Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בטן והקאות הוא סימפטום של מחלה

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

עם תחושות כואבות באזור הבטן, מלווה בהקאות פרודוקטיביות, כנראה, כולם יודעים הכל. תופעות אלה מתבטאות בתמונה הקלינית של מחלות של איברים רבים, הממוקמים בעיקר בחלל הבטן ונוטלים חלק ישיר בתהליך העיכול. כאב בטן והקאות מופיעים שינויים פתולוגיים איברים, הממוקם בסמוך לאזור הבטן, או תצוגת נתונים לא יכול להיות קשר כלשהו כדי הפרעות אורגניות.

לעתים קרובות, עם סימפטומים כאלה, טיפול רפואי מיידי נדרש - כאבי בטן והקאות הם חלק מהסימפטום "הבטן החריפה". בוא ננסה להבין איך לפעול כאשר נפלה מחלה כזו או מישהו קרוב.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

גורם ל כאבי בטן והקאות

כאשר אנשים מדברים על כאבי בטן, הם בדרך כלל מתכוון לתחושות של האיברים הפנימיים הממוקמים ישירות בבטן, ולא את הכאב של העור או את שכבת השריר הבסיסית. הקאות האותות, ברוב המקרים, את הרצון של הגוף לנקות, להיפטר התוכן, מרגיז את קירות הבטן. הופעתה של תנועה אנטי-פריסטלטית (הפוכה למסלול המזון הרגיל) מתחילה כאשר עוצמת הגירוי עולה על הסף המותרת.

כאב בבטן והקאות יכול לגרום לתהליכים דלקתיים של זיהומיות מידבקות ולא זיהומיות, עיוות משמעותי (מתיחה) או איסכמיה של כמעט כל איבר באזור הבטן או שטח retroperitoneal.

גורמי סיכון להופעת סימפטומים - מחלות ויראליות, זיהומים חיידקיים (הרעלת מזון), תגובות אלרגיות, דלקת התוספתן, דיברטיקוליטיס, צהבת, דלקת הלבלב, הכליות, גסטריטיס חריפה, החמרה של מחלת כיב פפטי, ההשפעות הרעילות של חומרים רעילים, וטפילים אחרים.

מתיחת כאב אברי עיכול, תהליכים איסכמי מופיעים בקליפתן תחת שפעת גורמים כגון חסימה או דחיסת לומן גידולי תצורות calculous, התפתלות מעיים. ככל שקרוב יותר החסימה מתפתחת לקיבה, כך ההקאות וההקאות מקיפות יותר.

כאב בטן והקאות יכולים גם להתרחש עם מחלה מסתורית - תסמונת המעי הרגיז, כאשר המטופל יש סימפטומים אלה, הפרעות אורגניות נעדרים.

מחלות גניקולוגיות בשלב אקוטי יכולות להיות מלווה לא רק בכאב, אלא גם בהקאות, על ידי תסמונת כאב.

לפעמים את המראה של נוירוזות מלווה בסימפטומים והפרעות במערכת העצבים אחרים, כגון תגובה חריפה למכות חזקות, במצבים מלחיצים גירוי לא נעים. בחילות ראשית, הקאות ומתעוותים תגובה לכאב גורם קשור עצבית שהביאה להרחבה כאשר היא הופכת את השיבוש הזמני הגורם המיידי של אספקת דם למוח נגרם על ידי חוסר תפקוד של שריר הלב עקב הגירוי האינטנסיבי של סיבים חושיים של העצב התועה. גירוי של עצב הסרעפת הוא גם תמריץ הופעתה של רפלקס ההקאה.

כאב בבטן והקאות ניתן לראות בחולי סוכרת עקב הפרת מטבוליזם גלוקוז או gastroparesis.

ההקרנה באזור הבטן, הכאב בשילוב עם הקאות נוכחים לעתים בתמונה הקלינית של אוטם שריר הלב, דלקת ריאות או ברונכיטיס.

