^

בריאות

A
A
A

סדקים ברגליו של ילד

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 15.06.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

העור על כפות הרגליים וכפות הידיים של אדם שונה באופן ניכר מהעור של חלקים אחרים בגוף. ולמרות שבילדות השכבה הקרנית של האפידרמיס דקה יותר מאשר אצל מבוגרים, סדקים ברגליו של ילד מופיעים לעתים קרובות למדי.

גורם ל סדקים ברגליו של ילד

בהתחשב באטיולוגיה של פיצוח עור הרגליים, נשמיט את הלוקליזציה שלהם על העקבים: פרסום נפרד מוקדש לבעיה זו -  עקבים סדוקים בילדים .

הגורמים הסבירים ביותר להיווצרות סדקים על העור של סוליות הסוליות, על האצבעות, מתחת לאצבעות ובין אצבעות הרגליים אצל ילד, הרופאים מחולקים באופן מותנה לאקסוגני (חיצוני) ואנדוגני (פנימי), ו מצביעים גם על גורמי סיכון פיזיולוגיים הקשורים למאפיינים של עור הילדים.

גורמים אקסוגניים כוללים:

 • מתח פיזי של העור בתוך הנעליים עקב התחממות יתר והאפקט הסגר של נעליים סגורות (מניעת אידוי זיעה);
 • הזעה מוגברת  של הרגליים ;
 • יובש מוגבר  של העור ברגליים  (למרות העובדה שהבלוטות המייצרות סבום על כפות הרגליים נעדרות);
 • חשיפה לחומרי ניקוי עור ומים חמים מדי.

כל האמור לעיל מוביל למצב כרוני שכיח של עור כפות הרגליים בילדים מגיל 3 עד 14 שנים - עור כף רגל נוער. מכיוון שיש תנודות עונתיות והמצב עלול להחמיר על ידי גרביים ונעליים סינתטיות, דרמטוזיס זו נקראת כף רגל אטופית חורפית או דרמטיטיס גרביים מיוזעת, ולמעשה, סדקים כואבים נחשבים לסיבוך שלה.

רופאי עור הגיעו למסקנה שבמקרים רבים הסיבה לעור יבש וקמטי עור סדוקים בכפות רגליו של הילד היא  אטופיק דרמטיטיס , שהיא מחלה רב מערכתית וחלק ממצב של תגובת יתר של הגוף לגורמים סביבתיים שונים. [1], [2]

אז סדקים ברגליים של ילד יכולים להופיע גם בקיץ: בנעליים פתוחות, כפות הרגליים עלולות להיות נתונות לחיכוך עז, במיוחד אם הן מזיעות.

מצבים אחרים הגורמים לתסמינים כגון עור סדוק ברגליים כוללים:

בשל הלחץ המכני המוגבר בילדים הסובלים מעודף משקל, העור באזור כריות השומן של כפות הרגליים (עם המעבר למשטחים הצדדיים של כף הרגל) עלול להיסדק. עור סדוק יבש בכפות הרגליים, כמו גם בהונות סדוקות אצל ילד, יכולים לנבוע מתת פעילות בלוטת התריס או הפרעות מטבוליות הקשורות לסוכרת.

סדקים אורכיים בציפורני הרגליים של ילד יכולים להיות תוצאה של טראומה (חבורות קשות), נעליים צרות מדי, שבריריות מוגברת של ציפורניים, זיהום פטרייתי -  פטרת ציפורניים . נזק לציפורניים על ידי דרמטופיטים מתבטא בהתעבות והפרה של המבנה האינטגרלי של הלוחות הקרניים שלהם, שמתחילים להתפורר, להיסדק או להתקלף. [7]

פתוגנזה

בכל גיל, העור מבצע פונקציות מחסום, אך עור הילדים דק ורפוי יותר, ומחסום העור חדיר יותר: אפילו ה-pH של המעטפת ההידרוליפידית מוסט לצד מעט בסיסי. במהלך חמש או שש השנים הראשונות לחייו של ילד, נמשכים היווצרות כל שכבות העור והפיכת המבנה שלו - מתאי לסיבי.

מסבירים את הפתוגנזה של תגובתיות עור אטופית, האופיינית למספר מספיק של ילדים, מומחים מציינים תפקיד מסוים של נטייה גנטית. זה חל הן על הפרעות מולדות של קרניפיקציה של קרטינוציטים הנגרמות על ידי מוטציות בגנים של גורמי שעתוק (חלבונים המעורבים בהתמיינות תאים) והן שינויים בגן לחלבון פילאגרין (FLG). הוא נוצר בגרגרי הקרטוהיאלין של השכבה הגרנורית של האפידרמיס (Stratum granulosum) ולא רק קושר את הקרטינים של השכבה הקרנית, אלא גם מבטיח שחרור של גורמי לחות טבעיים וחומצה-בסיס של העור במהלך פירוקו.

בנוסף, מחקרים זרים הראו שלילדים עם תגובות עור אטופיות היפרטרופיות יש הפרעות בחילוף החומרים של חומצה לינולאית, הנחוצה לשמירה על רמת הלחות של האפידרמיס, ודיכוי תפקודים של חלבונים אנטי-מיקרוביאליים בעור: cathelicidin (פעילותו). מווסת על ידי ויטמין D3, המסונתז בגוף מוויטמין D בחשיפה לאור שמש), ודרמצידין, המיוצר על ידי בלוטות הזיעה האקריניות (שנמצאות בעיקר על משטחי הרגליים וכפות הידיים).

