^

בריאות

מחלות פי הטבעת והאזור האנאלי

טיפול בטחורים חיצוניים

טחורים אינם בוחרים מין או גיל. מחלה לא נעימה אפילו הפכה לשם דבר בסלנג המודרני. לעתים קרובות אתה יכול לשמוע בקרב צעירים את הביטוי "למה אני צריך את הטחורים האלה?" (הכוונה לבעיה).

צביטה של העצבים הכרוניים

אלה הסובלים מכאבי ראש חוזרים, הממוקמים באזור העורקים, צריכים להיות מודעים לכך שתסמין זה מתבטא לעתים קרובות על ידי צביטה של העצבים הכרוניים.

גורם להפרשות בפי הטבעת אצל גברים ונשים

פריקה מפי הטבעת היא בעיה די נפוצה שמפריעה לאנשים רבים. אבל בגלל האינטימיות של הבעיה, ביישנות, אנשים רבים לא הולכים לרופא, אבל מנסים לטפל בבעיה עצמם.

דלקת בדרכי השתן

במאמר זה נדבר על sphincteritis של פי הטבעת, כמו מחלה זו יכולה לגרום לתוצאות חמורות.

אבחון ואיבחון מעבדה של סרטן המעי הגס

הרפואה הנוכחית זמין מספר רב של שיטות לאבחון ברור של מחלות המעי הגס.

גירוד פי הטבעת

גירוד בפי הטבעת הוא התלונה הנפוצה ביותר בעת יצירת קשר עם פרוקטולוג, הגורם אשר קשה לאבחן. בואו ניקח בחשבון את הגורמים העיקריים של גירוד אנאלי, סוגי שלה, שיטות טיפול ושיטות מניעה.

פיסטולה של פי הטבעת

פיסטולה של פי הטבעת היא פיסטולה (תעלה, שפופרת בלטינית) - פיסטולה הנוצרת בין משטחי הרקמה והאזור הדלקתי. פיסטולה נראית כמו מעבר, מוסתר על ידי רקמות פי הטבעת, שבתוכו יש תוכן שופע.

מחלות פי הטבעת

מחלות של פי הטבעת מאופיינות בסימפטומים אופייניים, מתפתחות עם התפתחות של תהליכים פתולוגיים בו ואת תעלת אנאלי. בפועל, מחלות המנתח של הרקטום נפוצות, אך המחלה יכולה להיגרם לא רק על ידי פתולוגיות רקטלי, אשר עוסקים ומנתחי פרוקטולוגיה, אלא גם אונקולוגי, אורולוג מחלות גינקולוגיות.

אטרסיה של הפתיחה האנאלית

אטרסיה של פי הטבעת היא פי הטבעת. לעתים קרובות יש גם פיסטולה מתוך שקית פי הטבעת העיוורת הנפתחת אל הנקבים או אל השופכה של הבנים ואל תוך הנרתיק או הפרוזדור של הנרתיק או שלפוחית השתן אצל בנות.

תסמונת Levator ani

תסמונת שריר המעלה את פי הטבעת היא כאב אפיזודי בפי הטבעת, הנגרמת כתוצאה מעווית שרירים שמעוררת את פי הטבעת.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.