Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סיבוכים לאחר עירוי דם

המומחה הרפואי של המאמר

המטולוג, oncohematologist
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

סיבוכים עירוי הנפוצה ביותר הן תגובות עם צמרמורת ותגובות לא hemolytic חום. הסיבוך החמור ביותר הוא התגובה המוליטית חריפה שנגרמת על ידי עירוי ABO לא תואם, ואת נזקי ריאות חריפה הקשורים ריאות, אשר מלווה באחוז גבוה של מקרי מוות.

חשוב הוא ההכרה המוקדמת של סיבוכים עירוי והודעה של בנק הדם הזה. התסמינים השכיחים ביותר הם צמרמורות, חום, קוצר נשימה, סחרחורת, פריחה, גירוד וכאב. אם תסמינים אלה מתרחשים (למעט פריחה מקומית גירוד), עירוי צריך להיות עצר מיד, עירוי תוך ורידי צריך להיות המשיך עם תמיסת מלח של נתרן כלורי. יתר המרכיב של דם מדגם של הדם של הנמען עם נוגדי קרישה יש לשלוח לבנק הדם לצורך הלימודים הנדרשים. עירויים נוספים צריך להיות נדחים עד הגורם של התגובה הוא הובהר, במקרה עירוי יש צורך, מסה אדומה של הקבוצה O- Rh- שלילי משמש.

המוליזה של תורם אריתרוציטים או הנמען במהלך או לאחר העירוי יכול להיקרא ABO / RH-אי התאמה, נוגדני פלזמה, hemolyzed או תאים אדומים שברירים (לדוגמא, מפני התחממות יתר קשר דם עם פתרונות hypotonic). המוליזה התכופה והחמורה ביותר היא כאשר פלזמת RBCs hemolyzing נוגדני נמען התורם בקנה. התגובה המוליטית יכולה להיות חריפה (בתוך 24 שעות) או להתעכב (מ 1 עד 14 ימים).

תגובה חריפה hemolytic transfusion (OGTR)

כ -20 אנשים מתים מדי שנה מתגובות עירוי המוליטיות חריפות בארצות הברית. התגובה העירוי hemolytic חריפה היא בדרך כלל תוצאה של אינטראקציה של נוגדנים פלזמה מקבלי עם אנטיגנים התורמים כדורית. אי-תאימות ל- ABO היא הגורם השכיח ביותר לתגובת עירוי המוליטיטי חריפה. נוגדנים לאנטיגנים אחרים בקבוצה (למעט ABO) יכולים גם הם לגרום לתגובה עירוי המוליטית חריפה. הסיבה השכיחה ביותר לתגובת עירוי המוליטיטי חריפה אינה טעות מעבדה בבחירת הדם, אלא תיוג שגוי או הסתבכות במוצר הדם לפני העירוי.

המוליזה היא intravascular, גורם hemoglobinuria עם אי ספיקת כליות חריפה של מעלות שונות ופיתוח אפשרי של קרישה intravascular מופץ (DVS). החומרה של תגובה עירוי המוליטיטי חריפה תלויה במידת האי-תאימות, כמות הדם טרנספוזד, קצב הניהול ושמירה על תפקוד הכליות, הכבד והלב. השלב החריף מתפתח בדרך כלל תוך שעה אחת מתחילת העירוי, אך עשוי להתבטא מאוחר יותר במהלך העירוי או מיד אחריו. ההתחלה היא בדרך כלל פתאומית. המטופל יכול להתלונן על אי נוחות או חרדה. דיספנואה, חום, צמרמורת, היפראמיה של הפנים וכאב חמור באזור המותני. אולי ההתפתחות של הלם, אשר מבטאת דופק תדירות חלש, עור דביק קר, לחץ דם נמוך, בחילה והקאות. התוצאה של המוליזה היא צהבת.

אם תגובת עירוי המוליטית חריפה מתפתחת בהרדמה כללית, של התסמינים עשויים להיות תת לחץ דם הווה בלבד, דימום בלתי נשלט מאזור החתך והרירי ונגרמים כתוצאה מהתפתחות מנוע בעירה הפנימית, שתן כהה, נגרמת hemoglobinuria.

