Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאבי מחזור

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

הפיזיולוגיה הנשית היא מורכבת מאוד ובלתי צפויה. גוף של אישה הוא מסוגל לבצע נס אמיתי - הלידה, לטפח ולידה של תינוק. עם זאת, עבור אושר כזה יש להקריב משהו. אולי זה איך אתה יכול לטפל בכאב תקופתי בנשים הקשורות במהלך המחזור החודשי, אשר נקראים כאבי מחזור.

מקורות מסוימים טוענים כי 56% מהנשים סובלות מכאבים בינוניים עד בינוניים שאינם מפריעים לפעילות היומיומית שלהם. יחד עם זאת, כ -35% מהנשים חוו כאבי מחזור קשים כאלה בימים קריטיים, כי לא רק שיש להם שינויי טמפרטורות הגוף, צמרמורת מופיעה, אלא גם לאבד את ההכרה.

קשה מאוד למצוא אישה שאין לה רגעים כואבים במערכת המין היחידי בימים קריטיים. עם זאת, משך כאבי מחזור אינו משמעותי, לעתים קרובות 1-3 ימים מאופיין בשפע של פריקה מדם.

בנוסף כאבי מחזור על תחילתו של ימים קריטיים, הוא יכול גם לבטא כאב באזור בלוטות החלב, הגדלת שלהם או איזה סוג של התקשות.

מפחד כאבי מחזור, בכל זאת, זה לא הכרחי, אולם, אם הכאב הוא חמור מאוד, משככי כאבים קונבנציונליים אינם עוזרות, אז אתה צריך לראות רופא נשים, ולהתייעץ איתו לגבי המשך כדי להתגבר על הכאב.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

מהו כאב וסת?

מבחינה מדעית, כאבי מחזור נקראים dysmenorrhea. מצב זה, המאופיין על ידי כאב בבטן, האגן, מערכת האורגניטל בגוף האישה במהלך המחזור או לפני הופעתה. Dysmenorrhea, בתחום הרפואה, ניתן לחלק לשני סוגים - ראשוני ומשני.

דיסמנוריאה ראשונית או תפקודית נצפית בדרך כלל אצל נשים בוגרות. הוא מאופיין בתחושות מכאיבות של חומרת משתנה בבטן התחתונה, אשר נצפו במשך 1-3 ימים לפני או במהלך המחזור החודשי. עם הזמן, כוחו של כאבי מחזור מצטמצם, ואחרי הכאב הלידה יכול להיעלם לגמרי.

סימפטומטים של כאבי מחזור ופונקציונליים יכולים להופיע בעוד כמה שנים לאחר הופעת הווסת. עם זאת, אין בכך כדי להצביע על הפרת תפקוד הגוף, או על הפסקת או הפרעה של הרחם ועל נספחיו.

הרופאים רואים את שני הגורמים השכיחים ביותר של כאבי מחזור. הגורם העיקרי של כאבי מחזור וסת שיחות התכווצויות חדות או ממושכות של הרחם. במקביל, גוף של אישה מפחית את זרימת הדם אל הרחם ומשחרר חומר prostaglandin, אשר מסייע להפחית את שרירי הנשי הפנימי.

סיבה נוספת יכולה גם להיקרא שחרור של קרישי דם גדולים מאוד עם פריקת דם בשפע, אשר יוצר אי נוחות בתעלת צוואר הרחם.

כמו כן, בהיווצרות של כאב במהלך הווסת לא יכול להיות הדרך הטובה ביותר להשתתף בהעדר ניידות, עישון, השמנת יתר, מתח, תורשה וגורמים אחרים. תסמינים נלווים של dysmenorrhea הם גם שלשולים, או להיפך, עצירות, תכופים השתנה, וכאבי ראש.

דיסמנוראה משנית בולטת יותר, ממושכת יותר ומאופיינת במחלות של המערכת המופרית. כאבי מחזור משני מושפעים ביותר על ידי נשים בגיל 20-20 שנים. כאב הוא ציין לא רק את הבטן התחתונה, אלא גם את הגב התחתון ואת הרגליים. הכאב עשוי להיות שונה - נוקב, חיתוך, משעמם, כואב - ונמשך הרבה יותר מאשר במקרה של dysmenorrhea הראשוני.

