Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בעמוד השדרה

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021

האנושות רכשה כאבים בעמוד השדרה באותו זמן כמו הליכה. דרך תנועה לא טבעית זו של כל האורגניזמים הארציים אפשרו לנו לשחרר את ידינו לעבודה, אך שינתה מאוד את מערכת השרירים והשלד שלנו, והרבה מן הטוב ביותר.

כתוצאה מן המוטות, סעיפים מעוותים בעמוד השדרה, העקומות הפיזיולוגיות האלה נקראו "לורדוזיס" ו"קיפוזיס ". Bends הפכו הכרחיים עבור הפחתות ביותר של עומס במהלך התנועה ושמירה על שיווי המשקל, כי כאשר אתה זז בקביעות מגיע הזמן שבו כל הגוף נח רק על נקודה אחת של תמיכה.

trusted-source[1], [2], [3]

גורם לכאב בעמוד השדרה

עיקר הסיבות לכאבי גב הן overexertion של השרירים התומכים בעמוד השדרה (שרירים ארוכים של הגב), ואלה הם צמודים לכריכה בקצה אחד (הטרפז ואת לטיסימוס). ניתן לחלק לוקליזציה שני שרירים הללו - מכסה להב הטרפז ו מחוברת החזה-צוואר רחם ומכסה בצלעות הרחבות מאחור ובסמוך לאזור המותני. רק קוץ כחול יכול לגרום לפציעה, ספונדילוליזתזיס, דלקת של החוליות והדיסקים, תהליכים ניווניים ברקמת העצם והסחוס, פריצת דיסקים, התייחס כאב תוך הפרה של האיברים הפנימיים, השלב השלישי והרביעי של סרטן.

trusted-source[4], [5], [6], [7]

תסמינים של כאב בעמוד השדרה

התחושה של כאב מאוד, מאוד אינדיבידואלי, עצמם סימפטומים של כאב בעמוד השדרה ניתן לתאר חולי כאב להתלונן נדנוד, התקפים, חד, דוקר, עקב תנועה, במנוחה, מתח סטטי, ישירה מכל דבר עצמאי. תיאור של הסימפטומים של כאב יש ערך אבחון, ותיאור מדויק של עיתוי ואופי הכאב יכול לעזור באבחון של נוירולוג. באופן כללי, את התיאור של הסימפטומים לעיתים קרובות מתחיל עם "כאבי גב" מילים, אז הצביע על לוקליזציה ואופיו של תחושות, עוד מציין את הזמן של כאב, לדעת המטופל, הגורם האפשרי.

הכאב הנפוץ ביותר הקשור הליכה הליכה לעבודה הוא הכאב בעמוד השדרה בין עצם השכמה, המהווה כ 80% מכלל התלונות של כאבי גב. כתף אחת במצב רוח מרומם (לובש את התיק על הכתף), הצורך המתמיד להישאר polusklonennoy העבודה לדגמן - אלה הם הגורמים העיקריים של שרירי הטרפז DC שמחזיקים את הגוף בתנוחה מסוימת. המנגנון של "תיקון" פשוט - הזרוע נמצאת העבודה, המדינה הדחוסה, וכתוצאה מכך מתח יתר וחוסר היכולת להירגע, במקרה הזה, אצבעות יכולות להרגיש במערך צפוף עובי רקמת שריר אשר דומה גדילים (לפעמים עם צומת), לגעת בו גורם אקוטי כאב בגב. הנקודות המצורפות אל חלקי עמוד השדרה של שרירי ספסטי נתונים יכול לפגוע בתהליכים העצביים שמקורם בעמוד השדרה, וכתוצאה מכך כאבים בעמוד השדרה. כל התחושות האלה הן, כביכול, שטחיות, "על-פי רוב" בטבע.

סיבות אחרות גורמות לכאב בעמוד השדרה מתחת להמות הכתפיים, אשר מורגשות כחמות, פועמות, כואבות, מתפתלות, שאינן תלויות בתנוחת הגוף ובמתח סטטי. אם הכאב הוא התקפי, יש לי תחת כף כתף ונותן ב (בצד שמאל) ביד, יש לחשוד תקלות בעבודת לב (PIS, אנגינה, איסכמיה), אם כאב גב תחת השכמות הרגיש שווה בשני הצדדים, ככל הנראה זהו איתות בעיות בבטן, לעתים רחוקות יותר - הלבלב. לפעמים זה סוג של כאבים אותות על pleorisy, לעתים רחוקות מאוד - על בעיות עם צינורות הסימפונות. לעתים קרובות כאבים חדים מתחת להבי הכתף, מחריפים על ידי תנועות, הם תוצאה של neurgia intercostal.

כאבים רבים אשר מחזירים את עמוד השדרה יש סיבה משלהם של המחלה הפנימית. בנוסף להפרעות הנ"ל בעבודת הלב, הבטן ואברי הנשימה, הכאב בעמוד השדרה יכול לחוש התקפות חריפות של כאבי בטן הכליות ומושך, כאבי פרקיזמאלית בכליה בתהליכים דלקתיים שונים. הפרעות בכבד, כיס המרה יכולות להתבטא כציור, כאבים כואבים בעמוד השדרה בהקרנת הכבד. תחושות המתוארות כ"כאבים שנותנים חזרה לעמוד השדרה "יכולות להיגרם על ידי neurgia intercostal, אשר אופי" נותן "אופייני. Intercostal neuralgia מגיב תחושות כואבות לכל תנועה, כולל מעשה התעטשות, שיעול, כמעט לא מפגין מנוחה מוחלטת, מאשר זה שונה מן התחושות הכואבות הנגרמות על ידי חוסר תפקוד של איברים פנימיים.

