Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שיעול אצל ילד עם חום

המומחה הרפואי של המאמר

פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

שיעול ילד עם טמפרטורה - דהיינו שילוב של סימני דלקת כמו חום עם מערכת תגובה הגנתית הנשימה בצורה של שיעול - תופעה טיפוסית זיהומים שונים של דרכי נשימה עליונות, דרכי הנשימה.

trusted-source[1], [2], [3]

גורם לילד עם חום

סיבות עיקריות של שיעול אצל ילד עם טמפרטורה הקשורים זיהומים ויראליים בדרכי נשימה (ARI), שפעת, דלקת לוע, rhinopharyngitis, דלקת גרון, דלקת שקדים, דלקת קנה נשימה, ברונכיטיס, דלקת ריאות, דלקת קרום ריאה, שעלת, דיפטריה, חצבת.

השפעת מתחילה להראות סימפטומים של חולים ורעילות ויראלי (כאבי גוף, כאבי ראש, וכו '), אבל השיעול אצל ילד מופיע מהר מאוד ואת סארס adenoviral טמפרטורת 40. ומאופיין בחום, שיעול נזלת אצל ילד, כמו גם את התבוסה של ממברנות חיבור עיניים ( לחמית). הטמפרטורה הגבוהה יכולה להימשך שבוע והיא מלווה בשלשולים.

כאשר לגעת בגרון, כאשר בולע את הגרון כואב, הטמפרטורה היא 37.5 ושיעול אצל הילד, אז זה יכול להיות דלקת ויראלי של רירית הלוע - הלוע. אם הממברנות הריריות של האף והלוע, מושפעות בו זמנית, הרופאים מאבחנים את דלקת הריאות, אשר מסמנת יובש וכאב גרון, קוצר נשימה, שיעול יבש, הקאות וחום אצל התינוק. יתר על כן, הקאות ריר אופייני לשלב הראשוני של המחלה.

דלקת גרון - דלקת של הקרום הרירי של הגרון ומיתרי הקול - קול צרוד בגרון ודגדוג, הילד סובל מהתקפי שיעול יבש. דלקת שקדים או אנגינה (דלקת של השקדים הפלטין) - מחלה קשה: זה יכול להתרחש לא רק בשל זיהומים בדרכי הנשימה העליונות סטרפטוקוקלי או ויראלי, אלא גם מחלת הנשיקה או מעיים זיהומיות. במקרה האחרון, הילד מופיע שיעול, טמפרטורה ושלשולים.

בשל הדלקת ברירית קנה הנשימה - דלקת קנה נשימה - שיעול ילד טמפרטורה: השיעול יבש (בעיקר בלילה, בבוקר הופך יותר אינטנסיבי בעת שיעול כואב בחזה), אבל הטמפרטורה עולה מעט.

ביטוי של ברונכיטיס מתחיל עם שיעול יבש על רקע טמפרטורת הגוף subfebrile. אז השיעול הופך להיות פרודוקטיבי, כלומר, עם עזיבתו של כיח רירי רירי ליחה. אז שיעול רטוב וטמפרטורה בילד יכול להיות סימנים של תהליך דלקתי ב הסמפונות.

לרוב אצל ילדים במהלך השנתיים הראשונות של דלקת ריאות החיים - מצב דלקתי חריף של הריאה עם חום ושיעול - גרימת staphylococci, וירוסים parainfluenza, וירוסים סינסיציאלי הנשימה חיידקי קולי Esherichia; אצל ילדים גדולים יותר, הפתוגנים העיקריים של דלקת ריאות הם סטרפטוקוקוס דלקת ריאות והמופילוס אינפלואנזה. ואת החיידק Chlamydophila pneumoniae גורם דלקת ריאות chlamydial עם שיעול יבש ממושך חום.

התהליך הדלקתי במעטפה הריאנית עם צורה של פליוריסיה אקסודטיבית מתבטא בשיעול לח ובטמפרטורה של הילד, ואם השיעול יבש, הרי שהפצעון הזה הוא פיבריני. במקרים רבים, פתולוגיה זו מתעוררת כסיבוך של דלקת בריאות.

