Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כיצד להגדיל את האסטרוגן בגיל המעבר: סמים, עשבי תיבול, מזונות

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021

עם התפתחות של תסמונת קלימקטריק, HRT באמצעות אנלוגים של הורמוני מין אלה היא השיטה העיקרית של טיפול ומניעת הפרעות שנגרמו על ידי מחסור בגוף של אסטרוגן הנשי. אסטרוגן עם גיל המעבר הם תרופה יעילה מאוד, גם עוזר עם תופעות קיצוניות חמורות. אבל יש לקחת בחשבון כי כאשר מטפלים עם תרופות כאלה יש צורך לראות את הרופא באופן קבוע, וגם לעבור בדיקות תקופתיות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

סיווג ATC

G03C Эстрогены

רכיבים פעילים

Эстрогены конъюгированные

אינדיקציות של אסטרוגנים עם גיל המעבר

אסטרוגנים מוצגים כחלק בלתי נפרד של HRT בתקופה climacteric. כמו כן, עם השיא, תרופות המכילות אסטרוגן בלעדי נקבעו להרשמה רציפה לנשים לאחר ניתוח להסרת הרחם.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

טופס שחרור

אסטרוגן בגיל המעבר יכול לשמש לא רק בעל פה - כדי להפחית את ההשפעות השליליות על הגוף, כמה תרופות משוחררים בצורה של נרות פתילים, כמו גם קרמים, ובנוסף אלה ג'לים.

טבליות משמשות לרוב - הן יעילות יותר הן כתרופה והן למניעת תופעות גיל המעבר. עבור יישומים דרך העור, ג 'ל משמשים (הם נקבעו אם המטופל יש פתולוגיות hepatic, כי עם שיטה זו של ניהול, התרופה נכנסת ישירות לתוך הדם, מבלי לעבור את הכבד). הנרות וקרמים בנרתיק מכילים אסטריול, שהוא אסטרוגן חלש.

אסטרוגנים טבעיים עם גיל המעבר

אסטרוגנים טבעיים (פיטואסטרוגנים א) - תרכובת טיפול צמח הדומה במבנהו הכימי כדי ההורמונים הנשיים הטבעיים, כך שהם מסוגלים לתפקד בגוף כתחליף אסטרוגן.

מוכללים צמחים מסוימים, כמו חומרים כימיים כמו הורמון יכול לעזור באופן משמעותי את תהליך שחזור האיזון ההורמונלי בגוף. מאז גילויי אי נוחות רבים של גיל המעבר נובעים דווקא בשל ירידה ברמת האסטרוגן, אלה חומרים צמחיים הם אחת האפשרויות הטיפול הפופולרי ביותר עבור תסמונת זו.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17]

עשבי תיבול עם גיל המעבר עם אסטרוגנים

אסטרוגן ירקות בכמויות שיא נכלל עשבי תיבול כגון: תיק הרועה, ג'ינסנג סיבירי, וגם את הרחם בורון.

צמחי מרפא המכיל כמות מינימאלית של הורמון: קמומיל הצבע, מרווה, ליקריץ, פטרוזיליה, פרחי טיליה, תלתן וזרעי פשתן, ובנוסף, אספסת ותלתן.

ישנם 300 מיני צמחים שמגיעים ב 16 משפחות שונות המכילות כמות מסוימת של אסטרוגנים. ביניהם, lignans, כמו גם isoflavones, נחקרו יותר מכל.

Glabridin Isoflavone נמצא שורש ליקוריץ. כמויות גדולות של חומר זה יכול לעכב את תהליכי הרבייה של תאים סרטניים, אבל מספר קטן של זה, לעומת זאת, מעורר את הצמיחה של תאים אלה.

ליגנים, המופקים מזרעי פשתן, לרכוש טבע סטרואידים אך ורק במעי האנושי. התכונות הביולוגיות שלהם דומים למאפיינים של isoflavones.

נרות עם אסטרוגן בגיל המעבר

נרות הורמונליים עם גיל המעבר משמשים כדי להקל על הסימפטומים של שריפה וגירוד בנרתיק.

Suppositories Ovestin הם אחד האמצעים היעילים והפופולריים ביותר המכילים אסטרוגן - בצורה של אסטריול. אסטריול הוא הורמון עם השפעה לטווח קצר, אשר כולל את הסיכון של היווצרות תאים חדשים באנדומטריום.

התרופה מקדמת את התחדשות שכבת האפיתל על רירית הנרתיק, ובנוסף משחזרת את המיקרופלורה הטבעית ואת האיזון החומצי שבתוכה - ובכך מונעת התפתחות של חיידקים פתוגניים. יחד עם זאת, רמת החסינות המקומית עולה.

