Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נוירוטראומטולוג

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

Neurotraumatology הוא מומחה שעוסק חולים פציעות חמורות במוח לבין פגיעה בחוט שדרה, מערכת עצבים, ומונע את ההשלכות של פציעות כאלה (המטומה, חבורות, מורסות במוח, שברי עצם מיקומו הגרוע של עיוות גולגולת וכן הלאה.). בנוסף לפציעות, הרופא מטפל בחולים בין-חולי, גידולי מוח וכו '.

בנוסף לטיפול, מבצע המומחה מינוי ומעקב אחר פעולות השיקום לאחר פציעות שונות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

מי הוא נוירוטרמטולוג?

Neurotraatatologist הוא רופא, שעזרתו נדרש פציעות craniocerebral, פגיעות בעמוד השדרה, חוט השדרה. כמו כן, המומחה עוסק בהשלכות של פציעות אלו (המטומות, עיוותים, מורסות וכו ').

Neurotraatatology היה במקור חלק נוירוכירורגיה. אבל עכשיו זה הפך להיות מדע נפרד ופותר שאלות לגבי פגיעות טראומטיות של מערכת העצבים.

מתי אני צריך ללכת נוירוטרמטולוג?

נוירוטראומטולוג עשוי להיות נחוץ עבור נגעים הקשורים בעמוד השדרה. במקרה של נזק אדם מרגיש כאב חזק מאוד, ניידות מוגבלת בחדות אדם נאלץ לנקוט עמדה לא טבעית. כל נסיונות לזוז או לנקוט תנוחה אחרת מובילים להגברת התחושות הכואבות. כאשר בודקים את האתר של הנזק, אתה יכול לראות נפיחות או דימום.

פציעות בעמוד השדרה גורמות לכאב חמור בצוואר, בגב, בראש. במקרה זה ניתן לחוש חוסר תחושה או עקצוץ בגפיים, אדם יכול לאבד לחלוטין או חלק את השליטה בחלק כלשהו של הגוף, תיאום תנועות, הליכה, קשיי נשימה, לחץ באזור החזה. באזור הראש או הצוואר עשוי להופיע נפיחות.

לקבלת עזרה, נוירוטרמטולוג מטופל לאחר נפילות, חבורות, פציעות שונות של הגולגולת, עמוד השדרה. כמו כן, אם neoplasms נמצאים חוט השדרה או המוח (או תהליכים פתולוגיים אחרים), החולה מופנית לבדיקה נוירוטרמטולוג.

אילו שיטות אבחון משתמש הנוירוטרמטולוג?

Neurotraumatology לאחר הבדיקה הראשונית, ככלל, שולח לניתוח הכללי של דם ושתן, אשר באופן עקרוני הוא הנוהל הסטנדרטי המתייחס לרופאים של כל התמחות.

כמו כן, אם יש צורך, מומחה יכול לקבוע בדיקות הורמונליות, ביוכימיות, חיסוני שיסייע לקבוע את מצב הפתולוגיה.

נוירוטראומטולוג משתמש בשיטות אבחון כאלה:

  • ניקור מותנה (דיקור החלל תת עכבישים לנקב lyubmalnaya, ניקור מותנה) - מתבצע על מנת לאבחן או לטפל. זה מאפשר להקים דימום אבחון בחלל תת-העכבישים, העוצם, הסוג של שבץ (איסכמי, המורגי) לקבוע את התהליך הדלקתי של קרומי המוח ואת השינויים נוזלים המוח והשדרה אחרים במחלות רבות של מערכת העצבים המרכזית;
  • אולטראסאונד (אולטרסאונד) של האזור המותני, דיסקות בין-חולייתיות מאפשר לך לבדוק את הדיסקים של עמוד השדרה, תעלת עמוד השדרה והעצבים של כל חלקי עמוד השדרה. שיטה זו היא prescribed עבור גידולים, שבר, osteochondrosis ותנאים חריגים שונים.
  • ספונדילוגראפיה (רנטגן) היא שיטת חקירה מחייבת לפציעות שונות בעמוד השדרה. צילומי הרנטגן של עמוד השדרה נעשים בשלוש תחזיות, מה שמאפשר ליצור שינויים בציר עמוד השדרה, עקירה ונקע של הדיסקים בחוליות, עיוות עצם וכדומה.
  • טומוגרפיה ממוחשבת (CT) של עמוד השדרה מאפשרת לך להעריך את מצבו של מבנה העצמות, רקמות רכות, כלי דם. התמונה ב- CT מתקבלת במטוסים שונים, ואתה יכול גם לבצע תמונה תלת מימדי. CT של המוח, גולגולת, רקמות רכות וכלי הראש עוזר לרופא להקים פציעות שונות ומחלות של הגולגולת והמוח. גם שיטה זו מאפשרת לתכנן את הטיפול של המטופל בצורה יעילה יותר. שיטה זו של המחקר מספקת למומחה מידע מפורט יותר על המחלה, טראומה קרניברבראלית, שבץ, תצורות שונות במוח, וכו ';
  • המילוגראפיה היא שיטה מיוחדת לחקר, אשר כוללת החדרת חומר מיוחד לחלל תת-קרקעי המקיף את חוט השדרה ואת שורשי העצבים, שאחריהם נלקחת תמונה של האזור הפגוע. בדרך כלל, שיטה זו היא prescribed עבור העברת חוט השדרה או שורשי העצבים, עם שבר בין-חולי, עם היצרות של תעלת השדרה;
  • MRI (הדמיה בתהודה מגנטית) מאפשר לרופא לבחון את המבנה האנטומי של החוליות ודיסקים בין-חולייתיים, את חוט השדרה, את החלל שבין החוליות. שיטה זו של מחקר מסייעת באבחון מחלות וטיפול יעיל במחלות שונות;
  • Electromyography - מאפשר לבצע חקירה של הפעילות החשמלית של השרירים. ככלל, אבחנה זו היא בדרך כלל prescribed בשילוב עם electroneurography. אלקטרומגיאוגרפיה משמשת לאבחון של העברת עצבים, טראומה, פתולוגיה של שורשי עצב ומחלות עצבים ושריריות אחרות.

מה עושה נוירוטרמטולוג?

Neurotraumatology בפועל שלו מספק אבחון וטיפול פגיעה מוחית טראומטית, שונים פתולוגיות ופציעות של חוט השדרה, עמוד השדרה, ביטול השפעות של הפרעות אלה (חבורות, פגמים, שברי עצמות, מורסות וכן הלאה.).

פציעות קרניוסבראליות נגרמות לרוב על ידי נזק מכני לגולגולת ולתצורות פנימיות (כלי דם, עצבים, ממברנות מוח, מוח). בדרך כלל, פציעות כאלה מתרחשות בתאונות דרכים, נפילות, בייצור, כמו גם ספורט או פציעות ביתיות של הגולגולת.

לא פחות סכנה לחיים היא גם הנזק לעמוד השדרה. כאשר שברים בחוליות מתרחשים לעיתים קרובות פציעות ודיסקים בין-חולי, חוט השדרה, השרירים הסמוכים, שורשי העצבים. ההשלכות של פציעות כאלה יכול להיות שונה מאוד, הכל תלוי בסוג של שבר. לדוגמה, עם דיסק בין-חולי לא יציב, הכאב בעמוד השדרה נצפת תמיד, מצב זה יכול להוביל שיבוש של הפונקציות של חוט השדרה, חסימת הדחפים העצביים, אשר יגביל את הניידות. במקרה זה, החולה אינו יכול לזוז ללא סיוע. בתנאים כאלה, התייעצות של neurotraatatologist הוא חובה. הרופא יסייע לבסס את הגורם למחלה ויקבע טיפול יעיל.

מה מחלות מטופלים על ידי neurotraatatologist?

Neurotraumatology מעורב חולים עם פגיעות בחוט השדרה (חוט שדרה), גולגולת, מוח, כמו גם עם מגוון רחב של גידולים בחוט או מוח השדרה, עם פריצות דיסק וכן הלאה. כמו כן מומחה מבטל את ההשפעות שנגרמו על ידי הפגיעה (הסרת המטומה, מוקדי חבלה של פסולת עצם , אשר להפעיל לחץ על המוח, לייצב את עמוד השדרה, וכו ').

המחלות שהמומחה מטפל בהן נגרמות בעיקר מפגיעות מכאניות שונות (מכות, נפילות וכו '), מה שעלול לגרום לתוצאות חמורות למדי לאדם, עד להשלמה מוחלטת.