הסיבות לכאב הווסת של הופעה משנית אופייניות לנשים שסבלו ממחלות שונות של איברי המין, כולל אנדומטריוזיס, כמו גם אלה שהזריקו את המכשיר תוך הרחם. כמו dimenorrhea הראשוני, גורמים שליליים, כגון השמנת יתר, עישון ומתח, יכול להשפיע גם על הופעת כאבי מחזור משני.

במונחים של חומרת, dysmenorrhea משני מחולק לשלושה תת-מינים. הראשון - הקלה ביותר - הוא ציין בתחילת המחזור ואינו נשאר זמן רב, ממוקם בחלק התחתון של הבטן. השני הוא תת-מין ממושך יותר של dysmenorrhea, אשר מאופיין על ידי כאב בלתי פוסק 2-3 ימים. לפעמים יש בחילה או שלשולים, אי נוחות בכל הגוף. התת-מינים השלישי של dysmenorrhea הוא החמור ביותר, מאופיין בכאב שנמשך בין 2 ל -7 ימים. כאב הוא ציין לא רק את הבטן התחתונה, אלא גם את הגב, וגם את הרגליים. בנוסף, העבודה של מערכת העיכול מופרעת.

כאבי מחזור חזקים לא רק למצות את הגוף של אישה, אלא גם לשנות לזמן מה את תפיסת העולם שלה, התגובה שלה לאחרים, על התנהגות של אנשים. אישה יכולה להיות עצבנית, ממורמרת או מנותקת אחרת, עלולה להיות מדוכאת.

כאבי מחזור במהלך ההריון

במהלך ההריון, נשים כמעט תמיד מודאגים לגבי מצב הגוף שלהם, ובמיוחד - בטן. לכן, אם פתאום יש כמה תחושות כואבות בבטן התחתונה, הבנות מיד לנסות ללכת לרופא, כדי לא לסכן את התינוק שלהם.

בשלבים הראשונים של ההריון, נשים עשויות לחוות כאבים דומים לכאב הווסת. אם כאבי מחזור מופיעים לפני תאריך היעד, אז, סביר להניח, אתה בהריון. בדרך כלל תופעה דומה נצפתה ביום 6-12 לאחר ההפריה מאופיין על ידי משיכת כאב בבטן התחתונה.

כאבי מחזור קשים במהלך ההריון, תכונות בהתחלה, יכול אומר כי ההריון הוא ectopic. אם, בנוסף כאב, סחרחורת, בחילה או התעלפות הם נצפו, אז אתה חייב מיד ללכת על אולטרסאונד. ובמקרה של תחילת הדימום, רק התערבות כירורגית מיידית תעזור לך - מיד להזעיק אמבולנס. תסמינים אלה עשויים להצביע על הפלות לא רצוניות, המטופלות רק בבית חולים.

אם כאבי מחזור במהלך ההריון נגרמת על ידי טראומה, מאמץ פיזי מוגזם או התפתחות של מחלה כלשהי, אז אפקט שלילי אפשרי בצורה של ניתוק בטרם עת של השליה. תופעה כזו מסוכנת הן לאם והן לילד, והיא דורשת התערבות מיידית על ידי הגניקולוג התצפית ועל לידות מוקדמות אפשריות ואחריהן הטיפול באם ובילד.

כאבים דומים לכאבי מחזור יכולים להתרחש גם בגוף האם אם מערכת העיכול מגיבה באופן שלילי קוליטיס מזון יכול להתרחש, גזים עשויים ליצור, dysbiosis או תחושה של כבדות. כמו כן, הפרות של מערכת העיכול קשורות לא רק עם מזון, אלא גם עם הרחבת הרחם, אשר יכול להעביר את דרכי העיכול לאישה בהריון. ביטוי כזה של הריון יכול להיות מותאם על ידי ציור תזונה נכונה דיאטה.

אם יש כאבי מחזור במהלך ההריון בשלבים האחרונים, אז זה יכול להיות מופעלות על ידי מתח מתמיד של שרירי הבטן. כדי להקל על כאב, לנסות להירגע את הבטן.

