Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאבי גב לאחר מניפולציה וניתוח רפואי

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

לא עוצמת הכאב ולא לוקליזציה שלה הוא סימן אבחון מספיק. כדי למצוא את הסיבות הפתולוגיות שגרמו לתסמונת הכאב, או להוציא אותם, יש צורך ללכת למוסד רפואי ולעבור סקר. התעלם מכאב, במיוחד לא עובר כמה ימים, לא שווה את זה, וטיפול בזמן יעזור למנוע סיבוכים מסוכנים.

כאב לאחר עיסוי גב

לעתים קרובות, אנשים לבקר את המעסה, להתלונן על כאב לאחר המפגשים, במיוחד הראשון. תגובה זו בדרכים שונות, חלקם - להפסיק באופן מיידי עיסוי, אחרים - לשקול כאב תופעה רגילה, להיפך, היעדר כאב הוא עבורם סימן של חוסר מקצועיות של המעסה. אז מי צודק? מדוע מופיעים כאבים?

מומחים להבחין בין שלושה סוגים עיקריים של עיסוי על ההשפעה על שרירי הגב:

  1. מרגיע. לאחר חשיפה זו, הכאב בשרירים לא צריך להתעורר. יש לו אופי שטחי ואינו משפיע על השכבות העמוקות של רקמת השריר. זה נעשה כדי להרגיע את השרירים לאחר מאמץ פיזי ניכר, עם השעבוד של השרירים ממוצא פסיכוגני או עם מחלות שונות של עמוד השדרה. כתוצאה מכך, החולה צריך לחוות רק הרפיה נעימה בגוף, הוא חייב להיות מצב שלווה ומצב רוח טוב. מחלה וקשיחות בגוף כמו ההשפעות של עיסוי מרגיע מעיד על הליך שגוי.
  2. גוון. מין זה משמש להביא את השרירים למצב עבודה. יש גירוי של רקמת השריר, הוא דומה לאימונים. לאחר עיסוי כזה של רקמת שריר המיוצר חומצה לקטית, מה שנקרא תסמונת של כאבי שרירים מתעכב (krepature). המטופל שלו, לאחר הפגישה, מרגיש בדרך כלל למחרת בבוקר, לאחר מנוחה לילה, כאשר תהליכים מטבוליים ברקמות של הגוף מופעלים. כאבי גב בדרך כלל עובר שניים או שלושה מפגשים. אם הכאב לא נעלם, אבל מתעצם, אתה צריך להפסיק את ההליך, שכן זהו סימן מדאיג כי המעסה אינו מוסמך מספיק או את העיסוי אינו כראוי prescribed. סימני צרות הם גם כאב מיד לאחר עיסוי או שעה או שתיים לאחר.
  3. נקודות אקופרסורה מיועדות לנקודות אקופונקטורה. במקרה זה, הנוהל עצמו הוא כואב, אבל אם הוא מתבצע כראוי, זה הופך להיות קל יותר. הכאב בגב לאחר העיסוי מציין כי נקודות האקופונקטורה מוגדרות בצורה לא נכונה והיה גידול בעווית שרירים, או מטפל עיסוי עשה טעות עיסה את הנקודות הלא נכונות.

בנוסף, הפרה של כללי עיסוי יכול לגרום לכאב בגב. עיסוי למחלות כרוניות מתבצע רק בתקופה הסמויה. במהלך הישנות המחלה חריפה או בלתי אפשרי לבצע את ההליך (כולל טראומה), שרירי יותר לקבע להופיע נפיחות, אשר מהדק את קצות העצבים (תסמונת שָׁרשִׁיתִי). עיסוי הוא התווית ב hernias השדרה של גודל גדול. הנוהל אינו מבוצע על עמוד השדרה ועל באזור מייד מעל האיברים החיוניים של הצפק, הלב והכליות. קונטרה עבור יושרה הן גם מחלות עור, מחלות עור, המופיליה, בנוכחות גידולים, אוסטאומיאליטיס, שחפת של רקמת עצם, מחלות המועברות במגע מיני ונפשי, במחצית השנייה של הריון.

כאבי גב לאחר הרדמה epidural

כאשר מתבצע ניתוח על האיברים הנמצאים בחלק התחתון של גוף האדם, ההרדמה מבוצעת על ידי הזרקת עמוד השדרה. זהו סוג הרבה יותר עדין של הרדמה מאשר הרדמה כללית. אז להרדים ביותר התערבויות גינקולוגיות אורולוגיות, ניתוח עבור פציעות ברגל, על פי הטבעת.

כאבי גב לאחר epidural, כמו גם הרדמה בעמוד השדרה, שונה רק בעומק הניהול של ההרדמה, נגרמת בעיקר על ידי גירוי הרקמות מן ההזרקה. טבעו של כאב כזה הוא מתון, הוא הרגיש, ככלל, לא יותר מ 48 שעות מן המבצע.

נוכחות של שבר חוליתי בחולה אינה התווית נגד הרדמה בעמוד השדרה, עם זאת, גורם המגביר את הסבירות של הופעת תסמונת הכאב היא.