הכאב בחלק העליון של עמוד השדרה קשור לרוב עם הפרעה בשריר הטרפז. ישנן תלונות של כאב בעמוד השדרה הצווארי, אשר נגרמת על ידי ראש polunaklonom צורך מתמיד בעבודה בדלפק, אשר מוביל עומס על שרירי הצוואר, כמו גם עייפות שרירי חגורת הכתפיים. אם אנחנו לא לכלול את הפרת האיברים (מערכות) עם עצבוב משותף של הדרך, המובילה אל חוט השדרה, כמו גם כדי לחסל פציעות ופגיעות פנימיות, הכאב בעמוד השדרה העליון הם ליקוי תפקודי וניתן בהנחייתם של המטופל.

כמעט סיבה ותוצאה דומות תלונות כאב בחלק התחתון של עמוד השדרה, אך האחריות על אותם כבר הוארכו עד הדורסים לטיסימוס, אשר מכסים את האזור המותני. שרירים אלו עוזרים לשמור על הגוף זקוף ולהגדיל את נפחו (שאוב) בשעה משקל קבוע ועבודה פיזית הרמת, הם סובלים גם מעלייה בעומס גבוה שלא לצורך, כאב מתח יתר ופציעות מן השריר הרחב דומה לכאב תוך הפרה של תפקודי כליות (ולהיפך ). במקרה של חולשה של שריר זה, פגיעה בעמוד השדרה אפשריים. השריר הרחב ביותר יכול להגדיל את נפח החזה, השתתפות בפעולה של נשימה, כך, פלוריטי, כאב יכול להיות מופעלות על ידי התנועה של השריר הזה. שריר זה מעורב ביצירת אות כאב עבור intercostal neuralgia.

כאב בעמוד השדרה התחתון נקרא לפעמים רדיקולופתיה (תהליכי נזק שורש העצב), אשר מלווה ברגשות של חוסר תחושה "זחילה" לאורך הפרעות של העצבוב (החלק האחורי, המשטח החיצוני של הירך, ירידה כללית של אזורים בגוף מושפע רגישות מתחת השדרה).

במקרה של פציעות, overvoltages ועומס סטטי גבוה במיוחד, כאבים חמורים בעמוד השדרה עשויים להתרחש, עקב טראומה (חיצוני או פנימי). כאשר הטראומה החיצונית נלקחת, המקום ומידת הנזק מובנים בדרך כלל. אם עמוד השדרה לא יכול לעמוד בעומס העבודה עשויה להופיע פציעות חוליות, דיסקים ותהליכים, אשר מאובחנים על ידי שיטת רנטגן, טומוגרפיה ממוחשבת או MRI. Vertebrae יכול לפצח, לעוות לזחול זה לזה, ייתכן שיהיו שברים של הגוף החולי או תהליכים. גלגלים שחוקים על העומסים, דלילים ושטוחות, כך שיש סגירת החוליות צובטות תהליכים עצביים יוצאים, כוננים עלולים גם להיות מעווים או "דליפה" - התוכן של גרעין הדיסק שבולטת בצורה של בקע, אשר גם מפרה את הניידות של עמוד השדרה ואת גוררת הפגיעה של העצב תהליכים. כל התהליכים הללו גורמים לכאב חמור בעמוד השדרה ודורשים טיפול ארוך טווח.

אם הכאב מתפתח בהדרגה ובמקביל עם עלייה של כאב יש ירידה ניכרת טווח תנועה, וכדי בעיות גב מתווספים בהדרגה בעיות עם המפרקים של הרגליים, הזרועות, זה צריך להיחשב כאב בעמוד השדרה והמפרקים כמו הסימפטומים של המחלה. הבעיות הנפוצות הן שינויים ניווניים ברקמת הסחוס בגוף, הנגרמים על ידי הפרעות מטבוליות, מאפיינים גנטיים, או תהליך זיהומיות, רק תמונה דומה לכאב ניתן לראות אוסטיאופורוזיס (שינויים ניווניים של רקמת עצם). לרוב, עם נגע סיסטמי של מפרקים "סחוסתיים", מחלת בקטרב מאובחנת.

כאב חריף בעמוד השדרה מתרחש לעיתים קרובות עם טראומה או דלקת טריות. הפרדת מפרקים, איסילגיה וקוקוסיוניה. Koktsigodiniya - לפחות למד מצב של כאב, הנובעים coccyx וקשה לתקן. הסיבה הסבירה ביותר לכאב ב - coccyx - טראומה, נטייה גנטית לפגוע במנגנון הליגמנטלי של עמוד השדרה ב שינויים coccyx, דלקתית וניוונית. Ischialgia - נזק לעצב גדול, שמקורו בעמוד השדרה המותני ועובר לאורך אחד הגפיים לרגל. העצב נקרא sciatic, הפרתו או נזק בכל אמצעי אינו מאפשר למטופל לשבת בגלל כאב חריף בלתי נסבל, אשר מוסר על ידי חוסמי חסימת כאב בעזרת זריקות של תרופות לכאב. Lumbalia נגרמת על ידי גירוי של קולטנים הממוקם טבעת ליגמנטית של דיסק בין-חולייתי במהלך התבוסה שלה, הפסד מלווה כאב "ירי" חדה, התכווצות שרירים ו immobilization של המטופל. Lumbalia יש שם חלופי - "קאמרית".

בדרך כלל, כאב חד בעמוד השדרה נגרמת על ידי גירוי של קצות העצבים, אשר עשוי להיות תוצאה של נזק. פציעות חיצוניות כמעט ולא ללכת מבלי שתבחין פציעה פנימית אינה גלויה ואינה מזוהית תמיד על ידי מישוש (חיטוט), כי לא תמיד ניתן לזהות את האזור הפגוע בלי ציוד אבחון. טראומה פנימית מתרחשת בעומסים פיסיים לא סדירים או גבוהים מאוד, תהליכים ניווניים ברקמת הסחוס או עצם ותכונות גנטיות (רגישות) אל פתולוגיה בעמוד השדרה. גירוי של קצות עצבים (כאב חד בעמוד השדרה) מתרחשת protuzii (בליטה) של צניחה הדיסק הבין חולייתי (גרעין הדיסק צניחה), שבר של תהליכים spinous, עם התכווצות שרירים ארוכים שרירי הגב, דחיסת תהליכים עצביים, אך ברוב המקרים הגורם המדויק של הכאב אני לא יכולה.