הגורמים לשיעול אצל ילד עם טמפרטורה יכולים להיות מכוסים בצורת catarrhal של שיעול - זה מחלה זיהומית זיהומית חריפה הנגרמת על ידי חיידק Bordetella חיידקים. בתקופה הפרודוקלית של טמפרטורת הגוף המוגברת, שיעול הלוהט בדרך כלל אינו נותן, ואם מדד הטמפרטורה עולה, אז מעט, השפעה קטנה על הרווחה הכללית של הילד. בנוסף, למרות השיעול ההתקפי, רופאי ילדים מטעים דמיון של השלב הראשוני של שעלת עם מחלה נשימתית חריפה, והם רושמים את הזיהום בדרך הנשימה הרגיל. ובינתיים (לאחר כ 8-10 ימים), שיעול מתחזק - שורק במהלך השראה, עם ליחה צמיגה שקשה לִירוֹק, עם המעבר של התקפות של הקאות שיעול כואבות. אין אמצעים טיפוליים אלה הסימפטומים אינם מוסרים, אשר במערב המחלה נקראת שיעול 100 יום

רופא טוב ב שיעול בנסיבות כאלה, הקאות, ואת הטמפרטורה של ילד חייב לעשות מיד למנות משלוח בדיקת דם כדי לויקוציטים לימפוציטים, כמו גם לבצע בדיקה סרולוגית של ליחה ספוגית האף והלוע. בגלל הסיבוך הכי קל של שיעול הוא ברונכופנוניה, כאשר הטמפרטורה של הילד הוא 38 ושיעול עם קוצר נשימה. והכי קשה ולפעמים בלתי הפיך הוא לעצור את הנשימה.

האבחנה של דיפטריה נעשית כאשר הגרון והגרון מושפעים על ידי החיידק Corynebacterium diphtheriae, עם היווצרות של סרטים כי הם דבקו ברקמות. לנבוח שיעול וטמפרטורה בילד, נפיחות של הריריות הריריות ליד בלוטות הלימפה המקומית ואת סיפוט - סימנים של croup או דיפטריה של הגרון. כל זה יכול להוביל לצמצום של לומן הנשימה ואת חסימתם.

הטמפרטורה, פריחה ושיעול אצל ילד הם סימנים של חצבת, הנגרמת על ידי הנגיף של Morbillivirus המין. כאשר החצבת נגועה, יש לילד חום של 39 ושיעול (יבש, נובח), כמו גם פריחה על העור (תחילה על הפנים והצוואר, ואחרי כמה ימים על כל הגוף). שיעול עם חצבת דורש לחות גבוהה בחדר שבו הילד החולה. בין הסיבוכים הנפוצים ביותר של מחלה זו היא דלקת ריאות.

trusted-source[4], [5], [6], [7]

טיפול בשיעול אצל ילד עם חום

כמו בכל אפקט טיפולי, טיפול שיעול אצל ילד עם טמפרטורה צריך לקחת בחשבון שני גורמים בסיסיים: הסיבה לשיעול ומדדי טמפרטורה גבוהים, כמו גם את המאפיינים של השיעול (יבש או רטוב). הטיפול האטיולוגי מכוון לסיבת המחלה, ושיעול השיעול עצמו מתייחס לטיפול סימפטומטי, התלוי בסוג השיעול.

אם הטמפרטורה של הילד היא 38 ושיעול, רופאי ילדים ממליצים על שימוש של תרופות נוגדות חומצה לילדים בצורה של השעיה: Panadol בייבי, Ibufen D או Ibufen ג 'וניור. לדוגמה, המינונים הסטנדרטיים של איבופן D מיועדים לילדים עד 1-3 שנים - 0.1 גרם שלוש פעמים ביום, 4-6 שנים - 0.15 גרם, 7-9 שנים - 0.2 גרם, 10-12 שנים - 0.3 גרם שלוש פעמים ביום. Panadol בייבי בצורה של סירופ ילדים 2-6 חודשים לקחת 2.5 מ"ל; מ 6 חודשים עד 2 שנים - 5 מ"ל כל אחד; 2-4 שנים - 7.5 מ"ל; 4-8 שנים - 10 מ"ל כל אחד; 8-10 שנים, 15 מ"ל כל אחד; 10-12 שנים - 20 מ"ל כל אחד.