כאשר זין בעמוד השדרה ניתן להגיע בתוך הבקבוקון, אשר עלול לגרום המטומה נפצעה גם ומתח רצועות של עמוד השדרה, ישנן התכווצויות שרירי רפלקס, עצבים הם פתרון מגורה מנוהל סוכן משכך כאבים. סיכונים אינם מייצגים את כל זה, אבל זה מעורר את ההתפתחות של תחושות כואבות, אשר יתקיים לאחר זמן מה על ידי עצמם.

החשד של המטופל, הפחד שלו וציפייה לכאב גם ממלאים תפקיד בתפיסת הכאב.

הסכנה האמיתית מיוצגת על ידי היחס הבלתי הוגן של הצוות לשמירה על הכללים של aseptic ו מחטא. זה לא קורה לעתים קרובות, אבל הגורם האנושי לא ניתן לפטור. במקרה זה, זיהום עשוי להתפתח, אשר קל על ידי מיקום של קטטר במשך זמן רב מספיק. הזיהום של אתר ההזרקה מוביל לא רק לכאב, אלא גם לתסמינים נפוצים של דלקת - חום, חולשה, כאבי ראש. נקיטה של צעדים בזמן הוא אז בעל חשיבות רבה במניעת דלקת שופעת של חוט השדרה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

כאבי גב לאחר הרדמה

אחד מכל עשרה חולים שעוברים ניתוח תחת הרדמה כללית מרגיש כאב בגב כאשר הם חוזרים להכרה. זהו סיבוך נפוץ למדי, במיוחד לאחר מבצע ממושך, בשל העובדה כי, תחת הרדמה כללית, המטופל שוכב ללא תנועה על משטח החלק של שולחן הניתוחים, והוא המפתח "עייפות" של שרירי הגב. התחושות הכואבות ממוקמות באזור המותני.

סימטרי כאבי שרירים באזור צוואר הרחם וכתפיים, המתרחשים בימים השלישי והרביעי לאחר הניתוח, הם תגובה לשימוש בניתוח חירום של מרפא שריר דיטילין.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16]

כאבי גב לאחר ניתוח

לאחר כל התערבות כירורגית, ללא קשר לנפח וטכניקה (מינימלי פולשני או פתוח), כאב עשוי להופיע. באופן טבעי, הרקמות שנפגעו יותר במבצע, הכאב החמור יותר עלול להתרחש לאחר הניתוח.

כאבים לאחר הניתוח בגב מופיעים בעיקר בפעולות המבוצעות בעמוד השדרה, באיברים, בלוקליזציה אנטומית של זה - הלבלב, כיס המרה, הריאות. מסננים את כאבי גב לאחר ניתוח על האיברים של הצפק ואגן קטן, מסירה כירורגית. לעתים קרובות הסיבה לתסמונת הכאב היא השימוש בהרדמה בעמוד השדרה. בעיקרון, את הכאבים הם הרגישו במהלך הריפוי של רקמות שנפצעו, עם זאת, הם יכולים להופיע הרבה יותר מאוחר. לפעמים המטופל מודאג מכאב כרוני לאחר הניתוח. הסיבות שונות מאוד - הנבטה, צביטה של העצבים, התפתחות זיכרון הכאב ועוד.

כאבי גב לאחר הסרת שבר של עמוד השדרה, neoplasm, החלפת דיסק בין-חולייתי, הסרת דחיסה והתרופפות עמוד השדרה אינה נדירה. פעולות שנועדו לחסל כאב בחלק אחד או יותר של עמוד השדרה יכול לגרום לכאב מוגבר. כאבים אלה אפילו יש שם מיוחד - תסמונת של עמוד השדרה המופעל. בעיית הכאב לאחר הניתוח עדיין נחקרת על ידי מומחים מרחבי העולם, בחמישית מהמקרים הגורמים שלהם אינם ידועים. מייד לאחר הניתוח באתר של הייצוב שלה מופרע בגלל זה מתעורר תסמונת שָׁרשִׁיתִי, דלקת, גידולים, צמיחת יתר של רקמת צלקת להופיע, גרימת כאב מתמשך או חוזר בחלק האחורי. בתקופת השיקום לאחר הניתוח, המטופלים מקבלים פיזיותרפיה, פיזיותרפיה, התעמלות נשימתית, תרופות, לובשים מחוכים מיוחדים, וממליצים על דרכים להפחית כאבים לאחר הניתוח.

כאבים בגב לאחר הסרת כיס המרה יש שם מיוחד תסמונת פוסט-שלפוחיתית שם, הגורם אשר, באופן עקרוני, אותה סיבה שהוביל את המטופל אל שולחן הניתוחים. הפרעות בחילוף החומרים וההרכב הכימי של מרה נותרו, האיבר הוסר, תפקידיו לא בוצעו, אשר השפיעו על עבודתם של איברים סמוכים המעורבים בתהליך העיכול. הביטוי העיקרי של postholitsistektomicheskogo תסמונת מאמינים הסוגר של תפקוד לקוי Oddi, אשר שולט על זרימת המרה ומיץ הלבלב לתוך התריסריון. כאב המקרין לגב מתבטא כסוג לבלב של תפקוד לקוי. לעתים קרובות הדרך היחידה לחסל את הכאב היא התערבות כירורגית נוספת.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.