^

בריאות

כאב בלב הילדים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לעתים קרובות ההורים מתלוננים בפני רופאי משפחה ורופאי ילדים על כאבים בלב הילדים. כדי לאבחן בצורה נכונה מחלה הגורמת לתחושות כואבות כאלה, יש צורך ללמוד ולנתח גורמים רבים. חשיבות רבה היא כמה זמן הם כאבים כאלה, כמה פעמים הם מתעוררים, איפה בדיוק מקומי, אילו גורמים יכולים להקל על המצב, ואשר להחמיר ועוד.

לרוב, את הכאב באזור הלב בילדים ניתן לתת את המאפיין הבא: הם חשים בקצה שריר הלב ולא נותנים בכל מקום, הם דקירה, עם תרגילים פיזיים או עומס אחר אינם מחוברים. יש גם ניואנס: אם במהלך הכאב בלב תשומת הלב של הילד בכל דרך להסיח את הדעת מהם - אז הם עצמם מפסיקים. בנוסף, חוסם את הכאב ולסייע הרגעה, אשר מציין את הקשר של כאב בלב אצל ילדים עם כמה מצבים מלחיצים.

מה פגע בלבם של הילדים

ננסה לרשום את הגורמים העיקריים לכאב בלב הילדים:

  1. ככלל, כאב בלב הילדים אינו קשור לכל בעיה בשריר הלב עצמו. במקרה שבו הגידול של כלי הדם הוא מהיר יותר מאשר את הצמיחה של הלב עצמו ואת אספקת הדם הוא אינטנסיבי מדי, הילד עלול להרגיש כאב. תופעה זו נקראת cardialgia והיא משפיעה בעיקר על ילדים בגיל בית הספר היסודי - בתקופה זו הם מתחילים את שלב הצמיחה המהירה. יש גם קשר מסוים בין סוג אופיו של הילד, מצבו הנפשי והקרדיאלגיה. ב ילדים ניידים במיוחד רגשית כגון פעילות גופנית, כמו לרוץ או הליכה מהירה יכולים להתעורר בלב. אבל, ברגע שהמקצב הנשימה מתאושש, הילד נשען הן פיזית והן רגשית - הכאב נפסק. 
  2. הפרת הרגולציה האוטונומית יכולה גם לעורר כאב בלב אצל ילדים בגיל ההתבגרות. תופעה זו היא אחד הביטויים של דיסטוניה צמחית-וסקולרית. כאב אופייני הפרה של רגולציה אוטונומית - תפירה, מקומי בצד שמאל של החזה, ניתן להרגיש בבית השחי השמאלי להתעורר במצב רגוע לחלוטין. 
  3. זה קורה לעתים קרובות כי ילד קטן לא יכול להראות במדויק את המקום שבו הוא מרגיש כאב. לדוגמה, זה יכול להצביע על אזור ליד הלב בזמן שזה ממש כואב את הבטן. ואכן, מספר פתולוגיות של איברים אחרים יכולים לגרום לתחושות של כאב "לא אמיתי" בלב. זה, למשל, osteochondrosis בשלבים המוקדמים, או עקמת. כמו כן, נוירוזות יכולות לגרום לתחושות כאלה. בעיות גסטרואנטרולוגיות, כגון cholecystocholangitis או dyskinesia המרה, יכול לגרום לילד להתלונן על כאב בלב. 
  4. אם הכאב בלב נגרם על ידי נוירוזות, אז זה מלווה גם כמה חרדה מוטורית והתגלות רגשית. עצם טבעו של כאב כזה חודר, הוא מוחשי בחלק העליון של שריר הלב. 
  5. לפעמים הילד חווה כאבים חדים במהלך שיעול או שאיפה. לפי סימן זה, ניתן להניח שמקור תחושות אלה הוא האזור הקרוב למחלת הלב, הצוואר או המדיאסטינום. באותו זמן, כאב כזה יכול להתרחש במהלך הליכה מהירה, וכעבור כמה דקות לאחר הפסקת התנועה היא חולפת. בקרב רופאים כאלה סימפטום מיוחסת בדרך כלל אנגינה pectoris. אבל, אל תשכח כי זה יכול להיות גם ביטוי של כמה הפרעות או פציעות שלד אצל הילד. 
  6. דלקת המיארדיטיס הנגיפית יכולה להתפתח במהלך הצורה החריפה של המחלה הנשימתית החדה (מחלה נשימתית חריפה, שפעת). אות מסוכן נוסף עשוי להיות כאב לב אצל ילדים לאחר שבועיים או שלושה שבועות מחלה זיהומית הנגרמת על ידי סטרפטוקוקוס, כגון קדחת או כאב גרון. שגרון מתפתח בתנאים כאלה. אבל, כאב לב אצל ילדים אינו הסימפטום היחיד של מחלות לעיל. במקרים אלה, מצוקה כללית, כאבי פרקים, שיכרון, הפרעות לב, ואחרים מצטרפים אליה. כדי לדחות ביקור לרופא במקרה שהיו חשדות על שריר הנגיף או שיגרון בשום מקרה זה בלתי אפשרי. 
  7. פריקרדיטיס, התרחבות חדה של כלי הדם הגדולים או שריר הלב עצמו ותחלואה כלילית חריגה עשויים לעורר cardialgia הקשורים התבוסה של הלב של הילד. פריקרדיטיס יכול לגרום לשני סוגים שונים של כאב בלב. הסוג הראשון הוא כאב pleural. הם קשורים עם תנועות במהלך הנשימה והוא יכול להיות מחמירות במהלך נשימה עמוקה או שיעול. הסוג השני - הדמיה של סטנוקרדיה או אוטם שריר הלב ולחץ על הלחץ מאחורי עצם החזה. בכל מקרה, pericarditis מעורר כאב של הקשה על אופי. לפי עוצמתה, הכאב יכול להיות חד וחסר משמעות. 
  8. אם הילד עבר ניתוח בלב פתוח, הוא עלול לפתח תסמונת פוסט-קרדיוטומטית. לאחר כמה שבועות לאחר הניתוח, הוא מתבטא בכאב עמום מאחורי עצם החזה, ארתרלגיה וחום. הגוף מגיב לנזק בתאי הלב על ידי הרחבת הגבולות של שריר הלב, רמות גבוהות של ESR, ייצור מוגבר של נוגדנים בדם ביחס לשריר הלב. תגובה זו נקראת היפררגי.

מה לעשות, כך שהלב לא יזיק

חלק מההורים חושבים בטעות כי הכאב בלב הילדים קשור באופן ייחודי עם סגן. ביסודו של דבר, אבחון כזה הרופאים לשים כבר בדיקות ראשוניות של תינוק שזה עתה נולד. יש, למרבה הצער, חריגים, כאשר המום מולד מזוהה כבר בגיל מבוגר יותר.

חשוב מאוד לא להתעכב עם ביקור אצל הרופא אם הילד ממשיך להתלונן על הכאב העולה באזור הלב. אבל, זה גם לא מתאים מיד לפאניקה לצייר את התמונות הנוראות ביותר של מחלות איומות. ביקור אצל רופא ילדים או קרדיולוג ילדים יכול להבהיר את המצב ולהראות מדוע יש כאב בלב הילדים. לשם כך, ייתכן שיהיה עליך לבצע אקרקרדיוגרמה או בדיקה אולטרסאונד של הלב. אם הקרדיולוג אינו מגלה את הסיבות הברורות מצדו, הוא יכול להפנות את הילד לבדיקה נוספת אצל גסטרואנטרולוג, נוירולוג או אורתופד.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.