לפעמים כאבי גב היא תוצאה של טראומה רפואית - ניתוחים. למעשה כאבים לאחר ניתוח בעמוד השדרה עשויים להיות "תסמונת ניתוח גב" - התוצאה של ההתקדמות של תהליך הידבקויות-כרס פנימי, שיפור דחיסה של התהליכים העצביים, אובדן בקע ב קטע חדש, הבליטה של שאריות דיסק המרוחקות לערער מנגנון רצועה לפעול באתר. בהתבסס על האמור לעיל, מומלץ לעתים רחוקות לנהל התערבויות כירורגיות חוזרות ונשנות, והעדיף טיפול שמרני.

רוב החולים שהתלוננו על כאבים לאורך עמוד השדרה חוו כאבים עקב יתר של שרירי הגב הארוכים, הרחבים והטרפזים. הכאב בא לידי ביטוי לאחר מאמץ פיזי, תחת פיזית. עומסים יש להבין לא רק עבודה פיזית, אלא גם מתח סטטי כאשר יושב ליד שולחן על ידי מחשב). אם הכאב אינו חושף לוקליזציה ברורה, אנו יכולים להניח כי הרפיה (שאר) של כל השרירים של הגב יקל על המצב. אם אחרי מנוחת כאב אופקי עמדת ירד, אזי הסיבה הסבירה עשויה לצוץ הגירוי של קצות עצבים, כגון גוף נגעי ויראלי (הרפס זוסטר). לפעמים שדרה מבשר כאב הוא המצב כפי שתואר "מפוצץ" כלומר פרובוקטור משרתת קירור שריר חלק, אשר מאוחר יותר spazmiruyutsya ונפצע. תסמונת Myofascial - מדינת כאבים בשרירים, אשר נגרמים microtraumas שהובילו להיווצרות רקמת רצועה (צלקת) במקום של fascia הפגום (סיבי שריר), אם צלקת נוצרת ליד העצב, כאב המטופל רודף מספיק זמן.

לפעמים כאב כואב בעמוד השדרה עולה, לפעמים "משחרר", אבל בכל מקרה, תקופה ארוכה של כאב מצביע על תהליכים פתולוגיים. אם הכאב הכואב הוא מקומי באזור צוואר הרחם, בעוד כאב הראש מחובר, אז יש לשים לב overstrain ועווית של השרירים של השטח האחורי של הצוואר. אם הכאב הוא באזור החזה, אז אולי יש overstrain עם עבודה ידנית, כאבי גב תחתון עולה עומסים החורגים היכולות הפיזיולוגיות של הגוף. אם פציעות אינן נכללות, כאב כואב בעמוד השדרה הוא לרוב ביטוי של osteochondrosis ו / או אוסטאופורוזיס. Osteochondrosis בכללותו הוא תהליך ניוון דיסטרופי של שינוי בעמוד השדרה. ההתחלה באה לידי ביטוי בכאבי עמוד השדרה, אשר קשורים לשינוי בגובה החלל הבין-חולי שנכבש על ידי הדיסק. הדיסק "מזדקן", משנה hydrophilicity שלו (היכולת לשמור על נוזל), דקים ו "withers". החוליות "סאג", מטרידות את התהליכים העצביים, תהליך זה מרגיש כמו כאב כואב בעמוד השדרה, כמו עייפות כרונית, אשר קשה לחסל.

ב osteochondrosis, השלב הבא בהתפתחות של המחלה יהיה כאב גובר, עמום בעמוד השדרה, אשר לא להקל על ידי מנוחה ממושכת. בקשר עם הפיתוח של תהליכים ניווניים, החוליות ביחד קרוב והמרחק בין נקודות חיבור של רצועות ושרירים מצטמצמים, מה שמוביל את הניידות של יחסי חוליות זו לזו, מפרקים חולייתיים בשל עומס, את השרירים הארוכים של הגב רק מנסים לפצות על חוסר היציבות של עמוד השדרה על ידי חיזוק מחוך השריר. החוליות יכולות לנוע ביחס עמוד השדרה ואת התהליך יכול להתרחש עם מינימום של תחושות כאב, מאז העקירה אינה פגומה תמיד סיב עצב.

עם זאת osteochondrosis מתקדמת לשלב הבא יניע פלט תוכן ליבת התאהבות חורבנה כמו פער בקע ורצועות annulus fibrosus מופיע דקירת כאב בעמוד השדרה, תזוזות שדרה נוצרו. באתר של subluxation, המשותף מתעבה, את הצמיחה של רקמות שנפצעו. עם הגידול של רקמות סחוס ורקמות העצם במפרקים פגועים, חוט השדרה יכול להיות מופרה עם הפרה של התזונה שלה לתפקוד. עם זאת, דקירת כאב בעמוד השדרה יכולה להיות איתות של פיתוח שָׁרֶרֶת, אך בפועל, החולים לאחר 40 שנים של לעתים קרובות דקירת כאבי גב מצביע פיתוח osteochondrosis.

