Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

משחה לכאב במפרקים: לבחור את הזכות

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

משחה לכאב במפרקים נחשבת בצדק כאמצעי הנפוץ ביותר והיעיל ביותר של המקומיים, כלומר, השפעה חיצונית על תסמונת הכאב.

כיום מגוון של מוצרים מאוד נרחב, כך בחירתם שצריך להתייחס הבנה של הגורמים לפתולוגיות הקיים: משחה מכאבים במפרק הברך כדי להחיל על הטראומה שלה וכמה משחה נגד כאבים במפרק הכתף להשתמש, למשל, שינויים דלקתיים של ממברנות סינוביאלי ( אוסטיאוארתריטיס כרונית), דלקת פרקים או דלקת מפרקים טראומטית.

להעריך את היתרונות של כל תרופות מהקבוצות התרופתיות תוך ביקורת אחת קשה למדי, כך להתמקד במה בשם משחות מן כאבי פרקים מושמעים לרוב על ידי רופאים שממליצים תרופות אלה לחולים שלהם, ולמה.

trusted-source[1], [2], [3]

אינדיקציות לשימוש במשחות לכאב במפרקים

האינדיקציות העיקריות לשימוש במשחות מן כאבי מפרקים כוללות מגוון רחב של מחלות של מערכת השלד ושרירים ועל וממקור שונה שרירים ושלד: טראומטית, דלקתית או קשורה הפרעת מטבולית המשפיעה על המפרקים.

בהתאם לעיקרון של אפקט טיפולי, משחות אנטי דלקתיות ומגרים מקומיים נבדלים. כאב משחה אנטי-דלקתית במפרקים המשמשים מחלות כגון דלקת מפרקים שגרונית, arthrosis deformans, spondylitis, כאבי גב תחתון, דלקת מפרקים ניוונית דלקת מפרקים ניוונית; עם radiculitis ו דלקת המקיפים את joints של רקמות רכות (bursitis, tendovaginitis). תרופות אנטי-כאבים של פעילות מקומית מומלצות גם לפגיעות במפרקים ובשרירים, נגעים עצביים היקפיים (neuralgia) ו- myalgia (כאבי שרירים).

משחות לכאב משותף נכללות בטיפול המערכתי המורכב של תסמונת ארתרלגיה, המלווה במחלות זיהומיות מסוימות, אנדוקריניות, נוירולוגיות ואוטואימוניות.

במקרים רבים מומלץ להשתמש בתרופות נוגדות דלקת לא סטרואידליות (NSAIDs), אשר לא רק מפחיתות כאב במפרקים, אלא גם משפיעות על התהליך הדלקתי שגורם להן. צורת שחרור של תרופות אלה - משחות, ג'לים או קרמים בצינורות. אלה כוללים Diclofenac (ג'ל Diklak, וולטארן, וכו ..), איבופרופן (Deep הסעד, ואחרים.), Ketonal (ג'ל Fastum, וכו '), פירוקסיקאם (Finalgel) ואחרים.

כדי להקל על הכאב הנובע עקב פציעה, מתח או פריקה, ניתן להשתמש במשחות מקומיות פעולה מעצבנת: Bengin (Bungay BOM) Vipralgon (Viprosal, Alvipsal et al.), Gevkamen (Efkamon) Kapsikam (Espoli, Finalgon).

פרמקודינמיקה של משחות לכאב במפרקים

המנגנון העיקרי של הפעולה של דיקלופנק אנטי דלקתי משכך כאבים (שמות מסחריים אחרים - Diklak-ג'ל Diklofenakol, Dikloran, וולטארן Emulgel, Ortofen, Ortofleks) מפעילה את diclofenac חומר פעיל (מלח נתרן של חומצה phenylacetic). הוא מאט את ביוסינתזה של מתווכים של פרוסטגלנדינים מקומי כי במקום ניזק קרום תא דלקת לתת מענה של אורגניזם - כאב סומטי.