סימפטומים אלה נצפים לעיתים קרובות בטיפול בתרופות מסוימות (סטרואידים, סטוסטוסטיות, תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידים), במהלך הטיפול עם צילומי רנטגן, מדינות ספיגה.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

תסמינים

תנאים פתולוגיים, כאשר הסימנים הראשונים של בריאות חולה באים לידי ביטוי על ידי כאב בטן והקאות, כמעט תמיד דורשים בדיקה מיידית של המטופל, שכן ביטויים כאלה נצפים במחלות רבות. חלק מהם מתייחסים לתסמונת של "הבטן החריפה", ולא להיות מצבים נדירים, עם זאת, דורשים נקיטת אמצעי חירום להצלת חיי המטופל.

כאשר הבטן והקאות של הבוגר כואב, יש צורך להקים, על איזה סימנים נוספים האדם מתלונן. לעיתים קרובות מצב זה מתרחש עם הרעלת מזון. נוכחות של הקאות מציין ניסיונות של הגוף להיפטר התוכן של הבטן, אשר גורם לגירוי של הקירות שלה. כאשר הרעלת מזון באיכות ירודה או חומרים רעילים, הקאות מופיע לעתים קרובות למדי, למעט אלה סימפטומים מאופיינים חום, רוטט במעי ושלשול תכופים.

פתאום, כאבי בטן, הקאות וחום עשויים להצביע על התפתחות של דלקת חריפה של דלקת חריפה. הקאות אצל מבוגרים עם דלקת של cecum, ככלל, לא יחזור על עצמו יותר מפעמיים תחילת מתקפה אז השוררת סימפטומים אחרים - קיזוז כאב ברבע הימני התחתון של הבטן, חום, חוסר תיאבון. אחת התכונות החשובות הוא הקושי מפיח, הכאב הוא קבוע, זה יכול להיות ברמה מתונה, עוצמתו ניתן להגדיל, עשוי לרכוש אופי pristupooobrazny בפיתוח הִתמַגְלוּת.

הסיבוך השכיח ביותר של דלקת התוספתן החריף הוא ניקוב של תהליך דלקתי של cecum ופיתוח של דלקת הצפק. דלקת צפק מאופיינת בהתפתחות הסימפטומים הנפוצים - חולשה, קצב לב מוגבר, היפרתרמיה, תת לחץ דם, בנוסף, יש כאבי בטן חזקים, ההצטברות של גזים לא לגלות, מתח שריר בטן עלול להיות הקאות מרות. החמצון צובר דלקת מתפשט, לוקח יותר ויותר מקום. החולה מאבד כוח ויותר, תווי פנים התחדדו, על המצח - זיעה, תודעה מבולבלת, חלופי רגעי עירור עם פיגור תקופתי ואפילו ניתוק תודעה. כאבי בטן והקאות נצפים כל הזמן. דלקת הצפק מסבך כל דלקת מוזנחת של הצפק ו retroperitoneum. זה קורה ברוב המקרים לא פתאום. המטופל צריך כבר להרגיש תחושות לא נוחות באזור הבטן. חולים כאלה זקוקים לטיפול חירום כירורגי.

דלקת הלבלב חריפה מלווה בשילוש של סימנים בסיסיים - girdling ו מקרין על כאבי צוואר וכתף, הקאות ונפיחות. הטמפרטורה משתנה מן המדדים מעל המדינה subfebrile לירידה של כוחות, תנודות הן תכופות, מתישה.

דלקת חריפה חריפה ודלקת חריפה חריפה, כאבי בטן הכליות גם להתרחש עם תסמינים כגון כאבי בטן והקאות. אותם סימפטומים עשויים להיות מלווה בהריון חוץ רחמי מופרע, apoplexy של הציסטה השחלות. לעתים קרובות מקיאה את ההקאה כתגובה לכאב חמור. במקרים כאלה הכאב לא מרפה, ההקאות חוזרות ומצבו של החולה מידרדר. במקרים כאלה נדרשת תשומת לב רפואית דחופה.

נוכחות טמפרטורה גבוהה היא סימן לתהליך חריף, עם זאת, לא להירגע אם הטמפרטורה בגוף החולה הוא רגיל או אפילו ירידה בכוח.

