Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

צילום רנטגן ראש

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

השיטה הנגישה והמידעית ביותר להמחשת עצמות הגולגולת היא צילום רנטגן או קרניוגרפיה. מחקר זה נקבע בדרך כלל אם קיים חשד לפתולוגיה של מבני עצם, אולם גם מתמונת רנטגן כללית ניתן להניח נוכחות של גידול במוח, המטומה או אזור של איסכמיה, אפילו יתר לחץ דם תוך גולגולתי, ואז חפש בכיוון מסוים.

קרניוגרפיה שימשה למטרות אבחון במשך יותר מעשור ולא איבדה את הרלוונטיות שלה עד היום.

אינדיקציות להליך

צילומי רנטגן של עצמות הגולגולת מסומנים תמיד בחולים עם פגיעות ראש. [1]

הבסיס למחקר כזה עשוי להיות חשד לפתולוגיות מולדות ונרכשות של הגולגולת - הפרה גלויה של סימטריה, גודל וצורה, תלונות של מטופלים על רעד בגפיים, פגיעה בתיאום תנועות, כאבי ראש תכופים וכואבים, סחרחורת, בחילות, טשטוש ראייה ושמיעה, כאבים עם תנועות של מבני הלסת.

הכנה

אין הכנה מיוחדת לצילום הרנטגן של הראש. אינך צריך לבצע דיאטה, לבצע כל פרוצדורה, ליטול תרופות. כבר בחדר הרנטגן, המטופל מסיר חפצי מתכת מהראש והצוואר, כולל משקפיים, עגילים ותותבות נשלפות.

למי לפנות?

טֶכנִיקָה צילום רנטגן ראש

צילום הרנטגן נעשה בהתאם לזווית הנדרשת ולציוד המשמש בישיבה או בשכיבה, לעיתים בעמידה. על המטופל להישאר ללא תנועה במשך מספר דקות בזמן הרנטגן, כפי שהזהיר הרדיולוג. כדי להבטיח נוחות כאשר מחזיקים את הראש במצב הרצוי, ניתן להשתמש בכריות קצף, רפידות, רצועות קיבוע. אפודי עופרת וסינרים משמשים להגנה על חלקי גוף שאינם נתונים לבדיקה.

צילום ראשו של הילד נעשה רק מטעמי בריאות. במהלך הילדות, רופאים מנסים להשתמש בטכניקות הדמיה חלופיות ובטוחות יותר, כגון אולטרסאונד או MRI. עם זאת, ניתן להעריך את מצב מבני העצם בצורה הטובה ביותר על ידי צילומי רנטגן. לכן, אם הילד מכה בראשו, עדיף לא לכלול את האפשרות לפגיעה בעצמות הגולגולת.

צילום רנטגן של ראשו של ילד מתחת לגיל שנה נעשה גם בגלל פגיעות ראש, כולל אלו שהתקבלו במהלך הלידה, וכן בגין חשד לפתולוגיות מולדות, שכן ללא אבחונים ניתן לאבד זמן לטיפול יעיל.

ילדים נבדקים בקפידה לאיתור חלקים בגוף שאינם נתונים לבדיקה. הדבר הקשה ביותר בצילום רנטגן של ילד הוא לשמור עליו בשקט. לקטן ביותר מקבלים בדרך כלל צילום רנטגן של הראש בהשפעת הרגעה; ילדים גדולים יותר מנסים לשכנע, להרגיע ולהתקבע במצב הרצוי. לשם כך הם נעזרים בהורים. [2]

הריון הוא התווית נגד לבדיקת רנטגן. עם זאת, ישנן נסיבות (מכות, נפילות, תאונות) בהן יש צורך בצילום ראש במהלך ההריון. במקרה זה יש לכסות את הגוף ובמיוחד את הבטן בשכמיות שאינן מאפשרות לעבור צילומי רנטגן.

