Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ארבע דרכים בטוח לטפל עצירות

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

אם תנועתיות מעיים נפגעת, אז את היווצרות תנועה של שרפרף עשוי להיות שגוי. זה גורם היחלשות של האות על הצורך של צואה ואת אי התאמה של צואה לגודל המעי הגס. למה אדם צריך סיבים? ומהן דרכים בטוחות אחרות לטיפול בעצירות?

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

כיצד לפתור את הבעיה עם ציווי?

ישנם אמצעים שיכולים לפצות על הפרעות כאלה ולהגדיל את היעילות של המעי הגס. אלה כוללים עלייה של chyme מעיים וחומר צואה עם עלייה בתכולת המים בהם. נפח הצואה ועקביותם תלויים באופן שבו אדם אוכל, וכמה מזונות אלה מתעכלים בכבדות. וכמובן, כל זה תלוי בזמינות של סיבים תזונתיים במזון.

שיטה מספר 1 מדוע סיבים תזונתיים כל כך טוב עבור המעיים?

סיבים תזונתיים הם עמידים מאוד מיץ קיבה, ולכן רכיבים מבניים שלהם כמעט ללא שינוי. כאשר סיבים תזונתיים לנוע דרך המעיים, נפח שלהם כמעט ללא שינוי והם עדיין טוב לשמור על המים. אם אין מספיק סיבים במעיים, הנוזל כולו ימצוץ במעי הדק, והשרפרף המיובש יהיה קשה מאוד ותנועתו במעיים תהיה קשה ביותר. אם אתה מזין יותר מזון בתזונה שלך, עם התוכן של סיבים תזונתיים, ואז ריקון המעי לא יהיה קשה יותר.

מה הם מוצרים כדאי להשתמש, ואשר אינם?

דיאטות עשירות בסיבים תזונתיים ניתנות בדרך כלל לתקופה ארוכה, ולפעמים הן יכולות להפוך לתזונה קבועה. עבור היום, אנשים רבים מעדיפים להשתמש אך ורק מוצרים מעודן, והם, למרבה הצער, אינם מועשרים סיבי מזון. השימוש במוצרים אלה יכול ליצור בעיות עם ריקון, גם אצל אנשים שאינם נטייה להם.

כדי לקמפל כראוי תפריט שימושי, אתה צריך ללמוד אילו מזונות מכילים סיבים וכמה. על ידי מספר של קרומי תאים croup, הם מחולקים לקבוצות מסוימות. המספר המקסימלי של קרום התא הוא הכיל את רדיד (האפקט הגדול ביותר נגד חסימה), הסכום הממוצע הוא כוסמת, ולאחר מכן את הירידה שעורה פנינה, שיבולת שועל, אורז.

"תופעות לוואי" של צריכת סיבים תזונתיים

יש עוד דבר אחד, סיבים תזונתיים מסוגלים לגרום לנפיחות. לכן, עם מספר גדול של קירות התא במזון (כ 9.4 גרם לכל 100 גרם של מזון), אנשים נוטים נפיחות יכול לשחרר עד 49.5 מ"ל של גז לשעה. אם אתה כזה אדם, עדיף להוציא מזון מהתפריט היומי שלך שגורם היווצרות גז במעי. מוצרים אלה כוללים קטניות, חומץ, כרוב ותרד. מיץ תפוחים ומיץ ענבים מסוגלים גם לגרום לגזים. הערה: הצריכה של קטניות בו זמנית עם בשר חזיר יכול להגדיל את כמות הגזים עד 10 פעמים, ואת התוכן של פחמן דו חמצני בהם יהיה גדול מאוד. טיפול בעצירות בסנטוריום ובתנאי הנופש

מאז ומעולם, אנשים הלכו לבית הבראה לנוח ולשפר את בריאותם. זה מצער כי לאחרונה אנשים מעדיפים טיולים מייגעים בחו"ל. גם בחו"ל וגם במדינה שלנו יש הרבה בתי הבראה שיכולים לשפר את הגוף של האדם ולתת לו מנוחה פעילה. Sanatoria כאלה יש את כל המתקנים הדרושים, ואת הצוות שלה מורכב רופאים מוסמכים של הקטגוריה הגבוהה ביותר.

שיטה מספר 2 Balneotherapy

כיצד פועלת טיפול בבליעה?