אם יש חשד לתגובת עירוי המוליטית חריפה, אחד הצעדים הראשונים הוא לבדוק את נתוני תיוג המדיום של העירוי והנתונים האישיים של המטופל. האבחנה היא אישר על ידי קביעת המוגלובין בשתן, LDH בסרום, bilirubin ו haptoglobin. המוליזה המווסתית מייצרת המוגלובין חינם בדם פלסמה ושתן; את רמת haptoglobin הוא נמוך מאוד. Hyperbilirubinemia עלול להתפתח מאוחר יותר.

לאחר השלמת השלב החריף, הפרוגנוזה תלויה במידת הכשל הכליתי. נוכחות של דיכאון ירידה ברמת אוריאה בדרך כלל מבשר על התאוששות. התוצאה של אי ספיקת כליות כרונית היא נדירה. אולגוריה ארוכה והלם הם סימנים פרוגנוסטיים גרועים.

אם חשד של תגובה עירוי hemolytic חריפה, יש להפסיק את העירוי ואת הטיפול תחזוקה יזמה. מטרת הטיפול הראשוני היא לשמור על לחץ הדם ועל זרימת הדם בכליות, באמצעות עירוי תוך ורידי של 0.9% נתרן כלוריד פתרון עם furosemide. זה הכרחי כדי להשיג נפח של dioresis של 100 מ"ל / שעה במשך 24 שעות. המינון ההתחלתי של furosemide הוא 40-80 מ"ג (1-2 מ"ג / ק"ג אצל ילדים) עם עלייה במינון לתמיסה של 100 מ"ל ליום ביום הראשון.

תרופות antihypertensive מנוהלים בזהירות. תרופות ללחץ המפחיתות את זרימת הדם הכלית (למשל, אדרנלין, נוראפינפרין, מינון גבוה של דופמין) הם התווית. אם מרשם תרופות מרשם הכרחי, דופמין משמש במינון של 2-5 מיקרוגרם / (ק"ג דקות).

בדיקה חיונית של המטופל על ידי נפרולוג היא הכרחית, במיוחד בהעדר דיכאון בתוך 2-3 שעות לאחר תחילת הטיפול, אשר עשוי להצביע על התפתחות נמק צינורי חריפה. במקרים כאלה, הידרציה ו משתנים יכול להיות contraindicated ו דיאליזה היא הכרחית.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

תגובה עיכוב hemolytic עיכוב

לפעמים לחולה רגיש לאנטיגנים של כדורית הדם יש רמה נמוכה מאוד של נוגדנים ובדיקה שלילית בטרנספוזיה. לאחר מתן העירוי הכדורי אדומים נושא את האנטיגן עלול לפתח תגובה ראשונית או anamnestic, מה שגורם לתגובת עירוי המוליטית מושהה, לא שיש כאלה גילויים דרמטיים כמו תגובת עירוי המוליטית חריפה. זה יכול להיות אסימפטומטי או לגרום לעלייה קלה בטמפרטורה. תסמינים חמורים הם נדירים. בדרך כלל, אריתרוציטים transfused (שיש אנטיגן) נהרסים, מה שמוביל לירידה בהמטוקריט, עלייה קלה בריכוז של LDH ו bilirubin. בשל העובדה כי התגובה עירוי hemolytic מתעכב בדרך כלל מתנהל בקלות הוא מגביל את עצמי, הוא לעתים קרובות לא זוהה ו לידי ביטוי קליני על ידי ירידה בלתי מוסברת הריכוז המוגלובין. טיפול בתגובות בולטות דומה לטיפול בתגובת עירוי המוליטיטי חריפה.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

תגובות פנריל nonhemolytic עירוי

תגובות פמילריל יכול להתפתח בהעדר המוליזה. סיבה אפשרית אחת לתגובת החלב היא נוגדנים המכוונים נגד אנטיגנים של לויקוציטים של מערכת ה- HLA לכל שאר הפרמטרים התואמים של הדם התורם. סיבה זו אופיינית ביותר בחולים המקבלים עירוי דם תכופים. הגורם השני האפשרי הוא ציטוקינים שוחררו מ leukocytes במהלך האחסון, במיוחד thromboconcentrate.

