^

בריאות

A
A
A

שיער

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שיער (פילי) מכסה במידות שונות את כל העור (למעט כפות הידיים, הסוליות, החלק המעברי של השפתיים, הפין העטרה, המשטח הפנימי של המרקם, השפתיים הקטנות). שיער, כמו מסמרים, הוא נגזרת של האפידרמיס. יש להם מוט בולט מעל פני השטח, העור, השורש. השורש הוא בעובי של העור, מסתיים עם הרחבה - את הנורה של השיער (bulbus pili) - את הנבט של השיער.

השורש (רדיקס) של השיער ממוקם בשקית החיבור, אשר פותח את בלוטת החלב. בשקית זו של השיער לארוג שריר מרימה את השיער (מ 'Errector pili). שריר זה מתחיל בשכבות העמוקות של שכבת הרשת של הדרמיס. עם התכווצות השרירים, השיער מזדקף, בלוטת החלב לוחצת ומפזרת את סודה. בעובר, הגוף מכוסה מוך, אשר לאחר הלידה מוחלף על ידי הקרקפת המשנית.

שיער ארוך (בריסטלי) גדל על הראש, הגבות, הקצוות של העפעפיים. במהלך ההתבגרות, קו השיער מופיע בבתי השחי, על אזור הערווה. לגברים יש זקן ושפם. צבע השיער תלוי בנוכחות פיגמנט. כאשר בועות שיער מופיעות בעובי השיער והפיגמנט נעלם, השיער הופך לאפור.

trusted-source[1], [2]

מה צריך לבדוק?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.