Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תקעים קייוזיים על השקדים בגרון

המומחה הרפואי של המאמר

אונקולוג, otolaryngologist
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

סימפטום כזה כמו תקעים קייסיים על השקדים בגרון, רופאי אף-אוזן גרון רואים לעתים קרובות למדי - הן בתהליכים דלקתיים בלוע והן במקרים בהם אין סימנים של דלקת ברורה של שקדי הפלטינה.

גורם ל תקעים קייסיים

תקע קייסי במבוגר, בילד, במהלך ההריון יכול להופיע מסיבה אחת - עקב דלקת חוזרת ונשנית, כלומר לעיתים קרובות דלקת זיהומית חוזרת של הלוע והשקד בגרון (בלוטות), כמו גם תהליך דלקתי כרוני ב לוע האף או סינוסים. [1]

תקעים כאלה הם הצטברות של חומר קייסיבי (בדומה לגבינה, מקזום לטיני - גבינה) חומר צהבהב אמורפי בלאקיות שקדי הפלטין, וגורמי הסיכון להיווצרותם כוללים כאב גרון הנגרם על ידי זיהום חיידקי  (דלקת שקדים חריפה)  ודלקת כרונית של השקדים,  דלקת גרון הזקיקית והלקרונית, דלקת שקדים הרפטית או אפרתית, דלקת גרון מונוציטית (המופיעה כאשר הלוע מושפע מנגיף אפשטיין-בר), דלקת הלוע -  דלקת גרון פטרייתית דלקת הלוע הכרונית, דלקת האף- דלקת הכרונית   וכו '. [2]

למעשה, בנוכחות תקעים כאלה בפערים של שקדי הפלטין, דלקת שקדים יכולה להיחשב כמקרית. ועם החמרה של דלקת כרונית עם היווצרות מוגלה, יכולים להיווצר תקעים מוגלתיים.

פתוגנזה

 השקדים (כולל השקדים הפלטין) הם איברים חיסוניים היוצרים את טבעת בלוע הלימפה ולספק הגנה אדפטיבית נגד אנטיגנים בשאיפה או בליעה (חיידקי וירוסים). והפתוגנזה של יצירת תקעים קייסיים קשורה קשר הדוק לתפקודים החיסוניים של השקדים.

יש להם רשת מסועפת של שקעים - לאקונות (או קריפטים), אשר מגדילים פעמים רבות את שטח אפיתל רשתית מיוחד, מנוקד בגושים של רקמת לימפואיד, ומייצרים תאי מגן (מקרופאגים, נויטרופילים, לימפוציטים מסוג B ו- T) ו משיכת אימונוגלובולינים למקום ההדבקה. ותקעים קייוזיים נוצרים בפערים, שם מצטבר בהדרגה דטרוס - פסולת תאית, כלומר תוצרי פגוציטוזה של מיקרואורגניזמים ושרידי תמוגה של לימפוציטים ומקרופאגים.

תקעים קייסיים כרוניים יכולים להפוך למה שמכונה שקדים, שהם הצטברות קייסית מינרליסטית בלאקונות.

תסמינים תקעים קייסיים

עם היווצרות תקעים קייסיים, הסימפטומים נעדרים בדרך כלל, אך עם השלב הפעיל של דלקת השקדים, נצפים תסמינים כלליים  של דלקת שקדים כרונית . [3]

והסימנים הראשונים לנוכחות הצטברות פתולוגית כזו בשקדים מחוץ לתהליך הדלקתי יכולים להתבטא בהליטוזיס - ריח רע מהפה הקשור לשחרור חומרים נדיפים המכילים תרכובות גופרית על ידי חיידקים אנאירוביים רבים.

נוכחות שקדים בלאקונים עלולה לגרום לתחושה של גוף זר בגרון, לטעם לא נעים בפה ולהליטוזיס; בנוסף, הסימפטומים יכולים להתבטא בכאבים בבליעה (לפעמים מקרינים לאוזניים ולצוואר), דיספגיה (קשיי בליעה הקשורים לנפיחות של השקדים) ושיעול תכוף.