הטיפול האטיולוגי בשיעול אצל ילד עם קדחת מניח מראש את המאבק נגד זיהום בקטריאלי. אם שיעול ילד וטמפרטורה היא 40, אז אנטיביוטיקה נדרשים. רופאי ילדים מנוהלים כגון במקרים אמוקסיצילין (אמין, Amoksillat, Ospamoks, Flemoksin), clarithromycin (Klatsid, Klimitsin, קלינדמיצין, Fromilid) או Azithromycin (Azitral, Zitrolid, Sumamed). Amoxicillin לילדים 2-5 שנים לתת 0.125 גרם שלוש פעמים ביום (לאחר הארוחות), ילדים 5-10 שנים - 0.25 גרם שלוש פעמים ביום. מינון למבוגרים - 0.5 גרם שלוש פעמים ביום.

המינון המומלץ clarithromycin לטיפול בדלקת שקדים אצל ילדים מעל גיל 12 שנים (ילדים מתחת לגיל תרופה זו אינו מוקצה) - 0.25 גרם פעמיים ביום או 0.5 גרם - פעם ביום (כמובן מינימום של טיפול - 5-7 ימים ). Azithromycin בצורה של סירופ הוא prescribed ב 10 מ"ג לק"ג של משקל הגוף, התרופה צריכה לקחת פעם ביום למשך שעה לפני הארוחות - במשך שלושה ימים.

אנטיביוטיקה עבור שעלת יש להחיל בתוך שלושה שבועות של הופעת התסמינים, אך טיפול אנטיביוטי נוסף אינו נותן תוצאות חיוביות במרבית הילדים שנפגעו. כאשר שעלת אצל תינוקות, מומלץ להשתמש ב- glamulin gamma hyperbmune כנגד שעלת. ושיטות יעילות לטיפול בשיעול סימפטומטי במחלה זו טרם פותחו.

המשימה העיקרית כי טיפול שיעול סימפטומטי אצל ילד עם טמפרטורה צריך לפתור הוא להפוך שיעול יבש לשיעול רטוב ובכך להאיץ להקל על שחרור של מערכת הנשימה מן כיח.

אז, סירופ של שיעול Ambroxol (Ambrobe, Ambroghexal, Lazolvan) צריך להינתן לילדים מתחת לגיל שנתיים - 2.5 מ"ל 2 פעמים ביום; 2-5 שנים - 2.5 מ"ל שלוש פעמים ביום; לאחר 5 שנים - 5 מ"ל 2-3 פעמים ביום. אם דלקת גרון, דלקת קנה הנשימה, שיעול יבש אינטנסיבי דלקת ריאות אצל ילד עם חום, אז, החל בגיל 12, מותר להשתמש acetylcysteine התרופה (NAC, Atsestad) - 100 מ"ג שלוש פעמים ביום.

הסירופים המומלצים ביותר בתחום הפדיאטרי הם:

  • סירופ אלתאה - חל על ילדים עד 12 שנים על כפית (לדלל 50 מ"ל של מים חמים) עד 5 פעמים ביום, ילדים מעל 12 שנים - על כף 4-5 פעמים ביום (נלקח לאחר הארוחות);
  • Pertussin (Tussamag) - נלקח על כפית תה או קינוח שלוש פעמים ביום;
  • ברונצ'יקום - ילדים מתחת לגיל שנתיים מומלץ לתת חצי כפית פעמיים ביום; 2-6 שנים - אחת כפית; 6-12 שנים - כפית אחת שלוש פעמים ביום; לאחר 12 שנים - על קינוח שלוש פעמים ביום;
  • Broncholitin - לילדים 3-10 שנים לתת 5 מ"ל שלוש פעמים ביום, מעל 10 שנים - 10 מ"ל 3-4 פעמים ביום (לאחר אכילה);
  • ברונכיטיס - משמשת מגיל שלושה חודשים עד 10 טיפות שלוש פעמים ביום (לאחר ארוחה), ומשנה ל -10 טיפות, יש להוסיף טיפה אחת לכל שנה בחיי הילד.

