Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עמוד השדרה (עמוד השדרה)

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

עמוד השדרה (עמוד השדרה, קולומנה vertebralis) נוצר על ידי חוליות 33-34, מתוכם 7 צוואר הרחם, 12 החזה, 5 המותני.

מבנה התמיכה החשוב ביותר בגוף האדם הוא עמוד השדרה. בלי זה, לאדם רגיל לא היו הסיכויים לא ללכת ולרוץ, אבל אפילו עומד ללא עזרה.

בנוסף, עמוד השדרה מספק פונקציה חשובה מאוד, המורכב בהגנה על חוט השדרה. רוב המחלות של עמוד השדרה של אנשים מודרניים מתרחשת עקב זקוף שלה, כמו גם רמה גבוהה של פציעות. כדי להבין טוב יותר את כל הגורמים והמנגנונים שבאמצעותם פועלת מחלה זו או אחרת של מבנה זה, וכדי להבין מהי הדרך הטובה ביותר לטפל במחלה, יש צורך להבין את יסודות האנטומיה והפיזיולוגיה של עמוד השדרה וחוט השדרה.

ראשית, אתה צריך להבין מה את עמוד השדרה מורכב. הוא מורכב מ -24 עצמות קטנות, שכולם מכירים "חוליות". בין שתי חוליות ממוקמים דיסקים בין-חולי, שהם אוניית מפרק דק עגול. בדיסקים כאלה יש מבנה מורפולוגי מורכב. הפונקציה העיקרית היא הפיחות של כל סוגי העומסים האפשריים, בכל מקרה הנובעים מתהליך הפעילות. כמו כן, הדיסקים לבצע את הפונקציה של חיבור חוליות אחד לשני.

בנוסף לדיסקים, כל החוליות מחוברות ברצועות מיוחדות. צרורות הם תצורות כאלה, שבו הפונקציה העיקרית היא לחבר את העצמות זה לזה. לדוגמה, גידים יכולים לחבר עצמות לשרירים. כמו כן, עמוד השדרה יש המפרקים הדומים להפליא למבנה של הברך או מפרקים המפרקים. בדרך כלל הם נקראים המפרקים פנים. ואלה הם שאחראים לכך שהתנועה בין החוליות אפשרית.

בכל חוליה, יש חורים קטנים במרכז. זה נקרא פורמן החולה. הם ממוקמים בקפידה מעל אחד את השני וליצור כלי קיבול עבור חוט השדרה. ולמה בעמוד השדרה יש חוט שדרה? חוט השדרה הוא מערכת העצבים המרכזית. במערכת מורכבת זו, נתיבים עצביים הם עברו כי אותות לשדר למוח. כלומר, הדבר הזה הוא הכרחי מאוד.

עמוד השדרה (עמוד השדרה)

עמוד השדרה מחולק ל -4 חלקים עיקריים: צוואר הרחם, החזה, המותניים וה coccygeal. באזור צוואר הרחם יש 7 חוליות, באזור החזה יש 12 חוליות, רק 5 באזור המותני, בחלק התחתון, המותני מתחבר עם העצה. Sacrum - זה גם עמוד השדרה, המורכב של 5 חוליות intergrown. הודות לעצה, עמוד השדרה מחובר לעצמות האגן.

אם ניקח דוגמה נורמלית, מתברר כי עמוד השדרה יש צורה משונה S. בשל צורה זו, עמוד השדרה יש פונקציה דעיכה נוספת. אזורים צוואר הרחם המותני הם קשת, הצד הקמור של אשר פונה אל הקמור בצד קדימה, אבל באזור החזה הוא קשת הפונה לאחור.

לכן, עמוד השדרה האנושי הוא מבנה מורכב למדי, שבו יש לשבת זמן רב להבין. עם זאת, אם אתה מבין את כל עקרונות העבודה כי העבודה שם, אתה יכול למנוע הרבה מחלות שרוב האנשים סובלים היום. בנוסף, ניתן יהיה לטפל בטיפול בעמוד השדרה.