סיבוכים ותוצאות

מדוע תקעים קייסיים מסוכנים? הם מפריעים לניקוי הטבעי של הלקונות ובכך מגדילים את הסיכון לזיהום בשקדים - ויוצרים תנאים נוחים לצמיחה והתרבות של מיקרואורגניזמים פתוגניים וחיידקים אופורטוניסטיים וחיידקים של המיקרופלורה הלועית המחויבת, למשל, ממשפחת Fusobacteriaceae, העלול לגרום לנמק בתאי אפיתל.

ובנוכחות סטרפטוקוקוס פיוגנים (סטרפטוקוקים בטא-המוליטיים), סטפילוקוקוס אוראוס או המופילוס אינפלואנזה בחלשיים, ההשלכות והסיבוכים האופייניים לדלקת כרונית של השקדים, כולל דום נשימה בשינה ובעיות לב. [4]

קרא עוד בפרסום -  דלקת שקדים כרונית - סיבוכים .

אבחון תקעים קייסיים

נוכחות של תקעים קייסיים על השקדים בגרון מזוהה על ידי אף-אוזן גרון במהלך בדיקה רגילה -  בדיקת הלוע , כמו גם במהלך בדיקה חזותית של הגרון - גרון ישיר  . [5]

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי מתבצע עם תקעים מוגלתיים, מורסה צפקית, כמו גם ציסטה של קרטין של השקדים. ודלקת שקדים - עם גופים זרים של הלוע, גרנולומטוזיס, הסתיידויות ורידים (דלקת הלב) של הרקמות הרכות של הלוע, כמו גם ניאופלזמות ממאירות.

למי לפנות?

יַחַס תקעים קייסיים

מומחים רבים סבורים כי   לא נדרש טיפול אם תקעים קייסיים, כמו גם דלקת שקדים הנובעת מכך, אינם מטרידים את המטופל.

עם זאת, אחרת, יש צורך לשטוף, או ליתר דיוק השקיה דרך הפה של השקדים בתמיסה של מלח רגיל; מומלץ גם להשתמש בתמיסה בתוספת חומר חיטוי, למשל, 0.05%  כלורהקסידין ביגלוקונאט  (אך אסור להשתמש בילדים מתחת לגיל 12 ונשים בהריון).

אם דלקת שקדים נגרמת על ידי זיהום פטרייתי, יש לשטוף את הגרון בתמיסות Miramistin או Hexoral.

כל תרופה אחרת לא תסייע להיפטר מתקעים מקריים. ואנטיביוטיקה (Azithromycin, Augmentin, Doxycycline, Ceftriaxone, וכו ') נקבעים על ידי רופא להחמרת דלקת שקדים כרונית של אטיולוגיה חיידקית. קרא בפירוט:  אנטיביוטיקה לדלקת שקדים .

ככלל הטיפול מתבצע בבית, תוך ניסיון להסיר את התקעים, כולל הסתיידות, על ידי גרגור אינטנסיבי (לפחות פעמיים ביום)  במלח  (מי מלח).

רק במקרים שאינם ניתנים לאמצעי השפעה שמרניים - עם החמרה בתסמיני דלקת שקדים כרונית והיפרטרופיה משמעותית של השקדים, מומלץ טיפול כירורגי:

  • קריפטוליזה - הסרת שקדים שנוצרו בחלילים באמצעות לייזר פחמן דו חמצני או דיודה או קרינת תדר רדיו;
  • אבלציה בלייזר של השקדים;
  • הסרת שקדים (כריתת שקדים) . [6], [7]

מְנִיעָה

הדבר העיקרי במניעת היווצרות תקעים קייסיים על השקדים בגרון הוא הטיפול בדלקת שקדים חוזרת וכרונית וזיהומים באף האף.

תַחֲזִית

לקיומם של תקעים קייסיים למשך חייהם של חולים יש תחזית טובה, אך צעדים שלא ננקטים בזמן - בהתחשב בסיבוכים האפשריים - עלולים להחמיר את מצבם באופן משמעותי.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.