Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תרגילי פיזיותרפיה למחלות של מערכת העיכול אצל ילדים

המומחה הרפואי של המאמר

אונקולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

תרגילים פיזיים משפיעים על העיכול דרך מערכת העצבים המרכזית באמצעות רפלקסים של המנוע-הקרביים. תרגילים פיזיים מיוחדים משפרים את זרימת הדם באיברים של חלל הבטן, עוזרים להפחית את הקיפאון ולשחזר את תפקוד המנוע הרגיל.

מטרות הטיפול המיוחד:

 • שיפור כללי וחיזוק הגוף על ידי המטופל;
 • להשפיע על ויסות נוירו-מוסורי של תהליכי העיכול;
 • שיפור זרימת הדם באיברים של חלל הבטן ואגן קטן, מניעת הידבקות והפרעות מיקרו-סירקולציה;
 • חיזוק השרירים של תהליך הבטן, הגדלת לחץ תוך בטן, מגרה את התפקוד המוטורי של מערכת העיכול;
 • פיתוח נשימה מלאה;
 • השפעה חיובית על האזור הנוירופסיכולוגי של המטופל, הטון הרגשי המוגבר.

אינדיקציות לטיפול גופני:

 • בקע של פתיחת הוושט של הסרעפת;
 • spananchnoptosis (הופעה של איברים פנימיים);
 • גסטריטיס כרונית עם הפרשה נורמלית מוגברת עם אי ספיקה הפרשה;
 • כיב פפטי של הקיבה והתריסריון;
 • קוליטיס ו enterocolitis;
 • dyskinesia של צינורות המרה.

בשנת התעמלות רפואית, יחד עם תרגילים של הטבע חיזוק כללי, מתחמי מיוחד משמשים את שרירי הבטן והנשימה. במצב עמידה, עושה נוטה קדימה, לצדדים, מסתובב, תרגילי הרגל (כיפוף, הרחבה, גידול, הרמה).

במצב של תרגילים שוכב מתבצעות בשתי גרסאות. האפשרות הראשונה היא הכי פחות טעון ונוח בהדרגה להגדיל את העומס על שרירי הבטן. עם אפשרות זו, תא המטען הוא קבוע, ואת הרגליים הם ניידים. בחלופה השנייה המטופל שוכב על הגב, הרגליים חסרות תנועה, כל התרגילים מתבצעים על ידי תנועות הגוף. זה התרגיל הכי מלחיץ, התרגיל נעשה בעזרת הידיים, השתמש בתרגילים האלה באמצע קורס הטיפול, כלומר לאחר אימון ראשוני.

trusted-source[1], [2], [3]

פיזיותרפיה עם שבר של פתיחת הוושט של הסרעפת

התעמלות טיפולית מתבצעת לא לפני 2 שעות לאחר הארוחה. תרגילים מבוצעים במצב שכיבה על הגב עם ראש בראש מורם עומד. השתמש תרגילים על הידיים, הרגליים, הצוואר ואת פלג גוף עליון - נטיות לרוחב ופונה ימינה ושמאלה. הכפיפות קדימה של הטורסו אסורה בהחלט. נשימה דיאפרגמטית בשימוש נרחב עם דגש על אקסילציה מוארכת.

עכבר בטן מתח גורם להתכווצות של הסרעפת בעת ובעונה האחת, כך להקדיש תשומת לב מיוחדת הרפיה ותרגילי קבוצות שרירים (למשל, ב פרקדן לראות מתנדנדים רגליים כפופות לצד, הרפית הרצונית תרגילי בטן עכבר). תרגילים אלה מבוצעים במחצית הראשונה של הטיפול. לאחר מכן כוללים תרגילים עם זן מתון של העכבר בקיר הבטן הקדמי. התעמלות טיפולית מתבצע פעמיים ביום. בנוסף התעמלות טיפולית, מומלץ הליכה הליכה, שחייה וצורות אחרות של פיזיותרפיה. לא לכלול ספורט הדורשים את פלג הגוף העליון להישען קדימה.

פיזיותרפיה עם

תרגילים פיזיים הטון השרירים של רצפת הבטן ואת האגן. בעזרת אימון לחזק את מחוך השרירים, אשר משפיע באופן משמעותי על החזקת חלל הבטן. במהלך 2-3 שבועות הראשון התרגיל מתבצע רק במצב שוכב על מישור משופע עם הקצה העלה של הספה (להחזיר את איברי הבטן למיקום גבוה יותר). תרגילים מיוחדים עבור שרירי הבטן ואת רצפת האגן לסירוגין עם תרגילי מחלים ונשימה.

