^

בריאות

A
A
A

נשיכת עלוקה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 04.10.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עלוקות הן annelids ידועות, אשר ניתן למצוא בקלות כמעט בכל גוף מים מתוקים, במיוחד במקומות עם מים עומדים. גם ילדים וגם מבוגרים יודעים שתולעים כאלה נושכות בצורה לא נעימה למדי, בעודן מוצצות כמות גדולה יחסית של דם. מהי נשיכת עלוקה, עד כמה היא מסוכנת ומה עושים במקרה כזה?

האם נשיכת עלוקה מסוכנת?

כל מטפל יוכל לדבר על היתרונות של עקיצות עלוקה. עם זאת, תועלת כזו קיימת באמת אם אנו מתכוונים לתולעי מרפא שגודלו במיוחד לשימוש רפואי.

אם התולעת חיה בטבע, אז נשיכתה עלולה להיות מסוכנת בדרכה: עדיף להימנע ממנה. [1]

באופן כללי, עלוקות הן טפילים שפוגעים בבעלי חיים, בדגים, ויכולים להזיק גם לבני אדם - למשל על ידי הידבקות במחלה כלשהי הנישאת בדם. בנוסף, לאחר נשיכה, לעתים קרובות מתפתח דימום חמור למדי, המחליש את האורגניזם החי. בטבע, תולעים מוצצות דם מדביקות בדרך כלל בעלי חיים ארטיודקטילים המגיעים אל מקווי מים כדי לשתות מים. יחד עם זאת, העובי המשמעותי של העור שצריך לנשוך דרכו לא מפחיד עלוקות כלל. והם נושכים דרך עור אנושי אפילו יותר קל.

מה הסכנה לאנשים? נציגי טבעות פרא יכולים לגרום להתפתחות של מחלה הנקראת hirudinosis. הפרה זו מופיעה בשל ההשפעה השלילית של רכיבי רוק ביו-אקטיביים על רקע אובדן כמות מסוימת של דם של הקורבן. אתה יכול מיד להרגיע: מחלה כזו היא נדירה ואינה מתפתחת מנשיכה אחת של עלוקה. לרוב, אנשים סובלים שמנסים לעסוק באופן עצמאי ואנאלפביתי בהירודותרפיה, תוך שימוש בתולעים לא מיוחדות אלא רגילות.

סיבה אפשרית נוספת להירודינוזיס עשויה להיות טפילות עלוקה. עם זאת, לא נמצאות עלוקות טפיליות בשטח ארצנו: תולעים מזיקות כאלה יכולות להדביק אדם, למשל, לאחר טיול לחו"ל. [2]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

עלוקות שייכים לתת-המעמד "אנלידים". בית הגידול הבסיסי שלהם הוא מקווי מים מתוקים, בעיקר עם מים עומדים.

החי העולמי כולל יותר מחצי אלף זנים של עלוקות: ביניהם ניתן למצוא יותר מ-60 מינים ברוסיה ו-25 מינים באוקראינה. לא ידוע בדיוק כמה עלוקות בר חיות בשטח ארצנו, שכן מדובר בעשרות טונות, וחישוב זה מעולם לא בוצע.

הסוגים המסוכנים ביותר של עלוקות נמצאים במדינות הדרום - למשל, בציילון, מלזיה, סומטרה, בורנאו, גינאה החדשה, סרי לנקה. [3]

גורם ל נשיכת עלוקה

עלוקות מסווגות על ידי מדענים כהמטופגיות, כלומר הן אינן אוכלות דבר מלבד דם. באופן עקרוני, הדם של כל חיה חולייתית מתאים, עם זאת, העדפה ניתנת ליונקים גדולים, כולל בני אדם. [4]

מערכת העיכול של התולעת פתוחה עם פתח פה הממוקם בקטע הקצה הקדמי. אם אתה מסתכל לתוך הפה, אתה יכול לראות תצורות אור קטנות המייצגות את מנגנון העלוקה הלסת. שלוש לסתות קיימות כאן: שתיים מהן לרוחב, ואחת היא הגב. השיניים קטנות וחדות, הן נושכות אפילו עור עבה למדי ללא בעיות.