מבחינה קלינית, התגובה פבריל באה לידי ביטוי על ידי עלייה בטמפרטורת הגוף של יותר מ 1 ° C, צמרמורות, לפעמים כאבי ראש וכאבי גב. לעתים קרובות לפתח סימפטומים של תגובה אלרגית. מאז חום וצמרמורות גם ללוות חמור hemolytic transfusion תגובות, כל המטופלים עם התגובות febrile יש לבחון כמתואר לעיל.

רוב התגובות חום מטופלים בהצלחה עם acetaminophen, ואם יש צורך, עם diphenhydramine. חולים יכולים להיות מוקצים acetaminophen לפני עירויים אחרים. אם החולה היה יותר מתגובת פעמון אחת, ניתן להשתמש במסננים אנטי-לויקוציטים מיוחדים לפני העירוי הבא. מרפאות רבות משתמשות מראש ברכיבי דם עם ספירת תאי דם לבנים נמוכים.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24]

תגובות אלרגיות

תגובה אלרגית למרכיב לא ידוע של דם התורם היא תופעה שכיחה ונגרמת על ידי אלרגנים של פלסמה התורם, או, לעתים רחוקות יותר, על ידי נוגדנים של התורם אל ferriied. תגובות אלה בדרך כלל להמשיך בקלות, עם ביטוי של כוורות, נפיחות, לפעמים סחרחורת וכאב ראש במהלך או מיד לאחר עירוי. לעתים קרובות טמפרטורת הגוף עולה. שכיחות פחות היא קוצר נשימה, נשימה רועשת, בריחת שתן וצבירת צואה, דבר המעיד על התכווצות כללית של שרירים חלקים. מדי פעם, מתרחשת אנפילקסיס, במיוחד אצל מקבלי מחסור ב- IgA.

בחולים עם אלרגיה שלאחר עירוי או היסטוריה תגובה אלרגית עלול לשמש הממשל מניעתי של אנטיהיסטמינים לפני עירוי (לדוגמה, מ"ג diphenhydramine 50 דרך הפה או דרך הווריד). הערה: תרופות לעולם לא לערבב עם דם. עם תחילתה של תגובה אלרגית, עירוי מפסיק. אנטיהיסטמינים שימוש (לדוגמה, IV מ"ג diphenhydramine 50) הוא בדרך כלל ניתן לשלוט על אורטיקריה וגרד אור ועירויים ניתן לחדש. עם זאת, עם תגובות קשות בינוני (אורטיקריה כללית או סימפונות הביעו בקלות) דורש הקצאה של הידרוקורטיזון (100-200 מ"ג i.v.), וב תגובות אנפילקטי חמורות דורש ממשל הנוסף של אדרנלין 0.5 מיליליטר 1: תת-עורית דילול 1000, ו לחקור את גורמי התגובה ביחד עם בנק דם. בעתיד, עירויים לא מבוצעים עד הסבר מלא של הסיבות. בחולים עם חסר IgA חמורה דורשים עירויי שטף אריתרוציטים, נשטף ללא טסיות פלזמה מתורם LGA-בחסר.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32]

עומס יתר

לחץ אוסמוטי גבוה של מוצרי דם, במיוחד דם שלם, מגדיל את נפח הנוזל התוך עיני, אשר יכול להוביל לעומס יתר על נפח, במיוחד אצל חולים רגישים לגורם זה (למשל, עם אי ספיקת לב או כליות). עבור חולים כאלה, transfusions של דם שלם הם התווית. מסה אדומה צריכה להיות transfused לאט. המטופל צריך להיות תחת תצפית, ואם יש סימנים של אי ספיקת לב (קוצר נשימה, צפצופים), עירוי צריך להיות עצר ואת הטיפול באי ספיקת לב התחיל.

