^

בריאות

A
A
A

תסמונת הפצע: גורם, סימפטומים, אבחון

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 26.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לחץ תוך גולגולתי - הלחץ בתוך חלל הגולגולת, חדרי הלב ואת המוח, אשר מעורבים היווצרות קרום המוח, הנוזל השדרתי, רקמת המוח, נוזל תוך תאי ו תאיים, וכן במחזור כלי הדם של המוח. במצב האופקי, הלחץ תוך גולגולתי הוא, בממוצע, 150 מ"מ של עמודה מים. הגידול המתמיד הלחץ חלל הגולגולת מעל הטווח הנורמלי (מעל 200 מ"מ AQ. V.) מציין את התפתחות יתר לחץ דם תוך-גולגולתי, ורוב נצפו לעתים קרובות כתוצאה בצקת במוח, נפח מוגבר של תוכן תוך גולגולתי, דימום תוך גולגולתי, הפרעות סיפק ליקר במחזור מנגנוני פיצוי התמוטטות שמטרתן תחזוקה של לחץ זלוף מוחי. לחץ דם תוך גולגולתי יכול להוביל לנקע בחלקים שונים של המוח ותסמונות טריז.

הסיבות השכיחות ביותר של יתר לחץ דם תוך-גולגולתי הם: נפח רקמת גדילה (נפיחות, אבצס), גדל נפח דם (hypercapnia, היפוקסיה, חסימה של סינוס ורידים) בצקת ציטוטוקסיות (איסכמיה, גידול במוח, מדינת Hyperosmolar, דלקת), בצקת אינטרסטיציאלית ( הידרוצפלוס עם הנוכחי transependimalnym נוזל שדרתי).

גורם לתסמונת טריז

I. תצורות רחבות תוך גולגולתי

 1. גידולים (ראשוניים וגרורות)
 2. המטומות (intracerebral, subdural, epidural)
 3. אבסס
 4. גרנולומות
 5. מחלות טפיליות של מערכת העצבים

II. הידרוצפלוס

III. זיהומים תוך גולגולתיים

 1. דלקת קרום המוח
 2. אנצפליטיס

IV. בצקת של המוח

 1. איסכמי
 2. רעיל
 3. קרינה
 4. עם הידרציה

טראומה V. Craniocerebral טראומה

VI. הפרעות חמורות בכלי הדם (איסכמיה, דימום, משבר יתר לחץ דם, עווית כלי דם)

VII. אנומליות בהתפתחות המוח וחוט השדרה

VIII לחץ דם ורידי VNI

 1. חסימה של סינוס מעולה או לרוחב
 2. חסימה של הווריד הצוואר הפנימי
 3. השמנה
 4. חסימת הווריד הנבוב מעולה
 5. מחלת ריאות חסימתית
 6. ארטריובנוס

התשיעי. Parafection ו הפרעות אוטואימוניות

 1. תסמונת גוילין-בארה
 2. זיהומים (poliomyelitis, chymomeningitis לימפוציטית חריפה, mononucleosis, הידבקות ב- HIV, מחלת Lyme)
 3. הורה סידנדמה
 4. זאבת מערכתית אריתמטוס
 5. אלרגיות ותגובות שלאחר החיסון

X. הפרעות מטבוליות

 1. אוראמיה
 2. סוכרת
 3. אנמיה
 4. גיפרקופיאן

XI. אנדוקרינופתים

 1. Gioparatireoz
 2. מחלת אדיסון
 3. מחלת קושינג
 4. תירוטוקסיקוזיס
 5. Menarche, הריון

XII. הפרעות תזונתיים (hypervitaminosis A, hypovitaminosis A)

XIII לחץ דם תוך גולגולתי תוך-גולגולתי

XIV. הרעלות (כולל תרופות) (פנוטיאזינים, ליתיום, דיפנין, אינדומאצין, טטרציקלין, חטא, קורטיקוסטרואידים וכו ').

I. תצורות רחבות תוך גולגולתי

היווצרות נפחית תוך גולגולתי (גידול, המטומה, מורסות, גרנולומות, כמה מחלות טפיליות) - אחד הגורמים השכיחים ביותר של לחץ תוך גולגולתי מוגבר. ביטויים קליניים תלויים במנגנון של הגדלת לחץ תוך גולגולתי ושיעור התפתחותה; תהליכי הפגיעה יצוא של CSF (גידולים, הידבקויות) עלול להוביל התקפות של לחץ תוך גולגולתי מוגבר מניפסט תסמונת occlusive-הידרוצפלוס. סימפטומים אופייניים: כאב ראש תמידי חמור, בחילות, הקאות, עצבי ראיית פטמות עומדות במהלך אופטלמוסקופיה, תפקוד אוטונומי בצורת פרות של תדירות קצב נשימה, קצב לב ולחץ דם. בשנת עלייה חריפה (פגיעה מוחית טראומטית, גידול, נפיחות של המוח) נקע המוח אפשרי ללחץ תוך גולגולתי שלילת חלק מחלקות שלה (לרוב בבית מגנום tentorial ו foramen) עם כניסתו של סימפטומים גזע, הפרעה בפעילות הלב וכלי הדם והנשימה עד שלו עצור.

