Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סדקים ברגליים: בין הבהונות, על הרגליים

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

זה מאוד לא נעים כאשר יש סדקים בעור הרגליים, אשר יכול להיות לא רק תוצאה של לובש נעליים הולם וייבוש של העור, אלא גם סימפטום של מחלות עור מסוימות, כמו גם הפרעות של תהליכים מטבוליים פתולוגיות מערכתיות.

trusted-source[1]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

על פי הסטטיסטיקה, 25-38% מהנשים לאחר 45-50 שנים יש סדקים על העקבים שלהם.

לדברי המומחים של Journal of Dermatological Treatment, כמעט 20% מהמבוגרים בקבוצת הגיל המבוגרת, שיש להם מסמרים פריך, onychosciechs, מודאגים לגבי פיצול וסדקים בציפורניים.

בחולים עם סוכרת, בעיות דומות עם העור של הרגליים והציפורניים הם נצפו כמעט במחצית המקרים.

trusted-source[2], [3], [4], [5], [6], [7]

גורם ל סדקים ברגליים

ברוב המקרים, סדקים על הרגליים נגרמות על ידי עור יבש מאוד  של הרגליים  עקב גורמים סביבתיים: מזג אוויר חם או קר, לחות אוויר נמוכה, התעללות של מים חמים, כמו גם תוכן כלור גבוה במי ברז.

עם זאת, xerosis עשוי להצביע על מחסור של ויטמינים (A, E, ו- D), וכתוצאה מכך הפגיעה תפקוד המכשול של שכבת הקרנית ואת הקרטניזציה מוגברת שלה. וברוב המקרים העקבים סובלים, בפירוט רב יותר -  גורם לסדקים יבשים ועמוקים על עקבים אצל ילדים ומבוגרים.

לעתים קרובות מאוד - כתסמינים של קרטודרמה הנגרמת על ידי הורמונאליות - יש נפיחות חזקה של שכבת הקרנית על כפות הרגליים וסדקים על עקבי הרגליים אצל נשים. ואם הם גם ללבוש נעלי עקב פתוח בקיץ, זה בהכרח מגביר את הבעיה.

כמו כן, סדקי עור ברגליים יכול לייצר אטופיק דרמטיטיס, אקזמה (יבש או דיידרוטיק, וגם בצורת תירס).

בנוסף, בעיות עור וסדקים בזרועות וברגליים מתרחשים כאשר:

 • dermatophytosis או  mycosis של כפות הרגליים, כאשר סדקים וגרד להתרחש בין בהונות הרגליים;
 • היפותירואידיזם;
 • סוכרת.

כתוצאה מכושר כף היד שנקבע גנטית או  פאלם-פלנטר קרטודרמה  , סדקים ברגלי הילד נוצרים על רקע עיבוי לא תקין של העור, כולל איכטיוזיס מולד . ילדים עד גיל 14 סובלים מתסמונת אתחול חורף או מהגרביים המיוזעים), כאשר מופיע שפיכת העור של החלק הדיסטלי של משטח הצמח של כף הרגל והסדקים הכואבים של הילד.

כמו כן קרא את המאמר -  עקבים סדוקים בילדים

trusted-source[8], [9]

גורמי סיכון

Podiatrists מתייחסים גורמי סיכון כגון העור פיצוח כמו:

 • ארוך יחף הליכה על משטחים קשים;
 • נעליים צרות, עקבים גבוהים מאוד או סוליות דקות מדי, אשר יש ירידה הדרגתית של כריות שומן plantar עם עלייה בעומס על האצבעות, סדקים עשויים להיווצר על האצבע הקטנה או על הבוהן הגדולה;
 • מחלות דרמטולוגיות;
 • מחסור בויטמינים, מינרלים ואבץ;
 • השמנה עם עודף משקל;
 • רגליים שטוחות ועקבי עקב, וכן עיוותים טראומטיים ברגל;
 • הריון ואחרי לידה, לפרטים, ראה -  סדק על העקבים במהלך ההריון ולאחר הלידה.

trusted-source[10]

פתוגנזה

העור של כפות הרגליים שונה מרקמות עור אחרות של האדם על ידי קרטיזציה מובהקת יותר, אשר בשל האנטומיה שלהם עומסים תפקודית. ראשית, השכבה של אפיתל keratinizing שלה הוא סמיך יותר צפוף יותר. קורנאוציטים מלוכדים קוולנטית (קרניוציטים נטולי גרעין של שכבת הקרנית) בעור על כפות הרגליים יוצרים עד שתי תריסר שכבות המחוברות בחוזקה על ידי מה שמכונה "מרכך ליפידים" בין-תאי המורכב מקרמידות (N-acylsphingozins) וכולסטרול.

