Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

קצב לב מוגבר

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח לב, מנתח חזה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 27.11.2021

קצב לב גבוה או טכיקרדיה הוא תהליך פתולוגי המצביע על מצב פיזיולוגי חסר מנוחה. בואו ניקח בחשבון כאשר יש דפיקות מוגברת, למצוא את הסיבות ואת שיטות הטיפול.

אם לב חזק יש אופי פיזיולוגי, כלומר, הוא נוצר בגלל פחד, לחץ פיזי או התרגשות, אז זה לא מזיק לגוף. אבל אם זה מתעורר ללא סיבה נראית לעין, אז זה מצב מסוכן עבור הגוף. מאז דפיקות הלב פוגעות בזרימת הדם של שריר הלב ומגבירים את צריכת החמצן שלו. וזה יכול לגרום אוטם שריר הלב או התקפה של אנגינה pectoris.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

גורם לדופק מוגבר

הגורמים לעלייה בקצב הלב עשויים להיות שונים. לפעמים זו תופעה זמנית וקצב הלב משוחזר באופן עצמאי ללא טיפול. אבל במקרים מסוימים, קצב הלב המוגבר הוא סימפטום של תהליכים פתולוגיים רציניים בגוף. הגורמים הנפוצים ביותר של קצב הלב מוגבר יכול להיות פחד, התרגשות וחרדה. שים לב כי תרופות מסוימות גורמות לעלייה בקצב הלב. צריכה מופרזת של קפאין, חום ואלרגיות הם גם הגורמים לעלייה בקצב הלב.

אבל במקרים מסוימים, דפיקות מוגברת עולה הפרות של מערכת העצבים האוטונומית או הפרעות האנדוקרינית. ככלל, עם הפרות כאלה, לאדם יש בעיות עם בלוטות יותרת הכליה ואפילו יכול להיות נגעים הגידול שלהם. אצל נשים הרות, דפיקות לב נחשבות נורמליות ויש להן אופי פיזיולוגי. במקרה זה, קצב לב מוגבר קשור לגידול במחזור הדם כתוצאה ממערכת דם נוספת של הילד.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

לחץ דם גבוה וקצב לב

לחץ דם גבוה דופק הלב הם הסימפטומים הראשונים של טכיקרדיה ואת התלונות הנפוצות ביותר כאשר פונה קרדיולוג. בואו נסתכל איך לנרמל את המצב שלך, אם קצב הלב פתאום גדל ולחץ קפץ.

 • קח תנוחה נוחה ונסה להירגע. לאט לאט שואפים. אחרי כמה דקות, הלב מנרמל.
 • אם השיטה הראשונה לא עזרה לך, ואז לנסות לנשום, לסחוט את האף ואת הפה, אבל באותו הזמן מנסה לנשוף. זה יגדיל את לחץ הדם ולאפשר ללב לשחזר את הקצב הרגיל שלו. שיטה זו של שחזור דופק לב נורמלי נקרא שיטת וסילייב.
 • לגימה של מים קרים היא עוד אפשרות להרגיע את פעימת הלב. עובר דרך הוושט, מים מפעיל לחץ על הלב, אשר מנרמל את עבודתה. לפעמים כביסה קרה הרבה יותר מהר עוזר לנרמל את הדופק ואת הלחץ.
 • אם הגורם ללחץ דם מוגבר ולחץ ולחץ הוא מתח, ואז לנסות להירגע ולהרהר לזמן מה. זה יאפשר לנרמל את הלחץ ואת קצב הלב. ארומתרפיה היא שיטה נוספת של מרגיע לנרמל את המצב.
 • תמיסת או תמצית של האם האם עוזר לנרמל את המצב. עם טכיקרדיה בולטת, מומלץ לקחת Corvalolum, Validol או Anaprilin.
 • תזונה בריאה היא שיטה יעילה נוספת לנרמול לחץ הדם וקצב הלב. הוסף עוד דגים ופירות ים לתזונה. מזון, מועשר חומצות שומן אומגה -3, יש השפעה מצוינת על תפקוד הלב. ותרגיל קבוע יתקשה ולהכין את הלב ללחץ.
 • לחץ דם מורם דפיקות לב עלול להתרחש בשל חוסר מגנזיום בגוף. קח קומפלקסים ויטמין כדי לחזק את הגוף. אם אתה לוקח תרופות, לשים לב לתופעות הלוואי שלהם, שכן זה אפשרי כי קצב הלב גבוה ולחץ דם גבוה הם הגורם לפעולה של התרופה.

