^

בריאות

Smekta במקרה של הרעלה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.05.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בהיותה מגן עיכול נגד שלשולים, כלומר תרופה המגנה על הקרום הרירי של מערכת העיכול, Smecta מציגה את תכונות הספיחה שלה במקרה של הרעלה.

לכן, כאשר עונים על השאלה האם Smecta יכול לשמש להרעלה, מומחים מציינים את כדאיות השימוש בו, קודם כל, עבור ילדים צעירים - בגלל האיום האמיתי של התייבשות מהירה עם שלשול. ולמרות שלא נעשה שימוש בתרופות קונבנציונליות נגד שלשולים בטיפול בניקוי רעלים (מאחר שהקאות ושלשולים הם דרך פיזיולוגית לנקות את הגוף מחומרים רעילים), השימוש ב-Smecta - בשל תכונות הספיגה שלה - מקובל גם על מבוגרים. [1]

אינדיקציות Smecta במקרה של הרעלה

בעיקרון,  Smecta משמש לשלשולים  - בטיפול מורכב במחלות של מערכת העיכול, המלווה בשלשול חריף וכרוני ממקורות שונים.

האם Smekta עוזר עם הרעלה? על פי ההנחיות הרשמיות, תרופה זו יעילה לשלשולים ולהרעלה הנגרמת מטעות מזון, כלומר  בטיפול המורכב של הרעלת מזון  - גסטרואנטריטיס חריפה במקרה של הרעלת מזון; עם מה שנקרא שלשול מטיילים, כמו גם עם הפרעות מעיים שנגרמו על ידי מחלות זיהומיות.

אינדיקציות אחרות כוללות שלשול כרוני הנגרם על ידי הקרנות או כימותרפיה, ותסמונת כשל חיסוני נרכש.

עם תסמונת המעי הרגיז, Smekta אינה מפחיתה שלשולים, אך עקב ספיגה והסרה של גזים עודפים במעי, היא מקלה משמעותית על המצב הכללי.

מכיוון ש-Smecta (שמות מסחריים אחרים: Diosmectite, Smectalia, Endosorb, Dioctab Solution) היא גם סותרת חומצה לא מערכתית, ניתן לרשום אותה עבור צרבת, אי נוחות בבטן ותסמינים דיספפטיים אחרים, כגון הרעלת מרה והקאות. אבל השימוש בתרופה זו להקאות אינו מקובל אם זה סימפטום של פתולוגיה חמורה של איברי העיכול (שלפוחית המרה, לבלב, כבד).

אבל במקרה של הרעלת אלכוהול, יש צורך להשתמש לא Smecta, אלא enterosorbents המכילים סיליקון דו חמצני (כולל קולואיד, כמו Polysorb) או אלומיניום אוקסיד מונוהידראט (Algeldrat). קראו עוד -  מה עושים במקרה של הרעלת אלכוהול?

טופס שחרור

Smecta זמין בצורה של אבקה מפוזרת דק (ארוזה בשקיות של 3 גרם) ובצורה של תרחיף מוכן לשימוש (גם בשקיות של 3 גרם).

פרמקודינמיקה

החומר הפעיל של מוצר זה - smectite dioctahedral או diosmectite - מתייחס למינרלים חימר בשכבות - אלומינוסיליקטים (המכילים מלחים של חומצות אלומינוסיליציות) מקבוצת המונטמורילוניטים. מנגנון הפעולה שלו אינו ברור לחלוטין.

ידוע כי בשל מבנה הגביש המורכב שלו (בתאים המשושים של המינרל ישנם שלושה אוקטהדרונים, שניים מהם תפוסים על ידי קטיוני אלומיניום) ומשטח ספציפי גדול מאוד, הוא סופג מים בקלות (נפח המים הנספגים עולה על משקלו של הסמקטיט הנבלע פי שמונה); בעוד שהאבקה לא מתמוססת במים, אלא מתנפחת חזק, ומפחיתה את כמות המים החופשיים בצואה.

Diosmectite משנה את התכונות הריאולוגיות של הריר של מערכת העיכול (על ידי קשירה למולקולות החלבון-פחמימות שלה), מעכב רירית של תאי אפיתל מעיים, מונע מחיידקים ווירוסים (שנבלעים דרך הפה) להיצמד אליהם וסופח חומרים זיהומיים (ו הרעלים שלהם) ממערכת העיכול לומן. בנוסף, diosmectite מעודד עלייה בהפרשת הגליקופרוטאין MUC2 (mucin-2) במעי הגס, המגן על האפיתל מפני אנטיגנים הנוצרים בזמן דלקת. [2]

פרמקוקינטיקה

כמו סופחים אחרים, דיוסמקטיט אינו נספג במערכת העיכול ומופרש בצואה - ללא כל טרנספורמציה ביוכימית.