בדרך כלל תרופות משתנות מוקצה (פוסיד 20-40 IV מ"ג. במידת הצורך, עירוי של כמויות גדולות של פלזמה, למשל עם ממנת יתר של קומדין, פוסיד ניתן ליישם בו זמנית עם תחילת עירוי. בחולים עם סיכון גבוה עומס נפח (עם לב או אי ספיקת כליות), טיפול מניעתי (furosemide 20-40 מ"ג תוך ורידי).

נזקי ריאות חריפה

הקשורים למחלות ריאה עירוי חריפה היא סיבוך נדיר נגרמת על ידי נוגדנים נגד HLA או antigranulotsitarnymi בפלסמה התורם כי לְהִצְטָמֵד והנמען degranulate גרנולוציטים בתוך הריאות. תסמונת נשימה חריפה מתפתחת, ועל roentgenogram של הריאות, סימנים אופייניים של בצקת ריאתי לא cardiogenic נחשפים. לאחר אי-תאימות ל- ABO, סיבוך זה הוא הגורם השכיח השני למוות הקשור בעירוי דם. התדירות של פתולוגיה זו היא 1: 5000-10 000, אבל קל או מתון חריף ריאות נגעים בדרך כלל נעלמו מעיניו. ביצוע טיפול תחזוקה מוביל בדרך כלל להחלמה ללא השלכות ארוכות טווח. מינוי של משתנים יש להימנע. מקרים של מעורבות ריאה חריפה נרשמות.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41], [42]

זיקה מוגברת לחמצן

בדם מאוחסן במשך יותר מ 7 ימים, את התוכן של כדורית אדומה 2,3-diphosphoglycerate (DPG) פוחת, מה שמוביל לעלייה זיקה O 2 ומקשה לשחרר אותו לרקמות. יש ראיות חד משמעיות כי הגירעון של 2,3-DPG הוא בעל משמעות קלינית, למעט להחליף עירוי מיוצר אצל ילדים, בחולים עם אנמיה חרמשית עם תסמונת כלילית חריפה, שבץ בחולים מסוימים עם אי ספיקת לב חמורה. לאחר עירוי של המסה erythrocytic, התחדשות של 2,3-DPG מתרחשת בתוך 12-24 שעות.

השתל לעומת המארח המחלה (GVHD)

ההשתלה הקשורים "השתל לעומת המחלה המארח" נגרמת בדרך כלל על ידי עירויים של מוצרי דם המכילים לימפוציטים immunocompetent לחולים עם חיסוני. לימפוציטים התורמים לתקוף רקמות המארח. השתלות לעומת מחלה מארח נמצאת לעיתים בחולים עם חסינות תקינה, אם הם מקבלים דם מתורמים שהם הומוזיגוטים עבור הפלאטיפ HLA (בדרך כלל קרובי משפחה קרובים) אשר עבורם החולה הוא הטרוזיגי. הסימפטומים והסימנים כוללים חום, פריחה בעור, בחילות, מימיות עם שמץ של שלשול בדם, לימפדנופתיה, pancytopenia עקב aplasia מח עצם. יש גם צהבת ופעילות מוגברת של אנזימי כבד. המחלה "השתל לעומת המארח" מתבטאת בתוך 430 ימים לאחר עירוי ומאובחנת על בסיס סימנים קליניים ביופסיה של העור ואת מוח העצם. קטלני המחלה "השתלת נגד המארח" עולה על 90%, שכן אין טיפול ספציפי.

טרום הקרנה של מוצרי דם vsehtransfuziruemyh מונע את התפתחות המחלה, "מחלת שתל נגד המארח" (פגיעה לימפוציטים תורם DNA). זה מוחזק נמענים עם כשל חיסוני (תסמונות כשל חיסוניות בירושה, מחלות המטולוגיות, השתלות של תאי גזע hemopoietic של תינוקות), ואם התורם הוא עירוי אחד מדרגה ביחס או HLA-תואם רכיבים אחרים מאשר תאי גזע hematopoietic.

סיבוכים של עירויים מסיביים

עירויים מסיביים הם עירויים העולים על או שווה ערך לכמות אחת של דם שנלקחה תוך 24 שעות (למשל 10 מנות לחולה מבוגר של 70 ק"ג). כאשר המטופל מקבל דם משומר בכמות כה גדולה, הדם של המטופל יכול להמציא רק 1/3 מהנפח המקורי.