השיטה הפופולרית ביותר של טיפול באתרי הנופש הוא השימוש במים מינרליים. הם משמשים לעתים קרובות במיוחד עבור מחלות מעיים. במדע, טיפול זה נקרא Balneotherapy. דרכים, לשימוש במים מינרליים למטרות רפואיות - הרבה. מים יכולים לשמש להשקיה, כאמבט, כמשקה או לשטיפת הבטן, מעיים, השקיה, שאיפה, שטיפה. במהלך balneotherapy, דו תחמוצת הפחמן הטבעי, מימן גופרתי, ראדון, חנקן, סיליקון, יודיד, ברום ומים אחרים ניתן להשתמש. כדי לטפל במחלות קיבה ומעיים, מים מינרליים משמש משקה חוקן.

כיצד פועלת טיפול בבליעה?

כאשר המים נכנסים למעי, הוא מתחיל לפעול על קולטנים הממוקמים בקרום הרירי. מים מתחילים לנרמל את תהליך ריר, מפעיל את הייצור של מיצי מזון, משפיע על חילוף החומרים ומשפר פריסטליס. אם יש לך בעיות עם המעיים או הבטן, אז קודם כל ביקור sanaturia balneological כגון Yeisk, Matsesta, Surukhany, Sernovodsk, מפתחות ואתרי נופש אחרים.

הם ממוקמים אלה resorts יתרון גיאוגרפי, כך שתוכל לבחור את הקרוב ביותר. אבל לעולם לא להתעלם הסנטוריה המקומית, אם כי הם נוצרו באופן מלאכותי מים מינרליים, אבל ההשפעה שלהם ואיכות אינה נחות מים מינרליים טבעיים. עכשיו בכל החנויות אנו מקבלים כמות עצומה של מים מינרלים שונים מרפא. לכן, הטיפול במעיים שלך עם balneotherapy, אתה יכול לבלות בבית כל השנה.

אם אתה עדיין להחליט על הטיפול בבית, אז קודם לא להיות עצלן מדי להתייעץ עם רופא. זה יעזור לך לבחור מים שמתאימים לך, וגם להגיד לך מה השיטה או השיטה שאתה צריך לקחת כדי לטפל בה.

תהליך הטיפול עם balneotherapy

כדי לרפא עצירות, סולפט ומימן מגנזיום הם המתאימים ביותר, כי המים האלה מסוגלים להגיע עד המעי עצמו. מים כאלה כוללים Essentuki 34 ו 17, כמו גם מים מוסקבה. המים חייבים להיות קרים במקצת מאשר בטמפרטורת החדר (אך לא יותר), שכן מים קרים משפיעים באופן פעיל יותר על המעי ועל פריסטליס. בתחילת הטיפול, יש לשתות מים 3-4 פעמים ביום על קיבה ריקה. אם התוצאה החיובית מושגת, אז כמות המים הנצרכת יכול להיות מופחת כוס אחת ביום.

אם הטיפול בעצירות לא עובד, אז אתה יכול ללכת מים קרב (לשתות חצי כוס לפני האכילה). אנשים הסובלים מהיווצרות מופרזת של גזים צריכים להמתין עד שהגז ייצא מהמים לחלוטין, ואז ייקח אותו.

שיטות לטיפול עצירות עם balneotherapy

בין הדרכים לטפל עצירות הוא די נפוץ הוא טיפול על ידי שטיפת קרבים חוקנים. שיטה זו של הטיפול הוא מאוד פרודוקטיבי, כי עם חוקנים, שרפרפים הם הוסרו מהר מהגוף, ויחד איתם, שאריות רעילות, מלחים של אלמנטים כבדים וכולסטרול. פעילות רפלקס של הגוף גם משפר בעת שימוש חוקנים עם מים מינרליים. בדרך זו משוחזרים רפלקס הדחף לצואה, אשר נעדר בחולים עם עצירות.

כדי לשטוף את הבטן או המעי, המים צריכים להיות מינרליז מעט עם טמפרטורה של 36-37 מעלות. ראשית, המעיים מנוקים עם חוקן של טמפרטורת החדר, ולאחר מכן, לאחר 30-40 דקות, חוקן עם מים מינרליים הוא siphoned. נהלים כאלה צריכים להתבצע בזהירות, ולמנוע את התרחשות הכאב במעיים. מהלך טיפול כזה יכול לכלול 5-6 חוקנים, ואת תדירות הטיפול - כל יום. מידע מפורט יותר כיצד לנהל נהלים כאלה אתה יכול ללמוד את הסעיפים הבאים.

