Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טרפנוביופסיה של מח עצם

המומחה הרפואי של המאמר

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

שיטה אינסטרומנטלית להסרת חומר ביולוגי להערכה היסטולוגית נוספת נקראת "טרפנוביופסיה". זהו הליך אבחון המסייע בזיהוי מחלות רבות, כולל לוקמיה. טרפנוביופסיה היא לא רק נקב, שכן היא מאפשרת לך לבחור כמות מספקת של טרפנוביופסיה מבלי לפגוע בשלמות האיברים.

טרפנוביופסיה נקבעת בעיקר לחקר מבני מח עצם ובלוטת החלב. במידת הצורך, במהלך המניפולציה, ניתן לחסל גידולים סיסטיים.

האם טרפנוביופסיה כואבת?

כאב הוא הדבר הראשון שמטופל מכוון כאשר הוא מגיע להליך. הטענה המוקדמת של הכאב מפחידה רבים: היא מעלה את רמת המתח בגוף, והטרפנוביופסיה קשה במיוחד - בעיקר פסיכולוגית. עם זאת, לדברי רופאים, סוג זה של אבחון הוא פחות טראומטי, אם כי מסובך למדי. השימוש בהרדמה מקומית מאפשר לבצע טרפנוביופסיה ללא כאבים רבים ככל האפשר. אי נוחות קלה יכולה להיות מורגשת רק בשניות הראשונות של מניפולציה.

עם השלמת ההשפעה של משככי כאבים, כאשר ההליך מסתיים, הכאב עשוי לחזור מעט, אך הוא חולף באותה מהירות. כדי לקבל ביטחון שאי נוחות לא תחזור על עצמה, חשוב לעקוב אחר כל המלצות הרופא בנוגע לניהול תקופת השיקום. מותר במידת הצורך לקחת משככי כאבים נוספים.

אינדיקציות להליך

המטולוגים רושמים טרפנוביופסיה על מנת לאבחן את ההפרעות הבאות:

 • אנמיה חמורה;
 • אריתמיה, פוליציטמיה עם עלייה משמעותית בתכולת כדוריות הדם האדומות;
 • histiocytosis cell langerhans;
 • תצורות ממאירות עם סיכון גבוה לגרורות במח העצם.

בנוסף, טרפנוביופסיה מסומנת אם לאדם יש ירידה ניכרת במשקל הגוף, חום ממוצא לא ידוע, הזעת יתר חמורה וממושכת וירידה עזה בחסינות.

אונקולוגים רושמים טרפנוביופסיה כדי לקבוע את הדינמיקה של הטיפול הכימותרפי: המחקר מתבצע פעמיים, לפני תחילת קורס הטיפול ולאחר סיומו. אינדיקציה נוספת היא התמונה הקלינית של זיהום HIV.

כמו כן, ניתן להמליץ על טרפנוביופסיה אם ההסרה הרגילה של החומר הביולוגי בעזרת מחט דקה לא הובילה לתוצאה מדויקת.

באופן כללי, האינדיקציות לטרפנוביופסיה הן לרוב:

 • אנמיה שאינה מגיבה לטיפול סטנדרטי;
 • הפרות חמורות של תמונת הדם;
 • תוכן מוגזם של המוגלובין ותאי דם אדומים בדם;
 • סטייה חזקה מהנורמה בתכולת הלויקוציטים וטסיות הדם; [1]
 • חום גבוה קבוע, פתולוגיות זיהומיות תכופות, ירידה חדה ומובהקת במשקל הגוף, פריחה בחלל הפה, עלייה בבלוטות הלימפה;
 • בקרה על הטיפול בלוקמיה;
 • אבחון של תזאוריזם;
 • היסטיוציטוזיס;
 • קרצינומה של ריאות, סרטן ריאות של תאים קטנים; [2], [3]
 • חשד ללימפומה על רקע חוסר האפשרות לבחון את בלוטות הלימפה;
 • ירידה חזקה בחסינות בטמפרטורה גבוהה כל הזמן;
 • אונקופתולוגיה עם גרורות סביר למח העצם; [4]
 • ציטופניה ממוצא לא ידוע;
 • המובלסטוזיס, סרטן העצמות;
 • סרקואידוזיס של מח עצם: [5]
 • מיאלומה נפוצה;
 • נגע משני במח העצם האדומה;
 • היסטופלסמוזיס בחולים עם תסמונת כשל חיסוני נרכש; [6]
 • בקרה על ניתוח השתלת מח עצם.

