^

בריאות

שמנים לשאיפה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 31.07.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שאיפות הן חלק מהטיפול למחלות נשימה שונות, ושמנים אתריים טבעיים לשאיפת, המכילים תרכובות ביו-אקטיביות עם תכונות מרפא, מתאימות ביותר.

כשלושה תריסר שמנים אתריים - בעלי יעילות קלינית מוכחת - מוכרים רשמית על ידי הפרמקופאה האירופית, ואלה כוללים שמנים המשמשים לעתים קרובות לטיפול במחלות בדרכי הנשימה, לא רק ברפואה המשלימה.

אינדיקציות לביצוע

האינדיקציות העיקריות לשאיפה עם שמנים אתריים כוללים הצטננות ושפעת עם שיעול, נזלת וכאב גרון, קטרר של דרכי הנשימה העליונות, דלקת גרון, טרכאיטיס, laryngotracheitis ו-tracheobronchitis, epiglottitis, pharyngitis, peritonsillar abcesses; דלקת של הסינוסים הפרה-נאסאליים (סינוסיטיס).

אינהלציות עם שמנים אתריים משמשות לדלקות בדרכי הנשימה התחתונות, בעיקר כשיטת עזר לטיפול בשיעול בברונכיטיס וברונכיוליטיס חריפה וכרונית, כמו גם מחלות ריאות חסימתיות כרוניות ודלקת ריאות.

שמנים אתריים מכילים טרפנים וטרפנואידים, ססקוויטרפן לקטונים, אסטרים של חומצות קרבוקסיליות, פניל פרופנואידים ותרכובות אחרות. הרכב השמנים האתריים קובע את השפעותיהם המורכבות: בשאיפה - בשאיפה - עוברים חומרים פעילים ביולוגית דרך קנה הנשימה אל הסמפונות, ומשם אל הסמפונות והאלוואולים של הריאות (שם מועשר הדם בחמצן).

אז המולקולות הקטנות ביותר, המגיעות בקלות לכל חלקי דרכי הנשימה, עוזרות להילחם בזיהומים ויראליים וחיידקיים, מקלות על דלקות ותסמינים כמו שיעול, נזלת וכאב גרון.

בנוסף, חומרי שמן אתרים בשאיפה יכולים להיכנס למחזור הדם ולהשפיע מרגיעה או מחזקת על מערכת העצבים המרכזית.

שמנים לשאיפה משמשים לשיעול יבש, נזלת:

שמנים אתריים מוקוליטיים ומכיחים לאינהלציה בברונכיטיס:  שמנים לטיפול בברונכיטיס .

שמנים להקלה על דלקת לשאיפה לגרון נדונים בהרחבה בחומר -  השימוש בשמנים אתריים לכאבי גרון .

באילו שמנים משתמשים לשאיפה?

אם השיעול יבש, מומלץ להשתמש בשמנים אתריים של אקליפטוס, מנטה, אורגנו (אורגנו), תה וציפורן, בזיליקום, לבונה. כשהשיעול נרטב יעזרו שמנים הפועלים כמכיחים: ארז אטלס, אורן סקוטי, רוזמרין רפואי, מנטה, קורנית (קורנית זוחלת), דפנה אצילית, עץ התה ואותו כדורי אקליפטוס.

שמנים אתריים לשאיפת אף - אשוח, ארז, ברוש, אקליפטוס, מנטה - הם לא רק חומרי חיטוי חזקים, אלא גם פועלים כחומרי ניקוי גודש, כלומר, הם מקלים על נפיחות של הריריות של חלל האף. לפרטים נוספים ראו -  טיפול בהצטננות באמצעות אינהלציות .