סוג של כאב זה פועם כאב בעמוד השדרה, לעתים קרובות בעיות היא אות באיברים הפנימיים, הכליות סבירה. לאחר חיסול של מחלות פנימיות הופעת כאב פועם ניתן חשד נורמליות כלי האספקה. כאב פועם באזור הצוואר הוא שמעידים התכווצות שרירים (למשל, לאחר מבצע ממושך ליד שולחן במצב מביך) עם תזוזות ו פריקה של חוליות (דיסקים), כך כאב באזור המותני מציין שינויים הרסניים (כונן עקירה טבעת נקעים חולייתי דלקת של הסחוס ממוצא זיהומיות מידבק). ככלל, לכאב ההולם את אותות עמוד השדרה על תהליך להליך החמור (פציעה טרייה למשל).

בעת שינוי שינויים הרסניים שונים של המצב האקוטי בתהליכים כרוניים של כאב אקוטי מוחלפים בוטה, משעמם, לעתים קרובות יכול להתבטא כאב בעמוד השדרה עם לחץ על האזור הבעייתי, כמו בסוף של הכאב האקוטי של דלקת מפרקים ניוונית שוככות. הכאב ניכר כאשר נלחצו ופציעות ישנות כאשר הגוף הוא מתוגמל פגם משמעותי ועיסוי שנערך באופן מגושם כתוצאת ההחמרה של תהליכים ניווניים בחוליות. הכאב בעמוד השדרה עם הלחץ יכול להצביע על תחילתו של תהליך דלקתי, כאשר רק על ידי פעולה מכנית (יד) אתה יכול למצוא נקודה כואבת.

כאב בעמוד השדרה כאשר הליכה מתרחשת במקרה של תחילת דפורמציה הקשורה hypertonicity של קבוצה מסוימת של שרירים שנגרמו על ידי טראומה, עומסים לא ספציפיים ממושך, supercooling של האזור האחורי. כמו כן, סוג זה של כאב יכול להיות מעיד על התפתחות עקמת. כמו כן, כאב במהלך הליכה יכול להצביע על דלקת של שורש העצב (radiculitis) בחלק זה של עמוד השדרה, כי אותות כאב בעת המעבר. ייתכן כי אותות כאלה מדווחים על ידי osteochondrosis בתחילת מאוד של שינויים degenerative בדיסקים חציון עם שינויים לומן בין חוליות.

כאב בעמוד השדרה כאשר נשימה מאוד נדיר מדבר על שינויים אורגניים, הסיבה השכיחה ביותר של כאב זה הוא הפרעות תפקודיות, כלומר, דלקת, neurgia intercostal. זה קל במיוחד לאבחן neuralgia עם מראה אסימטרי של כאב במהלך התנועה (שאיפה, התעטשות, שיעול). עם זאת, עם כמה סדרים בעבודת הלב בעת ביצוע מאמץ פיזי קטן, עם עלייה במשרעת של הצלעות במהלך ההשראה, הכאב הוא הרגיש מאחורי עצם החזה, קרוב יותר לגב, עם כאב ציור מתחת לשכם. כאב לב במנוחה לא מיד לשכב, בניגוד neuralgia.

כאבי לילה בעמוד השדרה קשורים כמעט תמיד בתנוחות במהלך השינה. עם זאת, זה קורה כי הכאב בלילה מסמן את תחילת ההפרות. במהלך היום, אותות חלשים מדי לא מגיעים לתודעה עקב גודש עם מידע, אירועים אותות מתנועה או כאב אחר. במהלך המנוחה בלילה החולה במצב של מנוחה יחסית מגלה פתאום מספר תחושות לא נעימות. לעתים קרובות, בדרך זו, כאבים אותות מן הכליות, הבטן, הכבד, peretruddivshihsya עבור שרירי היום של הגב. ראשית אתה צריך לשנות את הכרית ואת המיטה, ואז - כדי לפקח על המצב שלך.

כאב בעמוד השדרה לאחר השינה קשורה לעיתים קרובות עם תנוחה לא נוחה בגלל ציפוי רך מדי או קשה מדי על המיטה. הגורם לכאב הוא התכווצויות שרירים הנובעות מהכפיית יתר של שרירי הגב, במקרה זה, הכאב יורד או עובר באמצע היום. אם הכאב לאחר השינה קשורה לפתח עקמת נגרמת על ידי יציבה לא נכונה, זה סוג של כאב במהלך היום לא נעלמת בכלל, אבל מגיע שיפור חד לאחר הפגישה עיסוי. סיבה שכיחה נוספת של כאבי גב לאחר השינה היא טונוס שרירים נמוך הכולל נוקשות (נוקשות) של השרירים עקב היפודינמיה.

כאב נודד בעמוד השדרה נגרם על ידי מגוון רחב של סיבות. כאשר הכאב של נתונים עשוי להיות בחוליות קפסולות משותפות חשוד דלקתיים דלקת שאינה ספציפית של קצוות עצבים, ואת קצות עצבים ניזקו לעור ויראלי, וכתוצאה מכך hypodynamia, ואת שריר פעילות יתר, ופציעות וכאב גב תחתון ו עצבים ופיברומיאלגיה. לעתים קרובות, את העובדה של נדודי כאב מצביע טבע nesomaticheskuyu של כאב. עייפות כללית או תשישות נפשית יכולים להתגלות כאבים נודדים. עייפות של הגב.

כאב בעמוד השדרה לאחר טראומה מצביע על תהליך דלקתני קטן שהחל. לרוב אחרי שקית במפרק הפגיעה בעמוד השדרה, ליד עמוד השדרה או הדיסק מצטבר דלף דם, כלי מהקרע לימפה (המטומה) עבור היעלמות (ספיגות) אורגניזם ישויות נתונים חל חלבוני lysing שונים אשר נמסו "מיותר" חינוך. כמו כן יש להמיס ולהסיר שברי קטין של רקמות סחוס ועצם, אם אלה נוצרו כתוצאה מטראומה. תהליך ההיתוך מלווה בעלייה מקומית בטמפרטורה, בכאב ובנפיחות. מידת הנזק לעמוד השדרה נבחנת באופן אובייקטיבי רק על ידי מומחה.