בילדות, טרפנוביופסיה משמשת לאבחון הפתולוגיות הבאות:

 • מחלת הודג'קין ולימפומות שאינן הודג'קין; [7]
 • סרקומה של יואינג;
 • שלבים מאוחרים של נוירובלסטומה או רטינובלסטומה; [8]
 • ראבדומיוסרקומה.
 • ניתן לרשום טרפנוביופסיה של השד:
 • עם הפרשות פטמות חשודות, כלבי ים, שינויים במראה הפטמות;
 • עם הופעה בלתי סבירה של כיבים וסדקים;
 • עם mastopathy, fibroadenoma, דלקת השד, תצורות ציסטיות כדי לקבוע את הסיכון של טרנספורמציה ממאירה או לעקוב אחר הדינמיקה של הפתולוגיה.

טרפנוביופסיה לאנמיה אפלסטית

אנמיה אפלסטית היא פתולוגיה שבה מבני מח העצם באדם מפסיקים לייצר את תאי הדם העיקריים בנפח מספיק: אריתרוציטים, לויקוציטים, טסיות. המחלה כוללת אנמיה ואפלסיה של המטופויזה, המלווה בעיכוב בייצור תאי הדם.

אנמיה אפלסטית נחשבת למצב נדיר. זה אושר על ידי בדיקת דם קלינית, שבה יש ירידה ברמות כדוריות הדם האדומות, לויקוציטים וטסיות. עם זאת, האבחנה הסופית נקבעת רק על ידי בחינת דגימת מח עצם שנלקחה על ידי טרפנוביופסיה של פסגת הגב. אבחנה כזו נחוצה כדי לא לכלול גורמים סבירים אחרים לחוסר תאי דם - למשל לוקמיה, תסמונות מיאלודיספלסטיות, מיאלופיברוזיס וכו '.

טרפנוביופסיה יכולה גם להבחין בין אנמיה אפלסטית לאנמיה מולדת של פנקוני. זה הכרחי מכיוון שטקטיקות הטיפול במחלות אלו שונות מהותית. בנוסף לביופסיה, מחקרים ספציפיים אחרים משמשים גם לאבחון דיפרנציאלי - בפרט, בדיקת DEB.

הכנה

3-4 ימים לפני הטרפנוביופסיה, יש להוציא את השימוש במשקאות אלכוהוליים ולצרוך תרופות המסייעות לדילול הדם (למשל חומצה אצטילסליצילית).

הרופא צריך לספר מראש על התגובות האלרגיות הקיימות, על הימצאות שתלים אלקטרוניים.

במשך מספר ימים, יש צורך לבצע בדיקת דם כדי להעריך קרישיות ולמנוע תהליכים דלקתיים בגוף. למחרת בבוקר, ביום ההליך, עליך לאכול ארוחת בוקר קלה ככל האפשר. אסור לשתות הרבה נוזלים.

אם ברור שהמטופל מודאג מאוד, לאחר התייעצות עם רופא, רצוי לו ליטול את תרופת ההרגעה שנקבעה.

אם אמור להתבצע טרפנוביופסיה של מח העצם, עליך ליידע את הרופא מראש אם היו בעבר פעולות בעצמות, שברים (במיוחד של עצמות האגן או עמוד השדרה).

מניפולציה מתבצעת לרוב בבוקר או בבוקר. אין צורך בהכשרה מיוחדת אחרת. במידת הצורך, הרופא יבקש מהמטופל פלואורוגרפיה ו / או אלקטרוקרדיוגרפיה מספר ימים לפני ההליך.

מחט טרפנוביופסיה

המחטים המשמשות לטרפנוביופסיה יכולות להיות שונות, בהתאם למטרתן. הכלי העיקרי לבידוד טור ביופסיה באבחון מח עצם הוא קרן הכנסת עזר בצורת "מצקת" או "כפית". עם הזמן, יצרני מחטים כאלה חשבו על שיטה פשוטה ויעילה למדי להפריד טור ביופסיה. כפי שכבר צוין, המחט מכילה קרן הוספה. כאשר מתבצעת מניפולציה של טרפנוביופסיה, מסירים את הסטיילט מהמחט, מוחדר לתוכו קרן חלולה, בה נמצאת הביופסיה הדרושה של מח העצם. חריץ קטן לאורך גוף הדומם מחזיק את החומר הזה ו"נותן אותו "כאשר המחט מסתובבת 360 °. מנגנון זה מסייע במניעת קרע והתרופפות דגימת הביופסיה. הפרדת החומר מתרחשת ללא כל מאמץ, יש לו מספיק נפח וגובה. שיטה זו פחות טראומטית וללא כאבים כמעט, בניגוד לנדנדה שבוצעה בעבר במכשיר. [9]