כמה מהר Smecta עובד? במקרים של הרעלה, ההשפעה הטיפולית של תרופה זו מתרחשת לאחר מספר שעות - תלוי במרווח הזמן בין הופעת התסמינים לבין נטילת Smecta.

מינון וניהול

כמו סופגים אחרים, Smecta נלקח דרך הפה במקרה של הרעלה: מינון יומי לילדים מתחת לגיל שנה - 3 גרם (שקית אחת), לילדים מתחת לגיל שנתיים - 3-6 גרם (שקית אחת או שניים); לילדים מעל גיל שנתיים - 6-9 גרם (שניים או שלושה שקיות); למבוגרים - 9-12 גרם (שלושה עד ארבעה שקיות).

  • איך לגדל Smecta? אבקת שקיק אחד מעורבבת עם מים רתוחים (130-150 מ"ל או חצי כוס) בטמפרטורת החדר.
  • איך לשתות Smecta - לפני הארוחות או אחרי? במקרה של הרעלה, התרופה משמשת לפני הארוחות.
  • כמה לשתות Smecta במקרה של הרעלה? במקרים של הרעלת מזון משתמשים בדיוסמקטיט למשך יומיים עד שלושה.
  • כמה פעמים לשתות Smecta במקרה של הרעלה? שלוש עד ארבע מנות ביום מספיקות.

בקשה לילדים

ההנחיות הרשמיות מצביעות על כך שניתן להשתמש ב- Smecta לילדים מגיל חודשיים - כתוספת לטיפול בהידרדרציה דרך הפה לשלשול חריף, לרבות הרעלה ודלקות מעיים. [3]

מה לתת כשילד מורעל נסקור בהרחבה בפרסום -  הרעלת מזון בילד

חובה לשמור על מאזן המים-אלקטרוליטים בגוף ולתת לילדים פתרונות להחזרת הפה: גסטרוליט, גלוקוסולן או רג'ידרון במקרה של הרעלה.

על פי סקירת Cochrane שפורסמה באפריל 2018, השימוש ב-diosmectite בילדים עם שלשול חריף, על ידי יצירת מחסום לכניסת רעלים, עשוי להפחית דלקת מעיים הנגרמת על ידי זיהום ויראלי.

ראה גם -  Smecta לילודים

השתמש Smecta במקרה של הרעלה במהלך ההריון

פרטים בחומר -  Smecta בהריון

התוויות נגד

Smecta אסור לשימוש בתפקוד מוטורי (פרזיס) של המעי, חסימת מעיים חסימתית ורמה גבוהה של כשל מעי של אטיולוגיות שונות.

תופעות לוואי Smecta במקרה של הרעלה

תופעות הלוואי עשויות לכלול תגובות רגישות יתר (עם כוורות וגרד) ועצירות. חלקם עלולים לחוות גזים והקאות לאחר Smecta.

מנת יתר

חריגה מהמינון של diosmectite עלולה להוביל לעצירות.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

Smecta לא נלקח יחד עם תרופות אחרות דרך הפה, מכיוון שהיא משפיעה על ספיגתן במערכת העיכול ויעילותה. כמו כן, Smecta ופחם פעיל אינם נלקחים בו זמנית.

תנאי אחסון

יש לאחסן את Diosmectite בשקיות שלמות, בטמפרטורת החדר, במקום יבש.

חיי מדף

חיי המדף של מוצר זה הם 4 שנים.

אנלוגים

במקרה של הרעלת מזון, הרופאים ממליצים ליטול פחם פעיל (סורבקס, קרבקטין, אולטראסורב) או חומרי ספיגה עם פוליווינילפירולידון - Povidone, Enterosorb (אשר מתחילים לפעול רבע שעה לאחר הבליעה).

אנלוגים של Smecta יכולים להיחשב כאנטטרוסורבנטים כמו Enterosgel או Enteroactin (המכיל polymethylsiloxane polyhydrate); Polysorb (עם דו תחמוצת סיליקון קולואידי); Atoxil, Alfasorb, Sorboxan (על בסיס סיליקון דו חמצני בצורת אבקה דקה); פוליפאן ופוליפלן (עם ליגנין הידרוליטי כמרכיב פעיל).

ראה גם -  עזרה בהרעלת מזון

טבליות Pancreatin, Creon, Festal, Enzistal או Mezim אינן משמשות להרעלה, שכן חומרים אלה המכילים אנזימים (ליפאז, α-עמילאז, פרוטאז, טריפסין, כימוטריפסין) משמשים להפרעות עיכול הקשורות לירידה בייצור של אנזימי הלבלב הקשורים עם אי ספיקת לבלב תפקודית.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "Smekta במקרה של הרעלה" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.