המרכיב הפעיל של משחת כאבי פרקי איבופרופן (שמות מסחריים אחרים - קלה עמוקה, לונג, Ibalgin, Ibutop) הוא איבופרופן תרופה לא סטרואידיות נוגדות דלקת. ב משחה Piroksikam (מילים נרדפות Piroksikam-Verte, Finalagel) המרכיב העיקרי - piroxicam. והתרופות Ketonal (מילים נרדפות: Valusal, ג'ל Fastum Ketonal פורטה Bystrumgel, Ultrafastin) החומר הפעיל הוא נגזרת חומצה propionic, ketoprofen, גם השייכות לקבוצה של תרופות אנטי-דלקתיות לא סטרואידיות. הפרמקודינמיקה של כל המשחות הללו דומה ל- Diclofenac: הם מעכבי פרוסטגלנדינים.

משחות לכאב במפרקים, המהווים פעילות מגרה מקומית, פרמקולוגית:

  • Bengin (בום בנג ') - menthol ו methylsalicylate;
  • ויפרלגון (גנריקה: ויפרוזל, ויפרפין, ויפרובל, ניזביסל, אלויפסאל וכו ') - רעל של ג' יורזי, קמפור, חומצה סליצילית וטרפנטין;
  • Gavkamen (Flukoldeks, Ekkamon) - ציפורן פרח שמן, קמפור, מנטול, שמן אקליפטוס;
  • Apizarthron (אנלוגים - Apifor, Ungapiven, Forapin) - ארס דבורים, salicylate מתיל;
  • Capsicam (אנלוגים - Finalgon, Betalgon, Espol) - תמצית של פלפל פלפלים מר.

החומרים הפעילים של תרופות אלו פועלים באופן רפלקסיבי, מרגש את קצות העצבים של קולטני העור. כתוצאה מכך, כלי להרחיב, זרימת הדם באתר של דלקת או טראומה מגדילה (כפי שמעידים אדמומיות של העור), זרימת החמצן לתוך הרקמה עולה. בשל כך, הייצור של אמינים biogenic מכפילים, אשר מפחיתים את רגישות הכאב. אפקט משכך כאבים של קפסאיצין מוסבר על ידי השפעתו המעכבת החזקה על הנוירופפטיד, המעביר אותות מקצות העצבים ההיקפיים למוח.

פרמקוקינטיקה של משחות לכאב במפרקים

בהתחשב בדרך החיצונית של שימוש בכל ג'לים, קרמים ומשחות לכאב במפרקים, רמת הקליטה של המרכיבים הפעילים שלהם אינה משמעותית. לכן, עבור משחות המבוססות על NSAIDs (diclofenac, איבופרופן, ketoprofen, וכו '), זה לא יעלה על 6%, ואת הקשר עם חלבונים הוא כמעט 100%. כאשר ההכנות האלה מוחלות על שטח המפרק הנגוע, עיקר הכמות של החומרים הפעילים מרוכזת בנוזל הסינוביאלי הממלא את חלל המפרק. ומה שנלכד בפלסמה מופרש דרך הכליות. מידע על המטבוליזם של רוב משחות מרגיז, על פי ההוראות הרשמיות שלהם, חסר. במקרה הטוב, ניתן לציין כי לתרופה אין השפעה מערכתית.

מינון ומינהל

כל משחות הכאב במפרקים יש דרך אחת של שימוש - עורית. משחות וג'לים המבוססים על דיקלופנק משוחקים לתוך העור על מקום כואב שלוש פעמים ביום - 2-4 גרם של ההכנה בכל פעם. מינון יחיד, שנקבע לילדים 6-12 שנים, הוא 1.5-2 גרם (מיושם פעמיים ביום).

ג'ל Piroksikam (Finalagel) צריך להיות מוחל על האזור המושפע, לסחוט את עמודה של התרופה לא יותר מ 1 ס"מ אורך ושטיפתו בשכבה דקה - שלוש פעמים במהלך היום. משחה Finalgon צריך להיות מוחל על העור, משפשף את המשחה עם המוליך להחיל, 5 מ"מ בכל פעם - לא יותר משלוש פעמים ביום. כדי להגביר את האפקט הטיפולי, מומלץ ליישם את מקום היישום של התרופה.

משחות עם קמפור ו לשפשף טרפנטין 5-10 גרם פעם אחת ב 24 שעות (עם כאבים עזים - פעמיים ביום). משך הטיפול הוא לא יותר מ -10 ימים. באותה דרך של שימוש ומינון עבור משחות על בסיס רעלים.