הכאב בעמוד השדרה עם גרורות הוא לעתים קרובות מספיק כמו הביטוי העיקרי של תהליך ממאיר בגוף. אם הגידולים במשך זמן רב לא באים לידי ביטוי בשל העובדה כי הנגעים לא להסתכם טבעו המזיק ומצבו של הגוף יכולים להיקרא מדינה של רווחה יחסית, התופעה של כאבים בעמוד השדרה הייתה עקב דחיסה מכאנית של תהליכי הגידול שורשי עצבים. לרוב, גרורות גדלות ללא כל ביטוי חיצוני במקרה שהכבד, הלבלב, הכליה או הטחול מושפעים. גופים אלה מסוגלים לתפקד עם ניוון חלקי של רקמת הכליה הנה איבר זיווג, השיבוש של לא תמיד גלוי רווחה היחסית של אחרים. אם גרורות משבשות את התפקוד המוטורי של עמוד השדרה, הרי שהשלב הזה של התפתחות הסרטן עלול להיות בלתי הפיך. עזרה למטופל מורכב, בעצם, בהרדמה.

ספוט כאב בעמוד השדרה מעיד על קיומו של החלק דלקת מקומית (נזק), עם סבירות גבוהה יכול לשפוט את הכאב באתר של נזק סיבי עצב עקב דילול של הדיסק הבין חולייתי (להפחית מרווח בין החוליות עם תהליך עצב פגועים), כך יש להניח עקירה דיסק שלה קפסולת המפרק ביחס לציר של עמוד השדרה (בליטה), שבר (לנתק קטע) חוליה עקב מאמץ פיזי מופרז, נזק ברצועות קופסית המפרק פריצת ההסתברות השדרה אלא גם את תחילתו של תהליך דלקתי (למשל, דלקת פרקים).

כאבי שרטוט בעמוד השדרה מצביעים על אי-תקינות באיברים הפנימיים (כליות, כבד) או בעיות במחוך השרירים בגב. מצב עייפות, הרצון לשפשף את הגב לעתים קרובות רודף עובדים במשרד קשורה עם מתח סטטי ממושך. רק במקרה של שילוב של סוגים אלה של כאב עם צמרמורת, עקצוץ וחוסר תחושה באיברים, יש לחשוד להתפתחות של אוסטאוכונדרוזיס. בחצי מהמקרים, הכאב הנגרר בגב מסתיים בתמונה של כאבים עצביים שהתגלו. אבל אם הכאבים מושכים הופיע בחלק התחתון של המותניים, אנו יכולים להניח מחלות דלקתיות של מערכת גניטורינרי.

הכאב בעמוד השדרה במהלך ההריון גם מתחיל כמו ציור, כאבים כואבים בגב התחתון. הסיבה להם היא עלייה באספקת הדם והגדילה את נפח הרחם. בשל העובדה כי כל האיברים הפנימיים בבני אדם יש הגוברים בתוך החללים, את "הקובץ המצורף" מבוסס לרוב על עמוד השדרה, ובמקרה שלנו, עצמות אגן, אשר, בתורו, בזווית מסוימת מחוברים לעמוד השדרה. חלוקה מחדש של החלל הפנימי בתוך הבטן התחתונה מובילה לשינוי בעומס על עמוד השדרה, ושינוי בזווית המפרק של האגן והעמוד השדרה יוצר מקור נוסף של לחץ. אתה יכול להקל על המצב בעזרת תחבושת, יצירת אשליה של שכבת שרירים נוספת עמיד.

למי לפנות?

אבחון הכאב בעמוד השדרה

אבחון הכאב בעמוד השדרה נפגע לעיתים קרובות על ידי סימפטומים מטושטשים והזנחה של התהליך עצמו, שכן שיחות למנתח או נוירולוג להתרחש כאשר קשה לחסום באופן עצמאי את אותות הכאב. הבסיס לאבחון הוא גם צילומי רנטגן קלאסיים (מינימום בשתי תחזיות), ואולטרסאונד, MRI, עזר, אך לא פחות יקר יהיה בדיקות דם, שתן, נוזלים המכילים משקאות. הנקודה המרכזית באבחון היא הבהרת הגורם לכאב, כלומר: כאב הוא תוצאה של הפרת מערכת שרירים ושלד או אותות לבעיות בעבודה של איברים פנימיים. כאשר מבהירים את הסיבה לכאב, זה לעתים קרובות לא יסולא בפז כדי לקמפל בצורה נכונה אנמנזה עם חידוד מפורט של ההסתברות של נטייה גנטית להפרות כאלה. הרפואה המודרנית אינה מסוגלת לנתח באופן עצמאי את הנטייה התורשתית כדי לגרום לבעיות בעמוד השדרה, אבל זה הנתונים anamnestic שעוזר נכון לבנות אסטרטגיית טיפול ולבצע חיזוי.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

טיפול בכאב בעמוד השדרה

טיפול בכאב בעמוד השדרה מתבצע תחת פיקוח ומינוי של נוירוגורגן, מנתח נוירופתולוג. טיפול בכאב יכול להיות כירורגי וטיפולי. במקרים קשים, כאשר המטופל אינו מסוגל לעזור תרופות והפרעות בעמוד השדרה יש סכנת חיים תואר, הם מעדיפים התערבות כירורגית. כירורגיה מצוין חוסר יציבות של עמוד השדרה, הפונה תזוזה של הגופים בחוליות עם טראומטיזציה עוקבות (דחיסה) בחוט השדרה בבית הפרות שלמות השדרה כבר קיימים עקב טראומה, שינויים פתולוגיים פרוגרסיבי סחוס (עצם) רקמות.