לאחר 5-7 שבועות יש צורך לשים לב לתרגילים מתקנת להיווצרות יציבה נכונה, אשר תורמת למיקום הפיזיולוגי של איברים פנימיים.

התרגילים מתבצעים בקצב רגוע, ללא מטומטמים ותנועות פתאומיות. אל תכלול תנועות הגורמות לגוף לרעוד (קופץ, קופץ). עיסוי של שרירי הבטן מומלץ גם.

תרגיל טיפולי בגסטריטיס כרונית

שיטת החינוך הגופני המרפא תלויה באופי הפעילות הפיקודית. עם דלקת קיבה עם הפרשת ירידה, טעינה מתונה, תרגילי משקם, תרגילים מיוחדים עבור שרירי הבטן בעמדות הראשונית של ישיבה ושקר נחוצים. הם משתמשים בסוגי הליכה מסובכים. התעמלות טיפולית מתבצעת במשך 25-30 דקות לפני צריכת מים מינרליים כדי לשפר את זרימת הדם בבטן. ממליצים טיולים רגליים, טיולים רגליים, ליד תיירות, שחייה, שחייה, חתירה, החלקה, סקי, עיסוי קיר הבטן הקדמי.

גסטריטיס פיזיותרפיה עם הפרשה נורמלית גדלה במחצית הראשונה של מהלך טיפול נועד לחזק את האורגניזם, hyperreactivity נרמול בכלל, בתגובת עומס, בפרט. תרגילים פיזיים לבצע בקצב, בקצב רגוע. במחצית השנייה של הקורס של טיפול (ימים 10-15) משמשים לממש עומס גדול, עם העומס על שרירי הבטן צריך להיות מוגבלים, תרגילים טיפוליים בצעו בין צריכת היום של מים מינרליים וארוחת צהריים, כמו מים מינרליים בבית רצף לקבל יש השפעה מעכבת על הפרשת הבטן. ממליצים ללכת, טיול, שחייה, שחייה, סקי, החלקה. עיסוי של שרירי הגב מוצג בצד שמאל של הקצה התחתון של קשת הצלעות בצד שמאל באזור epigastric.

פיזיותרפיה לכיב פפטי של קיבה ותריסריון

טיפול תרגיל נגד כיב קיבה תורם רגולציה של עירור ועיכוב בקליפת המוח, משפר את העיכול, זרימת הדם, הנשימה, תהליכי חיזור, השפעה חיובית על מצבו הפסיכולוגי-נוירו של המטופל. כאשר עושים תרגילים, הם חוסכים את שטח הקיבה והתריסריון. בתקופה החריפה אין מחקרים. תרגיל הוא prescribed 2-5 ימים לאחר הפסקת כאב חריף. במהלך תקופה זו, הנוהל לא יעלה על 10-15 דקות. במצב של שקר לבצע תרגילים על הידיים והרגליים עם משרעת מוגבלת של תנועה. התרגיל הגופני גדל בהדרגה. כדי למנוע את תהליך ההדבקה, התרגילים משמשים את השרירים של קיר הבטן הקדמי, נשימה דיאפרגמטית, הליכה פשוטה ומורכבת, חתירה, סקי, נייד, משחקי ספורט

התוויות נגד מינוי של תרגיל טיפולי: דימום, כיב חודר, הופעת כאבים חריפים במהלך התרגיל.

תרגיל טיפולי במחלת המעי

תרפיה פיזית טיפולית משמשת קוליטיס כרונית, enterocolitis, מחלות עם הפרעות בולטות של תנועתיות מעיים. תרגילים מיוחדים עבור העיתונות הבטן נבחרים תוך לקיחה בחשבון את המוזרויות של מהלך התהליך הפתולוגי.

בשנת עצירות ספסטית מעניק תשומת לב רבה בבחירת נחות, עוזר להרפות את דופן הבטן הקדמית (עומד על הארבעה, שוכב על הגב עם רגליים כפופות), להגביל את השימוש של תרגילים עם עומס על השרירים ותרגילי בטן, שבו הביע מאמץ נקודה (העלאה והורדת רגליים ישירות שוכב). להיפך, עם שכיחות של הפוקוס atony מעיים על תרגילים לשרירי הבטן בעמדות מוצא שונות עם גורמי ביטחון עומס גדול.