לאחר הלוע, הוושט עוקב, ולאחר מכן המעי הקיבה הרב-חדרי, בו מצטבר הדם הנצרך. הודות להצטברות זו, התולעת מסוגלת להתקיים ללא מזון במשך מספר חודשים. מעניין שהדם בקיבת העלוקה אינו נקרש, אינו מושפע מחיידקים ואינו מתדרדר.

מעיים של עלוקות מתרוקנים מספר פעמים ביום.

מנגנון הרוק ראוי לתשומת לב מיוחדת, שמסקנותיו ממוקמות סביב הלוע. סוד הרוק מכיל מספר רב של רכיבים ביו-אקטיביים החודרים לתוך הרקמות שננשכות על ידי התולעת. רוק מופרש במהלך כל פעולת היניקה.

לעלוקים יש יכולות ריח, מישוש וריח מפותחות, מה שעוזר מאוד במציאת מקור מזון. קודם כל, התולעת מגיבה לריח: לכן העלוקה לעולם לא תנשך אדם שפולט ריח עז של חומר ניקוי, בושם או דאודורנט. אם אין ארומה מעצבנת, אז ההתקפה מתרחשת כמעט מיד. ארומת העלוקה האהובה ביותר היא ריח הדם, שאליו יש ממש תגובה מיידית.

גורמים נוספים התורמים למתקפה הם תנודות מים שעוררו בעלי חיים גדולים או בני אדם. הרעש מהתקרבות של הקורבן נקלט על ידי התולעים מהר מאוד, ולאחר מכן הן עוברות ישר למקור הקול.

לאחר היצמדות לעור, הנשיכה לא באה מיד: ראשית, העלוקה צריכה למצוא את האזור החם ביותר עם זרימה אינטנסיבית יותר של דם נימי. לכן, אלמנטים דלקתיים על העור הופכים לעתים קרובות למקום הבחירה.

לכן, אם אדם נכנס למים עומדים ללא הגנה מתאימה, אין לו ריחות מעצבנים (במיוחד אם יש שריטות, דלקות וחתכים עם ארומה של דם על העור), אז הוא עשוי בהחלט להפוך לקורבן פוטנציאלי של התקפת עלוקה. [5]

גורמי סיכון

ברגע שהוא קרוב ליונק - ובפרט, עם אדם, עלוקות לא נושכות את כולם ברצף. כמו מכ"ם, מערכת הריח שלהם "מתכווננת" לא רק לחיפוש, אלא גם למיין מקורות מזון לדם. הם מסוגלים להרגיש את הארומה האופטימלית עבור עצמם במשך כמה עשרות מטרים. יחד עם זאת, הריח שדוחה אותם הוא ארומה של חומרי ניקוי ומוצרי ניקוי, מי טואלט, בושם, קלן, דאודורנט ועשן טבק. [6]

באופן כללי, הקטגוריות הבאות של האוכלוסייה נמצאות בסיכון לנשיכה:

 • מטיילים, תיירים;
 • תושבי אזורים רטובים וביצות;
 • אוהבי שחייה במאגרים טבעיים, בחופים ספונטניים;
 • דייגים, ציידים.

פתוגנזה

בחלקי הקצה של גוף העלוקה יש פראיירים מוזרים. החלק הקדמי מורכב מארבעה עד חמישה מקטעים, והאחורי מורכב משבעה מקטעים, מה שהופך אותו לעוצמתי יותר. לאחר היניקה התולעת נושכת את העור: העקיצה יכולה לחדור לעומק של מילימטר וחצי עד שניים, בעוד סוד הרוק חודר לרקמות, הכולל בין היתר את החומר האנזים hirudin המעכב קרישת דם. תהליכים. עלוקה אחת בביס אחד מוצצת בדרך כלל עד חמישה מיליליטר של דם. לאחר ה"התקפה" על העור יש נזק קטן, ממנו יכולים לנבוע דם ונוזל לימפה למשך מספר שעות. באופן כללי, לאחר ש"מוצץ הדם" נופל, זורמים מהפצע 5-30 מ"ל נוספים של דם. [7]