העיצוב והפונקציונליות של מחטי טרפנוביופסיה מודרניים כוללים:

 • מזעור תחושות וטראומות כואבות;
 • קבלת חומר ביולוגי איכותי, לא מעוות, לא רופף, בכמות הנדרשת;
 • האפשרות לבצע ביופסיה בתנאים שונים, אפילו עם ריכוך העצם.

טֶכנִיקָה טרפנוביופסיה

לטרפנוביופסיה משתמשים במכשירים מיוחדים עם ידית רחבה, מחט עם סטייל וצינורית. המחט שונה, בהתאם לאזור היישום שלה ובעובי שכבת השומן התת עורית של המטופל.

משך הזמן הסטנדרטי של מניפולציות כמו טרפנוביופסיה של מח העצם הוא כ- 20-25 דקות. במידת הצורך, השיער מתגלח באזור ההליך. נעשה שימוש בהרדמה מקומית, לעיתים בשילוב עם הרגעה כללית. פחות נפוץ משתמשים בהרדמה כללית.

העור באזור הנקבוב מחטא, מזריקים הרדמה. לאחר מכן, המחט מוחדרת לאזור הנדרש בתנועה טרנסציונלית-סיבובית, טור של חומר ביולוגי מוסר, ולאחר מכן מועבר לפורמלין. האזור הפגוע מחטא שוב, תחבושת סטרילית מוחלת. התוצאות של טרפנוביופסיה יכולות להיות מוכנות תוך מספר שעות או מספר שבועות, בהתאם למצב.

טרפנוביופסיה של גידולים מתייחסת לשיטות ניקוב לאבחון מטופל: דגימת ביופסיה מוסרת בצורה של רקמות או תאים לצורך מחקר מעבדה לאחר מכן. אבחון כזה הוא חובה לביצוע אבחון אם יש חשד לפתולוגיה אונקולוגית. טרפנוביופסיה מסייעת להעריך ולנתח את ההרכב המבני של חומר ביולוגי. ההליך נחוץ לא רק לאבחון, אלא גם להכרעה נוספת של טקטיקות הטיפול. מכיוון שמשטר הטיפול באונקופתולוגיה בכל מקום כולל כימותרפיה מורכבת, טיפול בקרינה והתערבות כירורגית, יש צורך לבצע מחקרים אבחוניים ראשוניים בצורה של ניתוח ציטולוגי או היסטולוגי שיכול לזהות את סוג הניאופלזמה. [10]

טרפנוביופסיה של השד עשויה לכלול כריתה חלקית או מלאה של המיקוד הפתולוגי, ולכן הליך זה נכלל לעתים קרובות בקטגוריה של ניתוחים כירורגיים. כדי להסיר חומר ביולוגי, נעשה שימוש במחט ספציפית, המורכבת ממוט וחותך, בעלת צינורית גמישה וקיר. ראשית, נעשה חתך אזמל קטן שאליו מוחדרת צינורית. לאחר שהגיע לעומק הנדרש, המדרן מוסרת. יתר על כן, המנתח כרת את הניאופלזמה הפתולוגית בעזרת מוט וחותך. [11]

טרפנוביופסיה של מח העצם עם לימפומה כרוכה בהסרת חומר ביולוגי מנקודה אחת או שתיים באליום. מניפולציה מתבצעת בהרדמה מלאה והיא חובה על כל החולים למעט לימפומה הודג'קין שלב א 'או IIa. [12]

טרפנוביופסיה של עצמות נכללת ברשימת האבחון החובה של חולים עם לימפומות שאינן הודג'קין, ללא קשר לאימונומורפולוגיה של המחלה. זאת בשל העובדה כי לימפומות שאינן הודג'קין יכולות להשפיע על מח העצם ללא סימנים לוקמיים תואמים בדם ולשאוף. [13]Trepanobiopsy נקבע כדי לקבוע נכון את שלב המחלה, לבחירה מוסמכת של טקטיקות טיפול. ההליך מתבצע באזור האיליום עם ניתוח אימונוהיסטוכימי נוסף של החומר הביולוגי. [14]