שמן אקליפטוס  לשאיפה מוערך בזכות תכונותיו האנטי-ויראליות והאנטי-מיקרוביאליות ופעילותו האנטי-דלקתית, המסופקים על ידי אסטר מחזורי - מונוטרפן 1,8-cineol או אקליפטול (המהווה 73% מכלל הרכיבים הכימיים של שמן זה). [1]

שאיפות עם שמן זה מקלות ומרגיעות שיעול בכל מחלות בדרכי הנשימה. ומומחים רבים מאמינים כי זהו השמן הטוב ביותר לשאיפה, שכן לא רק יכולתו להקל על עווית הסימפונות ולהפחית את עוצמת התהליכים הדלקתיים (על ידי חסימת ציטוקינים מעודדי דלקת) הוכחה, אלא גם להרוס את סוד הטראכאוברונכיאלי המצטבר ולנקות אותו. מערכת הנשימה.

הבסיס  של שמן מנטה  הוא טרפנואידים מנטול ומנטון (בסך הכל - 65-87% מההרכב); יש גם 1,8-cineol (5-12%). מנטול, בשאיפה, יוצר תחושת קירור שיכולה להרגיע גרון שרוט וכאב ולהקל על גודש באף. שמן מנטה לשאיפה מסייע במלחמה בזיהום ויראלי, משפר את הפינוי הרירי של דרכי הנשימה ומרפה את שרירי קנה הנשימה, ומקל על הנשימה בעת שיעול. מנטון (טרפן קטון) מנטרל את פעולת הרדיקלים החופשיים, כלומר הוא נוגד חמצון. [2]

שמן עץ התה  לשאיפה עם כאב גרון או שיעול אינו נחות בהרבה משמן אקליפטוס (למרות שהוא מכיל פי 4.5 פחות 1,8-cineole), ומבחינת פעילות אנטי-ויראלית ואנטי-בקטריאלית הוא עולה בהרבה על שמן מנטה, שכן הוא מכיל כמעט 30% טרפינן-4-אול. [3]

בברונכיטיס חריפה עם שיעול לא פרודוקטיבי, שמן אשוח לשאיפה מחליש את התקפותיו, ועם שיעול פרודוקטיבי הוא מקל על הפרשת כיח ומקל על עווית הסימפונות. [4]

השמן האתרי של ארז אטלס, המשמש לשאיפה בזמן שיעול, עוזר לדלל ליחה, ועם נזלת - סוד אף סמיך. השפעה דומה, בשל התוכן הגבוה של 1,8-cineol (כמעט 45% מההרכב הכולל), יש שמן אתרי רוזמרין.

כמו הצמחים עצמם, שמנים אתריים של אורגנו וטימין מכילים רכיבים אנטיבקטריאליים רבי עוצמה - הטרפנים קרוואקרול ותימול שמקורם בפנול. תרופות צמחיות רבות לשיעול מכילות תמציות של צמחי מרפא אלו.

שמן אתרי מרווה לשאיפה, המכיל כ-15% אקליפטול, וכן תוחון (22-60%), אלפא-פינן, בורנאול וקמפור, הוא מכייח יעיל. עם זאת, הדומיננטיות של מונוטרפן קטון thujone, אשר משפיעה לרעה על מערכת העצבים המרכזית, מגבילה את השימוש בשמן אתרי זה, מכיוון שהוא עלול לגרום לעוויתות. לכן, ניתן להשתמש בשמן זה רק עבור מה שנקרא שאיפות קרות, כאשר טיפות בודדות של שמן מושלכות על ספוגית ואדיו נשאפים. [5]

תערובת של שמנים אתריים של הסימן המסחרי Olbas והמילה הנרדפת שלו (מיוצר בפדרציה הרוסית) - שמן Dyshi לשאיפה - מכילה שמנים של מנטה, אקליפטוס, ערער, ציפורן, קאג'פוט (סוג של עץ התה) וגולטריה, כמו גם ל-מנטול. השמן מיועד למניעת זיהומים בדרכי הנשימה: הוא משמש בשאיפה קרה. ההוראות לשמן Dyshi מצביעות על כך שניתן להשתמש בו לילדים מגיל 12 חודשים, אך אסור לשמן ציפורן לילדים מתחת לגיל שנתיים, ולשמן מנטה ול-מנטול - עד חמש שנים.