גורם של הידרוצפלוס חסימתית (שאינה מתקשרת): היצרות האמה סילבית; מום של ארנולד - כיארי (עם או בלי myelodysplasia); המום של דנדי-ווקר (Dandy-Walker); אטרסיה של פתח מונרו; חריגות של עצמות בסיס הגולגולת; תצורות נפח (גידולים, ציסטות); דלקת חניכיים דלקתית (זיהום, דימומים, השקיה כימית, קרע ציסטות).

גורם להיווצרות הידרוצפלוס: מום של ארנולד-צ'יארי או תסמונת המום של דנדי-ווקר (ללא חסימה של מסלולי הליקר); ציסטות שפירות; דלקת של הקרום הרך (זיהומים ויראליים וחיידקים, דימום תת עכבישי, מום או פגיעה בכלי הדם, כולל ארכנואידיטיס כירורגי, מרפא); דלקת קרום המוח קרצינומטית.

קריטריונים אבחנתיים של הידרוצפלוס

התעמלות עם סימנים של לחץ תוך גולגולתי מוגבר (כאבי ראש, הקאות, נמנום, שינויים בגוון שרירים). שיטות בסיסיות לאשר ויתר לחץ דם תוך-גולגולתי הערכה paraclinical: מדידת לחץ אופטלמוסקופיה, CSF, CT, MRI או, ככלל, קל לזהות תהליכים אשר מגבילים את החלל חלל הגולגולת, מומים, סימני לחץ דם תוך-גולגולתי. עבור אותן מטרות, הד echencephalography, אנגיוגרפיה, ורדיוגרפיה של הגולגולת משמשים גם.

סיבות נוספות לחץ דם תוך-גולגולתי: בצקת במוח (איסכמי, רעילה, פגיעת קרינה של מערכת העצבים, הידרציה עודפת); יתר לחץ דם ורידים (חסימה של הסינוס העליון או לרוחב; פקק סינוס; חד צדדיים ללכת חסימה הבילטרליים של וריד הצוואר הפנימי, חסימת וריד נבובה מעולה, פקעת עורקי ורידים, השמנה, מחלת ריאות חסימתית); הפרעות כלי דם אקוטיות (איסכמיה, דימום, משבר יתר לחץ דם, vasospasm); parainfectious והפרעות אימונולוגיים (הגייךבאךה תסמונת; זיהומים כגון פוליו, choriomeningitis לימפוציטית, מחלת הנשיקה, HIV, מחלת ליים; מחולית Sydenham; זאבת אדמנתית מערכתית, תגובות פוסט-חיסון); הפרעות מטבוליות (uremia, תרדמת סוכרתית, אנמיה מחוסר ברזל, hypercapnia); endocrinopathy (היפופרתירואידיזם, מחלת אדיסון; מחלת Kushingpa; thyrotoxicosis; הווסת, הריון); הפרעות תזונתיים (hypervitaminosis A, hypovitaminosis A); גידולים intraspinal (לעתים נדירות).

הגורם יתר לחץ דם תוך גולגולתי יכול להיות יתר לחץ דם תוך גולגולתי אידיופתי (יתר לחץ דם תוך גולגולתי שפיר, Pseudotumor cerebri).

קריטריונים אבחנתיים ליתר לחץ דם תוך-גולגתי אידיופתי:

 • לחץ מוגבר של נוזל עמוד השדרה (> 200 מ"מ של עמודה מים בחולים ללא השמנה ו> 250 מ"מ של עמודה מים בחולים שמנים).
 • מצב נוירולוגי רגיל למעט שיתוק של עצב גולגולתי VI (n abducens).
 • ההרכב הרגיל של המשקאות.
 • היעדר של תצורות נפח intracerebral.
 • בצקת דו-צדדית של הפטמה של העצב האופטי. לעתים רחוקות ייתכן שיש עלייה בלחץ CSF ללא בצקת של הפטמה של עצב הראייה.

תלונות אופייניות לחולים אלה: כאבי ראש יומיומיים (לעיתים קרובות פועמים), הפרעות ראייה; שינויים אפשריים בתחומי הראייה. רוב החולים הם נשים שמנות. "Pseudotumor" יכול להתקיים יחד עם APNEA לישון חסימתית.