כאב בטן, הקאות, הטמפרטורה אינה ברוב המקרים בנוכחות בעיות גניקולוגיות הקשורות לסינדרום של בטן חריפה - הפרה של הריון חוץ-רחמי, שבץ השחלות או פיתול ציסטה רגליו. מחלות דלקתיות של הצפק, לא כל המטופלים מלווה עלייה בטמפרטורה, לפחות בשלבים הראשוניים שלהם, אבל אם מהירות טיפול בדלקת כבד נגיפית לעזרה לא להשפיע על התוצאה של המחלה, במקרה של דלקת לבלב חריפה, דלקת התוספתן, התפתלות מעיים, או הריון חוץ רחמים בזמן רפואי הפרעות משפיעות באופן משמעותי על היקף הניתוח, על ניתוח לאחר הניתוח ועל הפרוגנוזה של המחלה.

המצב המתואר על ידי המטופל כ"כואב לי הבטן, מרגיש חולה, חלש ", יכול פשוט ללכת על עצמו, באותו זמן, להיות נוכח במגוון של פתולוגיות של איברים שונים. אם תסמינים אלה מורגשים במשך זמן רב, דאגה מפעם לפעם, כדאי לפנות לגסטרואנטרולוג, מכיוון שהם יכולים להצביע על נוכחות של דלקת קיבה, כיב פפטי, תסמונת המעי הרגיז; אל הגינקולוג, אם הכאבים ממוקמים מעל הפאביס, מהצד של החלק התחתון של הבטן ולתת לאזור המותניים; לנפרולוג או לאורולוג. אם הבטן חולה מאוד ופתאום, ואז בחילות וחולשה הופיע, אז זה לא שווה לחכות להתפתחות נוספת של האירועים. עדיף לראות רופא, במיוחד אם אין שיפור.

כאבי בטן, שלשולים והקאות אצל רוב הפרקים של תסמיני מחלה מלווים דלקות מעיים כאלה, הרעלת מזון. המופע של סימפטומים הקשורים בדרך כלל להיט ידי תוואי דרך הפה של פתוגנים בדרכי העיכול - חיידקים, וירוסים, טפילים שגורמים לדלקת של רירית זה על כל חלק - הקיבה, התריסריון, המעי הדק או המעי הגס. סימנים נוספים המעידים על זיהום מעיים הם חולשה, כאבי ראש, רעש באזור מתחת לטבור, נפיחות. הטמפרטורה יכולה להיות שונה - מכיתה רגילה או נמוכה עד גבוהה מאוד, בנוסף, כמה זיהומים ישנם סימפטומים ספציפיים המסייעים לאבחן את המחלה. הקאות בדלקות מעיים בדרך כלל מביאות לחולה הקלה זמנית, המראה שלו בדרך כלל לפני השלשול, או תסמינים אלה מופיעים בו זמנית. הנוכחות של שלשול מרמזת זיהום מעיים, אולם, הבדיקה נחוצה משום, למשל, תסמונת מעי רגיז כל התסמינים הללו יכולים להיות נוכחים, ואת זיהום והפתולוגיה אורגני אינו מזוהה.

כאב בבטן ללא שלשולים והקאות אופייני יותר לקרע, נקע, פיתול או סחיטה של הצפק וחלל עודף. הכאב עצמו מדבר על בריאות, עוצמתו היא סימן לאבחון דחוף. לוקליזציה עשויה להציע היכן לחפש פתולוגיה, עם זאת, כאבי הבטן כשלעצמם אינו הסימן האבחוני היחיד של כל מחלה.

