Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כינים

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

ראש pediculosis (מילים נרדפות: pediculosis, כינים) היא מחלה נגרמת על ידי כינה הראש כי parasitizes על הקרקפת והצוואר.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

גורם ו פתוגנזה של כינים

כיסא הראש (pediculus humanus capitis) הוא 2-3.5 מ"מ אורך הוא הדגימה הלבנה אפרפר. רצוי להשפיע על ילדים ואנשים עם שיער ארוך. הילוכים מתרחשת מאדם לאדם דרך כיסוי ראש או מסרק. היגיינה מספקת וחיים בקהילות צפופות תורמים להתפשטותה. לעתים קרובות מתפתחים בתי ספר קטנים אנדמיים. מחוץ למארח, כיסא הראש יכול לחיות 55 שעות. בניגוד לכינה, כיסא הראש אינה נושאת דלקות.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14]

תסמינים של כינים

המקום העיקרי של לוקליזציה הוא הראש. השיער על זקן ו pubis מושפעים לעתים נדירות. על הקרקפת, האזור מאחורי האוזניים מושפע לרוב. כינים הראש לספוג דם על ידי נשיכה כל 2-3 שעות. גילויים עור להיות מורגש רק לאחר כמה שעות או ימים. במקרה זה, אדום בהיר urticaria papules לפתח, אשר בשל החדירה של הרוק של כינים הם מגרד מאוד. על עורף לעתים קרובות יש אקזמה אופיינית של מחורבן. צחצוח לעיתים קרובות מוביל זיהומים חיידקים משניים, ולבסוף, סבך חזק של השיער ואת היווצרות של מפרק (trichomes). זיהום משני נגרם וכבד לימפדניטיס באזור הכרוניים ובצוואר עם נטייה להתפקדות.

מה מטריד אותך?

אבחון כינים

היא ממוקמת על בסיס של מרפאה טיפוסית כאשר מוכיחים את נוכחותם של כינים. גירוד חזק של הכינים יכול לגרום אפילו כמויות קטנות. אם אין כינים, חיפשו אחר כך - הוא בצורת כליה, מודבק לשיער, סגלגל, אורך 0.8 מ"מ, ביצי כינים, מוסתרות בקליפה צ'יטנית. בהתחלה הם יושבים על בסיס השיער, ועם צמיחת השיער הם עוברים לקצה, ובפעם זו הם לרוב ריקים: אין בטנה של הצינור. שלא כמו קשקשים, nits לא להתגלגל שיער, אבל לשבת בחוזקה. מקומות של מיקום מועדף - אזורים מאחורי האוזניים. על הבדיקה, יש צורך להעלות את השיער בצד מעל האוזניים כדי לזהות nits שם. כינים לא ניתן למצוא. גירוד של הראש, אקזמה של הראש ו occiput עם impetiginization צריך להוביל את הרופא לרעיון של כינים ראש.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20]

מה צריך לבדוק?

כיצד לבחון?

אבחון דיפרנציאלי

ראש אקזמה, אימפיגו מדבק, פסוריאזיס של הקרקפת.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

למי לפנות?

טיפול בכינים

יש צורך להרוס לא רק כינים, אלא גם את העוברים שלהם nits.

לינדאן (gamma-hexachlorocyclohexane) משמש ג'ל 0.3%. השיער נשטף בשמפו, ואז הג'ל משפשף את השיער הרטוב וחוזר על עצמו בקפידה. זה דורש כ 15 גרם של ג'ל. הג'ל צריך להישאר בשיער במשך שלושה ימים, ואז לשטוף את הראש. עם טיפול זה, nits גם למות והם מוסרים על ידי שטיפה עם תמיסת חומץ חם (חלק 1 6% חומץ מזון 2 חלקים מים) ולאחר מכן מסרק עם מסרק תכופים. במהלך ההיריון והאכלה, לינדן הוא התווית, אבל מותר לתינוקות ולילדים בגיל הגן.

Para-Plus (permethrin + malathion). הוא משמש ריסוס וגם פועל על כינים ו nits. התרופה מרוסנת ממרחק של 1-2 ס"מ, על ידי לחיצה על 1-2 שניות, מרסס מכוסה מבחוץ עם יד. חשוב לטפל בזהירות את הבסיס כולו של השיער, כולל ויסקי ואת החלק האחורי של הראש. לאחר 320 דקות, השיער נשטף עם שמפו רגיל, ולאחר מכן שטוף עם מים אקסטיים מסורק, כאמור לעיל. שבוע לאחר מכן מבוצעת בדיקת מעקב, עם צמיחה חוזרת של כינים או חיתולים, הטיפול חוזר על עצמו. צעיפים וכובעים ניתן לרסס ממרחק של 20 ס"מ.התרופה היא התווית במהלך ההריון והאכלה. החל אותו רק באזורים גדולים, מאווררים היטב. זה צריך לשים לב לרעילות המיוחדת שלה עבור דם קר: terarium, אקווריום.

מלתיון (פתרון של 0.5%). פתרון זה (דליקה!) לגמרי מכסה את השיער ואת הקרקפת (10-20 מ"ל). לאחר ייבוש באוויר (ללא מייבש שיער!) ו 12 שעות של פעולה, השיער נשטף ביסודיות עם שמפו. מעקב אחרי 8-10 ימים. Malathion נספג על ידי קרטין ולכן צריך להיות אפקט מגן מסוים במשך כמה שבועות. זה התווית של תינוקות.

Permethrin (1% לשטוף קרם) הוא שפשף לתוך לשטוף לרחוץ שיער ושטף לאחר 30 דקות. הטיפול בתינוקות ובגנים מתבצעים בפיקוח רופא.

תרופות

מניעת כינים

יש לבדוק את כל האנשים שבאו במגע עם מטופלים (משפחה, גן ילדים, בית ספר, בית אבות), ואם יש צורך בכך. לעתים קרובות יש אנדמיים קטנים.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.