התוויות נגד

התוויות נגד מוחלטות לבדיקה שגרתית בשיטות קרינה הן:

  • נוכחות של מחלת נפש, שמאפשרת למטופל לקלוט בצורה נאותה את הדרישות להליך - הוא אינו מבין את הצורך לשבת או לעמוד בצורה מסוימת, להישאר חסר תנועה לזמן קצר וכו ';
  • הבדיקה אסורה גם לנשים בהריון וילדים מתחת לגיל 15, מכיוון שלקרינה יכולה להיות השפעה טרטוגנית ולהשפיע לרעה על התפתחות העצמות אצל ילד.

במקרי חירום, כאשר יש צורך בצילום רנטגן של הראש מסיבות בריאותיות, הוא מתבצע עבור כל קטגוריות החולים, תוך הקפדה על אמצעי מניעה, תוך השתקת אנשים שאינם יכולים להיות חסרי תנועה באמצעות תרופות.

בדיקה באמצעות קרינת רנטגן אינה מתבצעת עבור אנשים עם שתלים מתכתיים או אלקטרוניים באזור האבחון. [3]

המלצה זמנית היא לדחות את ההליך המתוכנן לתקופה נוחה יותר עבור אנשים עם מצב חיסוני מופחת.

האם רנטגן של הראש מזיק?

הליך האבחון אינו מזיק כמעט, מינון הקרינה נמוך וזמן החשיפה קצר מאוד. אפילו כמה בדיקות רנטגן של עצמות הגולגולת בשנה לא יגרמו נזק משמעותי. בממוצע, מינון הקרינה לצילומי רנטגן של הראש הוא 0.12 mSv. לשם השוואה, מחקרים אפידמיולוגיים בבני אדם מצביעים על כך שמינון הקרינה המינימלי המסוכן לסרטן שהתקבל בילדות מתחיל ב 50 mSv אותו מחוון ממוצע מעל 100mSv.

מינון הקרינה המתקבל בבדיקות רנטגן הוא 1 mSv או שש עד שבע צילומי רנטגן מדי שנה. לכן, גם אם בשנה אחת תצטרך לעבור, למשל, שמונה הליכים של אבחון קרינה, הרי שבשנה הבאה ייתכן שלא יהיה כזה. 

ואם נשווה את סכנת הקרינה מצילומי הראש עם הסכנה של אובדן חיים או נכות, אזי ניתן לחרוג מהנורמה שנרשמה בספרי עיון, מאחר ואבחון מדויק מגדיל את ההבטחה לטיפול מוצלח.

ביצועים רגילים

בהתבסס על תלונות המטופל, אנמנזה וביטויים קליניים, ניתן לקבוע בדיקת רנטגן של עצמות הגולגולת בתחזית אחת או יותר. לפעמים נקבע מחקר ממוקד של אזור מסוים בראש.

במקרה של פציעות, הפרעות מולדות, תלונות של המטופל על כאבי ראש, סחרחורת, חוסר תיאום, מבוצעת צילום רנטגן של הגולגולת. במקרה זה, שברים וסדקים בעצמות, עקירה של שברי עצם נמצאים; חריגות התפתחותיות; עקמומיות מחיצת האף ומחלות הסינוסים הפרניים.

בנוסף, על הרנטגנוגרמה, ניתן לחשוד בנוכחות אוסטאומיאליטיס של עצמות הגולגולת על ידי נוכחות מוקדי הסתיידות (אזורי צבע לבן, אטום לקרניים), אוסטאופורוזיס - על ידי אזורים של נדירות עצם. מוקדי הסתיידות תוך גולגולתי מתפרשים כסימנים לדימום כרוני תת-דוראלי; בערך זהה, רק עם צורה מעוגלת מובהקת יותר, מראה אוליגודנדרומות ומנינגיומות (הסתיידות גידול). [4]

בצילום הרנטגן ניתן לראות גם את השינויים בכלי הדם האופייניים ללחץ תוך גולגולתי גבוה; הפרעות ספציפיות להפרעות מטבוליות עם הפרשה מוגזמת של הורמון גדילה (אקרומגליה) וריכוך העצמות במחלת פג'ט. לא תמיד ניתן להסיק מסקנה סופית לגבי המחלה מהצילום בלבד, אך היא יכולה להצביע על כיוון החיפוש האבחוני שלאחר מכן.

