Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סיסטיק pneumatosis של המעי: גורם, סימפטומים, אבחון, טיפול

Medical expert of the article

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 11.04.2020

סיסטיק pneumatosis של המעי נדיר מאוד. לדברי א 'Rusanov, על ידי 1960, רק 250 תצפיות דומות של המעי הדק במעי הדק תוארו בספרות, אשר מתרחשת בתדירות הגבוהה ביותר. ב pneumatosis המעי הגס מתרחשת בתדירות נמוכה יותר, אפילו פחות - בבטן. נכון, ציסטות אוויר מזוהים הרבה פחות בפריטוניום הקודקודי, בלוטות הלימפה mesenteric של רקמות retroperitoneal, בקיר של שלפוחית השתן, הנרתיק. במקרים מסוימים, pneumatosis של המעי ניתן לשלב עם אסתמה הסימפונות, נפחת ריאות.

בפעם הראשונה pneumatosis תוארה בשנת 1754 על ידי דוברנווי. המחלה מאופיינת על ידי הופעת קיר פנימי של שלפוחית צפופה רבים המכילים גז כי הוא קרוב הרכב לאוויר אטמוספרי.

האטיולוגיה והפתוגנזה של המחלה לא הובהרו. לפי נקודת ההשקפה אחד, pneumatosis מונע חדירה של גז מן לומן המעי על חריצי ביניים שכולל intracolonic הלחץ הגובר (התכווצות המעי הגס ספסטית, הגדלת הלחץ של תוכן המעיים ב חסימות מעיים חלק suprastenoticheskom, וכו '). לדברי א 'Rusanov (1960), ישנם מקרים בהם, לאחר ביטול חסימת מעיים, נעלמה pneumatosis. לדברי מחברים אחרים, את המראה של בועות גז נובע הפעילות של מיקרואורגניזמים חודר את דופן המעיים, מסוגל לייצר גז. עם זאת, יצוין כי גזעים בועה גז בדרך כלל לא תורמים את המראה של תהליך דלקתי. יש גם הצעה כי אנומליה בפיתוח של כלי הלימפה של דופן המעיים משחק תפקיד התרחשות של pneumatosis.

Pathomorphology. המאפיין ביותר הוא נוכחות של חללים ציסטיים בקיר המעי המכיל גז. הגדלים של בועות גז שונים, בקוטר שלהם הוא 1-2 מ"מ ל 1.0-1.5 ס"מ.ככלל, הם ממוקמים מתחת לקרום הסרום או רירי, לעתים רחוקות יותר - את הפגז השרירי. הקיר שלהם נוצר על ידי רקמת חיבור, בדרך כלל ללא אלמנטים של הממברנה אפיתל או האנדותל. סביב ציסטות, חדירות דלקתיות נצפים לעתים קרובות, המכיל eosinophilic, ובמקרים מסוימים - תאים ענקיים.

בדרך כלל, בועות גז בקיר המעי הדק, מספר, קונגלומרטים להרכיב כמו קצף krepitiruyuschie על מישוש, או מופץ באופן שווה על פני כמה מרווח, ולפעמים המעי הדק, לפדר מעיים.

מרפאה. התמונה הקלינית ברוב המקרים מתמשכת באופן אסימפטומטי [על פי א-רוסנוב (1960), דלקת ריאות המעי הגס כשלעצמה אינה נותנת ביטוי כלל-טיפוסי] והיא מזוהה רק במקרה. עם זאת, על פי תצפיות של מחברים אחרים, המחלה יכולה להתבטא עם כאבי בטן של אופי לא בטוח, גזים, הפרעה בצואה (עצירות או, לעומת זאת, שלשולים).

אבחון. ככלל, ציסטות פניאומטי לא יכול להיות מדוכא. עם זאת, עם הסדר suberosic שלהם, הם יכולים להימצא בבטן ובתריסריון עם gastroduodenoscoscopy. במקרה זה, אנדוסקופיסט בדרך כלל מנסה לקבוע את השכיחות של התהליך, ואם אפשר להחזיק את אנדוסקופ בחלקים הראשונים של jejunum, אז אפשר לזהות pneumatosis ואת החלק הזה של המעי. במקרה של בדיקת רנטגן ממוקדת של המעי הדק, במספר מקרים אפשר גם לחשוד בועות גדולות של פנאומטוזיס של המעי הדק משינויים בהקלה של הקרום הרירי שלה. סובסנוס pneumatosis של המעי הדק והגדול יכול להיות חשוד רק בנוכחות בועות אוויר גדולות או קונגלומרטים שלהם. Suberosic pneumatosis של המעי יכול להיות מזוהה עם lararoscopy, pneumatosis הסאבוקוסאל של המעי הגס - עם קולונוסקופיה.

כמובן, סיבוכים. מאז pneumatosis הוא לעתים קרובות בשילוב עם מחלות אחרות, חמורות יותר, הם לעתים קרובות לקבוע לא רק את התמונה הקלינית, אלא גם את הפרוגנוזה. קונגלומרטים משמעותיים של בועות גז, הממוקמים במיוחד סביב כל חלק של המעי, יכולים כשלעצמם לגרום לצמצום של לומן שלה הפרה של הפטנט של תוכן המעי. ניתוק ספונטני של בועות גז גדולות עלול לגרום pneumoperitoneum. IT Abasov (1977) תיאר 4 חולים עם pneumatosis ציסטי של המעי הדק, במקרה אחד היה הצטברות גדולה של נוזלים גז חינם בחלל הבטן.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

מה צריך לבדוק?


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.