Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תסמינים של פגיעה בחוט השדרה

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

סימפטומים של נזק לרצועות בין interstitial ו suprainfacial תלוי משך הפציעה ואת פציעות בעמוד השדרה הקשורים.

יחד עם זאת, האבחון הקליני של נגעים אלה הוא מסובך למדי: לעתים קרובות לא תמיד מזוהים פגיעות במגע, שכן התקות באזור החוליות הן קטין, וגם הרדיוגרפיות לא תמיד מסייעות בביצוע אבחנה. זה נכון במיוחד עבור נקעים תכופים למדי בחלק העליון של עמוד השדרה הצוואר. ברצף הבא, המפרקים הארקולריים של החלקים האמצעיים והתחתונים של עמוד השדרה הצוואר ניזוקו. בהתאם למיקום הנזק, הם מוגדרים כתסמונת תת-פוסט טראומטית פוסט-טראומטית, תסמונת צוואר הרחם החציונית והתחתונה. התמונה הקלינית מתאפיינת בהופעת כאבים נוירולוגיים אופייניים באזור הכרוני עם סימנים אובייקטיביים זעירים. הגורם לכאבי העורקים (Kuhlendahl) הוא הדחיסה של העצבים הקוצניים, אשר, הנוצרים משורשיהם האחוריים של שני קטעים בצוואר הרחם, "חודרים את הרצועה הצהובה" בין קשת האטלס והאפיסטרופיה, ליד המפרקים בין-חולי. ב spondylograms לא מזוהים שינויים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

הכאב

כאבים מתמשכים באזור הנזק על פי סוג cervicalgia, lumbago אופייניים לנזק לרצועות בין interspinal ו supraspastic בתקופות מאוחרות לאחר הפציעה. החולים מציינים עייפות מהירה של שרירי הצוואר, לאחור. מאוחר יותר, כאבים radicular עשוי להופיע, אשר לעתים קרובות יותר תלויים שינויים ניוונית משנית בדיסק בין חולייתי ברמת הנזק עם היווצרות של hernias האחורי ו postolateral של הדיסק.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

מצב כפוי

זה ידוע כי המפרקים לרוחב של גופים של חוליות צוואר הרחם ממוקמים המטוס אלכסוני, אשר עובר מאחור לחזית מלמטה למעלה. החריגה מהמישור האופקי גדלה מלמעלה למטה: היא פחות בולטת במפרקים בין החוליות C 1 - C 2, יותר בין C 7 -Th 1. לכן עקירה חוליה קדימה (ב hypermobility או חוסר יציבות) מלווה התרוממות שלה ארוך עד שהוא מחליק תהליך במפרק התחתון של גוף השדרה כדי גזיר העליון השדרה בבסיס חוליה כאשר החוליה שוב עבר קרוב הבסיסית.

עם סוגים שונים של עקירה, הראש מניח עמדה אופיינית, אשר נחשב אופייני. הגובה המרבי של העקירה של תהליך המפרק התחתון עם hypermobility (חוסר יציבות) - I-III אמנות. אינו עולה על 0.7 ס"מ אם יש הטיה בכפייה של הראש הקדמי, אז כאשר מסתכלים, את הקיפוזיה נראה בבירור, החלק העליון של אשר נוצר על ידי תהליך ספיני של החוליה שנפגעו.

את מה שמכונה עמדות אופייני שנקרא של הראש לא תמיד בולטת בבירור כאשר מתיחה הרצועות במקרים ישנים, כפי שהם רעולי פנים על ידי התקפות פיצוי במפרקים שלמים סמוכים.

לצורך אבחון במקרים לא ברורים של "הטיה של הראש" מומלץ להתייצב על פי גובה פינות הלסת התחתונה עם צוואר מזוקק ("ראש לא מכוון"). בצד הקמור של העקמומיות, זווית הלסת התחתונה תופסת מקום גבוה יותר בצד הפציעה, במיוחד אם החולה הראשון עושה כמה תנועות מהנהן.