טיפול בכאב בעמוד השדרה עם חוסר יציבות של עמוד השדרה על ידי שיטת ניתוח מבוצע לרוב עם osteochondrosis. מטרתו היא להסיר את הדיסק פגום לייצב (למרבה הצער, קבוע) יחסית זה לזה שני גופים בחוליות סמוכים. זה מאפשר לעצור את תסמונת הכאב ללא התחדשות שלה באתר זה בעתיד. אינדיקציה נוספת להתערבות כירורגית היא פריצת דיסק בין-חולייתי. בליטה הרניאלית לעתים קרובות overstretches את השקיק או מפרקים את התהליכים העצבים, כי תסמונת הכאב הקלה אינה אפשרית עם שיטות שמרניות.

טיפול בכאב בעמוד השדרה על ידי הסרת גוף הבקע מאפשר לשחזר לחלוטין את יכולת העבודה של המטופל ולהפסיק את תסמונת הכאב.

אינדיקציה נוספת להתערבות כירורגית היא spondylolysis. באותו זמן התעללות קופסית המפרק אינה מסוגל לתקן את גוף השדרה, כמו דרכים אחרות תיקון הפגום (ההפסקה בשתי חוליה או לשבור את הרגליים של חולית הגוף לתקן אותה בעמדה מסוימת). רסיסים של הגוף או רגליים ברציפות להפעיל השפעה טראומטית על תהליכים עצביים או בחוט השדרה, עם גיל להחליש שקיות רצועה מפרקית מפרקים חולייתיים, ואת הניתוח כדי לייצב את החלק הפגוע הוא הדרך היחידה להגן על החוליה מלהחליק ומסלולים עצבים טראומתיים.

עם זאת, הבחירה הראשונה בטיפול בהפרעות שונות נותרה טיפול שמרני (למעט מקרים מסוימים של טיפול חירום). טיפול בכאב בעמוד השדרה מורכב לעתים קרובות מהמנהל המורכב של משככי כאבים, חומרי דקונגסטנטים, תרופות אנטי דלקתיות, ממשיך עם סדרה של נהלים פיזיותרפיה, טיפול גופני, שימוש במחוכים תומכים ושינוי באורח החיים.

טיפול בכאבי גב דורש שימוש לטווח ארוך של כימיקלים (תרופות) אשר נושא מטען כבד על הכבד, כך שאתה צריך לאורך כל תקופת הטיפול, לדבוק בדיאטה וחומלת, ואינו יוצרי ניטל נוסף על הכבד והכליות (במיוחד כדאי לציין את החיסול המוחלט של אלכוהול).

במקרה שבו יש לתת סיוע מיידי עם כאבים פתאומיים פתאומיים, נעשה שימוש בסגרים שונים. חסימות הן מקומיות ומקטעי. מצור מקומי המשמש כאשר analgiziruyuschie פתרונות הוזרקו האח של כאב לצורך להסיר את אות כאב על הזריקה, ועל sigmentarnye מצור משמש דיסטלי (רחוקה) הרדמה של חלק גוף (גוף), אשר באופן אחראי עצבי עצבוב חסום. חסימות פופולריות מאוד כשיטה לטיפול בכאב בעמוד השדרה. משמש לרוב:

 • נובוקאין היא ההרדמה הפופולרית ביותר, יתרונותיה ברעילות נמוכה מזה זמן רב מוערכים, נובוקאין נהרס באתר ההזרקה, מזער את מערכת ההפרשה, אבל זה לא מספיק חזק, לעתים קרובות מעורר אלרגיות;
 • לידוקאין - נותר אפקט משכך כאבים יציבים, אבל הוא מטבוליזם בכבד, בהתחשב בעובדת הפגם היחיד שלו, כמו גם אלרגניות נמוכה, רעילות נמוכה, ומשך את העצמה היחסית של מאפייני ההרדמה של לידוקאין הוא הבחירה השכיחה ביותר במהלך המצור;
 • מזוקאין - קרובה ללידוקאין, בעלת אפקט הרדמה מעט פחות בולט, אך תרופה אלרגנית מספקת ובמחיר סביר;
 • פרילוקיין - הפחות רעיל מכל האמור לעיל, אך לא נחות מהם במונחים של זמן פעולה. מ החסרונות של התרופה יש לציין רמה נמוכה של חדירה סיבי עצב, בגלל הרעילות הנמוכה שלה הרדמה מקומית ממושכת, פרילוקיין משמש הרדמה של ילדים;
 • carbocaine - יש השפעה הרדמה ארוכה מאוד, אולם הוא רעיל, איטי מאוד, אשר יכול להוביל הצטברות של מינון;
 • Marcain הוא רעיל ביותר, אבל משך הפעולה יכולה להימשך עד 16 שעות, השימוש בתרופה זו תמיד צריך להיות מוצדק על ידי התועלת הנדרשת, כדי להיות בטוח לספק ניטור רפואי של מצבו של המטופל.

כדי להפחית את המינון של משכך כאבים כדי להפחית את הרעילות שלה, אבל עם שמירה על הזמן הכללי של אפקט ההרדמה, משמשים. אחד המאיצים הם vasoconstrictors, כלומר אדרנלין. החל אפינפרין במינונים הומיאופתיים כמעט, לא ירידה מלאה של פתרון 0.1% של אפינפרין ב 20 מ"ל של תערובת הרדמה. יש לזכור כי כל מולקולה גדולה, כגון הדם של המטופל, ניתן לערבב עם משככי כאבים והזריקו לאזור הבעיה. מולקולות הדם adorb מולקולות ההרדמה, להישאר ברקמת השריר במשך זמן רב, עיכוב משכך כאבים עם זה, ובכך להגדיל את האפקטיביות שלה.