דפיקות מוגברות של העובר

את הדפיקות המוגברות בעובר ניתן לאבחן על ידי ביצוע אולטרסאונד בשבוע החמישי להריונה, כלומר בשבוע השלישי של התפתחות העובר. תדירות דפיקות העובר מאפשרת לך ללמוד כיצד התינוק מתפתח, אם הכל תקין או שיש בעיות וסיבוכים.

הרופאים אומרים כי פעימות לב נורמלי בעובר צריך להיות כפול גבוה כמו אישה בהריון. כך, ב 6-8 שבועות של הריון, הדופק של התינוק הוא 130-140 פעימות בדקה, ובשבוע התשיעי כ -190 פעימות בדקה, ב -33 שבועות קצב הלב נשמר בקצב של 160 פעימות בדקה.

קצב לב גבוה, כלומר, טכיקרדיה בעובר, עשוי להצביע על היפוקסיה תוך רחמית. בדרך כלל, מצב זה מתרחש בגלל אישה סובלת מחוסר אנמיה ברזל או מבלה הרבה זמן בחדר מחניק. אבל לעתים קרובות, את דפיקות מוגברת של העובר מתרחשת ברגעים של תנועה ופעילות גופנית של האם.

קצב לב מוגבר בלחץ נמוך

קצב הלב מוגבר בלחץ דם נמוך נפוץ מאוד. ככלל, סימפטומטולוגיה כזו ניתן לראות במקרים של אובדן דם כבד, טראומטי, אנפילקטי ואחרות בראשית של מצב ההלם. לחץ דם נמוך ושיעור לב גבוה עשויים להיות סימפטום של דיסטוניה צמחית-וסקולרית. במקרה זה, החולה יש בולט בולט של העור ואת הריריות, יש סחרחורת תכופה ובחילה.

על רקע לחץ דם נמוך, טכיקרדיה יכולה להתפתח, מלווה בדפיקות מוגברות, כאב בבטן ובלב. מטופלים רבים מתלוננים על הופעת תחושה בלתי סבירה של פחד וחרדה. קצב לב מוגבר ולחץ דם נמוך הם הגורם לכאב ראש וסחרחורת מתמדת.

קצב לב מוגבר במהלך ההריון

דפיקות מוגברות במהלך ההריון נחשב נורמלי. הריון הוא תקופה מיוחדת בחיים של כל אישה, כי בשלב זה הגוף מתחיל לעבוד במצב שונה. קצב לב מוגבר במהלך ההריון הוא קצב לב מעל 100 פעימות לדקה. מצב זה מלווה סימפטומטולוגיה מסוימת: כאב בחזה, סחרחורת, כאבי ראש, קוצר נשימה. נשים הרות רבות עלול להיות התעלפות קהות של חלקים שונים של הגוף.

ככלל, ברוב הנשים ההרות טכיקרדיה ממשיך בצורה מתונה ואינו גורם חרדה רפואית. הסיבה לכך היא שהלב מספק זרימה נורמלית של דם לרחם. אם טכיקרדיה גורמת לחרדה, מומלץ לאישה ההרה להירגע ולנוח, לשתות מים מטוהרים יותר כדי לשמור על איזון המים בגוף ולמנוע מתח. זה יעזור להביא את פעימת הלב בחזרה לקדמותו. אבל אם את דפיקות מוגברת במהלך ההריון גורם תסמינים כואבים מתמיד וחרדה, האישה נשלחת קרדיולוג לאבחון סימפטומים של טכיקרדיה.

דפיקות מוגברות אצל הילד

דפיקות מוגברות אצל הילד יכולות להתעורר בשל לחץ נפשי (פחד, מתח, פחד, שמחה) או להיות סימפטום של מחלות לב וכלי דם. בנוסף, אצל ילדים קצב הלב גדל עקב שינויי מזג האוויר וטמפרטורה מוגברת. אל תשכח שככל שהילד צעיר יותר, כך הדופק שלו גבוה יותר, כלומר, מספר פעימות הלב.

אם הדפיקות המוגברות של הילד קמו בגלל מאמץ רגשי או פיזי, אז המדינה מנורמת מעצמה. אבל יש מקרים שבהם טכיקרדיה מתבטאת לא בגלל הגורמים לעיל. במקרה זה, הדופק המהיר עשוי להיות סימפטום של אי ספיקת לב, שריר הלב, הפרעות בקצב. כדי לרפא דפיקות מוגברת אצל ילד, אתה צריך לעשות cardiogram, כמו זה יעזור לקבוע את הסיבה למצב זה.