במהלך ההריון עלול להתרחש גם תחושה דומה לכאבי מחזור, אשר כתוצאה מהפיתוח במערכת שתן חמרת אמא זיהומיות מחלות אפנדיציט אפשרי, דלקת לבלב או טבע כירורגיים אחר של המחלה. הם בדרך כלל מלווה תסמינים נוספים - סחרחורת, בחילות קשות, חום. במקרים כאלה, אל תנסו את הגורל, ועליכם לבקש עזרה מיידית מהגינקולוג שלכם, אשר בהחלט יחסל את התחושות הלא נעימות ויעזור להתמודד עם כל הסיבות לכאב בצורה כזו שלא לפגוע בתינוק.

טיפול בכאבי מחזור

הסוג העיקרי של כאבי מחזור מטופל על ידי התאמת הדיאטה, דרך החיים, עצירת השימוש בניקוטין, וגם נלחם עם מתח מתמיד. עם dysmenorrhea פונקציונלי, הרפיה עוזר להתמודד עם הכאב - לשכב על משטח אופקי לצרף, אם אפשר, בקבוק מים חמים. אם לאחר מכן הכאב נעלם, אז אתה צריך לשתות antispasmodic או הרדמה.

במקרה של dysmenorrhea משנית, שיטות כאלה לא יעזרו - רק התערבות רפואית תעזור.

כיצד להיפטר כאבי מחזור?

במהלך הופעת כאבי מחזור, לנסות לנוח יותר, לא נטל על הגוף, וליישם חם warmers על הבטן. נסו להימנע ממצבים מלחיצים שיכולים להחמיר את הכאב. נסה טכניקות הרפיה שונות.

הימנע עישון, שתיית אלכוהול, אם אפשר, לא לשתות קפה, כי חומרים אלה לתרום כאב מוגבר.

אם בחרתם מכשיר תוך רחמי כאמצעי מניעה, ובגלל ההתקנה שלו, הגברתם של תחושות כואבות עם תקופה של חודש, כדאי לשקול לסלק תרופה כזו מהגוף שלכם ולבחור אמצעי מניעה נוסף.

כדאי גם לחשוב על ניהול אורח חיים בריא ופעיל יותר. צפה המשקל שלך ואת הדיאטה. לבלות 30 דקות, 1 שעה ביום עבור אימון גופני - ריצה, שחייה, כושר או תרגילים אחרים. הם יעזרו לחזק את השרירים, המפרקים, העצמות ולשפר את זרימת הדם בגוף שלך, אשר, בתורו, יעזור להעביר כאבי מחזור.

מה לשתות עם cramps וסת?

אם אתה לא יכול לעקוב אחר הפעילות הגופנית שלך ואת הדיאטה, אתה לא יכול להפסיק לעשן, או שאתה לא יכול להיות עמיד יותר ללחץ, ואז תקבל תרופות עבור כאבי מחזור.

אז מה הם כאבי מחזור של הרפואה המודרנית והפרמצבטיקה? הרופאים אומרים כי תרופות רבות שאינן סטרואידים יעילים בלחימה בכאב עם הווסת. טבליות כגון אספירין, וולטרן ו איבופרופן יכול לעזור לך להיפטר מכאב במהלך המחזור החודשי.

לא פחות יעיל אמצעים של כאבי מחזור הם antispasmodics, כגון no-shpa, buscopan, אשר להסדיר את רמת prostaglandin בגוף. עבור הטיפול היעיל ביותר, יש צורך להתחיל לקחת את התרופה במשך כמה ימים לפני תחילת הווסת ולסיים את קבלת הפנים ביום 2 לאחר תחילת השחרור. עם זאת, השימוש המתמשך של תרופות אלה אינו מומלץ, במיוחד ללא התייעצות עם רופא, כמו זה עלול להוביל דלקת של רירית הקיבה. הרופא עשוי לרשום פרצטמול או משככי כאבים אחרים בתמורה לתרופות אלו.