ההרכב של הפרשת עלוקה ברוק כולל בדרך כלל חומרים אנזים כאלה:

 • hyaluronidase - חומר המשפר את חדירות הרקמות;
 • hirudin - רכיב המאט את קרישת הדם וחוסם תרומבין;
 • רכיב דמוי היסטמין - מספק התפתחות של דלקת מקומית לשיפור זרימת הדם לרקמות באזור הנשיכה;
 • חומרים, מעכבי אנזימים פרוטאוליטיים - מפחיתים את התגובה הדלקתית הכוללת של הגוף;
 • קומפלקס destabilase - בעל אפקט אנטי-טרומבוטי על ידי חסימת הצטברות טסיות דם.

למרכיבים אחרים של הסוד יש השפעה פחות בולטת, או שהשפעתם לא נחקרה במלואה כרגע. [8]

תסמינים נשיכת עלוקה

באופן ישיר רגע עקיצת עלוקה מלווה בתחושת צריבה, שעוצמתה משתנה בדמיון מכווית סרפד לעקיצת נמלה או יתוש. תחושות כאלה עשויות לחזור על עצמן מעת לעת במהלך כל התקופה עד שהתולעת נושרת. משך פעולת היניקה הממוצע הוא 20-40 דקות, ולאחר נפילה הדם ממשיך להשתחרר עוד זמן מה. ניתן לעצור דימום לאחר עלוקה על ידי מריחת תחבושת הדוקה על הפצע. [9]

איך נראית נשיכת עלוקה? בדרך כלל מדובר בפצע בעומק של כמילימטר וחצי, שממנו נוזל דם. במקרה זה, הקורבן עלול להרגיש חום, אי נוחות כללית למשך מספר שעות. עלולה להיווצר המטומה על העור באזור הפגוע, המעידה על כך שחדר דם לרקמות: בהתחלה, הכתם כחלחל, ואז הצבע משתנה לצהוב ונעלם לחלוטין תוך שבועיים.

במקום הנשיכה נוצרת צלקת משולשת ספציפית, בהדרגה היא מחווירה ונעלמת.

שחרור הדם לאחר נפילת התולעת נמשך בדרך כלל עוד מספר שעות, ותלוי בפרמטרי הקרישה האישיים. אנשים עם רגישות מוגזמת עשויים להבחין בהופעת נפיחות, אדמומיות, גירוד.

גירוד מוגבל בדרך כלל למקום הנשיכה, אך הוא יכול להיות גם שכיח. הן במקרה הראשון והן במקרה השני, היא נעלמת לחלוטין תוך 3-4 ימים. התנאי העיקרי להידוק מוצלח של הפצע הוא הימנעות משריטות ופגיעה בו, כדי למנוע הצטרפות הזיהום.

לא קשה להבחין בסימנים הראשונים להתקפת עלוקה, כי קשה שלא לשים לב לתחושת צריבה חדה. בדרך כלל אדם תופס את המקום הפגוע ומוצא שם "פולש". נדבר על מה שצריך לעשות ברגע זה, ומה שממש לא ניתן לעשות, נדבר להלן.

במקרים מסוימים - למשל, אם אדם נועל נעליים, נשיכתה של עלוקה נהר באמת נשארת מתעלמת. זה נמצא לעתים קרובות בקרב דייגים כאשר "מוצץ הדם" זוחל לתוך מגפי גומי ונדבק לעור הרגל. במצב כזה מתגלות צרות כבר בזמן החלפת נעליים. העיקר לא להיכנס לפאניקה ולא לקרוע את הטפיל מהגוף. במהלך הקריעה, הלסתות שלו עשויות להישאר בפצע, ולאחר מכן הנשיכה הבלתי מזיקה בתחילה של עלוקה פראית תוביל לגירוי וזיהום של הרקמות - הסבירות לסיבוכים תגדל. [10]

