^

בריאות

Error message

  • Warning: implode(): Invalid arguments passed in _menu_translate() (line 798 of /var/www/ilive/data/www/ilive.com.ua/includes/menu.inc).
  • Warning: implode(): Invalid arguments passed in _menu_translate() (line 799 of /var/www/ilive/data/www/ilive.com.ua/includes/menu.inc).

אבחון MRI

MRI של המפרק הטמפורומנדיבולרי

MRI של המפרק הטמפורמנדיבולרי היא שיטה מבטיחה לאבחון הפרעות בתפקוד המוטורי של עצמות הגולגולת. זה מאפשר לך במהירות, מבלי להפר את שלמות הרקמות הרכות, להעריך את המאפיינים האנטומיים ואת הנזק האפשרי לעצמות המפרק, את העצבות שלו, את מצב שרירי הפנים, לספק לרופא מידע חשוב לביצוע אבחנה מדויקת.

MRI של המוח עם ניגודיות

להדמיית תהודה מגנטית של המוח באמצעות חומר ניגוד יש מגוון רחב של יישומים. אך מטופלים רבים חוששים מניגוד תוך ורידי / אוראלי בגלל הסיכון לסיבוכים.

MRI sacrum ו coccyx: איך הוא ההליך?

ה- MRI אינו משתמש בקרני אור, הוא מבוסס על תכונות של אטומי מימן כדי להגיב על שדה מגנטי, ולאחר ההשפעה של השדה מפסיק, הכל חוזר לנורמה.

MRI של כלי מוח, ראש וצוואר עם או ללא ניגודיות

הדמיית תהודה מגנטית של כלי דם מוחיים היא מחקר של מבנים וסקולריים באמצעות תהודה מגנטית גרעינית. מאפשר לך להעריך את זרם הדם של המוח ולזהות את הפתולוגיה שלה, נזק.

MRI של עמוד השדרה הצווארי עם או ללא ניגודיות: אינדיקציות, טכניקה

מחקרים אבחון מודרניים המבוססים על רישום של התגובה האלקטרומגנטית של גרעיני האטום המרכיבים את המבנים של האיברים הפנימיים של גוף האדם (הדמיה תהודה מגנטית) הם במקרים רבים האינפורמטיבי ביותר אינפלציה לא להדמיה אפשרויות עבור הפתולוגיות בלתי נראה.

MRI של עמוד השדרה החזי

מנקודת המבט של הרפואה המבוססת על ראיות, ממצאי המחקר הקליני ההיי-טק הזה הם אחד מרמת האמינות הגבוהה ביותר של התוצאות.

MRI של אגן קטן עם ובלי ניגודיות: הכנה, אשר מראה

אחת השיטות האינפורמטיביות שתמיד תסייענה בבדיקת אבחנה מדויקת היא רצפת האגן, הנמצאת בשימוש נרחב למטרות אבחון במגוון מחלות.

MRI של כף הרגל

השימוש ב MRI של כף הרגל באבחון אינסטרומנטלי מאפשר לאורטופד ולטראומליטולוגים לזהות כל מחלה עם דיוק מרבי ולזהות פגיעות טראומטיות, שינויים מנוונים או חריגות מולדות של העצמות, המפרקים והרקמות הרכות של כל חלקי כף הרגל.

MRI של מפרק כף היד

מפרק כף היד יש תכונות רבות: למרות גודלו הקטן, זה משותף נתון עומסים קבועים ומשמעותיים.

MRI של המפרקים של הידיים

הדמיית תהודה מגנטית של הגפיים מאפשרת לך לאבחן ביסודיות את מצב העצמות והרקמות הרכות, המפרקים. MRI מספק תמונה תלת מימדית.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.