מצב טוב יותר של הראש מאופיין כאשר בודקים את החולה ב- I. P. - עומד, וזה לא תמיד אפשרי ומותר, במיוחד במקרים האחרונים. לכן, מחברים רבים מדגישים את חוסר האמינות של האבחנה בהתבסס על הסימפטומים של מיקום ראש טיפוסי. עם זאת, זיהוי המיקום הכפוי של הראש משמש בסיס מספיק לבדיקות קליניות ורדיולוגיות מעמיקות, שבלעדיהן לא ניתן לדחות את הנחת הנזק למנגנון הליגמנטלי של אזור צוואר הרחם.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

חוסר איזון ראש

חוסר היציבות של הראש הוא תוצאה של הפרעות של תמיכת עמוד השדרה עקב הפרת היחסים בין החוליות, נזק למנגנון הליגמנטלי, עקירה של ציר העומסים ואת כיוון השריר.

דרגת חוסר היציבות יכולה להיות שונה, אשר תלויה בחומרת הנזק, ובפיתוח תופעות מפצות.

ב נגעים חמורים של מיתקן הליגמנט (III), את חוסר היציבות של הראש מזוהה מיד לאחר הפציעה מוחזק במשך זמן רב (שבועות, חודשים). במקרים מתונים יותר (שלב I-II), סימפטום זה בולט פחות, נעלם מהר יותר עקב הצטלקות של רקמות פגומות והתקנים מפצים במנגנון השרירי הליגמנטלי של הצוואר. במספר מטופלים, חוסר היציבות של הראש נשאר זקוף לצמיתות, או שהוא מתרחש כאשר מיקום הגוף משתנה, עם עומס ממושך פחות או יותר (לדוגמה, בעת הליכה, ישיבה ממושכת, במיוחד כשהראש מוטה קדימה).

סיווג של מעלות אי יציבות הראש, על בסיס מחקרים קליניים, מוצע.

סיווג דרגת חוסר היציבות של הראש (Epifanov VA, Epifanov AV, 2002)

דרגת אי-יציבות

תמונה קלינית

הוכה על ידי PDS של עמוד השדרה

קל משקל (I)

המתח של שרירי הצוואר, מחזיק את הראש בתנוחה מאולצת.

במהלך תנועות הגזע והגפיים, מיקום הראש נשאר ללא שינוי (בשל המתח של שרירי הצוואר). התנועה של המטופל עושה לאט, בזהירות. אם הפיצוי הוא ציין, זה לא עמיד, הוא מופרע בקלות בעבודה, בעיקר קשור הנטייה של הראש מול

קטע אחד

בינונית (II)

המתח של שרירי הצוואר מחזיק את הראש.

המטופל תומך בראשו בידיו בתנוחה זקופה של הגוף, כאשר הוא מנסה לקום או לשכב, תוך כיפוף הגוף קדימה (סימפטום של תומסן).

המטופל יכול לקום ולשכב בלי ידיים התומכות את הראש, אבל רק לצדדים למישור האופקי (הבטיחות של יציבות לרוחב)

1-2 פלחים

כבד (III)

המתח של השרירים של הצוואר, חגורת הכתפיים ושרירים parvertebral. המטופל תומך ללא הרף בראשו בידיו. ראש המטופל אינו נשמר ונופל כאשר מגדלים את המטופל ה"מיטלטל "(סימפטום של" הגיליוטינה ")

שני מקטעים או יותר

הפרעות תנועה בעמוד השדרה הצווארי

הפרעות תנועה

נזק לשדרה הצווארית

פציעה חריפה

פציעה מזדקנת

שלמות גמורה

6 (13%)

3 (2.9%)

הגבלת תנועה לכל הכיוונים

8 (17.5%)

55 (52.3%)

הגבלת התנועה לכיוון הנזק

32 (69.5%)

47 (44.8%)

חוסר היציבות של הראש הוא סימפטום תכוף וחשוב של מנגנון רצועות הניזקות של עמוד השדרה הצווארי, אבל זה יכול להיות גם ציין שברים של גופי השדרה, ניזק דיסק הבין חולייתי, osteochondrosis, paresis וניוון שרירים בצוואר, כמה אנומליות של התפתחות. לכן, תסמונת זו אינה יכולה לשמש מבחן עצמאי לאבחנה המינית של פגיעות טראומטיות ברצועות עמוד השדרה.

trusted-source[14], [15]

תנועות מוטרדות בעמוד השדרה הצווארי

עקירה במפרקים לרוחב של עמוד השדרה הצווארי בכל לוקליזציה מלווה הפרה של תנועות. הפרות אלה בולטות יותר, ככל שחלף הזמן הפחות פצע. מאוחר יותר, עם התפתחות של תהליכים פיצויים, את חוסר היציבות של הראש פוחתת, טווח של תנועות עולה.