במצבים לא מסובכים על ידי לחץ דם ממושך או ICE, הסיבוך השכיח ביותר של עירויים מסיבי הוא thrombocytopenia דילול. טסיות דם מאוחסן אינן מתפקדות במלואן. התוכן של גורמים קריש (למעט גורם VIII) בדרך כלל נשאר מספיק. יכול להיות סוג של דימום כלי הדם (דימום מ חתכים עוריים, טראומה). עירוי של 5-8 מינונים (1 מנה / 10 ק"ג) של תרומבוקונצנטראט הוא בדרך כלל מספיק כדי לתקן את זה סוג של דימום בחולים מבוגרים. ייתכן שיהיה צורך להציג גם פלזמה טרי קפוא cryoprecipitate.

היפותרמיה עקב עירוי מהיר של כמויות גדולות של דם קר יכולה לגרום הפרעות קצב או אי ספיקת לב חריפה. את הפיתוח של היפותרמיה ניתן למנוע באמצעות ציוד בזהירות כדי לחמם את הדם. השימוש בשיטות אחרות של התחממות (למשל, תנור מיקרוגל) הוא התווית בגלל פוטנציאל נזק אריתרוציטים המוליזה.

רעילות של ציטראט ושל אשלגן, ככלל, אינן מתפתחות אפילו עם עירויים מסיביים, אבל סוג זה של רעילות יכול להיות מוגבר בנוכחות היפותרמיה. בחולים עם מחסור של תפקוד הכבד, מטבוליזם של ציטראט עלול להיפגע. Hypocalcemia מתרחשת, אבל לעתים רחוקות צריך טיפול (תוך ורידי, 10 מ"ל של פתרון 10% של Ca gluconate מוזרק לא יותר מ 10 דקות). בחולים עם אי ספיקת כליות, רמות אשלגן עשויות לעלות אם הדם הוא transfused עם חיי מדף של יותר מ 1 שבוע (בדם מאוחסן פחות מ 1 שבוע, אשלגן מצטבר בדרך כלל רק מעט). המוליזה מכנית במהלך העירוי יכולה להוביל לרמות מוגברות של אשלגן. היפוקלמיה יכולה להתרחש 24 שעות לאחר עירוי של תאי הדם האדומים הישנים (יותר מ 3 שבועות של אחסון), אשר לצבור אשלגן.

trusted-source[43], [44], [45], [46], [47], [48], [49], [50]

סיבוכים זיהומיים

זיהום בקטריאלי של מנות עם אריתרוציטים הוא נדיר עשוי להיות עקב אי ציות עם כללי אספסיס באיסוף דם או חיידק תורם אסימפטומטי חולף. קירור מסה של כדורית הדם בדרך כלל מגביל את הצמיחה החיידקית, למעט אורגניזמים cryophilic כגון Yersinia sp, אשר יכול לייצר רמה מסוכנת של אנדוטוקסין. כל המינונים של מסה כדוריתית יש לבדוק מדי יום לצמיחה חיידקית האפשרית, כפי שצוין על ידי שינוי צבע של ההכנה. מאז התרכז טסיות מאוחסן בטמפרטורת החדר, יש לו סיכון מוגבר של צמיחה חיידקים הייצור endotoxin במקרים של זיהום. כדי למזער את הצמיחה החיידקית, חיי המדף מוגבלים לחמישה ימים. הסיכון של זיהום חיידקי של טסיות הוא 1: 2500. לכן, thromboconcentrate נבדק באופן שגרתי עבור נוכחות של חיידקים.

לפעמים עגבת מועברת באמצעות דם טרי או טסיות. אחסון של דם במשך יותר מ 96 שעות ב 4-10 מעלות צלזיוס הורסת spirochetes. למרות תקנות פדרליות דורשים בדיקות סרולוגיות עבור תרומת דם תרומה, התורמים הנגועים הם seronegative בשלבים המוקדמים של המחלה. מקבלי דם נגוע יכולים לפתח פריחה משנית אופיינית.