טיפול בכאב בעמוד השדרה אינו מפסיק לחסום את אות הכאב. יש צורך להשתמש בסמים להפחית דלקת במוקד הכאב. אחת התרופות האנטי-דלקתיות החזקות ביותר עבור "עמוד השדרה" צריכה להיות מוכרת כקבוצה של הורמונים סטרואידים. הורמונים סטרואידים במינון המינימלי כמעט אין השפעה על האיזון ההורמונלי הכללי, לא לשבור את בלוטות יותרת הכליה, אך להשעות תהליכים ניווניים בפתאומיות ברקמות, להפחית את רמת הכאב. עם זאת, אתה תמיד צריך לשקול את שימוש התוויות הורמון - פרה של תהליכים מטבוליים לפי סוג הסוכרת, גיל מתקדם עם ההכחדה של העבודה של בלוטת יותרת הכליה, בנוכחות מוגלתית ותהליכים ספטי (אשר עשוי לקבל דחיפה בפיתוח תוך הפחתת תגובה חיסונית בלתי-ספציפית), בנוכחות כיבים.

אם התועלת של שימוש בתרופה הוערכה כעל הפגיעה הפוטנציאלית, אז הבחירה של סטרואידים מגיע מן התרופות הבאות:

 • הידרוקורטיזון - אנלוגים הידועים ביותר של הורמונים להתחיל עם היישום של 5 מ"ג של המצור הידרוקורטיזון 1, בדילול בזהירות עם משככי כאבים, שכן התרופה עלולה לגרום נזק לרקמות באזור הזריקה;
 • Dexamethozone הוא הרבה יותר פעיל מקודמו (כ -30 פעמים), עם זאת, הוא רעיל יותר סביר לגרום נמק על הממשל (דורש דילול זהיר), מתחילים להיות מנוהל במינון של 1 מ"ג.
 • kenalog - תרופה מודרנית הדורשת זריקה אחת, הוא איטי מאוד לבטל. עם המצור הראשון, השימוש אינו מוצדק, שכן בנוכחות קנולוג קשה לבצע חיזוי, אם יש צורך, את התדירות של הזרקה חוזרת לא צריך לעלות על 1 פעם בשבוע.

טיפול בכאבי גב כרוך "להטעין" הכנות ויטמין של רקמות, במיוחד לטובה על תהליכים טרופיים להשפיע ויטמינים מקבוצת B. ויטמין מקבוצה זו לסייע בשיקום רקמות, להגביר את הפעולה של משככי כאבים, לשפר את ההולכה של סיבי עצב. עם זאת, יש לקחת בחשבון את יכולת אלרגית גבוהה של ויטמינים של קבוצה זו, השימוש של כל שלושת הויטמינים במזרק זה אינו מקובל, רצוי ביותר להשתמש 1 מינים ביום אחד.

כמו כן, כדי להפחית את הפיתוח של תגובה אלרגנית ולהפחית את רמת דלקת לא ספציפית, antihistamines הם חובה. ההקדמה של papaverine או no-shpa כמו relaxants שרירים כדי להקל על המצב עם כאבי שרירים בעמוד השדרה מוצג.

תרגילים לכאב בעמוד השדרה

תרגילי הכאב בעמוד השדרה הם חלק בלתי נפרד מתוכנית השיקום. להתעמל במגוון מוסדות רפואיים שמטרתם לשמר את השלמות החולה של טווח תנועה לצמצום ההשפעה של נגעים השדרה. כאשר חוסר פעילות וכאב בבוקר נראים כמו תרגילי חימום פשוטים עבור תהליכי העקמת שונה defomiruyuschih להגדיר תרגילים נבחר בנפרד בשילוב עם עיסוי degenerativnh והפרעות טראומטיות טיפול תרגיל מורכב צריכים להתחיל עם תרגיל פשוט: כתוב:

 • שוכב על גבו במצב של מנוחה מוחלטת, מתחיל לכופף ולהאריך את הזרועות במפרק המרפק, ברגליים - בברך עם עקב מחליק על המיטה;
 • השלב הבא יהיה להתכרבל במפרק הכתף (העלאת זרועותיו מעלה בתורו), למרגלות - מכופף אחד על הברך במנוחה, והשני כדי ליישר את הברך במישור האופקי הוא לשים בצד וחזר לישון.
 • השלב הבא יהיה במצב נוטה, להביא את הרגל, כפוף בברך, אל החזה, ציור בחלל המעגלים עם המרפקים של הידיים בתורו.
 • בביצוע כל התרגילים האלה בחולף, אתה צריך לאמן נשימה דיאפרגמטית.

בתקופה תת-קרקעית אפשר לתרגל להרים את הראש מן הכרית, להביא את הסנטר אל חזהו, כורע על ברכיו וקשת לאחור אל הדמות של חתול, חיקוי של שכיבה על אופניים.

כל מיני תרגילים צריך בתחילה להיות מתורגל בנוכחות מומחה, מאוחר יותר, על שיטת ההדפסה, לחזור באופן עצמאי בבית.

תרגילי הכאב בעמוד השדרה צריכים להתבצע באופן שיטתי, בקצב איטי, תוך שמירה על המהירות המומלצת ומספר החזרות. בשום מקרה אתה לא יכול לעצור את הנשימה בזמן ביצוע התרגילים, אם הכאב מתרחש, לעצור את חדר הכושר וללכת מומחה.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16]

כיצד להקל על הכאב בעמוד השדרה בבית?

אם תערובות משככי כאבים מורכבים אינם זמינים והכאב השתלט על המטופל פתאום, לפני הפגישה עם הרופא, ניתן להקל על מצבך על ידי נטילת תרופות עם אפקט משכך כאבים כללי. באופן עצמאי אתה יכול לקחת קטונים, איבופרופן, naproxen, nimesulide, dksetorofen (האפקט הוא הרגיש בערך חצי שעה, משך ההרדמה הוא עד 5 שעות), קטארולק. יחד עם תרופות אלה, אתה יכול לקחת ללא- Shp כמו שריר מרגיע, suprastin כמו תרופות הזולה ביותר antihistamine, אפשר להשתמש משתנים כדי להפחית את הנפיחות באתר הפציעה. תהליכי תרמית מונעים לחלוטין!