אם עצירות מלווה בכאב spasmodic במעי, אז ראדון, יודיד ברום ונתרן כלוריד אמבט מים משמשים בדרך כלל לטיפול. אמבטיות כאלה לעזור להרגיע את מערכת העצבים, להקל על הכאב במעיים, ולשפר את זרימת הדם באיברים פנימיים. מהלך הטיפול בדרך כלל מורכב 8-10 הליכים, עם משך של 15 דקות בטמפרטורת החדר. שיטה זו של הטיפול משולבת בדרך כלל עם מספר שיטות אחרות, שאינן קשורות לטיפול תרופתי.

למרות השימוש במים מינרליים לטיפול עצירות היא יעילה מאוד, שמירה על דיאטה ושיטות אחרות לטיפול במעיים עדיין נחוצים.

שיטה מספר 3 ריפוי בוץ עם עצירות

שיטה מספר 3 ריפוי בוץ עם עצירות

לא במאה אחת של בוץ משמש לטיפול במחלות שונות. סחופת, sapropel ובוץ מכבול משמשים לרוב ברפואה. בשל העובדה כי בוץ אלה מכילים חומרים אורגניים ומינרלים, הם מראים השפעה טיפולית על הגוף. חשיבות רבה בטיפול בבוץ היא כי הבוץ יכול להעביר חום לאט, הם מסוגלים לגרות chemoreceptors על העור, ועם העזרה שלהם העור הוא מסוגל לספוג מימן גופרתי, אמוניה וחומרים אחרים. כל החומרים האלה יכולים להפעיל תהליכים מטבוליים בגוף, פעילות של מערכת הלב וכלי הדם, הבלוטות של הפרשת העיכול הפנימי.

בדרך כלל טיפול בוץ מתבצעת בסנטוריום, אשר ממוקמים ליד המקומות של בוץ בוץ. כמו כן, טיפול בבוץ יכול להתבצע בבתי חולים ובמרפאות, שם העפר מיובא במיוחד.

איך מרפא את הבוץ?

במהלך הטיפול, בוץ מוחל על כל שטח הגוף, או על חלקים בודדים של הגוף. אחר כך המטופל מונח על הספה ועטוף בשמיכה, שמיכה. לאחר השלמת תהליך זה, החולה הוא שטוף במקלחת ב 36-37 מעלות צלזיוס.

מאז טיפול בוץ יכול לשפר את המצב של הגוף כולו, זה יכול להיות מיד לאחר התייעצות עם רופא. לטיפול עצירות, עפר מוחל באזור הבטן ואת ההליך מבוצע במשך 15-20 דקות. בדרך כלל בוצה, כבול, בוץ sapropelic עם טמפרטורה של עד 45 מעלות משמשים בדרך כלל לביצוע יישומים. קורס זה יכול להכיל 8 עד 10 נהלים.

טיפול בוץ אינו מומלץ עבור קיבה ריקה, ולכן עדיף לעשות את זה 2-3 שעות לאחר האכילה. לאחר השלמת כל ההליכים אתה צריך להירגע, וגם למנוע היפותרמיה וכל מאמץ פיזי. לאחר השלמת הקורס המלא של הטיפול, נוצר מעיים, יש שרפרף קבוע ופעילות האורגניזם כולו מנורמלת.

ראוי לזכור כי טיפול בוץ אינו תרופת פלא אוניברסלית עבור כל המחלות. אם הטיפול לא עוזר, ומצבו של החולה מחמיר, עדיף להפסיק מיד את כל ההליכים.

שיטה מספר 4 נהלים פיזיותרפיה

נהלים פיזיותרפיה פופולריים מאוד באתרי נופש ובבתי חולים, אך הם מתבצעים לעיתים קרובות גם במרפאות, לטיפול באשפוז. לטיפול עצירות, ההליכים הפופולריים ביותר הם הפרדציה בטן, דיאתרמי, קרינה אולטרה סגול, אלקטרופורזה, יישומי פרפין ו UHF. בהתאם לבעיה שמדאיגה את המטופל, הרופא יכול לרשום אלקטרופורזה של הבוץ על הבטן. אם אתה מבצע הליך זה על בסיס יומי, הקורס יכול להימשך כ -12 ימים.

שימוש חוקנים עם עצירות

חוקן עם עצירות - דבר שימושי, אבל זה לא משמש רק לעצירות. לעתים קרובות חוקן ממוקם על מנת להכין את החולה לבדיקות, ולא רק עבור פלואורוסקופיה של המעי במוסד הגסטרו-אנטולוגי, אלא גם במוסדות מסוג אחר. לדוגמה, על מנת לבצע את הבדיקות הדרושות של הלב, יש צורך לנקות את המעי מן ההמונים וגזים צואה. כמו כן, על מנת להכין את המטופל לפעולות שונות, הוא בדרך כלל נתון להכנסת חוקנים. חוקן יכול לשמש במשך מספר ימים, ולאחר מכן המעיים לחזור לפעולה רגילה.

