Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Isosporosis: גורם, תסמינים, אבחון, טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

מחלה מידבקת
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

Isosporosis היא מחלה אנתרופוני המשפיעה רק על אדם מאופיין דלקת פרקים חריפה או enterocolitis והתאוששות ספונטנית. אצל אנשים מדכאים, המחלה הופכת כרונית (שלשולים כרוניים) ויכולה להיות קטלנית.

trusted-source[1], [2], [3]

אפידמיולוגיה isospariosis

Isosporosis היא מחלה אנתרופוני, המארח היחיד אשר סוכן סיבתי הוא אדם. המקור של התפשטות הוא רק אדם עם צורות כרוניות או כרוניות של isospore, או מוביל. Oocysts בצואה של המטופל מופיעים רק ביום 10-12 מתחילת המחלה. העברה מיידית של הפתוגן מאדם לאדם אינה מתרחשת, t. Oocysts מבשילים בתנאי קרקע אירובית במשך 2-3 ימים. לכן, זמן מחזור מינימום של זיהום הוא 2 שבועות (2-3 ימים בסביבה 10-12 ימים בגוף האדם). השחרור הפעיל ביותר של פתוגנים מתרחש לאחר 16-30 יום מתחילת המחלה, ולכן, חולים עם isosporia הם המסוכנים ביותר בתקופה של קיפאון של סימפטומים קליניים.

מנגנון ההדבקה הוא בעל פה.

מוקדי האיספוספור מוגבלים באזורים טרופיים וסובטרופיים. במקרים ספורדים נמצאים בכל מקום.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

מה גורם לאיסוספוריה?

Isosporosis נגרמת על ידי נציגי הסוג הפשוט ביותר Isospora. בבני אדם, א 'בלי ואנטלנזיס נגרמים. מחזור החיים של האיזוספורים מורכב משני שלבים - אקסוגני (התפתחות בסביבה החיצונית) ואנדוגנית (התפתחות בגוף האדם). המאפיין הוא חילופי של מיניות (בסביבה החיצונית ובגוף האדם) ומינית (רק בגוף האדם) רבייה. לאחר התבגרות שביצים לכודים במעי האנושי, של לה ללכת sporozoites כי להיכנס לתאי האפיתל 12 תריסריון המעיים jejunal היכן הם ממוקמים מתחת enterocytes הליבה. Sporozoites הופכים trophozoites, אשר לגדול ולהגדיל את גודל, ולאחר מכן, לאחר התבגרות, הגרעין מחולק פעמים רבות, וכתוצאה מכך, שיסון נוצר. ציטופלסמה מופרדת סביב כל גרעין של בת. Merozoites נוצרו מתוך נפילת schizont מתוך תאים אפיתל מושפע לתוך לומן של המעי ומשפיעים על יותר ויותר חדשים enterocytes. מאוחר יותר, חלק merozoites הופכים לזכרים (microgametocytes) ונקבה (macrogametocytes). מ macrogametocytes מבוגר macrogametes נוצרים כי לכבוש את כולו enterocyte. ביקוע מרובות של הגרעין מתרחשת microgametocyte. הגרעינים החדש שנוצר יש צורה מאורכת, הם נפרדים זה מזה על ידי כמות קטנה של ציטופלסמה ולהפוך microgametes קטן שיש 2 flagella, ולהשאיר את enterocyte. ואז microgamets פעיל לחדור לתוך macrogamet, אשר הופך זיגוטה, ולאחר מכן לתוך oocyst בוגר. ביציות בוגרים משתחררים לסביבה עם צואה, שם בטמפרטורה של +25 ° C הם הופכים ספורוסיסטס בתוך 2-3 ימים, בכל אחד מהם 4 sporozoites נוצרות 18-36 שעות. שביצים למבוגרים izospor מאוד יציב בסביבה: טמפרטורה נמוכה 0-5 מעלות צלזיוס נִבִיגָה איטי, אך בתנאים נוחים, והיא פועלת לחדשו, בטמפרטורה של C ° -21 עד izospory התנבג שורד חודש 1.

פתוגנזה של isosporosis

צורות אנדוגניות של Isospores להרוס את אפיתל של vei של רזה ואת ileum, שם את המטרוניום הוא השלים. עם lesions נרחב, exocate leukocyte נוצר, המבנה של השינויים האפיתל גלילי, ניוון וילות, metaplasia של enterocytes, crypt hyperplasia להתרחש. כל זה מוביל לקוי לקוי ופיתוח של תסמונת ספיגה.

תסמינים של isosporia

תקופת הדגירה של isospore הוא ממוצע של 7 ימים. אצל אנשים חסרי יכולת , מחלה איספוספרה מתרחשת כדלקת דלקת חריפה או באנטוקוליטיטיס, מלווה בשרפרף רופף עם תערובת של ריר, לפעמים דם; במקביל יש סימפטומים נפוצים של איספוספור: בחילה, הקאות, אנורקסיה). להפריע כאב בכל הבטן, הן קבועה cramping. Isospore המחלה עצמית ריפוי בתוך 18-31 ימים.

אנשים חסרי דיכוי, כולל אנשים נגועים ב- HIV, מפתחים צורה כרונית של המחלה, מלווה בסטטוריאה, אובדן חלבונים, מה שמוביל לירידה מהירה במשקל הגוף ל -25% או יותר. הפרעות ספיגה של D-xylose וויטמין B 12 מופרות, התוצאה עלולה להיות קטלנית. בחולים עם איידס, isosporia מתרחשת לעתים קרובות למדי, והוא אחד הגורמים למוות של חולים אלה

אבחון של isosporosis

סימן אופייני של isosporia הוא eosinophilia הגוברת. Isospores ניתן למצוא צואה האדם באמצעות שיטת העשרה ואחריו מיקרוסקופ של כתמים, tk. טפילים בצואה קצת. המחקר מתבצע שוב ושוב, האינפורמטיבי ביותר הוא נחשב בתקופה שבין 16 ל 31 יום תחילת המחלה.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

טיפול ב- Isosporosis

טיפול isospore הוא בעיקר סימפטומטי (ראה Cryptosporidiosis ). הטיפול האתיטרופי באיסוספוריה לא פותח.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.