ישנם מקרים בהם, עם כאב חמור מאוד במהלך הווסת, צריכת גלולות למניעת הריון הוא prescribed. תרופות אלו מסדירות את ייצור הביציות בגוף הנשי על ידי הגדלת כמות ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון. הם גם להפחית את כמות הדם זורם אל הרחם במהלך המחזור החודשי. זה מוביל לירידה בשפע של פריקה מדם, וכתוצאה מכך, לצמצום תחושות כואבות. הרופא שלך עשוי לרשום אמצעי מניעה לכאבי מחזור - danazol, progestogen או סוכנים אחרים אשר משחררים gonadotropin, אבל האחרון יכול להיות תופעות לוואי שליליות רבות.

כיצד להקל על כאבי מחזור?

אם רופא אתה לא רוצה לטפל בכאב חודש עד החודש חזר להציג חוזק אופיו, אז אתה צריך לדעת את השמות הבסיסיים של גלולות כדי לעזור להיפטר תחושות הלא נעימות, כמו גם כלים כדי לסייע להתמודד עם מחלות נשיות זמניות.

קודם כל, לטפל האוכל שלך - מזון מסוימים יכולים להגדיל את הכאב במהלך הווסת, אז כדאי להימנע משימוש בהם לפני ובמהלך הווסת. לרוב משפיעים לרעה על הגוף במהלך המוצרים החודשיים, בהם יש חומצה אראצ'ידונית - אלה הם מוצרים ממוצא מן החי, שומנים רוויים. במקום זאת, עדיף להגדיל את הצריכה של מוצרי דגים, אשר מסייעים להרגיע את השרירים ולהסיר עוויתות - טונה, סלמון, מקרל ועוד. הגדל גם את צריכת האגוזים, הזרעים, ירקות ופירות טריים, מוצרים המכילים סידן. סידן מסייע לנרמל את טונוס השריר ולהפחית את עוצמת וכמות העוויתות. השפעה דומה יש מוצרים המכילים מגנזיום - שעועית, פירות יבשים, דגנים, יוגורט, כמו גם ירקות ירוקים.

באשר לפעילות גופנית - לא מסננים את השרירים דרך הצ'ור, שכן זה יכול להגדיל את שפע של פריקה, להגביר את זרימת הדם. עם זאת, שוכב כל הזמן הוא גם לא מומלץ. מומלץ לבצע תרגילים המסייעים לחיזוק השרירים והמתח - הליכה או ריצה, תרגילים אירוביים, תרגילי אירובי, יוגה.

עזרה להקל על התחושות הכואבות של מדחסים חמים אמבטיות חמות, אשר לעזור להרגיע את השרירים ולהקל על הכאב בבטן התחתונה.

השתמש נוזלי יותר - מיצים, מים, תה צמחים - הם עוזרים למנוע התייבשות, להאיץ את זרימת הדם בגוף. אפקט מיוחד הוא, למשל, חלב חם מעורבב עם חצי כפית של קינמון - מסיר עוויתות ויש לו תכונות אנטי דלקתיות.

אז איך להקל על כאבי מחזור ומה סמים אתה יכול לקחת כדי להיפטר כאבי מחזור לא לפגוע בגוף שלך?

כאבים למחזור החודשי

Analgin יש משכך כאבים, אנטי דלקתי אפקט אנטי. הוא נקבע, בין היתר, עם כאבי מחזור. זה נלקח בעל פה לאחר ארוחות 0.25-0.5 גרם פעמיים פעמיים ביום. המינון היומי המרבי הוא 3 גרם של התרופה.

מבין תופעות הלוואי שנצפתה ירידה במספר הגרנולוציטים או הטסיות בדם ההיקפי, זרימת כלי הדם (דימום), לחץ דם נמוך, דלקת אינטרסטיציאלית של הכליות, פריחות אלרגיות.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

אבל- shpa לכאבי מחזור

אבל, ספא הוא סוכן spasmolytic, כי במהלך הווסת, הוא נלקח בצורה של טבליות או כמוסות. משמש לטיפול בעוויתות של שרירים חלקים של איברים פנימיים.

המינון של נטילת התרופה למבוגרים הוא 40-80 מ"ג שלוש פעמים ביום. במקרה זה, המינון היומי המרבי של התרופה ליום הוא 200 מ"ג.