אבל עדיין חוקנים מכינים כאלה שונים באופן קרדינלי מחוקנים טיפוליים. כדי לקוות כי כמה חוקנים יהיה בקלות להקל על עצירות כרונית לא שווה את זה. ראשית אתה צריך לתכנן היטב את הטיפול, לקבוע את משך הזמן שלה, מספר חוקנים, האופי שלהם. רק רופא יכול לקבוע ולרשום את הטיפול. אם אין לך הזדמנות לבקר רופא, אנו ייתן להלן כמה המלצות לטיפול עצירות עם חוקנים. המלצות אלו יהיו שימושיות עבורך, ויכולות להיות תוספת לעצתו של גסטרואנטרולוג.

מה יכול להיות חוקנים?

חוקן שונה מאופי הטיפול ומנגנון הפעולה. לכן, הם סיפונית, טיהור, hypertonic ומרפא. בסקרים בבתי החולים, סיפון ו חוקני ניקוי משמשים בדרך כלל כדי לטהר את המעי. כמו כן הם משמשים במצבים קיצוניים, כאשר יש צורך בדחיפות לחסל את "חסימת צואה". בדרך כלל עבור חוקנים כאלה להשתמש 1.5 ליטר מים, וזה די נפח גדול. חוקנים אלה עובדים בדרך זו: חוקן מנקה באופן מכני את המעיים, וגם מגרה את הקירות, וזה מוביל לצמצום שלהם.

אם אדם סובל עצירות כרונית, אז הוא בדרך כלל prescribed מרפא חוקני hypertensive. עבור חזה hypertensive, נתרן כלוריד או פתרון מלח משמש. מלח יכול לגרות את דופן המעיים ולהפעיל פריסטליס. ציווי לאחר הליך זה מתרחש בתוך 10 דקות. Enemas, בהרכב של נוזלים הכוללים תרופות, נקראים מרפא.

בהתאם לאופי של התרופות של החוקן, הם מסוגלים לרפא פצעים, כיבים של המעי ואת פי הטבעת, ולהפחית התכווצויות התכווצויות במעיים, ולכן, כדי למנוע את הסיבות למחלה כזו כמו עצירות. כמו תרופות יכולות להיות שמנים שונים, מלחים ועשבי תיבול. איזה מין חוקן יתאים לך, יכול רק להרים רופא.

כיצד משמשים חוקני שמן?

על מנת להפוך שמן חוקן, אתה יכול להשתמש בכל שמן צמחי או מוצר קוסמטי כמו וזלין. בשל הרכבו, השמנים עוטפים את השרפרף ועוזרים להם לנוע ביתר קלות דרך המעיים וללא בעיות לצאת. המינון של שמן לאדם מבוגר יכול להשתנות סביב 5 כפות, עבור ילדים - 2-3 כפות.

השמן צריך להיות מחומם לטמפרטורת הגוף מוזרק בעדינות רבה. מאז השמן מושפע על ידי microflora במעי, הוא מומר באופן חלקי לחומצות שומן, אשר יכול לגרות את דופן המעיים לעורר פריסטליס. הליך זה מבוצע לפני השינה, כך הדחף כדי צואה לא הופיע בזמן מיותר.

עוד כמה המלצות לשימוש חוקנים

אף פעם לא לקחת הרבה מים עבור חוקן - רק נפח מספיק כדי ליצור צואה על השרפרף. כוס אחת מספיקה להליך זה. כדי לחזק את הגירוי של קירות המעיים, אתה יכול להוסיף מיץ לימון או חומץ 6% (תפוח) אל המים. בעת התקנת חוקן, מנסה לא לפגוע בקיר של פי הטבעת.

קצה של חוקן או אגס גומי צריך להיות מבושל ומרווח עם ג 'ל נפט או כל שמן לפני השימוש. המטופל צריך לשכב על צדו השמאלי וכופף את רגליו אל בטנו. מתחתיו היה מונח שעוונית. יד שמאל צריך להפיץ את הישבן, ועם תנועת בורג ימין להכניס את קצה לתוך פי הטבעת (בכניסה קצה מוכנס תחילה אנכית, ולאחר מכן עטוף מעט לכיוון הגב).

למרות העובדה כי טיפול עצירות עם חוקנים הוא יעיל מאוד, אבל שיטה זו משמשת רק כאשר אין אפשרות לבצע טיפול גופני או אין תוצאות בשמירה על דיאטה נגד עצירות.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.