סיבוכים ותוצאות

למרבה המזל, לרוב עקיצות בודדות מביאות רק אי נוחות לטווח קצר. במקרה הגרוע ביותר, אתה יכול "להרוויח" תגובות אלרגיות לנשיכת עלוקה: הן מתבטאות בגרד עז, אדמומיות, נפיחות של אזור העור הפגוע. כל התסמינים הללו הם ביטויים נפוצים של אלרגיות. למרות שהתסמינים הללו מתבטאים בדרכים שונות: למשל, יש אנשים שפשוט מגרדים מעט מנשיכת עלוקה, בעוד שלאחרים יש תגובה הרבה יותר חזקה, עד להלם אנפילקטי. [11]

על מנת להבין עד כמה חמורות יכולות להיות ההשלכות, כדאי להקשיב היטב לגוף שלך. גירוד קל או סתם אי נוחות, ללא תוספת של תסמינים כואבים אחרים, סביר להניח שלא ילוו בסיבוכים. אם מקום עקיצת העלוקה נפוח באופן משמעותי, מקום עקיצת העלוקה נפוח, יש עלייה בטמפרטורה, מופיעים חולשה כללית וחולשה, אז מומלץ לפנות לרופא להתייעצות. אולי אנחנו מדברים על תגובת רגישות יתר, או אלרגיה.

גירוד קל מעקיצת עלוקה נמשך בדרך כלל 3-4 ימים, ולאחר מכן הוא נעלם בהדרגה. אם תחושות הגירוד לא נעלמות, אלא להיפך, גדלות, אז ביקור אצל הרופא צריך לעקוב בלי להיכשל, ובהקדם האפשרי. [12]

הפצעים עצמם לאחר נשיכת עלוקה יכולים להתעכב מעט יותר מהרגיל. עם זאת, במהלך כל תקופת הריפוי, הם לא צריכים לדמם, להאדים, להתנפח, להתלקח, ועוד יותר מכך, איכור ומוגלה לא צריכים לבלוט מהם. סימנים אלו מעידים פעמים רבות על תוספת של זיהום – כלומר מתפתחת דלקת מעקיצת עלוקה. זה קורה לעתים קרובות אם אדם מתרחץ בבריכה מלוכלכת, או נמצא במים עומדים נגועים. טיפול בדלקת צריך להתבצע בבית חולים, ובמקרים מתקדמים אפילו צריך להיעזר במנתח.

על מנת למנוע התפתחות סיבוכים, יש לטפל אפילו באדמומיות קלה לאחר עקיצת עלוקה בכל חומר חיטוי: אלכוהול, תמיסת אשלגן פרמנגנט, פורצילין, פוקורצין, כלורהקסידין וכו'.

סוג נוסף של סיבוך הוא דימום לאחר נשיכת עלוקה, שיכול להיות קטן וקצר טווח, או משמעותי וממושך. דימום קל נחשב לאחת הגרסאות של הנורמה. אבל איבוד הדם הרב והממושך, שאופייני בדרך כלל לאנשים עם קרישת דם לקויה, עלול להוביל לתוצאות שליליות שונות. לכן, אם הדם ממשיך לזלוג מהפצע לאחר זמן מסוים לאחר הנשיכה, אז עדיף לפנות לרופא ולנקוט באמצעים לעצירת הדימום. [13]

חבורות לאחר נשיכת עלוקה מצביעות על כך שדם דלף לרקמות: יש צורך לעקוב אחר אזור זה, ואם החבורה גדלה, יש לפנות מיד לרופא.

כמה זמן נמשכת נשיכת עלוקה? דם יכול לזלוג מהאזור הפגוע תוך 2-5 שעות, אך הפצע עצמו מחלים הרבה יותר זמן - ממספר ימים עד מספר שבועות. זכר ל"התקפה" של עלוקה יכול להישאר על העור במשך שישה חודשים, אשר תלוי במאפיינים האישיים של גוף האדם. [14]

אבחון נשיכת עלוקה

ראשית, הרופא ישלח את הנפגע לבדיקה:

 • ניתוח דם כללי;
 • קרישת דם (בדיקת איכות קרישת הדם);
 • קביעת רמות הסוכר בדם.