יחד עם יתר לחץ דם תוך-גולגולתי אידיופטית מתרחש משני "psevdotumor" כתוצאה של זרימת דם הורידי ויתר לחץ דם ורידים (מחלת אוזניים כרונית, טראומת craniocerebral, מנינגיומה, אי ספיקת לב, מחלת ריאות כרונית לתרום לשיבוש מחזור הוורידים). דחיסה של הסינוס החלול (תסמונת Sella ריק, אדנומה בבלוטת יותרת המוח) עשויה להיות גורם "psevdotumora המשנית". לתרום למחלה hypoparathyroidism, חוסר אי ספיקה, חוסר איזון אסטרוגן.

אבחנה דיפרנציאלית עם מחלות שעשויות להידמות ל"פסאודוטומור ": פקקת סינוס, נגעים זיהומיים של מערכת העצבים, גידולים ממאירים. עם "pseudotumor" עשוי גם להתקיים כאבי ראש מתח, מיגרנות, כאבי ראש abusus - כאב ודיכאון. עבור אבחון של לחץ דם תוך גולגולתי שפיר, לנקב המותני חשוב עם המדידה של לחץ CSF, הדמייה ו ophthalmoscopy.

לבסוף, שיכרון לפעמים יכול להוביל להתפתחות של יתר לחץ דם תוך-גולגולתי (phenothiazines, ליתיום, פניטואין, אינדומטצין, טטרציקלין, Sinemet, קורטיקוסטרואידים, גונדוטרופינים, ליתיום, ניטרוגליצרין, ויטמין A, ו gerbetsidy, חומרי הדברה וחומרים מסוימים אחרים).

סיבוכים של יתר לחץ דם תוך גולגולתי מתבטאים על ידי תסמונות של הפרת (wedging, herniation) של חלקים מסוימים של המוח. לחץ דם תוך גולגולתי, כאשר הוא עולה בתנאים של נוקשות עצמות הגולגולת, יכול להוביל לשינוי בחלקים במוח מהמיקום הרגיל שלהם ולגרום דחיסה של אזורים מסוימים של רקמת המוח. שינוי כזה מתרחש לעתים קרובות יותר תחת תהליך בצורת מגל (falx), ליד קצה החתך של האוהל ואת foramen גדול. הפונקציה המותנית במקרים כאלה עלולה לגרום לחיסול מסוכן ולמוות של המטופל.

התזוזה לרוחב של המוח תחת תהליך גדול מגל בצורת מוביל הפרה של אחד gyrus סינגול תחת falx, אשר ניתן לראות אם אחד ההמיספרות עולה נפח. גילויים ראשים נמצאים וריד מוחות פנימי דחיסה ואת עורק המוח הקדמי, אשר גורם לעלייה גדולה עוד יותר בלחץ תוך גולגולתי עקב החזר ורידי ירידה ופיתוח של אוטם מוחי.

התקות תחת האף cerebellar יכול להיות חד צדדי ו דו צדדי באים לידי ביטוי על ידי דחיסה של המוח התיכון (מה שנקרא תסמונת סינוס מוחי שנקרא).

Transtentorialnoe נעיצה חד צדדית מתרחשת כאשר האונה הטמפורלית המוגדלת מובילה בליטה של הקרס של ההיפוקמפוס גזיר tentorial. תמונה זו מלווה לעתים קרובות ואת הפגיעה תחת falksom. התודעה בדרך כלל פוחתת לפני הפרה וממשיכה להחמיר ככל שהדחיסה של גזע המוח עולה. לחץ ישיר על העצב oculomotor גורם הרחבת ipsilateral של התלמיד (צניחה של העצבנות פרזימטית של התלמיד). לפעמים זה מתרחב תלמיד נגדי, כמו הפריקה של כל גזע המוח מוביל דחיסה של עצב האוקולומוטורי ההפך בקצה קטעי מעטה. פיתוח hemianopsia homonymous הנגדי (אבל זה לא יכול להיות מזוהה החולה מחוסר הכרה) עקב דחיסה של עורק המוח ipsilateral האחורי. עם דחיסה נוספת של המוח התיכון, הוא באישון מורחב להיות קבוע, נשימה הופכת סדירה, מעלה את לחץ דם, קצב דופק האט, decerebrate לפתח התקפים ומוות עלול להתרחש עקב קריסת לב-ריאה.

דו צדדי (מרכזית) wedging טרנסצנדנטי הוא בדרך כלל בשל בצקת מוחין כללית. שני חצאי המוח נוטים לנוע כלפי מטה: הן diencephalon ואת המוח התיכון הם נעקרו caudally דרך הצמצם tentorial. ביטויים קליניים מורכבים ממודעות לקויה, צמצום ואז הרחבת תלמידים; תצוגה שבורה למעלה (אלמנטים של תסמונת הרבייה); נשימה לא סדירה היא נצפתה, thermoregulation הוא שיבשו, decerebriation או decortication עוויתות ומוות לפתח.