תופעות הלוואי הידועות - סחרחורת, דפיקות לב, הזעה מוגברת וטמפרטורת הגוף, תגובות אלרגיות אפשריות. במינונים גבוהים ללא הצדקה, הוא עלול לגרום להפרעה בהתנהגות של אטריה וחדרי הלב, להפחית את התגובה של שרירי הלב ולגרום לדום לב ולשיתוק של מערכת הנשימה.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

טבליות אחרות לכאבי מחזור

כדי להילחם כאבי מחזור, הרבה כסף כבר המציא. כל אישה בוחר את התרופה, בהתבסס על כוח ומשך הכאב הבדיקה.

אז, קצת עזרה ללא shpa, וחלקם לא להרגיע משככי כאבים החזקים ביותר.

לעתים קרובות יותר, נשים, כמו המחקר של נשים בפורומים להראות, להשתמש בהרדמה כאבי מחזור, כמו nurofen, novigan, spasmalgon, baralgin, ketans ו tamipul.

Nurofen היא תרופה אנטי-סטרואידית לא דלקתית. חוסמת את הדור של פרוגלאנדינים. נספג במהירות - במשך 30-60 דקות. מבוגרים יכולים לקחת 0.2-0.8 גרם 3-4 פעמים ביום. מומלץ לקחת את התרופה לאחר הארוחה, לחצה עם הרבה נוזלים. יש מספר תופעות לוואי.

נוביגן היא תרופה משולבת עם השפעות spasmolytic, משככי כאבים ואנטי דלקתיים. התרופה היא prescribed עבור 1-2 טבליות עד 4 פעמים ביום. שימוש ארוך טווח של התרופה אינו מומלץ. תרופה יש רשימה מרשימה של תופעות לוואי.

Spazmalgon - יש משככי כאבים משולבים אפקט antispasmolytic. טוב נספג, את האפקט הגדול ביותר הוא ציין לאחר 30-120 דקות. בצורה של טבליות, התרופה נלקחת עד 3 פעמים ביום עבור 1-2 טבליות. זה לא מומלץ לקחת את התרופה במשך יותר מ 3 ימים ברציפות. אם ההשפעה הצפויה נעדרת, הפסק את השימוש. יש מספר תופעות לוואי.

Baralgin - יש משככי כאבים משולבים אפקט antispasmolytic. זה prescribed עבור עוויתות של שרירים חלקים של איברים פנימיים. מינוי של 1-2 טבליות 2-3 פעמים ביום כולו, עם כמות קטנה של נוזלים. יש הרבה תופעות לוואי.

קטאנוב הוא תרופה אנטי-סטרואידית לא-דלקתית, הרדמה. הריכוז של התרופה בדם הוא הגיע לאחר 45-50 דקות. התרופה היא prescribed לקחת טבליה אחת כל 4-6 שעות. הטיפול לא צריך להיות יותר מ -7 ימים. ההוראה ממליצה להפחית את המינון של התרופה לחולים קלים מ -50 ק"ג, אנשים מעל גיל 65 שנים, וכן חולים עם תפקוד כלייתי לקוי. סמים חזק מספיק. עבור היום בבתי מרקחת הוא על מכירת רק תחת מרשם של הרופא. פרמקולוגיה מספקת קונים עם אנלוגים של התרופה.

טמיפול - אנטי-דלקתית נוגדת דלקת, נוגדת דלקת לא סטרואידית. המבנה כולל איבופרופן, פרצטמול וקפאין. זה נלקח בעל פה. עבור הרמת כאבי מחזור, 1-2 כמוסות נלקחים עד 4 פעמים ביום, בהתאם לעוצמת הכאב. הסכום המקסימלי של התרופה ליום - 6 חתיכות. מרווח בין מינון צריך להיות לפחות 4 שעות. יש מספר תופעות לוואי.

טיח מכאבי מחזור

תרופות מודרניות מציעות נשים לסרב או להחליף חלקית את ההכנות הרפואיות עם תיקון ההתחממות, אשר משמש כאבי מחזור. בתוך 20 דקות, הטמפרטורה של התיקון מגיע 50 מעלות, אשר מסייע להשפיע באופן פעיל על מוקדי הכאב, משפר את זרימת הדם ברקמות רכות, מסיר התכווצויות שרירים.