עם תמונה קלינית לא ברורה, מוצע באופן סטנדרטי לבצע אבחון עזר:

 • הליך אולטרסאונד;
 • בדיקות הורמונליות;
 • משיכה וייעוץ של מומחים מומחים.

חשוב לרופא לדעת את מדדי לחץ הדם של החולה, כדי לקבוע אם יש לו אנמיה. [15]

אבחנה מבדלת מבוצעת לרוב עם פציעות מכניות, מחלות כלי דם, עקיצות חרקים, מכרסמים, סרטנים.

יַחַס נשיכת עלוקה

הליכים רפואיים לנשיכת עלוקה בר מסתכמים בדרך כלל בעצירת דימום ומניעת תגובה אלרגית וזיהום.

עצירת דימום מתבצעת על ידי מריחת תחבושת הדוקה - לעתים קרובות זה מספיק. תרופות המוסטטיות משמשות רק במקרים חמורים.

כדי למנוע התפתחות של תהליך אלרגי, המטופל רושם אנטיהיסטמינים Suprastin, Tavegil, Zirtek, Fenistil.

על מנת למנוע זיהום משני מטפלים בפצע בתרופות (לא חובה) כמו תמיסה של ירוק מבריק, יוד, פוקורצין, תמיסה חלשה של אשלגן פרמנגנט, תמיסה של פורצילין, מי חמצן. אתה יכול גם להשתמש בתמיסות אלכוהול: מתאים תמיסת פרופוליס, קלנדולה, מוליין וכו' השאלה של הצורך בנטילת אנטיביוטיקה נקבעת על ידי הרופא על בסיס אישי. [16]

עזרה ראשונה לנשיכת עלוקה

הדבר הראשון שצריך לעשות כאשר עלוקה נמצאת על הגוף הוא להסיר אותה. אין צורך לנסות לקרוע את התולעת, שכן מרכיבי גופה יכולים להישאר ברקמות ולהוביל להתפתחות של תהליך דלקתי.

אי אפשר לחתוך את הטפיל עם סכין וחפצי חיתוך אחרים.

אתה לא יכול לפזר את פני הפצע באדמה, לכסות אותו בביצה, זה אפילו לא רצוי לשפוך מים ממאגר, שכן זה יכול לגרום לזיהום משני.

ובכל זאת, מה לעשות אחרי נשיכת עלוקה?

 • אתה צריך להכריח את התולעת לשחרר אותך מרצונך על ידי פיזור עליה מלח, טבק כתוש או מזיגת אלכוהול, וודקה, כל תמיסת אלכוהול (אתה יכול אפילו להשתמש בקלן), חומץ שולחני.
 • כדי למנוע חדירת זיהום לרקמות, יש לטפל בפצע באמצעות מי חמצן, יוד, ירוק מבריק, פוקורצין או תמיסת אלכוהול.
 • הנח תחבושת הדוקה כדי לעצור את הדימום. אם הדימום רב, חשוב לפנות לטיפול רפואי מיידי.

אם הטפיל נכנס לתוך הגוף - לתוך הוושט, דרכי הנשימה, דרכי המין - אז אתה צריך לפנות למומחה בהקדם האפשרי, כי אתה בהחלט לא תוכל לקבל את התולעת בעצמך. לאחר שתיית דם, הוא יגדל בגודלו ויוכל לחסום ערוצים חיוניים, אז אתה צריך להסיר אותו, כמה שיותר מוקדם יותר טוב. [17]

תרופות שיכולות להועיל לנשיכת עלוקה

סופרסטין

תרופה אנטי אלרגית המבוססת על כלורופירמין. טבליות נלקחות עם אוכל, 3-4 ליום (לא יותר מ 4 חתיכות ליום). עם הופעת אפקט הרגעה חזק, סחרחורת, עם ירידה בלחץ הדם, Suprastin נעצר.