ישנן שלוש הפרות אפשריות של התנועה.

במחקר של תנועות יש לזכור כי:

  • פגיעה בתנועה באותו מטופל בולטת יותר במצב האנכי מאשר באופק.
  • במצב השקר הראשוני, מגבלת היצר והסיבוב של הראש נקבעת במדויק יותר במקרים שבהם ראשו של המטופל ממוקם על ציר הצוואר, שכן עם הרחבת עמוד השדרה הצוואר, ניתן להגביל את התנועות הללו ללא נזק.
  • בד בבד עם הפרת התנועות כאשר המנגנון הליגמנטלי ניזוק, מתח השרירים של הצוואר והקרפיט נצפו במהלך התנועות.
  • בד בבד עם הפרת התנועות במקרה של פגיעה ברצועות עמוד השדרה הצווארתי בחולים עם מתח מתוח של שרירי הצוואר, מחנק או קרפיט במהלך התנועות. המתח של השרירים במקרה זה עשוי להיות בגלל המתח הרדיקלי שלהם או המתח עם המרחק הגובר של נקודות ההתקשרות.
  • רסק, לחיצה או crepitus עם תנועה בעמוד השדרה הצווארי, המטופל חווה או נקבע על ידי מישוש של האזור הפגוע - אולי ביטוי של שינויים ניווניים במפרקים לרוחב, חולייתיים דיסקים ורצועות של עמוד השדרה, אינו מלווה בתסמינים קליניים אחרים.

הפרעה בתנועות בעמוד השדרה הצווארי היא סימפטום נפוץ של נזק או פגיעה בפיצוי בחלק ממחלות עמוד השדרה ואינה יכולה לשמש בסיס מהימן לאבחנה דיפרנציאלית בין נזק למכשיר הליגמנטלי לבין פציעות ומחלות אחרות. עם זאת, מחקר של תנועות בעמוד השדרה הצווארי יכול לאשר את ההנחה כי עמוד השדרה ניזוק, ושיקום התנועות לאחר הטיפול בטיפול הוא הסימן הקליני היקר ביותר לריפוי.

סימפטומים של נזק ליגמנט זוהה על ידי מישוש

  • סטייה של תהליכים ספיניאליים בכיוון זה או אחר, וכתוצאה מכך מופרעת מיקומם במישור סגיטלי אחד. עם זאת, ניתן לזהות תזוזה כזו רק במקרים בודדים, וזה תלוי באורך הלא שווה של התהליכים הספינים, על הצורה הלא שוויונית של קצוות מפוצלים, על השפעת המיסוך של היפוסטוזיס של הרצועה במקרה של הפרדתה מתהליכים ספיניים, על עובי השרירים הגדולים ועל המתח שלהם. את העקמומיות של הקו של תהליכים ספיני הוא זיהה בקלות רבה יותר רק באזור C 6 - 7 ו C 2 - 3.
  • על המישוש של אזור הנזק ל- PDS של עמוד השדרה, הכאב נקבע, ובשעות הראשונות, או אפילו בימים, ניתן להבחין בו הרבה מעבר לאזור הנגוע. זה תלוי במידה רבה יותר של נזק הרצועה, על עקירה של רקמות פגום המתרחשת במהלך המישוש של תצורות ניידים (רצועה supraspastic, שרירים) ומרחק מאתר הפציעה.
  • עם עקירה קדמית של גופים חוליות (hypermobility, חוסר יציבות), מלווה היצר הקדמי שלהם, הרצועות האחורי לקרוע את המרחק בין תהליכים ספינימיים של מושפע וחוליות הבסיס עולה.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.