הגדלת לחץ הפוסה האחורית עשויה לגרום לקזז כלפי מעלה מוח קטן ואת צובט את גזרי tentorial קצה או להוביל לשינוי למטה המוחון (רוב) ו מגנום foramen שקדי פגיעתה. תזוזה כלפי מעלה מובילה דחיסה של המוח התיכון (paresis של מבט למעלה, תלמידים מורחבים או קבועים, נשימה לא סדירה).

שהוריד המוחון גורם דחיסה של הלשד המוארך (הפרעה של תודעה להתרחש נעדרה או משני, הם כאבים באזור העורף, paresis להביט כלפי מעלה עצבי זנב ואת גולגולתי שיתוק, dysarthria ועם הפרעות בליעה); קיימת חולשה בידיים או ברגליים עם תסמינים של דרכי פירמידה והפרעות חושית של שיטות שונות מתחת לראש ( תסמונת מגנום foramen). אחד הביטויים המוקדמים של gerniatsii המוח הקטן של מגנום foramen הוא הנוקשות של שרירי הצוואר או הטיית הראש כדי להפחית את הלחץ על מגנום foramen. נשימה נעצרת פתאום.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

גרסאות וסימפטומים של תסמונת טריז

טריז המשטח המדיאלי של חצי הכדור המוחי מתחת לתהליך בצורת מגל (טריז חצי)

עם זאת, חלק מן gyrus cingulate הוא נעקרו לתוך חריץ חופשי, נוצר מלמטה על ידי corpus callosum, מלמעלה - על ידי הקצה החופשי של תהליך בצורת מגל. כתוצאה מכך, סחיטה של כלי דם קטנים העורקים את האזור המצוין של המוח, מוקדים ipsilateral של עורק המוח הקדמי, כמו גם וריד גדול של המוח, מתרחשת. הסיבה לנקע מסוג זה היא נוכחותו של תהליך פתולוגי עצום בחזית הקדמית, הקודקודית, ולעתים רחוקות - באונה הטמפורלית. לרוב, חוסר תפקוד של gyrus cingulate אין ביטויים קליניים מובהקים.

הזרקת טמפורלית

אסימטרית לקזז מבנים האונה הטמפורלית mediobasal (gyrus parahippocampal והקרב שלה) ב הפער תחבושת בין הקצה של המוחון חריץ הדהירה ובגזע המוח. זה עולה כמו השלב הבא של התפתחות של לוקליזציה בחצי כדור תסמונת לתנודת גידולים, מלווה דחיסה של עקירת העצב האוקולומוטורי כלפי מטה של עורק המוח האחורי ולחיצה על חור המוח התיכון tentorial הקצה הנגדי. במקרה זה, התלמיד המשווע מצמצם תחילה, ואז מתרחב בהדרגה למידריאזיס קבוע, העין חורגת לצורות החיצוניות ולפטוזיס. מאוחר יותר יש הרחבה הדרגתית של התלמיד בצד הנגדי והפרעה של התודעה. הפרעות של הספקטרום המוטורי נוצרות בהתאם לסוג הטמפרטורה המרכזית ולאחר מכן tetraparesis. יש סינדרום ובר לסירוגין. הידרוצפלוס סמוי נוצר. התרחשות אפשרית של קשיחות מוחית.

הזרקת מוח-הזרקתית

אין הביע פעמים רבות את לחץ הפוסה האחורית (במקרה מסוים של גידולים של המוח הקטן) ואת רקמת המוח הקטנה מאופיינת עקירה דרך חריץ חורי הצמצם tentorial של הפוסה גולגולתי באמצע. דחיסה חשופת המוחון רגליים עליונות, גג מוח תיכון צלחת מפרש העליונה מוחות, לפעמים אקוודוקט מוחות לבין הפוסה גולגולתי באמצע החלל תת עכבישי טנק בצד של בקיעה. מבחינה קלינית, זה מוצג תחילה בתרדמת, בדיקת שיתוק, התכווצות אישון על הידרוצפלוס סימני רפלקסים okulotsefalicheskih השלם לרוחב הקבוע.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

דלקת של השקדים של המוח הקטן לתוך משפך dural צוואר הרחם

דלקת של השקדים של המוח הקטן למשפך dural צוואר הרחם מתרחשת לעיתים קרובות עם תהליכים volumetric בחלל משנה. במקרה זה, את ההעתק של שקדי המוח הקטנים לכיוון הזנב ואת הנעיצה שלהם בין קצה מגנום foramen ואת הלשד המוארך, אשר בהחלט יוביל איסכמיה של הכישלון האחרון, הנשימה, ויסות לב וכלי דם, וכתוצאה מכך - על מותו של החולה.

מה צריך לבדוק?

כיצד לבחון?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.