תסמינים סדקים ברגליו של ילד

ניתן להבחין בסימנים ראשונים של פיצוח העור על ידי העמקת קפלי העור בקפלי המפרקים בין פלנגות האצבעות - מהצד של הסוליה. פרט לעקבים, לרוב מתרחש סדק בבוהן הגדולה אצל ילד. זה יכול להיות די עמוק, מאוד כואב ומדמם.

סדקים מתחת לאצבעות הרגליים בילדים, המשפיעים על החריצים הכופפים בין המטטרסוס והפלנגות הראשונות של האצבעות (בצד הכופף של המפרקים המטטרסופלאנגאליים), מופיעים במקרים של דרמטוזיס פלנטרית צעירה (בהם הופכים גם המשטחים הנושאים של הסוליה. אדום ומבריק), הזעת יתר יסודית, אטופיק דרמטיטיס או קרטודרמה.

ועם זיהום פטרייתי, בכי וסדקים מגרדים בין אצבעות הרגליים של הילד נצפים.

סיבוכים ותוצאות

עם היווצרות סדקים עמוקים, ההשלכות מתבטאות בתחושת כאב בהליכה ובפגיעה בנימים עם הדימום שלהם.

וסיבוכים קשורים לזיהום משני והתפתחות של דלקת חיידקית, שבה העור הופך לאדום, רקמות תת עוריות מתנפחות, יתכן ויש בכי או סבבה.

אבחון סדקים ברגליו של ילד

האבחנה מבוססת על תסמינים קליניים, בדיקת הפציעה והיסטוריה רפואית.

עם זאת, ייתכן שיהיה צורך בבדיקות ובדיקות מעבדה, כגון גרידות עור (כדי לשלול זיהום פטרייתי), בדיקות דם לאיתור סוכר, הורמוני בלוטת התריס ונוגדנים. קרא עוד -  בדיקת עור

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה מבדלת חשובה בכל המקרים, אך בעיקר בנגעי עור פטרייתיים, שכן הטיפול בה מצריך מינוי של תרופות אנטי-מיקוטיות, וכן בפסוריאזיס פלנטר או קרטודרמה, המטופלות בקורטיקוסטרואידים מקומיים.

למי לפנות?

יַחַס סדקים ברגליו של ילד

סדקים מטופלים באמצעות סוכנים מקומיים. אלו הן תרופות בצורה של משחות, קרמים, קרמים, קרמים הידרופיליים (ג'לים):

Methyluracil, Reskinol, Panthenol (Bepanten, Pantoderm), Sudocrem, Rescuer, 911 Zazhivin, Gehwo.

אם הסדק בוכה, מורחים משחה או משחה אבץ.

אם הסדק נגוע, יש להשתמש במשחה אנטיביוטית: לבומקול, תחליב סינתומיצין, Baneocin, Nitacid, Isotrexin (לילדים מעל גיל 12) או משחות חיטוי כמו REPAIRcream,

עם סדקים עמוקים, יעילות חבישה נוזלית (הידרוקולואידית) לעור, שלפני היישום מטפלים באזור הפגוע בעור בתמיסה של furacilin, Betadine, Mramistin או Chlorhexidine.

כאשר הסדקים בין אצבעות הרגליים בילד הם תוצאה של מיקוזה, יש צורך למרוח  משחה מהפטרייה בין אצבעות הרגליים .

ההומאופתיה מציעה משחות קראק כמו Boro plus, Calendula ו-Cycaderm.

טיפול פיזיותרפיה (אלקטרופורזה עם הידרוקורטיזון) יכול להירשם על ידי רופא עור אם לילד מעל גיל שנתיים יש סדקים עמוקים באטופיק דרמטיטיס - כלומר, לא קשור לזיהום פטרייתי, וגם לא נגוע בחיידקים.

רופא עשוי להמליץ לתת לילדים ויטמינים A ו-D.

נסו טיפול עממי - שימון סדק בשמן אשחר ים או שושנים, שמן דגים או לנולין, מיץ של עלי אלוורה או גרגרי ויבורנום, תמיסות של מומיה או פרופוליס.

ככלל, טיפול בצמחי מרפא מוגבל לאמבטיות רגליים או קרמים עם מרתחים וחליטות מים של קמומיל, סרפד, קלנדולה אופיסינליס.

מְנִיעָה

אף אחד לא טוען שניתן למנוע את הופעת סדקים ברגליו של ילד בכל המקרים. עם זאת, מניעת ההשפעה השלילית של גורמים אקסוגניים אפשרית. והוא כולל:

 • שטיפה יומית של כפות הרגליים עם סבון עדין עם ייבוש יסודי של העור בין אצבעות הרגליים;
 • נעילת נעליים וגרביים מחומרים טבעיים;
 • החלפה קבועה של גרביים;
 • הליכה תכופה יחפה בבית;
 • לחות לעור יבש של כפות הרגליים (באמצעות קרם לחות לרגליים לאחר אמבטיה או מקלחת);
 • שימוש  בתרופות יעילות להזעת רגליים ;
 • טיפול בזמן של דרמטומיקוזה  וטיפול אנטי פטרייתי בנעליים .

עם עור יבש, ילדים זקוקים לחומצות שומן חיוניות, בפרט, לינולנית, הכלול בדגי ים שומניים, חלמונים, שמנים צמחיים, אגוזים, גרעיני חמניות.

תַחֲזִית

הרופאים קובעים בביטחון שהפרוגנוזה טובה: רוב הסדקים נרפאים תוך שבוע מהטיפול. ניתן לרפא סדקים עמוקים ברגליו של ילד תוך שבועיים (באמצעות תחבושות עור נוזליות).

ודרמטוזיס פלנטרית נעורים בדרך כלל חולפת במהלך ההתבגרות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.