שלשולים, הקאות, חום וכאבי בטן - אם הסימפטומים מתוארים כמשמעותיים, סביר להניח שהחולה צרך מזון באיכות ירודה או נדבק בדלקת מעיים. כאשר משלבים הקאות תכופות עם שלשולים, סכנה גדולה, עד לתוצאה קטלנית, הוא בולט אובדן מים אלקטרוליטים. ישנם כ -30 זיהומים אנטריים נפוצים, רבים מהם מה שנקרא הרעלת מזון. בהתאם למסה של התפשטות, סוג של הפתוגן ואת חסינות החולה, חלקם זורמים בקלות רבה יותר, למשל, כאבי בטן ושלשולים ללא טמפרטורה יכולים לעבור את היום בכוחות עצמם. לעיתים קרובות מלווה סימפטומים חמורים עם סימנים של שיכרון כללי - ירידה בכוח, כאבי ראש, חום. חום גבוה (39-40 ℃), כאבי בטן ושלשולים בשילוב עם בחילה והקאות נמצאים גם ברעלת מזון חמורה.

הנוכחות של הסימפטומים הנ"ל לא ניתן לשלול החוצה עם דלקת חריפה, דלקת חריפה, דלקת הלבלב, עם הפטיטיס. למרות שלשולים במקרה זה - לא סימפטום אופייני. עבור מחלות דלקתיות, פתולוגיות איסכמיות וחסימות של איברים חלולים, בחילה, הקאות וכאבי בטן נפוצים יותר. השלט המוביל הוא כאב, בחילות והקאות, בעיקר בשלבים הראשונים של המחלה, מופיעים בשל תסמונת כאב חמורה.

הקאות, כאבי בטן וחום עלולה להתרחש גם כתוצאה מהרעלת מזון, וכן החמרה של דלקת קיבה או cholecystitis. זה בלתי אפשרי לכלול במקרה זה דלקת גניקולוגית, דלקת חריפה חריפה הפטיטיס. צמרמורות עשויות להיות מלווה עלייה בחום גוף, חום, זעה, רעידות בגפיים עלולות להיות ביטויים של חולשה קיצונית בשכרות בשל כאבים עזים, כגון בהפסקת שחלה או חצוצרה עם הריון חוץ רחמים. אותם ביטויים יכולים להיות היסטריים, מתבטאים בהשפעות של לחץ או עומס יתר.

כאב בבטן והקאות של מרה, מלכתחילה, גורמים לנו לזכור את האפשרות של פתולוגיות כרוניות של הכבד, ריפלוקס מרה, אבנים בכיס המרה או בצינורות שלה. במקרים כאלה, כאבי בטן נמדדים לאחר אכילת מזונות שאינם תזונתיים (שומן, חריף, מטוגן, מוצרי בצק טרי), לאחר סעודה עם libations שופע. ובדרך כלל התקפות כאלה נצפים מעת לעת לאחר חריגות גסטרונומיות. במקרה זה, אתה צריך לבקר gastroenterologist ולעבור סקר.

המראה הפתאומי של תסמינים כאלה עשוי להיות סימן של דלקת הלבלב חריפה, הקליטה מעי קטן, דלקת חריפה של דלקת כבד, דלקת כבד, ופגיעה במערכת העצבים המרכזית. עם דלקת הצפק, הקאות נצפתה גם עם מרה.

שים לב לאופי הכאב. כאב חזק וחד בבטן והקאות, מעיד על התפתחות חריפה של התהליך - דלקתי או הרסני. למרות הרעיון של עוצמת הכאב הוא מאוד אישי. כולם תופסים כאב ברמה הנגישה, ישנם מקרים רבים שבהם אנשים עם דלקת חריפה חריפה בא ברגל כדי לראות רופא, לא כולל הכאב שלהם הוא חזק למדי.

כאבי בטן חדים והקאות יכולים להיות פסיכוגניים. הם נשפכים בדרך כלל, ללא לוקליזציה ספציפי, הקאות היא קדמה בחילה. תסמינים אלה מלווים בהתרגשות קדחתנית, או להפך, ירידה בכוח.

חיתוך כאב בבטן והקאות הם לרוב תסמין חרדה, עווית מדי פעם או קוליק לעתים נדירות נושאת אופי כזה. לעתים קרובות הם מעידים על התנאים של "הבטן החריפה", הדורשים טיפול כירורגי דחוף - appendicitis, דלקת לבלב, דלקת הלבלב, ניקוב של כיב, הריון ectopic לקוי.