טרפנוביופסיה של האיליום אורכת זמן רב יותר מאשר למשל אותו הליך באזור השד. המניפולציות יכולות להימשך עד שעה. החולה מונח על הספה. המנתח מטפל באתר הדקירה המוצע עם פתרון חיטוי, מחדיר את המחט ומסיר את המוט. תוך ביצוע תנועות בורג, הוא מכניס את הצינורית לעומק הנדרש להסרת חומרים. לאחר מכן, הוא מחלץ את המדגם. טרפנוביופסיה של עצם הירך יכולה להיות מלווה בהכנסת אלקטרו -קריש, המאפשר לך לטפל בדפנות תעלת הפצע. הזרם מוחל בו זמנית עם משיכת המחט. הודות לשיטה זו, ניתן למנוע דימום והתפשטות אפשרית של מבנים ממאירים דרך מערכת הדם. אין צורך בתפרים: אזור הניקוב מכוסה בתחבושת סטרילית. [15]

טרפנוביופסיה של בלוטת הלימפה נקבעת על ידי אונקולוג, המטולוג אם יש חשד לתהליכים ממאירים, מונונוקלאוזיס, מחלות דלקתיות או שחפת. החומר המתקבל נשלח למעבדה. את התוצאה ניתן להשיג תוך מספר ימים עד שבועיים. בדרך כלל, המחקר נתון לבלוטות לימפה מוגדלות ומפותחות במפשעה, בצוואר, בבית השחי או מעל עצם הבריח.

טרפנוביופסיה של הכבד נקבעת לפתולוגיות כבד מפוזרות ומוקדיות. פתולוגיות מפוזרות הן הפטיטיס כרונית ממוצא ויראלי ולא ויראלי. פתולוגיות מוקדיות הן גידולים שפירים או ממאירים (ראשוניים או משניים) בכבד. לפני מניפולציה, הרופא מבצע בדיקת אולטרסאונד כדי לקבוע במדויק את מקום הדקירה. לאחר עיבוד העור, הרופא מבצע הרדמה, מבצע ניקוב והכמות הנדרשת של ביופסיה מוסרת. בשלב זה, המטופל שוכב על גבו כשידו הימנית מאחורי ראשו. בזמן נטילת החומר, המטופל מתבקש לא לנשום או לזוז לכמה שניות. לאחר ההליך, המטופל נשאר במרפאה עוד 1-2 שעות: חבילת קרח מוחלת על אזור הניקוב, לאחר מכן מתבצעת בדיקת אולטרסאונד בקרה להערכת מצב האיבר לאחר האבחון. אם הכל תקין, החולה רשאי לחזור הביתה.

ביופסיה וטרפנוביופסיה של בלוטת הערמונית נקבעת לכל החולים אם יש חשד לסרטן הערמונית. תוצאות מחקר כזה קובעות לא רק את טקטיקות הטיפול, אלא גם את הפרוגנוזה של המטופל. לפני תחילת ההליך, חומר הרדמה (לרוב ג'ל לידוקאין מיוחד) מוזרק לחלל פי הטבעת דרך פי הטבעת. לאחר 6-8 דקות מוחדרת בדיקת אולטרסאונד לפי הטבעת, מצוידת בזרבובית להכנסת מחט: בעזרתה נקבעים נקודות המניפולציה. בדרך כלל נסבל טרפנוביופסיה זו היטב, עם אי נוחות קלה מדי פעם. חשוב: לפני המחקר, יש צורך לנקות את המעיים בעזרת חוקן. ההליך מתבצע על בטן ריקה, ולאחר מכן נקבע טיפול אנטיביוטי למניעת דלקת בערמונית (פרוסטטיטיס, אורכיאופידימיטיס).

התוויות נגד

ישנן כמה התוויות נגד לטרפנוביופסיה, בעוד שרובן המכריע מותנות (ההליך מתאפשר לאחר חיסולו):

 • הריון, מחזור והנקה (לטרפנוביופסיה של בלוטת החלב);
 • רגישות אלרגית לתרופות שאמורות לשמש להרדמה;
 • מצב חום;
 • מוקדים דלקתיים, מורסות, פריחות אקזמטיות באזור הניקור לכאורה;
 • הנוכחות בגוף של קוצבי לב מלאכותיים ומכשירים אחרים המתאמים את פעילות הלב;
 • כאב חריף בעמוד השדרה ובכתפיים;
 • קרישת דם לא מספקת;
 • מחלות זיהומיות חריפות.