זירטק

תרופת אנטי-היסטמין על בסיס cetirizine. קח דרך הפה 20 טיפות פעם ביום. ל-Zyrtec יש תופעת לוואי קלה על מערכת העצבים המרכזית, ולכן הטיפול בדרך כלל אינו מלווה בישנוניות, עייפות, סחרחורת וכאבי ראש.

פניסטיל

תרופה אנטי-אלרגית מערכתית המבוססת על dimethindene maleate, מסלקת היטב גירוד ונפיחות לאחר עקיצות. הכמות היומית של התרופה היא 3-6 מ"ג (לשלוש מנות). בדרך כלל יש ליטול 30 טיפות שלוש פעמים ביום. תחילת הטיפול מלווה לרוב בנמנום, אשר נעלמת בהדרגה.

תמיסת פלפל מים

חומר דימום צמחי, אשר פעולתו נובעת מנוכחות ביופלבנואידים בתכשיר. תמיסת מפחיתה חדירות נימיות, מנרמלת את מבנה דפנות כלי הדם, מבטלת דלקת, מאיץ קרישת דם. בדרך כלל יש ליטול 30-40 טיפות של התרופה עד 4 פעמים ביום, בין הארוחות. תופעות לוואי אפשריות: כאבי ראש, בחילות.

ויקסול

התרופה menadione sodium bisulfite מתייחסת לחומרים המוסטטיים. Vikasol ניתנת תוך שרירית, במינון בודד של 10 מ"ג, עם מינון יומי מקסימלי של 30 מ"ג. תופעות לוואי אפשריות: צהבת, טכיקרדיה, תגובות רגישות יתר.

איך להפסיק דימום במקום של עקיצת עלוקה?

זה קורה לעתים קרובות שלאחר עקיצות, נפיחות, כתמים אדומים נשארים על העור, ודם משתחרר מהפצעים. שחרור קטן של דם יכול להיקרא תהליך טבעי, מכיוון שבמהלך נשיכה, מופעלת תפקוד אנזים המונע קרישת דם. אתה לא רוצה לאבד את הדם שלך בכלל, אז אתה צריך לנקוט באמצעים כדי לעצור את הדימום. עליך להכין כל אחד מהכלים הבאים:

 • תמיסה ירוקה מבריקה, תמיסת פוקורצין, יוד או אלכוהול;
 • דבק רפואי;
 • עירוי של קליפת עץ אלון, או חומץ מדולל;
 • משחה מציל, שמן ברדוק, ג'לי נפט או גליצרין.

הפצע מטופל באחד מהאמצעים המצוינים, ולאחר מכן מורחים תחבושת הדוקה על המקום שננשך. בנוסף, ניתן להניח שקית קרח מעל. אם הדימום לא מפסיק בתוך יותר מ 10-12 שעות, למרות האמצעים שננקטו, אז אתה צריך לפנות לעזרה רפואית. [18]

איך למרוח עקיצות עלוקה?

איך למרוח עקיצות כדי להאיץ את הריפוי ולהיפטר מהתסמינים הלא נעימים של גירוד ונפיחות? ישנן מספר תרופות יעילות הנמכרות בכל אחד מבתי המרקחת:

 • משחה Rescuer - הוא מזור אוניברסלי בעל פעולת ספיגה, אנטי-מיקרוביאלית, מתחדשת, מאיץ ריפוי, כולל עקיצות דלקתיות;
 • משחת בורו פלוס היא חומר חיטוי המרפא במהירות פצעים בילדים ומבוגרים;
 • Fenistil-ג'ל - חומר אנטי-אלרגי בצורת ג'ל (קיים גם בטיפות ובכמוסות), עוזר למנוע תופעות לוואי לאחר עקיצות עלוקה (בפרט, מבטל גירוד);
 • Bepanten היא תרופה אוניברסלית עם אפקט ריפוי פעיל, לחות והתחדשות;
 • אפידל - קרם אנטי דלקתי שעוצר התפתחות מקומית של דלקת, מפחית את ביטויי הגירוד והצריבה של העור;
 • משחת הידרוקורטיזון היא סוכן הורמונלי לשימוש חיצוני המציג השפעות מדכאות חיסוניות, אנטי-אלרגיות, אנטי דלקתיות ואנטי-אקסודטיביות; לא מתאים לשימוש ארוך טווח.