חלק מהמקורות ממליצים על שימוש בשמן אשחר הים לשאיפה לכאבי גרון, אך שמן זה אינו שמן אתרי ואינו מכיל תרכובות נדיפות נדיפות (הוא מכיל חומצות שומן אומגה וקרוטנואידים). זה יותר רציונלי לשמן שקדים מודלקים בשמן זה. קרא עוד -  שמן אשחר ים לתעוקת חזה . [6]

שמן אפרסק לאינהלציה לא פחות בעייתי לשימוש - מאותן סיבות, אך ניתן להשתמש בו לשימון מעברי האף ברירית אף יבשה או לריכוך קרום באף בנזלת בילדים. [7]

שמנים לשאיפה במהלך ההריון

שמנים אתריים לשאיפה כגון ערער, ציפורן וקג'ופוט הם התווית נגד לנשים בהריון. בנוסף, שמנים של מנטה, אורגנו, טימין, מרווה, אשוח, ארז, עץ התה (בשל ההשפעה ההורמונלית וההשפעות הנוירוטוניות), ברוש (במחצית הראשונה של ההיריון) אינם משמשים בתקופת הלידה.

מידע נוסף בחומר -  שאיפה במהלך הריון .

רשימת השמנים האתריים שאותם אסור לנשים מניקות מעט פחותה, אך יש לזכור ששמן אתרי מרווה מפחית הנקה.

שמנים לשאיפה לילדים

היכולת להשתמש בשמנים לשאיפה לילדים תלויה בגילם, שכן אונות הריאות ממשיכות לגדול עד גיל שלוש, ומערכת הסמפונות הריאה נוצרת במלואה רק עד גיל שבע.

שמנים אתריים הם חומרים חזקים ביותר והשימוש בהם בילדים דורש טיפול מיוחד. מטעמי בטיחות, אסור להשתמש בשמן אקליפטוס לאינהלציה - עד גיל שנה (בחלק מההמלצות, אפילו עד שלוש שנים); עד שנתיים - ציפורן; עד שלוש שנים - אשוח; עד חמש שנים - שמן טימין; עד חמש שנים - שמן נענע ורוזמרין; שמן עץ התה - עד 10 שנים, ושמני אורגנו וארז - עד גיל 12.

כיצד לשאוף עם שמנים אתריים

התכונות הרפואיות של החומרים הכלולים במולקולות של שמנים אתריים מופיעות במהלך האידוי, ולכן מתבצעות שאיפות אדים חמות

בין צריכת המזון והתרופות לבין תחילת ההליך, יש להקפיד על מרווח של שעתיים. כל ההכנה מורכבת ממילוי המיכל במים חמים (למבוגרים t + 60 מעלות צלזיוס, לילדים t + 40 מעלות צלזיוס), הוספת מספר מתאים של טיפות שמן אתרי אליו ואז שאיפת האדים (הטיית הראש מעל מיכל ומכסים אותו במגבת). בעת שיעול, שאפו דרך הפה ונשפו דרך האף; עם נזלת, ההפך הוא הנכון.

משך ההליך, שמתבצע פעם אחת בעצלנות, למבוגרים לא צריך להיות יותר מחמש דקות, לילדים מתחת לגיל שבע - שתי דקות, מתחת לגיל שבע - דקה אחת. ומהלך הטיפול לא יעלה על שלושה עד חמישה ימים (תלוי במצב והמלצות הרופא).

מנה אחת של שמן אתרי המוסף למים (על בסיס כוס אחת) ניתנת בהוראות שלהם והיא בדרך כלל: לשמן אקליפטוס - 4/2 טיפות (מבוגרים/ילדים); שמני אשוח או ארז - 4/2; עץ התה או טימין - 2/1; שמן מנטה - 3/2; אורגנו -2/1; ברוש - 2/1.

למרות כל הפרימיטיביות של "טכנולוגיה" זו, היא יעילה, אם כי בהחלט נוח יותר לעשות הליכים כאלה באמצעות משאף.

אגב, המשאף לשמנים אתריים חייב להיות אדים או אידוי תרמי, או שזה יכול להיות משאף מכולדה (משאף מקהולדה), המיועד להליכים כאלה.