אם החולה לקח קורס של מדללי דם ערב ההליך, אז הסיכון לדימום לאחר טרפנוביופסיה עולה באופן דרמטי. כדי להפחית את הסיכונים, יש צורך להפסיק לחלוטין ליטול תרופות כאלה, לפחות 24-48 שעות לפני המחקר. אם זה לא נעשה, מניפולציה אסורה.

טרפנוביופסיה אינה נקבעת לחולים מבוגרים, כמו גם לאי ספיקת כליות, לב או כבד, בשלב מאוחר של סוכרת. ההליך יכול להיות בעייתי אם המטופל סובל מהשמנת יתר חמורה.

במקרים מסוימים, טרפנוביופסיה אינה נקבעת לא בגלל התוויות נגד, אלא בשל חוסר תועלת: למשל, אם המניפולציה לא עוזרת לשפר או להאריך את חייו של אדם, או שתוצאותיה לא ישפיעו על הטיפול שכבר נקבע.

ביצועים רגילים

ניתן לבדוק את החומר הביולוגי שהוסר במהלך הטרפנוביופסיה במשך מספר ימים או שבועות. בדחיפות, ניתן להשיג את התוצאות תוך מספר שעות. לאחר לימוד המידע שהתקבל, הרופא מסיק מסקנות לגבי הימצאות או היעדר אונקולוגיה, אודות התכונות המבניות של הרקמות, לגבי סוג התהליך הממאיר. [16]

בסך הכל, התוצאות השכיחות ביותר הן:

 • נורמה: אין תאים ממאירים, כל האינדיקטורים תקינים;
 • נוכחות של שינויים לא סרטניים ללא אישור לתהליך האונקולוגי;
 • תהליך גידול שפיר ללא גידולים של רקמות ממאירות;
 • תהליך ממאיר מאושר עם שלב וסוג פתולוגיה מבוססים.

רקמות המתקבלות בתהליך הטרפנוביופסיה נבדקות בדרכים רבות - לדוגמה, ניתוחים היסטולוגיים וציטולוגיים מבוצעים כדי לסייע בהערכת התפתחות התאים. במעבדה שהם נחקרים, מחושב מספר החלקיקים הלא בשלים. במהלך האבחון ההיסטוכימי נקבעת פעילות האנזימים, אומדן כמותם, אדריכלות עצמות, פעילות האוסאוציטים ואוסטאובלסטים נחקרים. סימן אבחון חשוב הוא שינוי במבנה העצם, המצביע על תהליך פתולוגי. בנוסף, במהלך ההליך ניתן לזהות גרורות, פתולוגיות כלי דם וכו '. [17], [18]

המומחה מתאר את כל המידע המתקבל בדוח מיוחד. על בסיסו נקבע טיפול מתאים. במקרים מסוימים, יש צורך לבצע טרפנוביופסיה חוזרת ונשנית - למשל, להשוות אינדיקציות, להבהיר כמה נקודות, להעריך את הדינמיקה של הטיפול. [19]

סיבוכים לאחר ההליך

אם הטרפנוביופסיה מתבצעת על ידי מומחה מוסמך, התוצאות החמורות בדרך כלל אינן בא בחשבון. חלק מהביטויים הפוסט-פרוצדורליים הטבעיים הסטנדרטיים הם לפעמים:

 • סחרחורת, בחילה;
 • דימום קל מהפצע;
 • נפיחות קלה, אי נוחות באזור המניפולציה.

כל התופעות האלה חולפות מעצמן לאחר זמן מה.

באשר לסיבוכים חמורים יותר, הם מתרחשים רק במקרים נדירים. בחולים מבודדים, זיהום בפצע, התפתחות של תהליך דלקתי, עלייה בטמפרטורה והופעת הפרשות פתולוגיות יכולות להתרחש. במצבים כאלה, יש להתייעץ בדחיפות עם רופא לייעוץ.

השלכות לאחר ההליך

טרפנוביופסיה היא הליך כירורגי, אם כי פולשני מינימלי. לכן, אי אפשר להבטיח לחלוטין היעדר השלכות שליליות לאחר ההליך - אם כי הן נדירות יחסית.