טיפול אלטרנטיבי

ישנם מתכונים רבים לרפואה אלטרנטיבית שניתן להשתמש בהם בהצלחה לעקיצות עלוקה, וממקומות שונים. לכן, כדאי להתמקד בסוגי הצמחים הקיימים באזורכם. אם התרופה עוזרת, אך חלשה, אז עדיף לשנות אותה ולשנות לאחרת.

 • עם דימום חמור של הפצע, מכינים מרתח של הקליפה או קנה השורש של ברבריס: יוצקים 30 גרם של חומר גלם עם מים רותחים (200 מ"ל), השאר למשך 15-17 דקות, מסנן ולקחת 1 כף. ל. כל שעה, עד שהדימום נפסק לחלוטין.
 • מרחו קרמים עם מרתח של קליפת אלון: יוצקים 10 גרם קליפה עם כוס מים רותחים, מרתיחים במשך 20 דקות ומסננים.
 • אכלו תותים על בטן ריקה (צריך לאכול לפחות 4-8 כפות פירות יער בכל פעם).
 • יש למרוח עשב ירוול טהור לעוס או כתוש על המקום הנשוך.
 • במהלך היום הם שותים תה על בסיס עלי סרפד או יערה.

טיפול בצמחי מרפא

 • כדי להאיץ את הריפוי, מורחים על הפצע עלה שטוף של סרפד או צריבה.
 • הכן חליטה של yarrow: יוצקים 250 מ"ל מים רותחים 1 כף. ל. צמח כתוש, מוזלף למשך חצי שעה, מסונן ומשמש לשטיפות וקרמים.
 • לכל המנות מוסיפים פטרוזיליה, אוכלים אותה עד שהמצב תקין לחלוטין.
 • מכינים אבקה על בסיס קליפת ערבה. קח 1 גרם לפני השינה עם מים.
 • מכינים חליטה של עלי תות: 1 כף. ל. עלים יוצקים 200 מ"ל מים רותחים, משאירים להתקרר, מסננים. משמש לשטיפה וניגוב פצעים.
 • מרחו עלי דובדבן טריים על הביסים.

בשל נוכחותם של כמות גדולה של טאנינים, קלנדולה משמשת בהצלחה לעצירת דימום. עירוי הצמח מוכן באופן הבא: 2 כפות. ל. פרחים יוצקים כוס מים רותחים, מכסים במכסה ומתעקשים עד להתקררות. קח 2 כפות. ל. מימון שלוש פעמים ביום לפני הארוחות. בנוסף, ניתן להשתמש בחליטה לשטיפת אזורים שנפגעו מעקיצות.

אתה יכול גם להכין תמיסת קלנדולה: 1 כף. ל. פרחים יוצקים 100 מ"ל וודקה, נשמרים במקום חמים במשך עשרה ימים, מסוננים, סחוטים. קח 30 טיפות תמיסת שלוש פעמים ביום לפני הארוחות. כדי להכין תמיסה לכביסה, יש לדלל חלק אחד מהתמיסה ב-10 חלקים של מים קרירים.

הוֹמֵיאוֹפָּתִיָה

עקיצות שונות של חרקים וטפילים חולפות לרוב ללא השלכות וטיפול ספציפי, אך במקרים מסוימים יש לפנות לעזרה מוסמכת. זה מסוכן במיוחד כשנשיכת עלוקה נופלת על הצוואר והפנים - בעיקר בגלל הסיכון הגבוה לבצקת ברקמות הרכות והתפתחות אלרגיות. אם באמת יש צורך בעזרה, אז תרופות הומיאופתיות מוכחות יעזרו לקנות זמן. אך יש לזכור שתרופות אלו אינן מסוגלות להחליף טיפול רפואי חירום.