שנית, אין בלוטות החלב המייצרים חלב על כפות הידיים וכפות הידיים. אבל זה בדיוק חלב המסייע לשמור על הרמה הנדרשת של לחות העור, מרכך אותו מגן מפני ייבוש החוצה.

מדוע סדקים יבשים ברגלי מופיעים באנשים הסובלים מעודף משקל? כי זה מגדיל את העומס על כל שכבות השומן plantar, אשר מוביל סינריסיס שלהם (דחיסה) והרחבת לרוחב בו זמנית, וכתוצאה מכך מתיחה יתר על המידה של העור מתרחשת עם הפרה של שלמותה. עם עודף משקל, keratinization plantar משולב לעתים קרובות - natoptysh ו סדקים ברגליים.

ויטמין D3 מסדיר את רמת יוני סידן חיובי חיובי (Ca2 +) בתאי העור ואת כל התהליך של keratinization של האפידרמיס. עם מחסור של ויטמין זה משבש את תהליך ההבחנה של kerattocytes עם עלייה בחלוקת שלהם. ו retinol מגרה את היווצרותם של תאי עור חדשים קולגן סינתזה.

סדקים ברגליים בסוכרת קשורים עם נוירופתיה, וכתוצאה מכך הרגישות של העור פוחתת ומצבו הכללי מחמיר: הצורה הפיזיולוגית של כפות הרגליים והבהונות עשויה גם היא להשתנות.

תולעת דקל מולדת keratoderma היא תוצאה של מוטציות בירושה של גנים קידוד גורמי שעתוק (חלבונים E2F), אשר מבטיחים את התפשטות בידול של תאים, בשל אשר התהליך הרגיל של keratinocyte keratinocytes הוא שיבשו.

הפתוגנזה של dermatophytosis הרגל או מיקוסיס נגרמת על ידי נגעים בעור עם זיהום פטרייתי, בפרט, Trichophyton rubrum או Trichophyton interdigitale dermatophale. מיקוסים של ציפורניים לעיתים קרובות לגרום פיצוח שלהם, שכן הציפורניים לא רק להתעבות לקלף, אבל גם להיות שביר יותר.

המנגנון של פיתוח של keratoderma המושרה על ידי הורמון אצל נשים קשור לירידה בייצור האסטרוגן, ולפיכך, ירידה בסינתזה של חלבוני אלסטין ו קולגן פיבריל. כתוצאה מכך, העור הופך להיות עמיד פחות אלסטי, אשר משפיע על המבנה של רקמות העור, כולל על הרגליים.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

תסמינים סדקים ברגליים

הסימנים הראשונים של סדקים קטנים על העקבים בהונות מופיעים על רקע של עור מעובה גס, לעתים קרובות עם יבלות צהובות או חומות סביב קצה העקב.

הסימפטומים משתנים בחומרתם: מסדקים קטנים ועד גדולים ועמוקים יותר. סדקים יבשים אנכיים ברגליים, הממוקמים על העור, הופכים במהירות לעומק עמוק, ואת שלמות העור מופרעת. סדקים כאלה נקראים דרמטולוגים סדקים, והם יכולים להיות כואבים בעת הליכה, ולפעמים הם יכולים לדמם.

במקרה של נגעים פטרייתיים בכפות הרגליים או בכפות הרגליים של כף היד, סדקים עמוקים בבהונות ובידיים מתרחשות בקווי הקיפול הרוחבי מהכפות והדקלים - חריצים גמישים. במקרים של מייקוזיס גם סדקים בוכים נוצרות בין האצבעות, העור מגרד הוא ציין.

trusted-source[15]

סיבוכים ותוצאות

ההשלכות של סדקים - כאב ודימום. עם זאת, במקרים מסוימים, המצב עשוי להיות חמור יותר כאשר סדקים להידבק. אז יכול להיות סיבוך בצורת דלקת של אטיולוגיה חיידקית - עם אדמומיות, נפיחות של רקמות רכות ואת היווצרות של exudate serous או ססגוני. עבור אנשים עם סוכרת או מערכת החיסון מוחלש, זה מסוכן במיוחד.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

אבחון סדקים ברגליים

ככלל, האבחון אינו גורם לקשיים והבהרת ההיסטוריה עם ההשוואה של התמונה הקלינית מאפשרת לרופא העור או לפודיאטו לקבוע את האטיולוגיה של הופעת סדקים.