מאז יישום חיצוני של משחות, קרמים וג'לים ספיגה מערכתית של המרכיבים הפעילים שלהם הוא מינימלי, מנת יתר של תרופות אלה נחשב בלתי אפשרי. למרות המפיקים Finalhelgel להזהיר: כאשר המינון של התרופה היה חריגה משמעותית, במקרים נדירים, כאבי ראש, בחילה, הפרעות במערכת העיכול, ובמקרים בודדים - אי ספיקת כליות תפקודית נרשמו.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25]

התוויות נגד שימוש במשחות לכאב במפרקים

בין התוויות נגד השימוש Diclofenac ו האנלוגים שלה היא נוכחות של anamnesis של חולים עם ברונכוספזם, נזלת אלרגית או תגובות עור לאחר שימוש כל תרופה אנטי דלקתית או אספירין לא סטרואידים. עם מחלות כיב פפטי, תפקוד לקוי של הכבד וכליות, אי ספיקת לב כרונית ואסתמה הסימפונות, Diclofenac וכל משחות אחרות עם NSAIDs מנוהלים בזהירות. ילדים מתחת לגיל 6 (ו Finalgel - ילדים מתחת לגיל 14), משחות אלה אינם חלים.

התוויות נגד מוחלטות לשימוש משחות מרגיעות הן רגישות מוגברת למרכיביהן ואת נוכחותם של פצעים פתוחים, דרמטוזים או אפילו נגעים בעור קטין במקום היישום של התרופה.

השימוש במשחות כאבים במפרקים במהלך ההריון אינו מומלץ ברוב המקרים, שכן קיים חוסר בחוויה קלינית משכנעת בשימוש בהם במצב זה. משחה Diclofenac ו האנלוגים שלה במהלך השליש השלישי של ההריון במהלך ההנקה אינם מיושמים, ובשני הראשונים trimesters יש להשתמש בזהירות. ג'ל פאסטום ניתן להשתמש במהלך ההריון אך ורק על מרשם של הרופא המטפל. ומשחות המכילות קטופרופן, כמו גם דבורים או ארס נחש, אסורות לנשים הרות ומניקות.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

תופעות לוואי של משחות לכאב במפרקים

השימוש במשחות לכאב משותף על בסיס כל התרופות האנטי-דלקתיות הלא-סטרואידים לעיל עשוי להיות מלווה בתופעות לוואי לא רצויות בצורה של גירוד או צריבה, אדמומיות או פריחה. אין לשלול את האפשרות של תופעות לוואי מערכתיות: בחילות, הקאות, כאבי ראש, סחרחורת, נפיחות, לחץ דם מוגבר, חריגות של מערכת העיכול.

השימוש Efkamon, Gavkamen או Flukoldeks, וכן משחות המבוססות על ארס נחש או דלקת לעתים קרובות גורם לתגובות עור אלרגיות במקום היישום שלהם.

אינטראקציות של משחות מכאב במפרקים עם תרופות אחרות

Diclofenac ו NSAIDs אחרים יכולים לשפר את ההשפעה של תרופות שגורמות רגישות מוגברת לקרינה אולטרה סגולה (sulfonamides, אנטיביוטיקה, סוכני אנטי פטרייתי). אינטראקציות עם תרופות אחרות בתחום הקליני לא נצפו.

משחה Ibuprofen (ואת הגנריקה שלה) מפחית את האפקטיביות של משתנים (furosemide ו hypothiazide) וכמה תרופות כדי להפחית את לחץ הדם. עם הממשל בו זמנית של glucocorticoids אוראלי, יש סכנה של דימום במערכת העיכול.

תנאים לאחסון משחות לכאב במפרקים

תנאי אחסון אופטימליים עבור כמעט כל משחות הכאב במפרקים המוצגים בסקירה זו היא הטמפרטורה לא גבוה מ + 25 ° C. ההכנות המבוססות על דיקלופנק צריכות להיות מאוחסנות בטמפרטורה שאינה גבוהה מ + 15 ° C. חיי מדף של מוצרים רפואיים מסומן על האריזה שלהם.

trusted-source[26], [27]


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "משחה לכאב במפרקים: לבחור את הזכות" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.