מומלץ להשתמש תרופה זו בימים הראשונים של הווסת, כאשר הכאב הוא בולט ביותר.

זמן הפעולה הוא עד 6 שעות.

אתה צריך להשתמש בו בזהירות, שכן קיים סיכון של שריפת. אין להשתמש בטיח במשך יותר מ 12 שעות ביום.

אין להחיל את התיקון על האזורים המושפעים של הגוף, וגם להסיר אותו מיד אם אתה מרגיש חימום מוגזם.

אין לקרוע את התיקון ולמנוע לקבל את התוכן על הריריות והעיניים הריריות. במקרה של מגע מיד עם מים.

תרופות אלטרנטיביות לכאבי מחזור

אבותינו, כמו גם אנחנו נאבקים עם כאב עם הווסת. אבל לא היה להם צבא שלם של רוקחים וחוקרים שהגיעו עם המכשור הרפואי הנכון, ולכן נאלצו להילחם במחלתם התקופתית באמצעים חלופיים.

עיסוי אקנה יעזור להקל על הכאב. זה שווה לעסות את הנקודה על החלק הפנימי של הרגל, אשר בין הברך ואת הקרסול.

הם גם אומרים כי בימים אלה משחה איכטיול יעזור עם המחלה בתערובת עם וזלין, אשר צריך להיות מיושם על הבטן התחתונה. ובערב אתה צריך לשתות עירוי חזק של זנגביל עם סוכר.

עירוי של פלפל מים, על פי הרפואה האלטרנטיבית, יסייע להיפטר מכאב ולהפחית את שפע ההפרשות. כדי להכין את העירוי יש צורך לשפוך כף של עשב קצוץ עם מים רותחים (1 כוס) ולהתעקש. קח צריך להיות שלוש פעמים ביום עבור 1 כף.

זרעים בוגרים של בורדוק, מבושלים בכוס מים רותחים, אתה צריך למתוח ולתת קצת יותר אינפוזיה. מסננים, מוסיפים סוכר כדי לשפר את הטעם ומיד לשתות את כל עירוי זכוכית. כלי כזה יסייע להיפטר כאב חמור מאוד.

הסר עוויתות השרירים החלקים של הרחם גם יעזור מרתח של עלים של פטל. מרתיחים אותם במשך 15 דקות מסננים את המרק לקחת כוס ביום.

חצי כפית של פריחת לימון טחון, קמצוץ של וורט של סנט ג'ון, כפית קמומיל לשפוך 0.5 ליטר מים רותחים. עירוי מקורר יש להשתמש במשך כמה ימים לפני תחילת הווסת. משך הטיפול - 4 ימים. שתו כמו תה.

כף של horsetail שדה קצוץ, wort סנט ג 'ון ו קליפת עץ אלון צריך להיות שפכו לתוך 0.8 ליטר מים רותחים. תן לו להתבשל, להשתמש 3-4 פעמים ביום עם תוספת של כמה טיפות של תמיסת ולריאן או momwort.

על כפות של פרחים דייזי קצוצים, פרחי סנט ג'ון, ופרחי ציפורן, שופכים חצי ליטר מים רותחים. להתעקש ולשתות 3-4 פעמים ביום עם תוספת של כמה טיפות של momwort.

על כפית שורש מרוסק של elecampane ו דייזי של כימאי בתוספת כף של עשב סנט ג 'ון ו קליפת האלון להוסיף 0.8 ליטר מים רותחים. להתעקש ולשתות 3-4 פעמים ביום כמו תה.

כל מרשמים מציע להתחיל טיפול 1-2 ימים לפני תחילת הווסת נמשך 4 ימים.

כאבי מחזור מטרידים כמעט את כל הנשים בגיל הפוריות. זכור כי הכאב לא שווה את זה. אם אתם חווים כאבי מחזור, להתייעץ עם גינקולוג ולמצוא את הפתרון הטוב ביותר להקלת הסימפטומים של כאב תקופתי. היזהר בעת שימוש בשתי התרופות ועל ידי שימוש ברפואה אלטרנטיבית.

להיות בריא!

trusted-source[14], [15], [16]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.