חוליות צוואר הרחם (חוליית חוליות) חווים פחות מתח בהשוואה לשאר עמוד השדרה, ולכן יש להם גוף קטן. לתהליכים רוחביים של כל חוליות צוואר הרחם יש פתח של תהליך רוחבי (foramen processus transversus). התהליך מסתיים בשחפים - קדמיים ואחוריים. החנית הקדמית של החוליה הצווארית השישית מפותחת היטב, היא נקראת שן שינה. כדי, אם יש צורך, עורק הצוואר, אשר עובר הקדמי כדי החנית, ניתן ללחוץ. התהליכים המפרקיים של חוליות צוואר הרחם קצרים למדי. המשטחים המפרקיים של התהליכים המפרקיים העליונים מופנים קדימה ואחורה, התהליכים המפרקיים התחתונים - קדימה ומטה. תהליכים ספיניים של חוליות צוואר הרחם הם קצרים, מפוצלים בסוף. תהליך ספיני של החוליה השביעית של צוואר הרחם הוא ארוך ועבה יותר מזה של החוליות הסמוכות. זה קל לחקור עבור אדם, אז זה נקרא חוליה בולטת (חוליות חוליות).

 חוליות צוואר הרחם

חוליות החזה (חוליות חוליות) גדולות יותר מחוליות צוואר הרחם. גובה גופם גדל מלמעלה למטה. זה מקסימלי בחוליה השמינית XII. התהליכים הסינפוניים של חוליות בית החזה ארוכים, נוטים כלפי מטה ומרומים זה על זה. הסדר זה מונע את עמוד השדרה מחדש כיפוף.

 חוליות החזה

חוליות המותני (חוליות lumbales) יש גוף גדול שעועית בצורת. גובה הגוף עולה לכיוון אני חוליה V.

 חוליות בצוואר

את העצה (os sacrum) מורכב חמש חוליות חוליות (sacrales חוליות), אשר גדלים יחד לתוך עצם אחת בגיל ההתבגרות. העצה היא משולשת בצורת. הוא עצם ענקית, כי הוא לוקח על המשקל של כמעט כל הגוף.

 סקרום

Coccyx (caccyxis) הוא תוצאה של התכנסות של חוליות coccygeal 3-5 חוליות (חוליות coccygeae).

התרנגול

עמוד השדרה נוצר על ידי חוליות, המחוברות על ידי דיסקים בין-חולי (סימפיזה), מיתרים וקרום. עמוד השדרה מבצע פונקציה תומכת, הוא ציר גמיש. עמוד השדרה משתתף ביצירת הקיר האחורי של חללי בית החזה והבטן, האגן, משמש כלי קיבול לחוט השדרה, כמו גם את המקום שבו השרירים של תא המטען והגפיים מתחילים ומתחברים.

אורכו של עמוד השדרה של אישה מבוגרת הוא 60-65 ס"מ אצל גברים, זה נע בין 60 כדי 75 ס"מ. בעמוד השדרה קשישים מתכווץ בכ 5 ס"מ, אשר מזוהה עם עקומות גיל גדל והולך של עמוד השדרה ואת ירידות עובי הדיסק הבין חולייתי. רוחב החוליות מופחת מלמטה כלפי מעלה. ברמה של XII של החוליה החזה, הוא 5 ס"מ הקוטר הגדול ביותר (11-12 ס"מ) של עמוד השדרה הוא ברמה של הבסיס של העצה.

צורות עמוד השדרה מתכופפות במטוסים הסגיטליים והחזיתיים. כיפוף עמוד השדרה האחורי נקרא קיפוזיס, קמורה קדימה - לורדוזיס, בצד - עקמת. להפריד בין העקומות הפיזיולוגיות הבאות של עמוד השדרה: lordosis צוואר הרחם המותני, קיפוזיס החזה ואת מקודש, עקמת פיזיולוגית החזה (אבי העורקים). עקמת אבי העורקים נמצאת בכ- 1/2 מקרים, היא ממוקמת ברמה של חוליות החזה השלישי- V בצורה של בליטה קטנה של עמוד השדרה ימינה.

היווצרות של עיקולים של עמוד השדרה מתרחשת רק לאחר הלידה. בילוד, בעמוד השדרה יש מראה של קשת הפונה לאחור. כאשר התינוק מתחיל להחזיק את ראשו, lordosis צוואר הרחם נוצר. היווצרותו קשורה לגידול בנימת שרירי העורקים המחזיקים את הראש. כאשר עומד, הליכה צורות lordosis המותני.

את כיפוף עמוד השדרה יש במצב אופקי של הגוף מיושרים במקצת, עם עמדה אנכית לידי ביטוי חד יותר. עם עומסים (לובש משקולות, וכו '), את החומרה של bends עולה. כתוצאה מתהליכים מכאיבים או נחיתה לא נכונה של הילד בבית הספר, ניתן לפתח פיתולים לא-פיסיולוגיים של עמוד השדרה.