אסטרוגנים בטבליות עם גיל המעבר

התרופות האסטרוגניות הפופולריות והיעילות ביותר המיוצרות בטבליות, המשמשות בגיל המעבר, הן כדלקמן:

 • פרימרין המכיל אסטרוגנים מצומדות. הוא משמש בטיפול הורמונלי - עם תסמונת קלימקטריקית, דימום מהרחם, כמו גם אוסטאופורוזיס המתפתח במהלך גיל המעבר;
 • אסטרדיול, המכיל רכיבים שהם המקורבים ביותר להורמונים הנשיים הטבעיים. הוא משמש לייצוב האיזון ההורמונלי בדם;
 • Preson, אשר משמש לעתים קרובות HRT. המאפיינים הרפואיים שלו מאפשרים לשמור על כושר הרבייה של נשים;
 • Tefestrol - זה מאפשר לך לשחזר את המצב של רירית הנרתיק, וגם מגרה את תפקוד הרחם;
 • Estrofem משמש כדי למלא את חוסר אסטרוגן אנדוגני בגוף הנשי.

המאפיינים של אסטרוגן בגיל המעבר ייבחנו באמצעות הדוגמה של ההכנות Estrofem ו Ovestin.

trusted-source[18], [19]

פרמקודינמיקה

Estrofem נוצר על בסיס החומר 17-β-estadiol, אשר בהרכבו מתאים האסטרוגן הטבעי המיוצר על ידי השחלות. זה עוזר לשחזר את תפקוד תקין של איברי המין של אישה - הרחם עם צינורות הרחם, הנרתיק, צינורות של בלוטות החלב, וגם stroma. יחד עם זה, זה משפיע על הפיגמנטציה של האזור ליד הפטמות ואת איברי המין.

התרופה משפיעה גם על תפקודן של תכונות מיניות בנות 2 נשים, מדכאת הנקה, מייצבת את המחזור החודשי, ויחד עם תהליכים אלה חילוף החומרים של שומנים וחלבונים עם פחמימות.

הודות לתרופות, ניתן להוריד את הכולסטרול בדם, ובנוסף להגביר את הליבידו ואת מצבו הנפשי של המטופל. האפקט שלו מסייע לחזק את מסת העצם, כמו גם את הצפיפות שלהם - זה מאפשר למנוע את התרחשות של אוסטאופורוזיס ועושה את העצמות חזקות יותר, ובכך להפחית את הסיכון של שברים חוליות המפרקים באזור הירך.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

פרמקוקינטיקה

לאחר השימוש intravaginal, החומר הפעיל מספק את הזמינות הביולוגית המקומית כי הוא אופטימלי עבור אפקט התרופה. יחד עם זה, הוא נספג במהירות, חודר לתוך מערכת hematopoietic משותפת. כתוצאה מכך, ריכוז הפלסמה של האסטריול הבלתי מאורגן עולה במהירות. השיא הוא הגיע לאחר 1-2 שעות לאחר השימוש.

כמעט כל המרכיב הפעיל בפלסמה נקשר לאלבומין (בניגוד לאסטרוגנים אחרים, הוא כמעט ואינו יוצר אינטראקציה עם globulin, המספק קישור להורמוני המין).

במהלך חילוף החומרים, אסטריול הוא בעיקר המרה למצב מצומדות כמו גם unconjugated עקב זרימת במעי ובכבד. זהו המוצר הסופי של ריקבון והוא מופרש בדרך כלל מן הגוף בצורה כרוכה יחד עם שתן. רק חלק קטן ממנו (כ 2%) מופרש יחד עם צואה (בדרך כלל unriound unbound). מחצית החיים נמשכת כ 6-9 שעות.

כאשר הממשל הנרתיק של 0.5 מ"ג של חומר פעיל, הריכוז שיא שלה הוא כ 100 pg / ml. רמת המינימום הוא כ 25 pg / ml, ואת הריכוז הממוצע הוא כ 70 pg / ml. עם ניהול שבועי של שלושה שבועות של אסטריול במינון זה, הממוצע מצטמצם ל 40 pg / ml.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41]

מינון וניהול

את divigel משמש transdermally. זה נקבע לטיפול ממושך מחזורי או מתמשך. הג'ל מוחל על העור באזור הבטן התחתונה או באזור הישבן. אזור עיבוד עם שקית אחת של תרופות צריך להיות שווה לגודל של 1-2 כפות הידיים. לאחר השלמת הטיפול, לשטוף את הידיים ביסודיות, ולחכות 1-2 דקות כדי לאפשר את הג'ל להתייבש. אסור לטפל באזור עם התרופה על הפנים, החזה או איברי המין, כמו גם על העור הפגוע. זה בלתי אפשרי כי הג 'ל חודר לתוך העיניים.

אם הטיפול המתוכנן עם התרופה החמיץ, יש צורך ליישם אותו מוקדם - מרגע ההליך המתוכנן זה לא צריך לקחת יותר מ 12 שעות. אם הפעם חלף, לא לפספס את העיבוד, הבא נעשה בזמן המיועד. במקרה של תהליכי החמצה תכופים, דימום מהרחם (בדומה לווסת) עלול להתפתח.