מומחים ממליצים להיזהר מהמלצות לא מוסמכות להשתמש בשמנים אתריים למדחס או נבולייזר קולי: הם אינם מתאימים לשאיפה עם שמנים אתריים, שכן אידוי של חומרים נדיפים אינו מתרחש. קראו עוד בפרסום -  אינהלציות לברונכיטיס עם נבולייזר וכן בחומר -  אינהלציות להצטננות .

כדי לפזר שמנים אתריים באוויר הפנימי (כדי שניתן יהיה לשאוף אותם בחופשיות), ישנם מפזרים ביתיים חמים (המחממים את השמן, משחררים את המרכיבים הפעילים שלו) ומפזרים קרים - מכשירים אלקטרו-פניאומטיים כמו מפזר שמן אתרי נבול.

התוויות נגד לביצוע

לאינהלציות עם שמנים אתריים יש התוויות נגד:

 • עלייה בטמפרטורת הגוף;
 • רגישות יתר של הגוף והיסטוריה של אלרגיות;
 • דימומים מהאף;
 • שיעול ליחה מדממת;
 • מחלות קרדיולוגיות וריאות בעלות אופי כרוני;
 • מצב לאחר שבץ.

השאיפה אסורה:

 • עם שמן אקליפטוס - לאסטמה של הסימפונות, שעלת, לחץ דם גבוה, מחלות כבד ודרכי המרה;
 • עם שמן מנטה - עבור ברונכוספזם, אסטמה והפרעות שינה;
 • עם שמן אשוח - עבור כיבי קיבה, אנגינה פקטוריס, דלקת בכליות, אפילפסיה;
 • עם שמן עץ התה - ליתר לחץ דם והפרעות במערכת העצבים האוטונומית, כמו גם לגידולים תלויי הורמונים;
 • עם שמן ארז - לדלקת כליות ולנוירוזות;
 • עם שמן מרווה - עם שיעול חזק מאוד, בעיות בכליות ואפילפסיה;
 • עם שמנים של אורגנו וטימין - עם הפרעת קצב לב ואיסכמיה של שריר הלב.

ההשלכות לאחר ההליך

רוב השמנים האתריים נספגים במהירות לאחר שאיפה, יכולים לחצות את מחסום הדם-מוח ולקיים אינטראקציה עם קולטנים במערכת העצבים המרכזית ולאחר מכן להשפיע על תפקודים אחרים. אמנם, לדברי מומחים, חילוף חומרים מואץ וזמן מחצית חיים קצר של תרכובות פעילות של שמנים אתריים ממזערים את הסיכון להצטברותם ברקמות דרכי הנשימה.

השלכות שליליות לאחר ההליך - אם נעשה שימוש לא נכון בשמנים אתריים - עלולות להתרחש בצורה של כאבי ראש, בחילות, גירוי של ריריות דרכי הנשימה ותגובות אלרגיות, עווית ברונכו והתקף אסטמה, כמו גם התפתחות של חומר הרגעה. השפעה.

סיבוכים מסוכנים בדרכי הנשימה אפשריים לאחר הליך באמצעות שמן מנטה בטיפול באינהלציה של קטרר בדרכי הנשימה העליונות או ברונכיטיס בילדים. כמו כן, בעיות בנשימה ובמערכת העצבים המרכזית אצל ילדים עלולות להיגרם משאיפת שמן אקליפטוס.

טיפול לאחר ההליך

לאחר שאיפה עם שמנים אתריים, שטפו את הפה היטב במים חמימים ושטפו את הפנים.

אכילה אפשרית לא לפני שעה וחצי לאחר השאיפה. כמו כן, באותו פרק זמן, לא מומלץ לשתות מים, לדבר בקול רם (מאמצים את מיתרי הקול), להתאמן וללכת (במזג אוויר קריר).

למרות ביקורות חיוביות על היעילות הגבוהה של נהלים כאלה, יש צורך לפנות לשימוש בשמן אתרי לשאיפה לאחר התייעצות עם רופא ובהתאם למרשם שלו.  

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.