות יישום מקומי.

באתר הסוגר האנאלי, יש טבעת כלי דם, כך שהתרופות המיושמות עליה נכנסות במהירות למחזור הדם. הטיפול צריך להיקבע על ידי רופא, תוך התחשבות ב"מעמד" האישה. [6]

טיפול בטחורים חיצוניים אצל גברים

על פי הסטטיסטיקה, טחורים משפיעים על גברים לעתים קרובות יותר מאשר נשים. זה מוקל על ידי אורח חיים בישיבה (נהיגה במכונית, ליד מחשב), עצירות תכופה ממזונות דשנים ובשריים, שתיית אלכוהול, הרמת משקולות (הפרטים של עבודה, חדרי כושר או הרמת משקולות), מחלות שלפוחית השתן ובלוטת הערמונית.

אם תסמינים כמו כאבים המופיעים בישיבה והליכה, התרוקנות המעיים, כבדות, תחושת מלאות בפי הטבעת, יש לפנות לפרוקטולוג. טיפול בזמן בשלבים המוקדמים יעיל יותר, בעל פחות השלכות ואינו שונה בשום צורה מהטיפול בנשים. ההבדל היחיד הוא שלגברים קשה יותר להגיע לרופא והם צריכים לטפל בפתולוגיה מסובכת יותר.

טיפול אלטרנטיבי

מתכוני הרפואה האלטרנטיבית המשמשים לטיפול בטחורים חיצוניים כבר צוטטו לעיל. זה הזמן למנות את עשבי התיבול שבהם אתה צריך להשתמש להכנת שיקוי ריפוי.

קלנדולה, קמומיל, סנט ג'ון wort, מרווה, עלי פטל יסייעו להפחית את הסימפטומים של התהליך הדלקתי של טחורים, להפחית את עוצמת הכאב.

הטון של הכלים יגביר את הטינקטורה של ערמון סוס, מרתח של ורד בר, לוז, נלקח דרך הפה.

להפסיק לדמם בכוח של מרתחים של סרפד, ריסי מלפפון, מיץ סלק.

הוֹמֵיאוֹפָּתִיָה

מבין התכשירים ההומאופתיים, אחד המשמשים ביותר לטחורים ללא סיבוכים הוא משחת פלמינג. תרופה מורכבת המכילה תמציות של קלנדולה, לוז מכשפה, ערמון סוס, תחמוצת אבץ, מנטול. בעזרת מקלון צמר גפן הוא מוחל על האזור הפגוע שלוש פעמים ביום. מיועד לשימוש מגיל שנתיים.

ניתן להשתמש גם בתכשירים אחרים, הכוללים חומצה גופרתית, חנקתית, הידרוכלורית; מינרלים: אנטימון, ארסן; רעל נחשים; צמחים, למעט הפשתן, האדמונית, הגדילן וכו'.

Aesculus compositum, carbo vegetabilis, לוז כישוף, nux vomica נלקחים דרך הפה. המינון נקבע על ידי ההומאופת. בממוצע, המינון המומלץ לטיפות הוא 10 טיפות. שלוש פעמים ביום רבע שעה לפני הארוחות, גרגירים - 8 יח'. מתחת ללשון 3-4 פעמים.

ויטמינים

הם נחוצים כדי להגביר את החסינות, לחזק את כלי הדם. הרשימה כוללת ויטמינים C, E, A, קבוצות B, K, PP. בעת בחירת מזון, אתה צריך להתמקד בזמינות שלהם. הם יעזרו להרוות את הגוף ומתחמי ויטמין-מינרלים.

תזונה ותזונה לטחורים חיצוניים

טחורים חיצוניים אינם דורשים דיאטה קפדנית, אך עדיין יש להקפיד על כללים תזונתיים מסוימים. מה לא ניתן לאכול עם טחורים חיצוניים? אסור חריף, חריף, מלוח, מעושן, אלכוהול, פחמימות מהירות. ירקות חיים, פירות, ארוחות דיאטטיות, בשר ודגים דלי שומן, דגנים מלבד אורז, חלב חמוץ ומוצרי חלב, לחם עם סובין צריכים לנצח בתפריט. נדרש גם משטר שתייה בשפע.

קולונוסקופיה לטחורים חיצוניים

בשלבים הראשונים של טחורים, התמונה הקלינית של המחלה עלולה להיות לא ברורה ודורשת בירור. תסמינים לא נעימים מצביעים לפעמים על נוכחות של ניאופלזמות, מחלת קרוהן, קוליטיס וכו'.

לשם כך נעשה שימוש בקולונוסקופיה - הליך בו בודקים את מצב המעי הגס בצינור עם אופטיקה ובקצהו נורה. זה דורש הכנה בצורה של ניקוי מעיים, שם מוזרק אוויר. בנוכחות כאב, נעשה שימוש בהרדמה מקומית. [7]

עיסוי של טחורים חיצוניים

עיסוי משמש להעלמת גודש ורידי בפי הטבעת התחתונה. לפני ההליך, שלפוחית השתן והמעיים מתרוקנים, תנוחת הברך-מרפק ננקטת. בנוכחות סדקים בדפנות פי הטבעת, נר עם בלדונה ממוקם מראש.

המומחה עוטה כפפות ומחדיר את האצבע המורה לפי הטבעת. ליטוף, תנועות לחיצה נעשות, צמתים חיצוניים תחובים פנימה. טכניקות כאלה חוזרות על עצמן 3-4 פעמים. בהמשך, העיסוי נמשך בעזרת ויברטור, ומסתיים בתרגילים גופניים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.