רנטגנטומיה של חוליות ומפרקים

בתצלומי רנטגן של עמוד השדרה, גופי החוליות מציגים שני פינות עליונות ושתי פינות תחתונות עם קערות מעוגלות. גופות החוליות המותניות הן גדולות, באמצע המותניים ("המותניים"). על רקע העצה, אשר יש בצורת משולש, הפתחים בין חולייתי שלה מוקרן. בין גופות החוליות, החללים שנכבשו על ידי הדיסקים הבין-חולייתיים נראים בבירור. קשת החוליה מרוכזת על תמונת הגוף של החוליה המתאימה. לרגלי הקשתות יש קווי אליפסה או מעוגלים. קביעת התהליכים הרוחביים הממוקמים במישור הקדמי. תהליכים ספיניים הם הבחין בצורה של ירידה נופל על הרקע של הגוף השדרה. את הקווים של תהליכים ספיני ברמה של המרחב בין חולייתי הבסיסית נראים יותר בבירור. התהליכים המפרקיים התחתונים של החוליה נמצאים על קווי המתאר של התהליכים המפרקיים העליונים של החוליה הבסיסית ועל גופה. עמוד השדרה באזור החזה של קו המתאר של הראש והצוואר של שכבת הצלעות על התהליך הרוחבי של החוליה החזה.

על הרדיוגרפים שנעשו בתחזיות לרוחב, הקשתות הקדמיות והאחוריות של האטלנט, ניתן להבחין בבירור בקווי המתאר של מפרק אטלנטו-חותם, שן החוליה הצווארית והמפרק האטלנטי-ציראלי. הקשתות של החוליות עם תהליכים articular ו articular מוגדרים בבירור. פתחים בין-חולי, קרני רנטגן של סדקים של מפרקים מקושתים, מכופפי עמוד השדרה.

איזה סוג של תנועה יש בעמוד השדרה?

למרות הניידות הזעירה של החוליות הסמוכות ביחס זה לזה, בעמוד השדרה בכללותו יש ניידות רבה. סוגי התנועות הבאות של עמוד השדרה אפשריים: גמישות והרחבה, נסיגה וצמצום (נטיות לרוחב), סיבוב (סיבוב) ותנועות מעגליות.

גמישות והרחבה מבוצעות ביחס לציר הפרונטלי. משרעת סך שלהם הוא 170-245 מעלות. כאשר מכופפים את הגוף, החוליות נשענות קדימה, התהליכים הספינים מתרחקים זה מזה. הרצועה האורך הקדמית מרגיעה. המתח של הרצועה האורך האחורי, הרצועות הצהובות, הרצועות בין המפרקים והניאופלסטיים מעכבים את התנועה.

אם עמוד השדרה unbends מרגיע את כל הרצועות שלה, למעט האורך הקדמי. המתח שלו מגביל את הארכת עמוד השדרה. דיסקים בין-חולייתיים משנים את התצורה שלהם כאשר הם מתפתחים ומתרחבים. עובי שלהם פוחתת בצד של היצר של עמוד השדרה עולה על הצד הנגדי.

הסרת וצמצום עמוד השדרה מתבצעת ביחס לציר הסגיטלי. סך התנועות של תנועות אלה הוא כ 165 °. אם עמוד השדרה מבצע חטיפה מהמטוס החציוני, רצועות צהובות ואינדיבידואליות נמתחות לצד, כמוסות של מפרקים מקושתים בצד הנגדי. הדבר מגביל את התנועה המתבצעת.

סיבוב עמוד השדרה (פונה שמאלה וימינה) מתרחש סביב הציר האנכי. מהירות התנופה הכוללת היא 120 °. אם עמוד השדרה מסתובב, הליבה ריבה של דיסק בין-חולי משחקת את התפקיד של הראש articular, ואת המתח של צרורות סיבי של דיסקיות בין חולייתי ורצועות צהוב מאט את התנועה.

תנועות מעגליות של עמוד השדרה מתרחשות גם סביב הציר האנכי (האורך). במקרה זה, נקודת התמיכה נמצאת ברמת העצה, והקצה העליון של עמוד השדרה (יחד עם הראש) נע בחופשיות בחלל, ומתאר את ההיקף.

אם אתה לגמרי מבין את הנושא הזה, אתה צריך לקרוא מחדש הרבה ספרות לא מרגש מאוד, לספר על מה הוא עמוד השדרה, מה הבעיות שלה ואת הטיפול במחלות שלה. אבל באופן עקרוני, כל כך הרבה זמן שווה את זה. גם אם רק בגלל שאתה תהיה חולה בזמנים פחות. וגם אתה יכול למנוע את המראה של מחלות ממאירות אצל אנשים קרובים.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.