משך הטיפול, כמו גם את המינון של דיוויגל הוא שנקבע על ידי הרופא המטפל.

בשלב הראשוני של הטיפול, 1 גרם של ג'ל ליום נקבע בדרך כלל. לאחר 2-3 מחזורים לאחר תחילת הטיפול, מתבצעת התאמה של המינון, תוך לקיחה בחשבון את מצב האישה, כמו גם את יעילות התרופות. בממוצע, מינון הטיפול הוא 0.5-1.5 מ"ג אסטרדיול (או 0.5-1.5 גרם של התרופה).

Estrofem נלקח באופן פנימי, וזה חייב להיעשות בכל פעם באותו זמן של היום. הטיפול מתחיל עם מינון מינימלי - 1 טבליה פעם ביום. תיקון גודל המינון מותר לפחות שלושה חודשים לאחר תחילת הטיפול. במהלך גיל המעבר (או עם הרחם הוסר), אישה יכולה להתחיל קורס בכל יום נתון.

אם אתה מתגעגע למינון, עליך לקחת גלולה בהקדם האפשרי, אך אם תקופת המעבר היא יום שלם, הגלולה החסרה אינה בשימוש - מנה כפולה של התרופה אסורה בהחלט.

trusted-source[54], [55], [56], [57], [58], [59], [60], [61]

התוויות נגד

בין התוויות נגד שימוש בסמים המכילים הורמונים, נוכחותו של המטופל במחלות או בתנאים הבאים:

 • נוכחות באנמנזה של פקקת או תרומבואמבוליזם;
 • סוכרת בצורה חמורה;
 • פתולוגיה אונקולוגית של אנדומטריום או שד;
 • גידולים ממאירים תלויים באסטרוגן;
 • פתולוגיה של הכליה או הכבד, שבה יש התמוטטות בעבודתם של איברים אלה;
 • עם אטיולוגיה לא מזוהה של דימום מהנרתיק;
 • חשד כי החולה בהריון.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46]

תופעות לוואי של אסטרוגנים עם גיל המעבר

תרופות אנטימיכוטיות המכילות הורמונים ידועות כגורמות למספר גדול של תגובות שליליות - בקיצור רשימה זו כוללת את ההתרחשות האפשרית של בעיות כאלה:

 • עלייה במשקל;
 • כאבי ראש
 • את הופעת בצקת עקב החזקת נוזלים בגוף;
 • ogrubenie בלוטות החלב;
 • התפתחות של כולסטזיס, מה שמוביל להפרת תהליך העיכול.

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51], [52], [53]

מנת יתר

במקרה של מינון יתר חמור, דיוויגל עלול לפתח כאב בבלוטות החלב, תחושה של עצבנות או חרדה, וגם גזים. אין תרופה ספציפית - זה דורש ירידה במינון או נסיגה מלאה של שימוש בסמים.

כאשר המינון של Estrofem חרג, אפשר לפתח סימפטומים אופייניים של הפרעות עיכול, כגון הקאות ובחילות.

trusted-source[62], [63], [64], [65], [66], [67], [68], [69]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

אסטרופם מגביר במידה ניכרת את ההשפעה הרפואית על הגוף של תרופות להורדת שומנים בדם.

בשילוב עם estrofem, את ההשפעות של נוגדי קרישה, תרופות משתן, antihypertensive, וגם היפוגליקמיה הורמונים זכריים נחלשים.

תהליך חילוף החומרים Estrofema הופך להיות הרבה יותר אינטנסיבי במקרה של שילוב עם ברביטורטים, פרכוסים, הרגעה, משככי כאבים אופיואידים, תרופות הרדמה, ואת מעוררים של אנזימים בכבד microsomal.

Rifampicin, phenylbutazone, כמו גם אמפיצילין לשנות את האיזון של microflora במעי, וכתוצאה מכך הקליטה של estrofem הוא נחלש.

ההשפעה הטיפולית של אסטרדיול מוגברת על ידי שילוב עם חומצה פולית והכנות בלוטת התריס.

trusted-source[70], [71], [72], [73]

תנאי אחסון

ההכנות מגיל המעבר צריכות להישמר בתנאים רגילים לתרופות. הם לא צריכים להיות קפואים, הטמפרטורה לא יעלה על 25 ° C.

trusted-source[74], [75], [76], [77], [78], [79], [80], [81], [82]

חיי מדף

אסטרוגן לגיל המעבר ניתן להשתמש בתוך 3-4 שנים מיום הייצור של התרופה.

trusted-source[83], [84], [85], [86], [87], [88]

קבוצה פרמקולוגית

Эстрогены

השפעה פרמקולוגית

Эстрогенные препараты

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "כיצד להגדיל את האסטרוגן בגיל המעבר: סמים, עשבי תיבול, מזונות" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.