עם החמרות של דלקת הקבה, ההשלכות של לקיחת מזון לא מתאים יכול גם להיות כאבי חיתוך בבטן והקאות, קדמה בחילה, צרבת, גיהוק.

אותו טבע יכול להיות כאב ב cholecystitis, פלישות טפיליות, דלקת חמורה של איברי האגן, דלקות מעיים.

כדי להציע איזה איבר הוא להיבדק קודם כל יעזור לוקליזציה של כאב. עבור הכבד, כיס המרה, המעי הימני, בנספח הממוקם בדרך כלל (מימין למטה), בכליה הימנית או איברי הרבייה זיווג (כאבים לעיתים קרובות נותן את המותניים) מאופיינת בכאב והקאות בטן בצד ימין. מעט משמאל לקו המרכזי בקצה הקצה התחתון של הקיבה הוא הלבלב (לעיתים קרובות הכאב אפוף בטבע). בבטן השמאלית התחתונה והתחתונה הם כאב מקומי הקשור לבעיות במעי, כליה שמאל, נספחים. הבטן מעל הפאביס כואבת במהלך התהליכים ברחם ובשלפוחית השתן, החלקים התחתונים של המעי. כאשר הנספח הוא חריג, לוקליזציה של הכאב עשוי להיות שונה.

כאב בבטן והקאות בדם מצביעים על נוכחות הדימום. לעתים קרובות יותר - קיבה או מעיים, לפעמים מכלי הלוע או הוושט. תוספות דם משמעותיות הן דימום כיבי. עם שחמת הכבד, דימום מתרחשת כלי המרחבים הוושט. דלקת קיבה אפשרית מתבטאת בהקאות עם ורידים דמים. עם תופעות hemorrhagic בתעלת העיכול, בדרך כלל שרפרפים שחורים או אזורים שחורים נצפים.

כאבי ראש, הקאות וכאבי בטן יכולים להיות בני הלוויה של מיגרנה, יתר לחץ דם (במיוחד עם נזק ראשוני לכליות), גידולים והשלכות של פציעות מוח. עם כל התבוסה של האיברים, שילוב זה של סימפטומים עם היפרתרמיה הוא אפשרי, אשר לעיתים קרובות גורם כאב ראש.

הקאות וכאב בגב ובבטן מצביעים לעיתים קרובות על דלקת הלבלב חריפה. יש כאב גב מאחור. כאב עם תהליכים דלקתיים אברי המין אצל חולים משני מינים קרובים הם נקודות בגב התחתון ובטן, צובט בקע מפשעתי ומיקום טיפוסי של התוספתן, ממאירות עשויות להראות כאב לוקליזציה זו.

כאב בבטן התחתונה והקאות הוא סימן אופייני למחלת מעי דלקתית - בעוד החולה מפתח שלשולים ורעש בבטן. כאב חמור בבטן התחתונה והקאות כתוצאה מתסמונת הכאב הוא אפשרי עם איברי אגן חריפים, דלקת התוספתן (מימין), דיברטיוליטיס (משמאל).

זמן הופעת הקאות הוא קריטריון אבחוני. הופעת הקאות בבוקר מציעה את האטיולוגיה האלכוהוליסטית שלה, ללא בחילה מוקדמת, הקאות בוקר פתאומיות עשויות להצביע על מחלות מוח.

כאב בבטן והקאה לאחר אכילה מתרחשת לרוב עם דלקת קיבה וכיב פפטי, מאוחר בלילה הקאות מתרחשת עם מחלות התורמות לשיבוש המעבר של גוש מזון במערכת העיכול.

ריח ההקאות יכול גם להצביע על מקורו. ריח חמוץ מצביע על ייצור מופרז של חומצה הידרוכלורית, רקוב - על קלקול קיבה, צואה - על חסימה חלקית או מלאה. כאשר הרעלת חומרים כימיים, להקיא יפיק ריח המתאים. עם התפתחות של אי ספיקת כליות אמטיס הביע ריח אמוניה, חולי סוכרת להקיא יש ריח של אצטון.

