^

בריאות

A
A
A

רדיקולופתיה צווארית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

צוואר הרחם צוואר הרחם הוא שילוב של סימפטומים, כולל כאב נוירוגני בצוואר ובגפיים העליונות, הנגרמת על ידי שורשי העצב הצוואר. בנוסף כאב, קהות, חולשה, רפלקסים ירד יכול להתרחש. הסיבות של radiculopathy צוואר הרחם כוללים דיסק herniated. היצרות של הפתיחה, הגידול, היווצרות של osteophytes, ולעתים רחוקות, תהליך זיהומיות.

trusted-source[1], [2]

תסמינים של רדיקלופתיה צווארית

חולים הסובלים צוואר הרחם צוואר הרחם, להתלונן על כאב, קהות, עקצוץ ו paresthesia באזורי העצבנות של השורש מושפע או שורשים. המטופלים יכולים גם לשים לב לחולשת וליקוי תנועה באיבר המושפע. התכווצויות שרירים וכאב בצוואר נצפים לעיתים קרובות, וכך גם הכאב המוקרן בשריר הטרפז ובאזור הפנימי. בבדיקות הגופניות, ניכרת ירידה ברגישות, חולשה ושינויים ברפלקסים. חולים עם Riciculopathy C7 לעיתים קרובות כדי להקל על הכאב לשים יד מושפעת על הראש. לפעמים בחולים עם radiculopathy צוואר הרחם יש דחיסה של חוט השדרה הצוואר הרחם, אשר יכול להוביל מיאלופתיה. לרוב, מיאלופתיה בצוואר הרחם נגרמת עקב שבר בקע של הצוואר הרחם, היצרות של תעלת השדרה, גידול, לעתים רחוקות יותר. חולים עם מיאלופתיה צווארית חווים חולשה בגפיים התחתונות, תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, קרבים. זה דורש טיפול נוירו-ניתוחי חירום.

אבחון של צוואר הרחם צוואר הרחם

המידע השלם ביותר על עמוד השדרה הצווארתי ועל חוט השדרה מסופק על ידי הדמיה תהודה מגנטית. MRI הוא המדויק ביותר והוא יכול לזהות שינויים המעמידים את החולה בסיכון למיאלופתיה. עבור מטופלים שאינם יכולים להיות MRI (נוכחות קוצבי לב), חלופה סבירה היא CT או מיאלוגרפיה. באבחון של שברים ושינויים בעצמות, כגון גרורות, סריקת עצם של רדיונוקלידים (osteoscintigraphy) ורדיוגרפיה של הסקר מוצגים. מחקרים אלה מעניקים למרפאה מידע שימושי על נוירואנטומיה, ואלקטרומיוגרפיה וחקר מהירות ההולכה העצבית - מידע על פונקציה שיכולה לקבוע את המצב הנוכחי של כל שורש עצב ומקלעת ברכיים בנפרד. כמו כן, אלקטרומגיאוגרפיה יכולה להבדיל בין plexopathy ו radiculopathy ולזהות נוירופתיה מנהור במקביל, סרטני כמו תסמונת התעלה הקרפלית. אם האבחנה של רדיקלופתיה צווארית מוטלת בספק, יש לבצע בדיקות מעבדה, כולל בדיקת דם כללית, בדיקת ESR, מחקר על תאים אנטי-גרעיניים, אנטיגן HLA-27, וכן בדיקת דם ביוכימית.

trusted-source[3], [4], [5]

אבחון דיפרנציאלי

רדיקולופתיה צווארית היא אבחנה קלינית, הנתמכת על ידי שילוב של אנמנזה, בדיקה גופנית, רדיוגרפיה ו- MRI. תסמונות כאב שיכולים לחקות רדיקולופתיה צוואר הרחם כוללים בורסיטיס schervikalny כאב myogenic, fibromyositis צוואר הרחם, דלקת מפרקים דלקתיות ומחלות אחרות של חוט השדרה הצווארי, שורשים, מקלעת העצבים.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

סיבוכים ושגיאות אבחון

אי-אבחנה מדויקת של רדיקלופתיה צווארית עלולה לחשוף את המטופל לסיכון לפתח מיאלופתיה צווארית, אשר אם לא מטופלת יכולה להתקדם ל- tetraparesis (או tetraplegia).

תסמונת התעלה הקרפלית צריכה להיות מובחנת מ - radiculopathy צוואר הרחם, המשפיעה על שורשי העצב הצוואר, אשר יכולים לחקות את הדחיסה של העצב החציוני. יתר על כן יש לזכור כי radiculopathy צוואר הרחם הפרה של העצב החציוני יכול להתקיים בתסמונת של "דחיסה כפולה", אשר נצפתה לעתים קרובות עם תסמונת התעלה הקרפלית.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

למי לפנות?

טיפול ברדיקולופתיה צווארית

בטיפול של radiculopathy צוואר הרחם, גישה רב רמה היא היעילה ביותר. פיזיותרפיה הכולל טיפולים תרמיים, ואת עמוק עיסוי מרגיע בשילוב עם NSAIDs (לדוגמא, לורנוקסיקם או liklofenak) ו מרפי שרירים (לדוגמא, tizanidine) הוא טיפול מוצא מוצדק. לאחר מכן, הצוואר העצבים epidural צוואר יכול לשמש. חסימה epidural צוואר הרחם עם הרדמה מקומית סטרואידים הם יעילים מאוד בטיפול radiculopathy צוואר הרחם. הפרעות שינה בשל דיכאון מטופלים בצורה הטובה ביותר עם תרופות נוגדות דיכאון טריציקליות.

מידע נוסף על הטיפול

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.