לעיתים קרובות, אנשים רושמים צילום רנטגן ממוקד של sella turcica כדי לזהות פרולקטינומה, להבהיר את קיומה של אוסטאופורוזיס ולשקול טוב יותר את התכונות של דפוס כלי הדם אם יש חשד ליתר לחץ דם תוך גולגולתי.

מחקר פופולרי המשתמש בצילום רנטגן של המפרקים הזמניים, המציג דלקת פרקים או ארתרוזיס של המפרק באותו שם, הפרה של תפקידיו. תמונה כזו נלקחת בשתי עמדות: באחת פיו של המטופל פתוח, בשנייה הוא סגור.

עם מסטואידיטיס מוגלתי, נקבע צילום רנטגן של העצם הזמנית, צילום רנטגן ממוקד של העצם הזיגומטית יכול לקבוע את הגורם לכאב בעת לעיסה ותנועות אחרות של הלסתות.

עם נגעים טראומטיים קרניוברברליים, לעתים קרובות נמצאים שברים באזור המסלול. בעזרת מחקר זה תוכלו לאתר גם נוכחות של גוף זר בעין. [5]

ראייה דרך עצמות האף, שלעתים קרובות סובלת מפגיעות פנים, כחלק הבולט ביותר בה. מרשם פופולרי הוא צילום רנטגן תחתוני. ביסודו של דבר, הם נקבעים לחשד לשברים, אולם בדרך זו ניתן לאתר גידולים ומחלות דלקתיות מסוימות.

סיבוכים לאחר ההליך

כאשר צילומי רנטגן בכל אזור בגוף נחשפים למקורות קרינה מייננים בעוצמה נמוכה מתרחשים מיד בזמן ההליך. גלים אלקטרומגנטיים, המשמשים בציוד רנטגן, אינם מצטברים בגוף. לכן, אין מה "להסיר" מהגוף לאחר ההליך. גם בצילומי ראש חוזרים ונשנים של הראש, לא יכולים להיווצר סיבוכים מיידיים לאחר ההליך. לכן, כשאנשים מתלוננים שהם מרגישים רע אחרי צילום רנטגן של הראש, זה נובע מגורמים אחרים. ראשית, אין זה סביר שהן היו הרבה לפני המחקר, היו בהכרח תלונות כלשהן, מכיוון שאבחון קרינה אינו מתבצע בדיוק כך, מתוך גחמה. שנית, חשדנות, התרגשות, ציפייה לסיבוכים גם הם עושים את עבודתם.

עם זאת, מומלץ לבצע צילום רנטגן של הראש רק לפי הוראות הרופא, בנוסף, אם לא מדובר באירוע חד פעמי, מומלץ לעקוב אחר מינון הקרינה המתקבל במהלך הליכי האבחון לאורך כל החיים.. מכיוון שהתוצאה העיקרית לאחר ההליך היא עודף המינון השנתי הממוצע של קרינה, אך הדבר דורש יותר מעשרים בדיקות בשנה. אז אתה לא צריך לפחד מסיבוכים.

אך סירוב לאבחון עלול לגרום לתוצאות חמורות, הקשורות לסיכון לחיים.

ביקורות על צילומי ראש הן החיוביות ביותר. ההליך הוא לטווח קצר, אינו גורם לטרחה ראשונית ואינו גורם לאי נוחות. ייעוץ לשיפור יעילות הבדיקה והפחתת מינון הקרינה - במידת האפשר, בחר משרד המצויד במכונת רנטגן דיגיטלית.

קורה, כמובן, שאחרי צילום רנטגן יש צורך בטומוגרפיה ממוחשבת (אם למטופל יש צפיפות עצם גבוהה, בדיקת שכבה אחר שכבה אינפורמטיבית יותר) או הדמיית תהודה מגנטית (כאשר נוכחות של פתולוגיות בכלי הדם או יש להניח כי חומר מוחי).

לצורך חקר הפגיעה במבני העצם, רנטגן נותר שיטת הבחירה, בשל העלות הנמוכה ונוכחותם של חדרי רנטגן כמעט בכל מחלקות הפולי-קליניקה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.