סם expectorant מבוסס על תמצית של שורש althea Mukaltin (בטבליות) מדלל כיח; ילדים 3-5 שנים מומלץ לתת חצי לוח שלוש פעמים ביום (אתה יכול לפזר את הגלולה בכמות קטנה של מים חמים). לאחר 5 שנים ניתן להשתמש עבור הלוח כולו.

אם שיעול חמורים, הקאות, וטמפרטורה ילד מבוגר בשלוש שנים, זה אפשרי - שנקבע רק על ידי רופא - להשתמש רפלקס סירופ שיעול המכריע Sinekod (butamirata): ילדים 3-6 שנים - 5 מ"ל של סירופ שלוש פעמים ביום, 6-12 שנים - 10 מ"ל, לאחר 12 שנים - 15 מ"ל שלוש פעמים ביום.

הם להקל על הליחה ולעזור שיעול אצל ילד עם טמפרטורה של שאיפת אדים עם סודה (כפית לכל כוס מים רותחים) או עם מים מינרליים אלקליין. זה גם שימושי לנשום חליטות מהביל חם של ניצנים אורן או עלים אקליפטוס.

trusted-source[8], [9], [10]

מניעת שיעול אצל ילד עם חום

המניעה העיקרית של שיעול אצל ילד עם חום ב ARVI הוא התקשות השנה של ילדים וחיזוק שיטתי של המערכת החיסונית שלהם. רופאי ילדים בריטים ממליצים על "התקופה הקרה ביותר" לתת לילדים גרם אחד של ויטמין C ליום. יש אומרים כי זה מפחית את הביטוי של תסמינים קרים כגון חום, שיעול ונזלת אצל ילד ב -13%. רופאים אחרים טוענים כי השימוש המונע בחומצה אסקורבית אינו מפחית את שכיחות הצטננות, אך מקטין את משך המחלה ב -8%.

זיהומים בדרכי הנשימה אצל ילדים (במיוחד בחמש השנים הראשונות לחיים) - בשל הגיל האנטומטי של מערכת הנשימה - נוטים להיות בעלי ביטוי לטווח ארוך בצורת שיעול תת-קרקעי. אז, לאחר זיהומים ספציפיים (למשל, דלקת ריאות), hyperreactivity הסימפונות בילד יכול להימשך בין שלושה עד שמונה שבועות. ואפילו עם טיפול סימפטומטי נאות בשיעול ובנורמליזציה של הטמפרטורה, האיום של המעבר לשיעול כרוני נשאר. מסיבה זו, במקרים מסוימים, הרופאים אינם מבטיחים 100% פרוגנוזה חיובית של שיעול אצל ילד עם חום.

במניעת שיעול אצל ילד עם טמפרטורה בדיפתריה, חצבת ושיעול, התפקיד המוביל מתבצע על ידי חיסונים מתאימים. לדברי ארגון הבריאות העולמי, בעולם יותר מ -40 מיליון אנשים סובלים שעלת מדי שנה, מתוכם כ 290,000 מתים. כ -90% מהשיעול הוא ילדים מתחת לגיל 10. כמעט 2% של ילדים נגועים שעברו מתחת לגיל שנה (במדינות מתפתחות - עד 4%) מחלה זו מדבקת מסתיים קטלני.

אז שיעול אצל ילד עם טמפרטורה, מלכתחילה, צריך להיות מאובחן כראוי, וזה אפשרי רק כאשר מתייחסים רופאי ילדים מוסמכים וילדים רופאים ENT.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.