טראומות של הגולגולת, שברים של חוליות צוואר הרחם, עמוד השדרה - כל הפציעות הללו מובילות לתנאים חמורים, כרוכות בפגיעה בכלי סמוכים, קצות עצבים, איברים וכו '.

בנוסף לכל מיני פציעות, הנוירוטרמטולוג מטפל בגידולים שונים בחוט השדרה, במוח, בחולים בין-חולייים וכו ', אשר משבשים גם את מערכת העצבים.

עם זאת, אין זו רשימה מלאה של מחלות המטופלות על ידי רופא, באופן כללי, כי רופא מטפל בטיפול בתנאים כאלה שהביאו לטראומה למערכת העצבים האנושית, כמו גם לחיסול ההשלכות של נזק זה.

ייעוץ של נוירוטראומטולוג

עמוד השדרה הוא לא רק בסיס השלד, אלא גם סוג של הגנה על חוט השדרה. מסיבה זו, טראומה בעמוד השדרה נחשבת לחמורה ביותר ומסוכנת לבריאות האדם ולחייו.

חבלות, פגיעות בעמוד השדרה יכולות לעוות את השלד, לשתק את הגפיים, לשבש את הפונקציות של איברי האגן.

אם יש טראומה לעמוד השדרה, אתה צריך להבטיח חוסר תנועה מקסימלית של האזור הפגוע. הקורבן צריך להיות מוזז בזהירות רבה אלונקה (ניתן להחליף עם לוחות, מגן עץ, וכו '), בשום מקרה אנחנו צריכים לאפשר את עמוד השדרה כדי לשקוע.

פגיעה בעמוד השדרה כוללת שברים, נקעים, נקעים בחוליות. סוגים אלה של פציעות הם מסוכנים משום חוט השדרה עובר דרך עמוד השדרה, אשר ניתן לסחוט על ידי שברי עצמות העקורים. אם חוט השדרה ניזוק (היה קרע), אז האדם נעלם לחלוטין רגישות ושיתוק של החלק התחתון של המטען מתרחשת.

בשברים בחוליות באזור צוואר הרחם, לעטוף את הצוואר עם שכבה עבה של צמר גפן ולקשור תחבושת על גבי. יש להעביר את שדה הקרבן לאלונקה, ואת הכרית (או בגדים מגולגלים, שמיכות וכו ') יש למקם מתחת לראש. אשפוז בבית חולים עם שברים בצוואר או פציעות בעמוד השדרה הוא חובה.

הבטן היא המקום הפגיע ביותר. הקירות של הצפק נוצרים על ידי רקמת חיבור ושרירים, ואיברים חיוניים רבים אינם מוגנים על ידי עצמות. בהתחשב בכך, פציעות בטן יכול להיות דרגות שונות של חומרה. במקרה של פציעות בבטן, זיהום יכול להיות מוכנס לתוך זרם הדם, אשר יכול להוביל לזיהום דם ומוות. כמה פציעות בטן להוביל דימום חמור, אשר ברוב המקרים הוא נעצר רק על ידי שיטות כירורגיות. במקרה של פגיעה בחלל הבטן, הקורבן צריך להיות לגמרי במנוחה מכוסה תחבושת סטרילית (כדי להפחית את אובדן הדם). אם, עם טראומה מן הצפק, איברים פנימיים (omentum, לולאות מעיים) נפלו, הם חייבים להיות סגורים עם תחבושת ספוג שמן וזלין. אתה לא יכול לתת לאדם עם פציעות של חלל הבטן לשתות או לאכול, גם לפני הבדיקה על ידי הרופא לא צריך לתת משככי כאבים הקורבן.

השלד כולו מונח על עצם האגן, בנוסף ישנם איברים חשובים רבים הממוקמים שם. שברים בעצמות האגן עלולים לגרום נזק לאיברים פנימיים הנמצאים שם (שלפוחית השתן, פי הטבעת, איברי המין וכו '), עצבים, כלי דם. לכן, טראומה לעצמות האגן היא בין סוגי הנזק הרציניים ביותר. אם האגן של הנפגע נפגע, יש צורך להניח את הקורבן על אלונקה מוצקה, לכופף את רגליו קלות (כריות לשים או פיתולים של בגדים, שמיכות וכו 'מתחת לברכיים) ולחכות הגעתו של אמבולנס.

trusted-source[7]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.