 • Apis mellifica היא תרופה המבוססת על ארס דבורים, יעילה במיוחד לבצקת.
 • ארניקה מונטנה היא תרופה יעילה, טיפה ממנה מטפטפת לתוך הפצע, ולאחר מכן התסמינים הלא נעימים אמורים להיעלם.
 • קנתריס היא תרופה להקלה על תגובה דלקתית באזור הנשיכה.
 • Carbolicum acidum - משמש במקרה של הצטרפות לכמה תסמינים נפוצים, כגון חולשה כללית, גירוד בכל הגוף, פריחה, אי ספיקת נשימה.
 • Lachesis - מסייע בנשיכה כואבת, בהכתמת האזור הפגוע בצבע סגול כהה.
 • Ledum palustre - נחשבת לאחת התרופות ההומיאופתיות העיקריות לטיפול בכל עקיצות בכלל. יכול לשמש כסם עזרה ראשונה.
 • Tarentula cubensis היא תרופה לטיפול בעקיצות נגועות כואבות.

מְנִיעָה

מניעת עקיצות עלוקה אינה קשה כפי שזה נראה במבט ראשון. העיקר הוא להקפיד על כמה כללי בטיחות פשוטים:

 • אתה לא צריך לשחות במאגרים המתאימים לבית הגידול של עלוקות - קודם כל, זה מים עומדים בבריכות, אגמים, גבים.
 • כאשר מבקרים במדינות בהן חיות תולעים מסוכנות לאדם, רצוי להימנע משחייה במאגרים טבעיים, ולהעדיף בריכות או חופים מגודרים מיוחדים על פניהן.
 • אם אתה עדיין צריך לצלול לתוך גוף מים עומד טבעי, אז אתה צריך ללבוש חליפת מגן מיוחדת.
 • יש להשלים את הרחצה בכל מאגר טבעי על ידי בדיקה מדוקדקת של העור.
 • מכיוון שכמה מינים של עלוקות בוחרים לחיות על החוף, ולא על המים עצמם, עליך לגשת אל המאגרים בזהירות, בהתאם לאמצעי הגנה: עליך להגן במיוחד על הרגליים, הידיים והצוואר שלך. אם יש לך טיול ארוך בטבע באזורים עם אקלים חם ולח, באזורים עם צמחייה טרופית צפופה, אז אתה צריך ללבוש מגפי גומי או מכנסיים צמודים תחובים לתוך נעליים וגרביים.
 • ניתן לטפל בחלק התחתון של המכנסיים עם דימתיל פתלט או אינדאלון: זה יבריח את התולעים. אפקט דומה מצוין אם הנעליים משומנות היטב בסבון נוזלי ריחני, והגוף מטופל באו דה טואלט או דאודורנט עם ריח בולט ומתמשך.
 • אם אתה צריך ללון בטבע, ויש אפשרות של עלוקות להיכנס לאוהל, אז אתה צריך לשים כמה רצועות בד עם מלח מול הכניסה שלו כדי להפחיד אותו.

תַחֲזִית

סיבוך כזה של עקיצות עלוקה, כמו הירודינוזיס, מתרחש בעיקר במדינות אקטואליות. בשטח המרחב הפוסט-סובייטי, מחלה זו אינה נפוצה.

השהות הממושכת של עלוקות על הגוף, כמו גם נוכחותן במספרים גדולים, עלולה להוביל לאובדן דם ניכר, התפתחות אנמיה, כאבי ראש עזים וחולשה כללית.

כמה עלוקות מסוכנות יכולות לשאת מחלות כמו טיפוס ופארטיפוס, בעוד שהגורמים הגורמים למחלות אלו יכולים להתקיים בתוך הטפיל למשך 1-3 חודשים.

בנוסף לבעיות לעיל, פצע הנשיכה נתון לעיתים לזיהום משני, המסוכן במיוחד להתפתחות תהליכים מוגלתיים.

ראוי לציין כי הסיבוכים המושמעים נרשמים בעיקר במדינות עם אקלים חם ולח. על שטח ארצנו, לנשיכת עלוקה יש בדרך כלל פרוגנוזה חיובית.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.