בנפרד, נדבר על נשים הרות, שהכאב בבטן והקאות, ככלל, בשעות הבוקר הוא נורמלי למדי בחודשים הראשונים של ההריון. עם זאת, אם כאבי בטן חזקים מספיק, והקאות היא תכופה, יש צורך, כמו מינימום, לדווח על כך לגניקולוג שמוביל את ההריון. בנוסף, הריון יכול להיות דחף להחמרת מחלות כרוניות, מתאונות אורגניות בחלל הבטן נשים הרות גם לא מבוטחים.

ראה גם:  הקאות וכאב בבטן של ילד

אבחון כאבי בטן והקאות

כאבי בטן והקאות אינם סימפטומים ספציפיים והצורך להתקשר לאמבולנס נקבע על פי מצבו של המטופל. עם התסמונת של "הבטן החריפה" הכאב שונה, ככלל, בעוצמה. עם התקפה פתאומית, החולה מנסה לנקוט עמדה נוחה לו כדי להפחית את תסמונת הכאב. לעתים קרובות, כל תנועה, שיעול ואנחה עמוקה מלווה בכאב מוגבר. תסמינים מקבילים יכולים להיות שונים, בהתאם הפתולוגיה, הקאות הוא אחד מהם. תחת התמונה הקלינית של "הבטן החריפה", פתולוגיות אחרות שאינן דורשות התערבות כירורגית דחופה יכולות להיות רעולות, אך רק מומחה יכול לעזור להבחין בין מחלה אחת לאחרת באמצעות ניתוחים ושיטות אינסטרומנטליות.

אבחון כולל בדיקה מפורשת המאשרת את הצורך ניתוח דחוף או מאפשר לך לצפות doobesledovat המטופל לפתולוגיות שאינן דורשות צעדים כירורגיים חירום.

פעילויות האבחון העיקריות הן סקר חולה, מישוש שטחי של הבטן כדי לבדוק את הסימפטומים של גירוי הצפק, קשה ומקשיב לצלילים של תפקוד איבר, דם כלליות ובדיקות שתן, ו - בדיקת אולטרסאונד של בטן, שטח retroperitoneal ואת האגן. ייתכן שיהיה צורך בחינה אנדוסקופית של דרכי העיכול. אבחון אינסטרומנטלי נוסף הוא גם prescribed: טומוגרפיה, רדיוגרפיה, laparotomy.

חשד לזיהום לעשות מבחנים לגילוי מהיר של אנטיגנים הפתוגן הנגישים בכל שיטת חולים נתונה - immunoassay האנזים, radioimmunoassay, באמצעות תגובת התלכדות לטקס. לבסוף נקבע מדבק טופס באמצעות תגובת השרשרת של פולימראז או שיטות סרולוגיות. גדול בזמן בחירת מרווח לוקח פתוגנים של קיא יבולים או שיטה בקטריולוגית שרפרף.

מטרת הבדיקות תלויה בסימפטומים שזוהו ובפתולוגיה הצפויה. זה יכול להיות בדיקות hepatic, ניתוח ביוכימי של דם ושתן, הערכת מידת התייבשות הפסדים אלקטרוליטים.

לשם הבחנה של תסמונת פסאודו-בטן, ECHO ואלקטרוקרדיוגרפיה, מחקרים במערכת ברונכופולמונארית, רדיוגרפיה של אזור האגן ובית החזה ניתן לרשום.

trusted-source[13], [14], [15]

אבחון דיפרנציאלי

הבידול מתבצע בין פתולוגיות כירורגים טיפוליות, כמו גם - בין מפרישים כירורגית חריפה אפנדיציט, cholecystitis, דלקת לבלב, כיב מנוקב, אקוטי חסימתית (בשל נוכחותם של הגידול) ileus, מעי ליחה ובבטן, דיברטיקוליטיס, הריון חוץ רחמים לקוי, דימום בשחלה, בקע חנוק, בנוכחות הצפק ומחלות אחרות הדורשות פעולה לביצוע מיידי.