אם לתינוק יש התקפי טכיקרדיה חריפים הנמשכים מספר שעות ומלווים בתחושות כואבות (כאב בלב, סחרחורת, בחילות), אזי מצב זה נקרא טכיקרדיה פרוקסימלית. התקפות של קצב לב מוגבר עלולות להופיע אצל תינוקות. במקרה זה, התינוק זורק לתוך זיעה קרה, יש מצב עווית והתעלפות. עם מצב זה של הילד חשוב מאוד להירגע. אם הילד כבר 4-7 שנים, ואז לתת לתינוק כוס מים קרים ולנסות לגרום להקאה. אם אחרי זה ההתקפה לא נעלמת, מיד להתקשר אמבולנס ולא לעכב את הנסיעה אל הקרדיולוג.

למי לפנות?

מה עלי לעשות אם דפיקות הלב שלי גבוהות?

מה לעשות עם קצב הלב מוגברת, שאלה שמעניינת אנשים הסובלים מסימפטום זה. כדי לקבוע אם הדופק המהיר הוא סימפטום של המחלה, יש צורך להתייעץ עם קרדיולוג, לבצע אקרקרדיוגרמה, בדיקת אולטרסאונד של הלב, בלוטת התריס, לבצע אקרקרדיוגרם ולהעביר בדיקת דם להורמונים. אם הבדיקות הן שליליות, סביר להניח ששיעור הלב המוגבר נובע מטכיקרדיה משנית.

במקרה זה, הדופק המהיר מטופל בתרופות, נוגדי דיכאון ותרופות הרגעה (ולריאן, מנטה, כלבת ורדים, לימון). משך הטיפול צריך להיות בין שלושה לשישה חודשים. פעילות גופנית ממצה ומתח מתמיד הם עוד סיבה נפוצה של קצב הלב מוגברת. במקרה זה, יש צורך לשנות את רמת העומסים ולשנות את המצב, שכן הלחץ המתמיד על הלב יוביל למחלת לב או פרפור פרוזדורים.

טיפול בקצב לב מוגבר

טיפול בקצב לב מוגבר תלוי בסיבה שגרמה למצב זה. הדבר הכי לא נעים הוא כי הדפיקות מוגברת היא כמעט תמיד מלווה תסמינים מכאיבים - סחרחורת, חוסר נשימה, בחילה, הקאות, התעלפות.

כדי לרפא דפיקות מוגברות, יש כמה שיטות, אחת מהן כרוכה בטיפול תרופתי עם השימוש בגלולות, זריקות ו droppers, והשני הוא שיטה של רפואה אלטרנטיבית, כלומר, טיפול צמחים. שיטות רפואה אלטרנטיבית ניתן להשתמש גם כאשר קצב הלב המהיר נגרמת על ידי מתח, נדודי שינה או חוויות עצבים.

טיפול בקצב הלב מוגברת עם חליטות צמחים של זרעים ולריאן, קימל, momwort, או שומר. אתה יכול לקנות תה צמחים ולקחת אותו לפני האכילה במשך מספר חודשים. אבל הדרך הטובה ביותר להיפטר קצב הלב גדל היא להימנע ממצבים מלחיצים ולהוביל אורח חיים בריא.

תרופות להגברת קצב הלב

התרופה להגדלת קצב הלב עשויה להיות שונה. לכן, חלק מהחולים במאבק על העבודה הרגילה של הלב לוקחים תרופות (גלולות, זריקות), אחרים מובילים אורח חיים פעיל ומונעים מצבים מלחיצים המעוררים טכיקרדיה, אבל שלישית הם משתמשים בשיטות של רפואה אלטרנטיבית. אבל בכל מקרה, מומלץ לפנות לעזרה רפואית לפני תחילת הטיפול. הרופא יקצה סדרה של בדיקות כדי לאבחן את הגוף ואת הלב.

בטיפול של קצב הלב מוגברת, שתי קבוצות של תרופות משמשים: הרגעה antiarrhythmic. בואו נסתכל על כל קבוצה של תרופות בפירוט רב יותר.

 • מרגיע - ההכנות האלה נעשות על צמחים, כלומר, הבסיס הטבעי, המשימה שלהם היא להרגיע את מערכת העצבים לנרמל את הלב. תרופות הרגעה הפופולריות ביותר: ולריאן (טבליות, מרק, תמיסה, טיפות), momwort, חדש passit, דיאזפם.
 • תרופות אנטי-אריתמיות הן תרופות הפועלות על מערכת הלב וכלי הדם. המשימה העיקרית של תרופות כאלה היא לנרמל את קצב הלב המהיר. התרופות הפופולריות ביותר של קבוצה זו הן אדנוזין, verapamil ו flecainide. שים לב כי יש צורך רק לקחת תרופות כאלה כפי שנקבעו על ידי הקרדיולוג.