כאבים לאחר טרפנוביופסיה מופיעים כמעט בכל החולים: אנו מדברים על כאב חולף קל, שאינו מהווה איום על הבריאות וקשור רק לנזק מכני לרקמות. אם כאב כזה הוא חמור, ייתכן שזה נובע מפגיעה עצבית: במצב כזה, עדיף להתייעץ עם רופא.

עם עיבוד לא תקין של שדה הפעולה, אין מספיק כישורים של הרופא המטפל, דימום עלול להתרחש, תהליכים מוגלתיים עלולים להתפתח. גם נזק לכלי עצבים בעלי קליבר גדול אינו נכלל. [20]

מותר להופיע בצקת קלה באזור הניקוב, הנחשב לנורמה ונעלם תוך מספר ימים.

טיפול לאחר ההליך

טיפול באזור הניקוב כרוך בהקפדה על ההמלצות הבאות:

 • אין להסיר את החבישה עד למחרת לאחר ההליך.
 • אתה יכול להתקלח לא לפני 24 שעות לאחר המניפולציה. אין לשפשף את אזור הניקוב באופן אינטנסיבי בעזרת מטלית או מגבת: מספיק לשטוף במים חמים ולייבש במגבת נקייה רכה. אם אין הפרשות, אין צורך להחיל את התחבושת מחדש.
 • אם מופיעה בצקת או המטומה באזור הניקוב, יש צורך למרוח חבילת קרח עטופה במגבת - במשך כ -10 דקות, מספר פעמים ביום במשך 1-2 הימים הראשונים. בצקת לגמרי והמטומה בדרך כלל נעלמות מעצמן לאחר מספר ימים (עד שבוע).
 • אם דם משתחרר מהפצע, עליך למרוח תחבושת הדוקה: אם הדימום גדל או לא מפסיק, עליך להתקשר לרופא המטפל.
 • לאחר הטרפנוביופסיה של בלוטת החלב, אתה צריך ללבוש חזייה מתאימה שתומכת איכותית בשד.
 • במשך 3-4 ימים, אסור להרים משקולות, לבצע פעילות גופנית אינטנסיבית (כולל ריצה).
 • אתה לא יכול להתרחץ, לשחות בבריכה, לבקר בבית המרחץ או בסאונה.
 • אם מופיעים כאבים, אתה יכול לקחת טבלית אקמול. נטילת תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs) כמשככי כאבים אינה רצויה מכיוון שהן יכולות לתרום לדימום.

עליך בהחלט להתקשר לרופא אם:

 • אזור הניקוב גדל בגודלו;
 • מופיע דימום שאי אפשר לעצור אותו;
 • אזור הדקירה הופך לאדום, הטמפרטורה עלתה וסימני זיהום ושיכרון אחרים הופיעו.

ביקורות

לדברי המטופלים עצמם, שכבר עברו את הליך הטרפנוביופסיה, אין לדאוג במיוחד לאבחנה זו. מכיוון שהמניפולציה כרוכה בשימוש בהרדמה מקומית, הרגישות באזור הניקוב נעלמת, והמטופל עצמו כמעט ולא מרגיש דבר.

הופעת הסיבוכים לאחר טרפנוביופסיה היא נדירה, והחולה יכול לחזור לאורח חייו הרגיל לאחר הבדיקה. אין צורך באשפוז, האדם חוזר הביתה מיד. אם מתרחשות תגובות אוטונומיות לא רצויות (סחרחורת, בחילה, קוצר נשימה, ערפול בהכרה, טכיקרדיה), עליך להישאר בפיקוח רפואי זמן מה, עד שהמצב מתייצב.

העיקר לא לדאוג מראש, במידת הצורך, לקחת תרופות הרגעה ולהתכוונן לתוצאה חיובית.

טרפנוביופסיה היא טכניקת אבחון נדירה יחסית המשמשת רק בחלק ממרכזים רפואיים ואונקולוגיים. לעתים קרובות יותר הרופאים מתרגלים ביופסיה רגילה. טרפנוביופסיה צריכה להתבצע על ידי מומחים מוסמכים, ולכן, בעת בחירת מרפאה, יש להתמקד לא רק במדיניות התמחור ואיכות השירות, אלא גם בניסיון וכישורים של רופאים, בציוד המשמש וכמובן, על ביקורות מטופלות חיוביות.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.