גם להדגיש את הפתולוגיה של הצפק, אינם כפופים התערבות כירורגית מיידית - הראשונה גילו cholecystitis לבלב ללא סיבוכים, החמרה של מחלת כיב פפטי, מחלת קרוהן, ניידות של תסמונת cecum, אנדומטריוזיס lipomatosis שסתום ileocecal, כאבי בטן כליות.

פתולוגיה כירורגי לתחום ידי nonsurgical - מעי דיסקינזיה, גסטריטיס החריף, תסמונת הקאות מחזורית, מכה טפילה, דלקות במערכת עיכול (כולירה, סלמונלה, דיזנטריה, actinomycosis, הרעלת מזון, וכו '), תסמונת מעי רגיז, כאבי בטן עופרת, דלקת גינקולוגיות חריפה ללא חבטות גופות הצפק, תסמונת psevdoabdominalny (pleuropneumonia חריפה, מחלות לב וכלי דם, מחלות של עמוד השדרה).

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

סיבוכים ותוצאות

הסכנה הגדולה ביותר היא העיכוב במקרה שבו כאבי בטן והקאות הם סימפטומים של תנאים, מאוחדים על ידי המונח "בטן חריפה". אברי בטן דלקתיים מסובכים מוסרים בקלות, וזה לא נכון של סיבוכים כגון ניקוב, כאשר המוגלה ושברי רקמות נמקית דלקת איבר לנפול לתוך חלל הבטן. יש דלקת מפרקים, ניתן לרפא רק בשלבים הראשונים של התפתחותה. מבצע טיהור חלל הבטן עשויה להימשך כמה שעות, ואז המטופל מוחזק כמובן ארוכים נייחים טיפול עם טיפול אנטיבקטריאלי לניקוי רעלים. כאשר הצפק דיפוזי נהרג מדי חולה רביעי, הגורם לכאב בטן והקאות יש להתקין בהקדם האפשרי, לפחות בטל את המחלה, מחייב ניתוח מיידי - דלקת תוספתן חריפה, דלקת חריפה חמורה לבלב, כיב מנוקב, דימום intraperitoneal.

כאב בטן והקאות בשלשול בדלקות מעיים מסובכים על ידי התפתחות התייבשות, אשר יכול גם לגרום למוות. התייבשות מהירה במיוחד מתרחשת אצל ילדים צעירים. בצורות קשות של דלקות מעיים, למשל, סלמונלוזיס עלול לפתח זיהום רעיל זיהום עם בצקת נוספת של המוח, כליות או אי ספיקת לב וכלי דם. דיזנטריה יכולה להיות מסובכת על ידי הצניחה של הקרום הרירי של פי הטבעת.

הימנעות השלכות בלתי רצויות הוא אפשרי למדי, לאחר שהגיש בקשה לעזרה רפואית בזמן ובעקבות טיפול נאותה.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34]

מניעה

תפקיד עצום הוא משחק על ידי מזון ברמה גבוהה, סירוב מהרגלים רעים ודרך חיים פעילה - הולך על אוויר צח, פעילות גופנית ריאלי, אמצעי התקשות להגביר את הלחץ שלנו ואת עמידות מעמד החיסון.

גם למדוד, מונע התפתחות של מחלות אשר באים לידי ביטוי על ידי כאב והקאות בטן, הוא שמירה על סטנדרטים היגיינה בסיסיים, כמו גם - נורמליזציה של קצב וסגנון חיים, מתן תנאים המאפשרים להירגע להקל מתח נפשי, להתמודד עם רגשות שליליים כפי שהן עולות.

אתה יכול להשתמש בכל דבר - אימון אוטוגני, יוגה, שיטות אחרות המעלות יחס חיובי אצלנו.

בנוכחות מחלות כרוניות בזמן כדי לעבור בדיקות מונע, לבצע שנקבעו על ידי המלצות הרופא, כדי למנוע החמרות.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39], [40], [41], [42], [43], [44]

תַחֲזִית

התוצאות חמורות ניתן להימנע על ידי קורא לעזרה רפואית במועד, שכן כמעט כל המחלות מסובכת הגורמות כאב בטן והקאות כיום ניתנים לריפוי, אם לא שמרני, אז על ידי שיטות כירורגיות.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.