טבליות מדופק מוגבר

טבליות מדופק מוגבר היא אחת משיטות הטיפול בטכיקרדיה. בואו נסתכל על סוגים עיקריים של טבליות המשמשים לטיפול בקצב הלב מוגברת.

 • חוסמי בטא הם טבליות כי להקטין את הפעולה של הורמונים שגורמת ללחץ. הפופולרי ביותר: קונקור, atenolol.
 • גליקוזידים לבביים - כדורים כאלה נקבעים על ידי קרדיולוג, וככלל, לחולים בעלי קצב לב מוגבר על רקע אי ספיקת לב. הנפוץ ביותר שנקבע הוא dogoxin.
 • משכך - גלולות, מתנהג כמו הרגעה. מומלץ לקחת אנשים הסובלים מחוסר יציבות רגשית ומתח נפוץ. בדרך כלל, טבליות כאלה יש בסיס של רכיבים צמחיים. הטבליות הנפוצות ביותר הן ולריאן או novo-passit.
 • נוגדי חמצון - טבליות השייכים לקבוצה זו, משמשים כתוספת לטיפול העיקרי. ככלל, חולים הם prescribed מראש או mexicor.

יש לשים לב כי כל טבליות עם קצב לב מוגבר צריך להיות מותר על ידי הרופא שלך. מאז כמה טבליות לא ניתנת ללא מרשם. בנוסף לכך, זהו קרדיולוג רופא המטפל, אשר קובע קורס טיפול ומזהיר מפני תופעות לוואי אפשריות של נטילת הלוחות.

טיפול בקצב לב מוגבר באמצעים חלופיים

טיפול של דפיקות מוגברת עם אמצעים חלופיים היא שיטה סבירה ויעילה למדי לנרמול הדופק המהיר. לעתים קרובות, לטיפול טכיקרדיה להשתמש חליטות צמחים decoctions של עשבי תיבול, אשר בעדינות וביעילות להשפיע על הגוף. העשבים הפופולריים ביותר לטיפול טכיקרדיה הם: motherwort, סנט ג 'ון wort, מנטה, רו, קמומיל, לימון. הבה נבחן כמה מתכונים לטיפול בדופק מוגבר באמצעים חלופיים.

קח את הדשא טריים Millennia ור. מן הצמחים אתה צריך לסחוט את המיץ בפרופורציות אותו. הוסף 10-12 טיפות של דשא כוס מים ולקחת פעמיים ביום במשך לא יותר מ 14 ימים.

 • מיץ עוזרד - זה עוד אמצעי חלופי במאבק עם קצב הלב מוגברת. 10-20 טיפות לרבע כוס מים יש לקחת שלוש פעמים ביום, לפני האכילה. מן עוזרד, אתה יכול להכין מרתח מרפא, פעולה אשר אינו שונה הפעולה של המיץ. 30 גרם עוזרד לשפוך מים רותחים להתעקש 3-4 שעות. קח לפני הארוחות, עבור ¼ כוס.
 • אוסף צמחים יעיל מסייע לרפא דפיקות לב, הן בילדים ומבוגרים. מערבבים כפית של אלפי שנים, כפית של לימון ושקית ולריאן. יוצקים את העשבים עם מים רותחים ולתמוך 40 דקות על אמבט אדים. לאחר קרירות מרק ניתן לקחת אותו.

בנוסף לטיפול צמחים, טיפולים אלטרנטיביים מציעים שימוש במוצרים טבעיים מועילים (פירות וירקות) המסייעים לנרמל את רמת פעימות הלב. זה מומלץ לשימוש לטיפול tachycardias: אגסים, משמשים, שזיפים, תירס, פירות הדר, אגוזים, פטל, מלפפונים, סלק וכרוב, עגבניות ופלפלים אדומים. מוצרים יש לאכול טרי, מה שהופך אותם juices סלטים.

פעימת לב מוגברת היא בעיה בפני מבוגרים וילדים צעירים. ישנן מספר דרכים לנרמל את הלב. חלקם מבוססים על צריכת תרופות, אחרים מציעים טיפול עם רפואה אלטרנטיבית, ואחרים עדיין תזונה נכונה, אורח חיים בריא מינימום של מתח. השילוב של כל השיטות הוא האפשרות האידיאלית, אשר במהירות וביעילות לרפא את קצב הלב מוגברת.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.