הרדמה לכאב בעמוד השדרה נבחרים על בסיס המאפיינים האישיים של ההפרעות. תרופות יכולות להיות מקומיות או כלליות, בצורה של זריקות, טבליות או טלאים. במקרה של מיאלגיה, ההכנות של פעולה כללית, tableted או ב plasters, מוצגים, ולכן כל שרירים relaxants תהיה השפעה משכך כאבים. במקרה של פציעות שרירים, ניתן להטיל תחבושות נמוכות, להחיל קרם עם גירוי מקומי, התחממות ופעולת כאבים. עם כאבים הקשורים פציעות גופים חוליות, אתה צריך לקחת באופן זמני משככי כאבים להסתמך על כל עזרה מהירה. עבור פציעות של דיסקים ורצועות חולייתיים של המפרקים, ב משככי כאבי תהליכים שונים דלקתיים רק ללוות את תהליך הטיפול העיקרי משככים כאבים עבור כאב בעמוד השדרה במקרה הזה להיות משולב עם diclofenac, ketoprofen, אינדומטצין, תרופות המשתנות.

משחה לכאב בעמוד השדרה

משחה מכאב בעמוד השדרה משמשת עם תסמונת כאב מעט בולטת, בעיקר עם מיאלגיה בעלת אופי שונה. שימוש ממושך במשחות עם שינויים ניווניים (אוסטאוכונדרוזיס וטון) אינו מוצדק, שכן במחלות כאלה יש צורך בגישה משולבת לטיפול. משחות על ידי מנגנון הפעולה יכול להיות התחממות, anaesthetising, קירור, בשילוב. גם משחות יכול להכיל סטרואידים, chondroprotectors, להיות הומיאופתית ועיסוי. למרות שפע כזה, קל לסבול כמעט כל שילוב של משחות (הימנעות, כמובן, סוגים ייחודיים של קירור עם ההתחממות). משחה מכאב בעמוד השדרה משמש, בדרך כלל בבית, ואת הבחירה נשארת עם המטופל.

משחות ג'ל פופולריים כדי להפחית את הכאב נשארים:

 • ג'ל פאסטום - מכיל רכיבים אנטי דלקתיים ומשככי כאבים, שמנים אתריים. כאשר החלת יש צורך לא להפחית את המינון המומלץ של ג 'ל, בזהירות לשפשף אותו עד החומרים נספגים לחלוטין. פעולה דומה יש את finalgel, voltaren (מכיל diclofenac), nurofen (המכיל indomethacin ו ibuprofen);
 • ג'ל דולובין הוא הכנה משולבת המורכבת של רכיבים אנטי דלקתיים, משככי כאבים, decongestant עם אפקט התחדשות. הרכב של התרופה כוללת dimethyl sulfoxide, הפרין, dexpanthenol.
 • Finalgon, apizartron, capsicum להתבטא כהכנות הרדמה עם אפקט התחממות. כתוצאה מהתרחבות מקומית של כלי הדם, הם מעוררים פרץ של דם מחמם את האזור הפגוע, אשר מאיץ במקצת את תהליכי ההתאוששות. במיוחד הראה את השימוש של תרופות אלה לאחר supercooling.
 • Chondroxide הוא chondroprotector סמים, פעולה מכוונת של אשר מרוכז על potentiating התחדשות של רקמות סחוס, להאט את תהליכי ההזדקנות (דליל) של הסחוס.

משחה מכאב בעמוד השדרה תמיד יש אינדיקציה בהוראות עבור כמות מינימלית של משחה עבור יישום יחיד למשך הטיפול הרצוי. רק משחות ההתחממות משמשים סימפטומטית.

מניעת כאב בעמוד השדרה

אחת הנקודות העיקריות בשמירה על בריאות הגב היא מניעה.

מניעת כאב בעמוד השדרה היא בעיה מתמדת של החברה עם נטייה היפודינמית ושינויים בפעילות גופנית. יש צורך למזער את הטראומה של דיסקים בין-חוליפיים על-ידי לחץ פיזי בכל המובנים. לובש מחוך (תחבושת) מעט מפחית את אמפליטודה של תנועות בחלק המותני (השכיח ביותר) של עמוד השדרה. יש צורך להוציא את הנטייה של המטען קדימה מפעילות היומיום, גם כאשר מטלות הבית צריך להיות ככל האפשר כדי לשמור על המיקום האנכי. כאשר מרימי משקולות אסורות לכופף, ושפוף ועליית העומס מהמצב האנכי בחזרה obuvanii לא לכופף ולשבת, אם לא אפשרי, זה צריך לשבת על ברך אחת (לדוגמא, משמאל) על ידי הצבת חומרת הגוף על משטח שטוח של עצם הירך ( במקרה זה נכון). במעלית, כדי להקל על דחיסה של בלימת התא, נשען על קיר המעלית מושך מעט קדימה רגליים כך בחזרה הוא צמוד לקיר של המעלית, המהווה עומס אידיוט קל במקצת כאשר עוצרים או מאיץ. אם אתה מצליח לתפוס עמדה אופקית באמצע היום, לשים גבוה platen ככל האפשר מתחת לברכיים, מתיחה את השרירים של המותן ופריקה באזור מותני.

מניעת כאב בעמוד השדרה היא לשמור על דיאטה כדי לשמור על משקל אופטימלי, נעל נעליים על סוליות אלסטיות עם עקב נמוך, אימון קבוע של מחוך השרירים של עמוד השדרה. עד כה, מניעת הכאב בעמוד השדרה היא אחד המקומות המובילים במניעת מחלות של מערכת השלד והשרירים, אשר חווה את ההשפעה ההרסנית של ההתקדמות הטכנולוגית של האנושות.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.