כדי להגדיל את העומס להגדיל את מספר חזרות של כל תרגיל, ולאחר מכן להוסיף תרגילים חדשים צורות אחרות של טיפול גופני ממליצים על סיורים רגליים, רכיבה על אופניים, טיולים סקי. שילוב יעיל של תרגילים טיפוליים עם עיסוי.

תרגילי פיזיותרפיה לניתוק צינורות מרה

בהתאם לאופי של הפרעות תפקודיות של התכווצות של כיס המרה דיסקינזיה מחולק hyperkinetic ו hypokinetic. הבהרה של הצורה הקלינית נחוצה לגישה מובחנת לבניית שיטות ההתעמלות הטיפולית. יש צורך להבטיח את ההשפעה על מנגנוני העצבים המרכזיים של ויסות תפקוד כיס מרה, לשפר את זרימת דם בתוך חלל הבטן, כדי ליצור תנאים כדי להקל על היצוא של מרה מן כיס המרה (אם hypokinetic טופס), לשפר תפקוד מעיים (אנטי עצירות), יש השפעה משקמת מרפאה על האורגניזם של החולה בכללותו.

כאשר מומלץ את צורת hypokinetic, הממוצע הכולל עומס פיזי. עמדות המוצא הן מגוונות. תרגילים מן המיקום של שוכב בצד שמאל הם prescribed כדי לשפר את יצוא מרה. יש להשתמש בזהירות במעגלים של החלק הקדמי והסיבוב, שכן הם עלולים לגרום לבחילה, לניתוק, להקאה.

על טופס hyperkinetic בבית הראשון תעסוקה לתת פיזית קטנה טוען עם הגידול הבא לממוצע. הימנע זנים סטטיים מובהקים של שרירי הבטן. מציג תרגילי נשימה בצד ימין כדי לשפר את אספקת הדם לכבד. לפני הפגישה, אתה צריך מנוחה פסיבית במשך 3-7 דקות במצב שוכב. מנוחה, אתה יכול עצמית עיסוי שרירי הבטן.

התעמלות רפואית עם גסטריטיס כרונית עם אי ספיקה הפרשה

קטע מבוא, מיקום התחלתי - ישיבה. תרגילי יסוד של הידיים והרגליים בשילוב עם הנשימה (1: 3). המטרה היא להתאים את הגוף לפעילות גופנית. משך 5 דקות.

 • החלק העיקרי: נקודת המוצא - ישיבה ועמידה.
 • תרגילים לזרועות ולרגליים ולתא המטען, תרגילי נשימה. משך 5 דקות.
 • הליכה פשוטה ומסובכת (עם הליכה גבוהה, סקי, וכו '). משך 3-4 דקות.
 • עמדת המוצא שוכבת על הגב עם תא מטען קבוע. תרגילים לידיים ולרגליים. משך 10-12 דקות. המטרה היא להגדיל את הלחץ תוך בטן, לחזק את השרירים של קיר הבטן הקדמי.
 • סעיף סופי. הליכה משולבת עם תנועת ידיים ותרגילי נשימה. משך 2-4 דקות.

תרגילים טיפוליים עם גסטריטיס כרונית עם הפרשה נורמלית מוגברת

 • קטע מבוא: הליכה עם שינוי בקצב, תנועת ידיים, רגליים ותרגילי נשימה. משך הזמן הוא 3-5 דקות. המטרה היא להכין את הגוף לפעילות גופנית.
 • החלק העיקרי: נקודת המוצא - ישיבה ועמידה. תרגילים עבור הידיים והרגליים ללא קליעים התעמלות עם מקל התעמלות, פינבול נחושת. משך 5 דקות. המטרה היא להגדיל את הטון הכללי, לשפר את הפונקציות של המערכות הבסיסיות של איברים, לתאם תנועות. עמדת המוצא עומדת בקיר ההתעמלות. תרגילי ידיים, רגליים, תא המטען. משך 5-7 דקות. משחקים ניידים כמו מירוץ ממסר 10-12 דקות. המטרה היא לשנות את המצב הרגשי של המטופל.
 • החלק האחרון: עמדת המוצא יושבת. תרגילים יסודיים בשילוב עם נשימה. משך 2-3 דקות. המטרה היא להפחית את העומס הכולל.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.