ניתוחים בצורת גירוד עור באקוסה עשוי להידרש אם הרופא יש ספקות לגבי זיהום פטרייתי מסוים. ראה -  בדיקת עור

עם קרטודרמה נדירה למדי של דקל מולד, מבוצעת הבחנה דיפרנציאלית כדי להבדיל בין קרטוזיס רגיל, אטופיק דרמטיטיס או דרמטופיטוזה.

trusted-source[23]

יַחַס סדקים ברגליים

הטיפול בסדקים מתבצע בבית עם שימוש בתרופות חיצוניות שנקבעו על ידי הרופא.

תרופות תרופות עבור סדקים ברגליים כוללים:

 • משחות קראטוליטיות ומרפאיות שמפחיתים את קרטיזיזציה של העור - פטרולאטום רפואי, קרבודרם וקראטולון (עם אוריאה), קרסאל (אוריאה + חומצה סליצילית) וכו ';
 • קרמים שונים ומשחות לסדקים ברגליים, פרטים עליהם בפרסומים:
 • Heel קראק משחה
 • קרמים מסדקים על עקבים
 • קרם ריפוי כזה נגד סדקים ברגליים, כמו Bepanten או  D-Panthenol  (עם ויטמין B5 - pantothenic חומצה), מציל (עם דונג, אשחר הים tocopherol, עץ התה ושמנים לבנדר), קלנדולה, וכו '

בנוכחות מייקוזיס של הרגליים, משחות נגד פטריות Terbinafine (שמות מסחריים אחרים Lamisil, Lamifen, Exifin), כמו גם משחות יעילות אחרות של הפטרייה, יש להשתמש .

הומיאופתיה כוללת תרופות חיצוניות: Traumeel C ג'ל, ציקדרמה ומשחות קלנדולה, בורו קרם פלוס.

עם סדקים עמוקים וקראטודרמה תורשתית, טיפול פיזיוטרפי מתבצע בצורה של:

 • אלקטרופורזה עם תרופות אנטי דלקתיות של הקבוצה סטרואידים;
 • יישומים עם peloids (גפרתי סחף בוץ).

טיפול אלטרנטיבי

הטיפול הפופולרי בסדקים על הרגליים, קודם כל, כולל אמבטיות לרגליים חמות מסדקים עם סודיום ביקרבונט (סודה לשתיה) או מלח שולחן (שתי כפות לכל שלושה ליטר מים). לאחר כל אמבטיה, אשר נעשה מדי יום, שכבת קרטין מרכך של העור מטופל עם ספוג או פומפיה מיוחדת, ולאחר מכן בשפע לשמן את האזורים בעיה של העור עם ג'לי נפט רפואי או שמן. זית, קיק או אשחר הים המתאימים ביותר עבור זה. הקפד ללבוש גרבי כותנה.

במקום שמן, אתה יכול להחיל על העור לערבב לתוכו תערובת של דבורים נמסה ולנולין (1: 1) עם תוספת של כמה טיפות שמן אתרי שיאה, אקליפטוס, ורד הכלב או עץ התה. מידע נוסף -  עקבות סדק שמנים

טיפול מרפא הוא אותו אמבטיה, אבל עם decoctions של צמחי מרפא כגון קמומיל, צמח, פשתן, מרווה, או מחרוזת.

מידע שימושי הוא גם בחומר -  כיצד וכיצד לטפל סדקים על העקבים: משחות, קרם רגליים, מתכונים חלופיים

trusted-source[24]

מְנִיעָה

אמצעי מניעה במקרה זה הם:

 • לבחירה ולנעלה של נעליים נוחות (לרגליים שטוחות - שימוש ברפידות אורתופדיות);
 • טיפול נאות של הרגליים עם emollients או moisturizers;
 • נורמליזציה של משקל הגוף;
 • ניטור גלוקוז בדם (לאבחון מוקדם של סוכרת);
 • טיפול חובה במחלת כף הרגל הפטרייתית;
 • שימוש במוצרים המכילים חומצות שומן רב בלתי רווי מסוג אומגה-ויטמינים, בטא-קרוטן בעיקר, חומצה פנטותנית ו אסקורבית, טוקופרול, ביוטין, ergocalciferol.

כאשר עור יבש יש לשטוף לא עם חם, אבל עם מים חמים להגביל את הזמן באמבטיה או מקלחת עד עשר דקות; דטרגנטים צריך להיות עדין וטוב יותר ללא ניחוחות.

חולי סוכרת צריך לבדוק את הרגליים מדי יום, כי הסדקים עשויים ללכת מבלי משים בשל הרגישות הנמוכה של הגפיים התחתונות.

trusted-source[25], [26], [27], [28]

תַחֲזִית

סדקים בעור הרגליים ניתן לרפא במהירות ובקלות בבית, אבל יש לזכור כי עם הגיל, העור מאבד את יכולתו למתוח, כך בעיה זו הופכת נפוצה יותר דחוף.

trusted-source[29]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.