הפטיטיס יכול להתרחש לאחר עירוי של כל רכיב של הדם. הסיכון מצטמצם לאחר אי-פעילות ויראלית כאשר חלבוני אלבומין ופלסמה בסרום מחוממים וכאשר מתרכזים בתרכובת גורם קרישה רקומביננטי. בדיקה עבור הפטיטיס נדרש עבור כל הדם התורם. הסיכון הפטיטיס B הוא 1: 200 000, הפטיטיס C 1: 1.5 מיליון דולר. בשל השלב הפאטיטי בטווח הקצר ובביטויים קליניים מקבילים המונעים שפיכת דם, הפטיטיס A (דלקת כבד זיהומית) אינו גורם שכיח להופעת הפטיטיס הקשור לעירוי (transpatusion-hepatitis).

זיהום ה- HIV בארצות הברית הוא כמעט לחלוטין HIV-1, אם כי ישנם מקרים של HIV-2. בדיקה לנוכחות של נוגדנים לשני וירוסים היא חובה. בדיקות DNA עבור אנטיגן HIV-1 נדרש גם, כמו HIV-1 p24 אנטיגן. בנוסף, תורמי הדם נחקרו על אורח חיים, שעל בסיסו הם יכולים להיות מסווגים כקבוצה בסיכון גבוה של הידבקות ב- HIV. HIV-0 אינו מזוהה בקרב תורמי הדם. הסיכון המשוער להעברת HIV במהלך העירוי הוא 1: 2 מיליון.

Cytomegalovirus (CMV) יכול להיות מועבר באמצעות leukocytes של דם transfused. הנגיף אינו מועבר באמצעות פלזמה קפואה טרי. מאז הנגיף אינו גורם למחלה אצל מקבלי חסינות רגילה, בדיקה שגרתית של נוגדנים בדם התורם אינה נדרשת. עם זאת, CMV יכול לגרום למחלה חמורה או קטלנית בחולים עם אימונוסופרסיה אשר צריכים לקבל מוצרי דם שליליים של CMV מתורמים שאין להם נוגדנים ל- CMV, או שיש צורך להסיר לויקוציטים מהדם באמצעות מסננים.

סוג וירוס lymphotropic תאי T האנושי שאני (HTLV-I) עשוי להיות הגורם לימפומה T-cell / לוקמיה אצל מבוגרים, מיאלופתיה HTLV-L-מזוהה, paraparesis הטרופי ספסטית, גורם seroconversion שלאחר העירוי בחולים מסוימים. כל תורמי הדם נבדקים עבור נוגדנים ל- HTLV-I ו- HTLV-II. הסיכון המשוער לתוצאה שלילית-שגויה בבדיקת דם התורם הוא 1: 641,000.

לא היו דיווחים על שידור עירוי של מחלת קרויצפלד-יעקב, הפרקטיקה הנוהגת מונעת תרומה של דם על ידי אנשים שקיבלו הורמון גדילה ממקור אנושי, השתל דורה מאטר, או בני משפחה עם חולים עם מחלת קרויצפלד-יעקב. גרסה חדשה של מחלת קרויצפלד-יעקב (מחלה של כלבת פרה) אינה מועברת באמצעות עירוי דם. עם זאת, תורמים שבילו זמן ניכר בבריטניה וחלקים של אירופה מושעים מתרומת דם.

מלריה מועברת בקלות דרך דם נגוע. תורמים רבים אינם חושדים כי יש להם מלריה, אשר יכול להיות חבוי ומסוגל שידור במשך 10-15 שנים. אחסון הדם אינו מונע את העברת הפתוגן של המלריה. תורמים אפשריים צריכים להתראיין על מלריה, כמו גם על ביקור באזורים בהם עלולה להתרחש זיהום. תורמים אשר סבלו מלריה או עולים או אזרחים ממדינות אנדמיות נדחות תרומת דם תוך 3 שנים, אנשים הנוסעים במדינות אנדמיות נדחות תרומת דם תוך שנה. Babesiosis הוא מועבר לעתים נדירות על ידי עירוי.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.